Modny Piątek

SimsCamp 2017 w San Francisco

Przeczytaj jak przebiegała wizyta w EA!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Dowiedz się więcej o The Sims 4 na konsole!

Zobacz przegląd konsolowej wersji gry prosto z SimsCamp 2017!

Image is not available

Dowiedz się więcej o The Sims 4 na konsole!

Zobacz przegląd konsolowej wersji gry prosto z SimsCamp 2017!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

11 017
Polubień na Facebooku

6 849
Subskrypcji na YouTube

2 858
Obserwujących na Insta

Arrow
Arrow
Slider
21
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!

EA zamyka Maxis!


 

‏@MaxisGuillaume czyli Guillaume Pierre, producent gry SimCity, poinformował na twitterze o bardzo smutnej sprawie. Otóż, dodał on wpis wskazujący na to, że Electronic Arts postanowiło zamknąć jeden z dwóch oddziałów Maxis – Maxis Emeryville. Studio to było główną siedzibą Maxis.

Stworzono tam takie gry jak: The Sims, The Sims 2, Spore i SimCity oraz część dodatków. Wcześniej studio podzieliło się częścią obowiązków z The Sims Studio (Redwood Shores), gdzie stworzono m.in. takie tytuły jak: The Sims 2: Cztery Pory Roku, The Sims Historie, The Sims 3: Zwierzaki oraz MySims i The Sims 4.
 

[su_note note_color=”#4099FF” text_color=”#ffffff” radius=”13″]

Cóż, to było przyjemne 12 lat, ale pora na zgaszenie świateł i zakluczenie drzwi. #RIPMaxisEmeryville.

[/su_note]

Pierre wspomina też, że wszyscy pracownicy zostali już zwolnieni. Producenci Charlie Sinhaseni oraz Ocean Quigley dodają, iż ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Barrie Tingle dodał wpis, w którym mówi wyraźnie o zamknięciu studia. Dodaje także hasztag #simcity – Czyżby winą było niepowodzenie SimCity?
 

[su_note note_color=”#4099FF” text_color=”#ffffff” radius=”13″]

SimCity było dość wyboistą drogą.

[/su_note]

Póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji, która potwierdza zamknięcie studia. Pamiętajcie też, że zabieg ten nie powinien mieć wpływu na serię The Sims 4. Jest ona tworzona przez The Sims Studio w Redwood Shores.

Żegnaj Maxis!

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Autor nowinki

Karol

Data publikacji

4 marca 2015 21:24

Reakcje na nowinkę

21 myśli na temat “EA zamyka Maxis!”

 1. A to $#$^Q^$$%! Straszne, biedni ludzie. Całe ich życie i miłość którą włożyli w swoje gry poszła gdzieś. Will się przewraca. 🙁

  1. I tak Wright odszedł dawno z Maxis, ale brakuje mi go bardzo kocham od niego: SPORE! i SIMSY <3 #MaxisUpada 🙁 Niedługo Ea jeszcze zamkną, tego by brakowało. 🙁

  2. Bez przesady. Z taki doświadczeniem poradzą sobie spokojnie, zwłaszcza w USA. Nic nie trwa wiecznie. Też będziecie wiele razy zmieniać pracę.

 2. 😥 Smutno mi że twórcy tak świetnych serii jak The Sims 1/2 oraz MySims stracili zawód …, nie stracili część ich życia, dla mnie to oni będą prawdziwym i jedynym Maxisem :-((

 3. Dla nich to musi być ogromny cios w serce. Tak jak dla mnie, gdy chłopak, któremu próbowałem powiedzieć ważną rzecz od tygodnia rozwiał wszelkie moje nadzieje jednym prostym słowem: “wy*******aj”. Śmieszne? Dla mnie nie bardzo (wiem, że nie powinienem tu o tym pisać, ale to takie moje porównanie)

 4. Nie przejmujcie się tak, Amerykanie przywykli do zmiany miejsca pracy kilka razy w życiu. A przecież długoletnia praca nad tak popularnymi grami to bardzo punktujący wpis do CV.
  Myślę, że zamknięcie Maxis wcale nie jest czymś złym- zepsuli SimCity, muszą ponieść tego konsekwencje.
  Życie jest brutalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *