Modny Piątek

SimsCamp 2017 w San Francisco

Przeczytaj jak przebiegała wizyta w EA!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Dowiedz się więcej o The Sims 4 na konsole!

Zobacz przegląd konsolowej wersji gry prosto z SimsCamp 2017!

Image is not available

Dowiedz się więcej o The Sims 4 na konsole!

Zobacz przegląd konsolowej wersji gry prosto z SimsCamp 2017!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

11 017
Polubień na Facebooku

6 849
Subskrypcji na YouTube

2 858
Obserwujących na Insta

Arrow
Arrow
Slider
49
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!

Rozgrywka – The Sims 4 Małe dzieci

Zapoznaj się z zestawem nowych interakcji wzbogacajacych rozgrywkę najmłodszych Simów, które doszły wraz z akcesoriami The Sims 4 Małe dzieci.

BASEN Z PIŁECZKAMI

basen

Urocze oraz liczne animacje nurkowania w brei kolorowych piłeczek sprawią, że nie będziecie mogli oderwać wzroku od swojego uradowanego malucha i na moment zapomnicie o płaskiej teksturze basenu co jest zdecydowanie atutem tego obiektu. Małe dzieci, podczas niewinnej zabawy, podnoszą poziom swoich umiejętności poruszania się – połączenie przyjemnego z pożytecznym. Chociaż twórcom można wiele zarzucić w sprawie nieprofesjonalnie niskiej jakości graficznej piłeczek, to trzeba przyznać, że powiązane z nimi interakcje poruszą serce największego twardziela.

basen basen basen

ZJEŻDŻALNIA

zjeżdżalnia

W zestawieniu z basenem pełnym piłeczek, zjeżdżalnia wypada znacznie lepiej – prezentuje się schludnie, a widok dorosłego Sima, który pomaga wspiąć się na czubek obiektu stawiającemu pierwsze kroki szkrabowi jest rozbrajający. Gdy już nasze małe dziecko zdobędzie swój Mount Everest, kolejne co go czeka to zjazd prosto w objęcia swojego dumnego opiekuna. To czy przejażdżka okaże się świetną zabawą czy może wręcz przeciwnie – traumą na przyszłe lata, decyduje poziom umiejętności poruszania się małego dziecka.

zjeżdżalnia zjeżdżalnia

TUNELE

tunele

Gigantyczna instalacja dostępna w wersij pojedynczej lub w połączeniu z wcześniej wymienioną zjeżdżalnią oraz basenem z piłeczkami może i odstrasza wielkością, ale przynosi za to garść nowej rozgrywki. Żal jedynie grupy wiekowej – dzieci, która została brutalnie wykluczona z zabawy. Za to małe dzieci mogą godzinami penetrować meandra tuneli przysparzając sobie przy tym cały zestaw nowych siniaków czy zadrapań.

tunele tunele

ZABAWA W UDAWANIE

piraci piraci

Szereg możliwości powyższego domku zabaw nie kończy się ani na kąpieli w piłeczkach, ani na czołganiu się w tunelach. Akcesoria wzbogacają życie małych dzieci o zabawę w udawanie, która wymaga drugiego poziomu umiejętności używania wyobraźni, czyli coś co nieliczni dorośli potrafią. Mamy do wyboru dwie opcje:

 • udawaj, że to kosmodrom
 • udawaj, że to wrak okrętu pirackiego

kosmonauci kosmonauci

Oczywiście magię wyobraźni mogą zobaczyć jedynie młodsi Simowie. Chociaż starsi opiekunowie mogą dołączyć do wspólnej zabawy, nie doświadczą oni widoku domku zabaw przemienionego w zatopiony wrak okrętu, czy też statek kosmiczny.

zabawa zabawa

WYDARZENIE TOWARZYSKIE

wydarzenie

Ostatnią nowością jest organizacja wydarzenia towarzyskiego "wspólna zabawa małych dzieci". Wystarczy jeden telefon, by zaprosić wszystkie maluchy z okolicy wraz z ich opiekunami na przeuroczy kinderbal. Jest to wydarzenie prestiżowe, co oznacza możliwość zdobycia nagrody za osiągniecie poziomu złotego zabawy. Jeśli okażesz się świetnym gospodarzem, wyposażysz w ten sposób swoją rodzinę w kompletny domek do zabaw dla małych dzieci.

lalki lalki

By to osiągnąć, zadbaj o swoich gości rozpalając grilla oraz wymieniając się między innymi opiekunami poradami wychowawczymi w czasie gdy Wasze pociechy zajmą się zabawą nowym domkiem dla lalek – czy raczej wiewiórek. Możesz również zaserwować zimne napoje wprost z lodówki turystycznej, którą poznaliśmy już w pakiecie rozgrywki Ucieczka w plener.

lodówka

Grę dostarczył wydawca – Electronic Arts Polska

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Autor nowinki

Pumpernikiel

Data publikacji

25 sierpnia 2017 19:02

Reakcje na nowinkę

71

49 myśli na temat “Rozgrywka – The Sims 4 Małe dzieci”

   1. Najbrzydsza rzecz w Sims 4 jaka kiedykolwiek mogła istnieć. To wygląda jak jakaś kiepska zupa a nie basen z kulkami. Jedyna rzecz z tych akcesoriów, której nie będę używać bo rani moje oczy.

 1. To przyjęcie dla małych dzieci ma sens chyba tylko wtedy, gdy sam wprowadzę jakąś rodzinę z małymi dziećmi. Bo bez tego, to kto niby na to przyjęcie przyjdzie?

  1. No tak, zakładając, że się gra czysto, jak Bóg przykazał, bez modów i innych bezeceństw to faktycznie, nikt by nie przyszedł. 😀 Chyba, że mielibyśmy w rodzinie jakiegoś sima płci męskiej, który by zapłodnił połowę Oasis Spring. 😀 Całe szczęście jest MCCC, który zapewnia tętniące życiem miasto. 🙂

   1. Ehh tak myślałem. Szkoda, że dodają coś, co nie ma sensu, jak ktoś gra bez modów i tych innych dodatkowych rzeczy. Taka jakby “nieprzemyślana inwestycja” albo zachęta, aby te mody jednak pobrać, by mieć przyjemność z gry.

  2. To prawda. Simowie stworzeni przez komputer mało, że są do …, to jeszcze zwykle jest jeden sim, góra dwóch. Ale i tak fajnie, że wydarzenie jest.

  3. Duchy przyjdą na przyjęcie! W mojej rozgrywce właściwie ciężko już znaleźć jakiegoś żywego Sima i muszę zaludniać miasto rodzinami z galerii

 2. Ciężko mi to przechodzi przez gardło, ale przydałyby się akcesoria dla nastolatków. Swego czasu byłam zakochana w The Sims 2: Młodzieżowy Styl Akcesoria i nie miałam nastolatka, który nie siedział w pokoju pełnym mebli z tego pakietu. Oczywiście, w stylu TS4 pewnie byłby to komplet 24 mebli, ale i kilka nowych interakcji 😉

  1. Pamiętasz, jak myśleliśmy, że Pakiet Rodzinny powstaje między innymi po to, aby dopieścić małe dzieci? :’)

   1. Ale w tej generacji EA poleciało w naprawdę dosłowne tytuły – jeśli więc pakiet nosi nazwę Być Rodzicem to faktycznie skupiamy się na rodzicach, a dzieci właściwie dostają tyle co zawsze (ok, tym razem trochę więcej). Jeśli akcesoria nazywają się Pokój Dzieciaków, to faktycznie dostaniemy po jednym meblu z każdego rodzaju żeby urządzić Pokój, a nie Pokoje ^^ No a jeśli dodatek to Psy i Koty, to nie oczekujcie innych zwierząt.

    1. Sami twórcy potwierdzili, że do rodziny będzie można dodać szopy, lisy i raki i będzie je można edytować w CAS, takżetego…

    2. @Magda a skąd ta informacja? Bo twórcy cały czas mówią tylko o lisach, szopach i rakach, z czego tylko tych ostatnich nie widać było jak dotąd na zdjęciach.

    3. Ktoś na twitterze zapytał czy będzie można stworzyć wilka w CAS, jedna z Gurus odpowiedziała “I think we have all the pieces one would need”. W innym tweecie ta sama Guru napisała, że “The fox & raccoon are indeed dog & cat Breeds available to customize in CAP”. Z tych dwóch wpisów zrozumiałam (ale tu zastrzegam, od tego momentu idzie moja interpretacja), że lis, szop i ewentualny wilk to nie będzie całkiem oddzielny rodzaj zwierząt tylko możliwa do stworzenia rasa psa czy kota, czyli np. mając do wyboru rasę psa w grze obok husky będzie lis, natomiast tworząc własną rasę pewnie będziemy mogli nadać jej nazwę i nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby nazwać ją wilkiem. Oczywiście wszystko poza cytowanymi po angielsku tweetami to moje domysły, więc proszę do nich podchodzić z dystansem, bo mogę być w błędzie.:)

    4. @Shakuahi aye, lis będzie bardziej jak pies, a szop bardziej jak kot, ale jak to rzeczywiście będzie wyglądać, to trzeba będzie poczekać. Ja tylko jestem ciekawa jak załatwią sprawę wielkości. Bo z tego co widziałam to taki lis np. nie wydaje się być ani wielkości małego psa ani dużego psa 😀 Się zobaczy, do listopada jeszcze daleko.

 3. Mam wrażenie, że tytuł tego rozszerzenia nie wziął się znikąd. Wystarczy spojrzeć na ten basem z kulkami, i faktycznie, wygląda, jakby robiły go “Małe dzieci”, haha.

 4. Akcesoria z rzeczami możliwymi do zrealizowania dopiero, jeśli pobierze się mod MCC.
  … Gdzie tu logika, gdzie sens? Nie no. Mi to ogólnie nie przeszkadza, bo sama bez MCC nie potrafię grać, więc go posiadam, ale jakoś takie niezbyt te akcesoria dla mnie.
  … Powiedziała ta, co by najbardziej chciała by dodano cmentarze i ew. ceremonie pogrzebowe.
  Dalej nie mogę przestać wyć za trójkowymi cmentarzami ;-;
  Nie mniej akcesoria nie wypadają TAK źle, patrząc na ilość grywalnych obiektów, nie mniej cudowne też nie są. Może kiedyś tam kupię, kto wie, jak znowu będzie w jakimś pakiecie z czymśtam, albo nawet osobno, bo te 10eu to szału nie robi.
  Ale no takie, bida z nyndzą trochę, nie wspominając już o tym baseniku.

  1. Ja mam jedną rozgrywkę, w której gram dosłownie wszystkimi stworzonymi rodzinami z wyłączonym modem i opcją starzenia w tylko w aktualnie granej rodzinie no i tam faktycznie mogłabym z tych zabaw skorzystać, bo w zasadzie zawsze jest kilka rodzin z małym dzieckiem, ale nie sądzę żeby dużo ludzi w ten sposób grało bo to jest strasznie czasochłonne, chociaż też satysfakcjonujące. Ja nie mogę przeboleć, że nie mamy w grze porządnego postępu historii i mam nieśmiałą nadzieję, że może któraś aktualizacja go wprowadzi – w końcu MC Command Center pokazuje, że się da.

   1. Aye, mocno czasochłonne. Też jak nie masz MCC, a kupujesz akcesoria i chcesz zrobić imprezę z dzieckami, by nagle się zorientować “czekaj, ale wokół w ogóle nie ma małych dzieci” To tak no, źle. Też boli to, że w rodzinach się same dzieci nie robią, więc później to trochę takie… smutne. Brak postępu historii to w sumie największa wada TS4 (jak dla mnie), tyle dobrego, ze jest ten MCC :<

    1. Dla mnie również największa wada TS4 to wlaśnie brak postępu historii, nawet ten zamknięty świat jakoś ujdzie ale nie wprowadzić czegoś tak ważnego jak postęp historii, bez MCCC gra mi miałaby jak dla mnie sensu, mam nadzieje że kiedyś to wprowadzą

  1. Jedynym tego widocznym efektem jest smutny nastrójnik, który możesz zobaczyć na jednym ze zrzutów ekranu 😉

 5. Karolu wiem że nie w temacie ale ostatnia aktualizacja naprawiła/dodała możliwość “wyjscia” wieczorem do opery i cyrku. Moja simka właśnie wróciła z opery o ile wiem wcześniej nie było można i te smsy od simow to pic na wodę a teraz się da kliknełam ok i simka znikneła jakby poszła do pracy i wyskoczyło mi coś takiego :”siedmiu lokajów” to całkiem niezla opera ale nie polecę jej znajomym pod koniec można było usnąć. xD

 6. Już jest pierwszy moder, który zrobił kulki z prawdziwego zdarzenia, można sobie sprawdzić na Sims Community. Faktycznie “zżerają” one dużo zasobów, więc mam mieszane uczucia. Ostatecznie i tak kulki mają brzydkie kolory więc po prostu daruję sobie ten obiekt, nigdy go nie będę używać. Pakiet jest wystarczająco uroczy, zawiera słodkie ubranka i fryzury, kilka całkiem fajnych obiektów, zjeżdżalnię z ładnymi animacjami no i te tunele do postawienia w parku, więc obejdę się bez używania baseniku. Mam wrażenie, że został dodany na siłę, żeby było więcej obiektów. Jak już twórcy chcieli zrzynać z Necrodoga, mogli zrobić basenik kąpielowy dla maluchów, wyszliby na tym lepiej 😀

  1. No zrobił, ale nawet jeszcze nie udostępnił do pobrania, bo zżera tyle zasobów, że trzeba by było mieć komputer przyszłości. Ja nie zamierzam się bujać z modami, które mogą mi obniżyć płynność gry, ale nadal uważam to, co pisałam pod pierwszym trailerem akcesoriów – ten obiekt w ogóle nie powinien był powstać.

 7. Ludzie ten basenik no faktycznie tyłka nie rwie ale jak chcecie lepszy to zaopatrzcie sie w komputery smoki najlepiej z NASA.

 8. Ironia losu, jeśli jesteś małym dzieckiem nabijasz sobie siniaki, jeśli jesteś już po prostu dzieckiem jesteś nieśmiertelny XD. EA powiedzcie to mojemu kolanu, które zdarłam długo po zaprzestaniu korzystania z nocnika. Poza tym czemu duże dziecinie mogą się bawić z małymi. To równie głupie jak fakt, że nastolatek nie może nauczyć malucha proszę i dziękuję. Liczę, że jakaś aktualizacja albo pakiet pod tytułem np. REALISTYCZNE ŻYCIE naprawi długą listę irracjonalnych błędów. Już się nie mogę doczekać pralek w ekologicznych akcesoriach i tego jak będą prały ubrania będące niemożliwe do zdjęcia dla sima.

  1. Może Niki, według Simsów, mimo że byłaś długo po zaprzestaniu korzystania z nocnika, nadal byłaś w wieku małego dziecka? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *