Dyskutuj, zbieraj odznaki i poznawaj innych fanów!

Przeczytaj więcej o naszej społeczności

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Zobacz najnowszy Przegląd Galerii!

Wybraliśmy dzieła fanów, których nie można ominąć

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

11 100
Fanów na Facebooku

previous arrow
next arrow
Slider
55
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!

Druga wrześniowa aktualizacja

Gra The Sims 4 została właśnie zaktualizowana. To druga aktualizacja w tym miesiącu, tym razem jednak, otrzymaliśmy garść nowości. Nowe kafelki pojawiły się w menu głównym gry. Zachęcają one do używania Galerii oraz zdradzają kody do ułatwienia rozgrywki. Wśród nowości jest nowa cecha charakteru, którą możemy wybrać w Stwórz Sima – zazdrosny.

Pojawiły się dwie nowe, limitowane interakcje – Psikus i Psoć, które przygotowują naszych Simów do Halloweenowej aktualizacji wraz z końcem października. Wśród nowych interakcji znalazła się także możliwość przypisania łóżka do danego Sima. Oprócz nowości, naprawiono sporo błędów ze wszystkich rozszerzeń do gry: chowanie lodów do lodówki, powiększanie dywanów i domyślne używanie zmywarki.

Pełna lista znajduje się tutaj.

 • Rozmiar: 114.92MB
 • Wersja PC: 1.10.64.1020
 • Wersja Mac: 1.10.64.1220

Bądź zazdrosny


Nową cechą charakteru jest cecha "zazdrosny" w kategorii "Towarzyskie". Sim będzie stawał się bardziej zazdrosny od innych Simów. Jego nastrój się poprawia, jeśli w pobliżu znajduje się ukochana osoba. Natomiast kiedy drugiej połówki nie ma długo obok – Sim się denerwuje.

Nowe kafelki w menu

W menu głównym pojawiły się nowe kafelki. Spora część z nich nawiązuje do początków gry, ponieważ wspominają one o budowaniu i tworzeniu Sima. Dwa z nich przedstawiają też kody, które mogą nam ułatwić rozgrywkę. Jest także grafika, która zachęca do odwiedzania Galerii za pomocą klawisza F4. Wszystkie starsze kafelki promujące dodatek i akcesoria – zniknęły z gry. 
 

To moje łóżko!

Od teraz mamy możliwość przypisania łóżka do wybranego Sima. Wystarczy aktywnym Simem kliknąć na łóżko i wybrać "Przejmij na własność". Opcja ta jest możliwa tylko wtedy, kiedy na parceli dostępne jest więcej niż jedno łóżko. Simowie będą spali domyślnie w łóżkach, które zostały do nich przypisane.

Cukierek albo psikus

Dostępne są ograniczone czasowo interakcje, które pozwalają na zabawę z innymi Simami. Możemy sprezentować innym cukierka – interakcja ta wywoła u naszego Sima szczęśliwy nastrójnik "Podarunek upiornych słodyczy". Po wybraniu psikusa, Sim przestraszy wybraną ofiarę, zwiększy swoją umiejętność złośliwości i otrzyma bardzo zabawny nastrójnik "Upiorne psoty". Opcje te mają być dostępne do końca października. Dla przypomnienia: Halloween trwa w nocy z 31 października na 1 listopada.

 
 

Podziemne spa

Od teraz zniknął problem z budowaniem sauny w piwnicy. Po premierze The Sims 4 Dzień w Spa, nie było możliwości stworzenia sauny poniżej parteru. Aktualizacja naprawiła ten błąd i możemy zacząć budować swoje podziemne spa.

Impreza kostiumowa

Jedna ze specjalnych edycji gry The Sims 4, zawierała imprezę kostiumową. Niestety, miała ona dość dziwną nazwę w polskiej wersji językowej. Aktualizacja naprawiła ten błąd i ten rodzaj przyjęcia nazywa się "Impreza kostiumowa Incognito".

Upiorne filtry


Do gry zostały dodane filtry z akcesoriami The Sims 4 Upiorności. Filtry znajdziemy w Galerii oraz podczas przeglądania obiektów w Trybie budowania. Premiera akcesoriów już za tydzień, więc dla wielu szczęśliwców ikonka ta nie będzie już przygaszona.

Filtry w Galerii

Oprócz nowego filtra związanego z The Sims 4 Upiorności, pojawił się większy wybór rozmiarów parceli. Dzięki temu łatwiej znajdziemy parcele do świata Newcrest, który zawierał niestandardowe rozmiary działek.

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Autor nowinki

Karol

Data publikacji

24 września 2015 19:49

Reakcje na nowinkę

55 myśli na temat “Druga wrześniowa aktualizacja”

 1. Te kody w menu głównym doszły wcześniej. Ja je zauważyłem na początku tego tygodnia, ale nie zagłębiam się aż tak bardzo w menu główne, wiec mogły dojść wcześniej.

 2. Do opisu tej cechy (i jej działania) bym dodał: “Jeśli druga połówka twojego Sima romansuje z innym Simem to twój Sim będzie zły” lub coś podobnego ? , bo normalnie Simowie w Sims 4 nie są źli jak się ich zdradza 😛

  1. Nie będzie cytuje “W tym tygodniu wstrzymaliśmy artykuły. Zapewne niebawem będą pojawiać się nowinki, których nie chcemy zakrywać artykułami. “

 3. Brawo EA :>

  Bardzo podoba mi się motyw “czasowych interakcji” które są dostępne tylko w określonym czasie. Mam nadzieje, że ten patent zostanie jeszcze kiedyś wykorzystany :).

  1. Katheryn,
   mówiąc kafelki, Karol nie miał na myśli podłogi … Chodzi o nowe “zdjęcia” w MENU – zaraz po włączeniu gry – masz tam screeny przecież ;3

 4. Mam pytanie związane ze zdjęciem gdzie są przedstawione wydarzenia towarzyskie. Czemu w polu nagrody jest pokazana kłódka, czemu z Imprezy czarno-białej i kostiumowej nie można zdobyć medalu? Czy to jakiś błąd? Sama mam tak w grze.

  1. Tak to błąd, niby gra wyświetla komunikat o zdobyciu nagrody, ale przy organizacji kolejnego przyjęcia, nagroda nie jest wyświetlana 🙁

 5. Dlaczego gdy chciałem pobrać aktualizacje gry zaczęło pobierać mi ponad 800 mb ?? Mam za słaby net żeby coś takiego pobierać. RATUNKU!!

   1. Ej mi się ściągała aktualizacja o wielkości 114 mb a potem jak było 97 % to było wznawianie aktualizacji i ściągnęła mi 852 mb

    1. U mnie to samo… ponad 800mb a na końcu wyskakuje “aktualizacja wstrzymana”. I nie mam pojęcia co robić.

 6. A takie pytanie Karol. Czy ty gdy napisałeś ,,Październikowa aktualizacja,, to miałeś na myśli nowe akcesoria czy o czymś MY nie wiemy (jakaś aktualizacja na Halloween) ??? ❓

  (Jeśli ktoś o tym pisał w komie to nie musicie tego wypominać bo niechce mi sie czytać wszystkich komów)

 7. Jak dla mnie powinni dodać:
  Nowe dywany, są tylko 2
  Jakiś przepis
  Gumowe kaczki i płyn do kąpieli, fajna byłaby też np sól czy perfumy dla simów
  Szczotki do zmiatania śmieci
  I pralki… No i oczywiście małe dzieci

  1. Dziwne, bo ja je mam jeszcze przed aktualizacją. Pojawiły mi się na początku tego tygodnia. Tak samo jak te rozmiary w Galerii. Dziwne trochę, skoro mam parę rzeczy jeszcze przed aktualizacją, a np. przydzielenie łóżka się nie pojawia.

   1. W liście nowości nie ma wzmianki o tych kafelkach czy rozmiarach w Galerii. Myślę, że to nie jest nic nowego, a Karol tego po prostu nie zauważył.

    1. Matko, każdy jest tylko człowiekiem! To żaden argument, tylko stwierdzenien oczywistego faktu. SimsVIP jakoś rzadziej zdarzają się pomyłki, a newsy są w błyskawicznym tempie. Nikogo nie chcę obrazić, ale zasugerować, że coś powinno się zmienić.

    2. Ktoś tu chyba źle sprawdza wpisy, bo informacja o rozmiarach parceli w Galerii jest na samym końcu. O dywanach wspomniałem w notce na początku nowinki. Czytać, potem komentować.

    3. Info o kafelkach i rozmiarach galerii było, jest i będzie od początku istnienia nowinki, więc to raczej nie Karol czegoś nie zauważył 😉

 8. No to klops! Pół nocy, po aktualizacji próbowałam wysłać sima do pracy (naukowiec) i nic z tego. Ładuje się, ładuje, kryształek się kręci i nic. Czekałam 20 min. Potem przeprowadziłam sima na inną parcelę i to samo. Przed aktualizacją wszystko było ok. Czy jak naprawiają jedną rzecz, to musza od razu zepsuć inną?

  1. To może spróbuj z innymi karierami, a jak to nie pomoże to wybierz opcję napraw grę. Dziwne, u mnie wszystko jest w porządku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *