Dyskutuj, zbieraj odznaki i poznawaj innych fanów!

Przeczytaj więcej o naszej społeczności

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Zobacz najnowszy Przegląd Galerii!

Wybraliśmy dzieła fanów, których nie można ominąć

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

11 100
Fanów na Facebooku

previous arrow
next arrow
Slider
28
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!
105101

PRZEGLĄD: Rozgrywka – The Sims 4 Wielkie pranie

Zapoznaj się z nowymi elementami rozgrywki trzynastych akcesoriów do gry The Sims 4 i przekonaj się czy Wielkie pranie faktycznie jest WIELKIE!

NOWE OBOWIĄZKI

Za każdym razem gdy Sim zdecyduje się na zmianę stroju, Twoja sterta prania będzie automatycznie rosła – jest to efekt zakupu jednego z trzech zupełnie nowych koszy na pranie. Wybór należy do Ciebie, jeśli pragniesz wzbogacić grę o odrobinę realizmu to kosztem szeregu dodatkowych obowiązków. Od teraz czeka na Ciebie regularne pranie, suszenie i składanie wirtualnych ubrań. Na całe szczęście oszczędzono nam koszmaru prasowania!

POSZUKIWACZ skarbów

 

Podobnie jak w prawdziwym życiu, tuż przed wrzuceniem prania do bębna warto sprawdzić dokładnie wszystkie kieszenie. Każdy kto przez pomyłkę wyprał kiedyś ubrania z chusteczką higieniczną wie jakie są tego konsekwencje. Oczywiście poza chusteczką często można wyłowić drobne skarby w postaci zagubionych monet. Przygotujcie się na to, że w Simowym praniu niejednokrotnie znajdzie się coś więcej niż zwykłe simoleony!

PRANIE

Czwarta generacja Simów daje graczom możliwość wyboru: pranie przy pomocy nowoczesnego sprzętu AGD lub tradycyjne, ekologiczne pranie w balii. Jeśli jednak zdecydujemy się na nieco archaiczną już balię, bądźmy gotowi na krew, pot i łzy, gdyż ręczne pranie wystawi mięśnie naszych Simów na ciężką próbę. Wzrost kondycji gwarantowany!

 

Po każdym wykonanym praniu należy wymienić wodę w balii na świeżą. Istnieje również opcja dodania środka dodatkowego w postaci kwiatów bądź jedzenia – taki dodatek sprawi, że Simowa garderoba nabierze nowego wymiaru rześkości.

 

Możemy też oszczędzić sobie wysiłku i pozwolić maszynom pracować za nas. Uzupełnienie bębna pralki pełnym workiem brudnych ubrań nie równa się jednak ich faktycznemu wypraniu. Należy dokonać osobnej interakcji w celu włączenia urządzenia. Jest to celowy zabieg twórców, aby gracze mieli możliwość w każdej chwili dołożyć kolejne zalegające pranie zamiast wykonywać dwa razy tę samą czynność.

Świeżo wyprane ubranie to synonim szczęśliwego Sima – ciężką pracę wynagrodzi nam jego uśmiech na twarzy.

SUSZENIE

Analogicznie do prania, mamy do wyboru suszenie za pomocą elektrycznej suszarki oraz wywieszenie ubrań w ogródku na sznurku. Niestety Ci bardziej leniwi zwiększają ryzyko puszczenia domu z dymem, jako że suszarka to urządzenie łatwopalne. Zatem dopóki w świecie The Sims 4 trwa wieczne lato korzystajmy jak najwięcej z tej drugiej opcji!

 

Również w tej sytuacji możemy liczyć na pozytywny nastrójnik.

ZŁOTA RĄCZKA

Nowy sprzęt AGD to nie tylko pranie i suszenie – wraz ze wzrostem umiejętności majsterkowania u naszego Sima otwiera się przed nami cały wachlarz funkcji, dzięki którym nasza zwyczajna “Frania” przemieni się w machinę czystości. Poniżej znajduje się lista dostępnych ulepszeń do pralki:

 • Wstępne namaczanie (5 poziom umiejętności majsterkowania) – cykl wstępnego namaczania nieco wydłuży czas prania, ale zwiększy szanse na uzyskanie nieskazitelnej czystości ubrań. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń armatury.
 • Tłumik hałasu (6 poziom umiejętności majsterkowania) – zmniejsza poziom hałasu pracującej pralki. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 1 część do ulepszeń armatury.
 • Podajnik na środki dodatkowe (6 poziom umiejętności majsterkowania) – odblokowuje podajnik na środki dodatkowe, dzięki którym można nadawać praniu przyjemny lub odrażający zapach. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń oraz 3 części do ulepszeń kuchennych.
 • Akcelerator prania (7 poziom umiejętności majsterkowania) – pranie w pralce będzie zajmowało mniej czasu. Wymagane 2 typowe części do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń elektroniki.
 • Bęben z wolframu (8 poziom majsterkowania) – pralka nie będzie się psuła z biegiem czasu. Wymagane 2 części do ulepszeń elektroniki oraz 2 części do ulepszeń armatury.

Ulepszenia do suszarki:

 • Odkłaczacz (5 poziom umiejętności majsterkowania) – korzystanie z suszarki nie będzie powodowało powstawania kłaczków. Ponadto zwiększy się szybkość pracy suszarki i spadnie szansa na wywołanie pożaru. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 2 części do ulepszeń kuchennych.
 • Tłumik hałasu (6 poziom umiejętności majsterkowania) – zmniejsza poziom hałasu pracującej suszarki. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 1 część do ulepszeń kuchennych.
 • Akcelerator suszenia (7 poziom umiejętności majsterkowania) – suszenie prania w suszarce będzie zajmowało mniej czasu. Wymagane 2 typowe części do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń elektroniki.
 • Bęben z wolframu (8 poziom majsterkowania) – suszarka nie będzie się psuła z biegiem czasu. Wymagane 3 części do ulepszeń elektroniki oraz 1 części do ulepszeń kuchennych.

Ulepszenie sznurka na pranie:

 • Sznurek powlekany żelazem (3 poziom umiejętności majsterkowania) – sznurek na pranie nigdy się nie zepsuje ani nie zajmie ogniem. Wymagane 3 typowe części do ulepszeń.

DZIECI

Plusem jest fakt, iż grupa wiekowa dzieci nie została wykluczona z wykonywania prania. One też, podobnie jak dorośli, mogą wykonywać codzienne prace w domu zwiększając przy tym swój poziom odpowiedzialności (tylko dla posiadaczy pakietu rozgrywki Być rodzicem).

 

Małe dzieci, natomiast, chętnie pobrykają pluskając się w balii pełnej wody!

Grę dostarczył wydawca – Electronic Arts Polska

 

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Data publikacji

15 stycznia 2018 09:00

Reakcje na nowinkę

105101

28 myśli na temat “PRZEGLĄD: Rozgrywka – The Sims 4 Wielkie pranie”

 1. Najlepsze jest to, że wczoraj zbudowałam dom z miejscem na pralkę i suszarkę… a ja te akcesoria będę mieć, jak będzie kolejny zestaw xD A tu jeszcze zestawu z fitnesem i małymi dziećmi nie ma xD
  Zapomniałam się 😀

 2. NOWE OBOWIĄZKI
  Tak samo było w TS3, ale tam wystarczyło mieć pralkę i już stosy prania rosły – niezależnie czy miało się kosz na brudy.

  POSZUKIWACZ SKARBÓW
  O… może dodadzą nową kolekcję jakiś chochlików pralniczych? 😀 Coś jak lalki MySims. Co do tych lalek, to w opisie stoi “dzieci mogą się nimi bawić”, a dzieci nie mogą się nimi bawić 🙁 Jak tak można? 🙁

  PRANIE
  Mam nadzieję, że środka dodatkowego będzie można też użyć przy pralkach AGD. A co do tarek – powinni jeszcze dodać ręczne wyżymaczki, przy Frani takowa była 😀

  SUSZENIE
  Byłoby to bardzo sprawiedliwe, gdyby wersja AGD nie tylko nie miała możliwości “nadania dodatkowej rześkości”, ale byłaby też bardziej pożarniczo groźniejsza. No chyba że to będzie jak z kuchenką – im wyższy poziom czegośtam, tym mniejsze prawdopodobieństwo podpalenia.
  Chociaż z drugiej strony, jeśli suszarka będzie się tak często palić, jak kuchenka, to ja nigdy nie zobaczę takiego pożaru – jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby którykolwiek Sim z zerową znajomością gotowania (także Sim niezdarny) dokonał takiego podpalenia.
  Ale za to muszę się zgodzić, że ciuch z suszarki jest zaczepisty! 😀

  ZŁOTA RĄCZKA
  Całkowicie na + ! Ciekawe, czy wytłumiona pralka będzie straszyć zwierzaki. Ciekawe, czy niewytłumiona będzie straszyć!
  Ok, AGD może mieć środki dodatkowe, już mi się rozwiały pewne wątpliwości 😀
  Bęben z wolframu, to bęben z wolframu. A co z grzałką i twardą wodą? Gdzie jakiś automatyczny podajnik Calgonu? Czy woda w simowych kranach na pewno jest taka mięciutka?!
  Kłaczki! <3
  Użycie części kuchennych mnie śmieszy, mimo świadomości, że w niektórych krajach, pralka w kuchni to coś normalnego i naturalnego 😀
  O, sznurki się mogą psuć! Super! 😀

  DZIECI
  +++ ! W końcu coś "dorosłego" dla dzieciaków 😀 Brakuje mi nauki gotowania u nich, a powinny mieć jakieś swoje przepisy typu "kanapka z masłem czekoladowym", albo "chleb z cukrem". Wiadomo że nie "wykwintne gotowanie", ale chociażby dobicie do 5 poziomu zwykłego gotowania, bez skomplikowanych przepisów.
  Ale poza tym cieszy połączenie Prania z Rodzicem.

  1. Może zamiast chochlików pralniczych będą kłaczki do zbierania? Kłaczek koszulowy, kłaczek spodniowy, kłaczek spódniczkowy itd. 😛
   Co do twardości wody – a skąd wiesz, może simowe krany są wyposażone w jonity? 😛

   Nie chcę spamować więc napiszę już w tym samym komentarzu moją opinię.
   Cóż, mam wrażenie, że to powtórka z TS3, gdzie pranie było…kiepskie. Liczyłem na coś w stylu zabrudzenia ubrania, zbierania ubrań z podłogi do kosza (wraz z animacją – tak wiem, ile to roboty, by to zrobić), no i też miło byłoby zobaczyć jakieś środki czyszczące w niedekoracyjnej postaci.
   Jedyne co mnie się podoba, to meble, ale kupować akcesoria tylko dla mebli? W sumie ja jestem teraz w takim etapie, że trenuję budowanie domów i takie meble by mnie się przydały.
   Z tą suszarką, która jest łatwopalna – może podpowiedź do straży pożarnej? Wreszcie czujnik przeciwpożarowy będzie funkcjonalny!
   Integracja z pakietem Być rodzicem? Ok, ale co z innymi? 🙂
   Patrząc jednak na te akcesoria z punktu symulatora życia, to są one chyba najbardziej przydatne – w końcu pranie robi się częściej niż np. ogląda film na wielkim ekranie w ogrodzie 😛

   1. W jaki sposób? Trzeba się tak natrudzić jak np. przy sporcie? Bo z piekarnika korzystać nie mogą, zabawkowej kuchenki nie kojarzę, zostaje tylko ogromna maszyna do babeczek…

  1. Pytanie tylko – co dzieje się z ubraniami które trafią do kosza na pranie? Czy jak sim ściągnie jakiś strój, to potem może włożyć go spowrotem bez prania?

   1. Tak, ale jeśli wypierze i np. bez wysuszenia “odłoży” je, a później zmieni strój to będzie miał smutny nastrójnik

 3. Hm, na początku myślałam że wyjdą z nich jeden wielki klops, a tu proszę 😀 Zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak będzie w praktyce.

  1. Tragedia? Nigdy nie wymyślili lepszej animacji, chyba większość spodziewała się, że sim machnie ręką i będzie powieszone

 4. Od kiedy cena wszystkich akcesoriów, pakietów rozgrywki i dodatków wzrosła? Sprawdziłam dzisiaj i aż się zdziwiłam, ktoś wie o co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *