Dyskutuj, zbieraj odznaki i poznawaj innych fanów!

Przeczytaj więcej o naszej społeczności

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Zobacz najnowszy Przegląd Galerii!

Wybraliśmy dzieła fanów, których nie można ominąć

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

11 100
Fanów na Facebooku

previous arrow
next arrow
Slider
31
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!
2181611

Lodówkowy Króliczek w The Sims. O co z nim chodzi?

Słyszysz „lodówkowy króliczek” i niby coś tam kojarzysz, niby gdzieś tam bije dzwon, lecz nie wiadomo w jakim kościele? Przed oczyma majaczy Ci jakiś różowy królik, ale kto to, co to i po co, to już pytania bez odpowiedzi? Przychodzimy z odsieczą i wyjaśniamy, o co chodzi z Lodówkowym Króliczkiem.

Co to jest?

Lodówkowy króliczek to nic innego jak Easter egg. Uważa się go za pewien rodzaj ikonicznej postaci serii tak samo, jak np. znane nam wszystkim lamy. Twórcy umieścili Króliczka w każdej części z wyjątkiem The Sims. Gracze uwielbiają szukać tej postaci w trakcie rozgrywki, a samą czynność poszukiwania porównują nawet do Gdzie jest Wally?.

Króliczek ma różowy kolor i duże, okrągłe oczy, a jego kształt jest dość kanciasty. W innej kolorystyce pojawia rzadko (głównie na ubraniach i obrazach). W The Sims 3 Studenckie życie jedna z koszulek przedstawia Króliczka Lodówkowego zainspirowanego memem Nyan Cat. Ma on zatem tosta na sobie, a za nim rozciąga się tęcza.

Warto zaznaczyć, że poszukiwania króliczka mogą być nie tylko zabawą, ale i wyzwaniem. Świadczy o tym poniższa lista miejsc, obiektów i nie tylko, w których znajdziemy Freezer Bunny.

The Sims 2

 • Lodówkowy Króliczek miał swój debiut, jak sama nazwa wskazuje, w lodówce, którą można było znaleźć na parcelach publicznych np. w sklepie. Króliczek znajduje się na jej górnej półce.
 • Sim może wyposażyć swój dom w figurkę Króliczka oraz obraz.
 • Jego postać znajduje się na ekranie komórki Sima.
 • Króliczek został ukryty również w pudełku na zabawki.
 • Jeden z samochodów (Smord P328) na sobie wzór Króliczka Lodówkowego.

The Sims 3

 • Niektóre znaki drogowe mają na sobie Króliczka Lodówkowego.
 • W tej części Sim również może wyposażyć swój dom w obraz lub figurkę Króliczka. Dodatkowo pojawił się dywan i ręcznik plażowy z jego podobizną.
 • Postać Króliczka Lodówkowego pojawia się w działającej suszarce na ubrania.
 • Sim może ubrać się w „króliczka” – pojawiły się ubrania z jego podobizną oraz kostium dla dzieci.
 • Jeden z automatów do gry to Przygody Króliczka Lodówkowego.
 • W wozie z lodami można zakupić lody w kształcie Króliczka Lodówkowego.
 • Pojawia się gnom Króliczka Lodówkowego.
 • Sim może wyciągnąć Króliczka z automatu z zabawkami.
 • Istnieje możliwość zrobienia tatuażu z podobizną Króliczka Lodówkowego.
 • Sim może mieć namalowanego Króliczka na twarzy.
 • W szpitalu w Aurora Skies, używając trybu kamery, gracz może wejść do pokoju woźnego, którego drzwi są lekko uchylone. Znajdzie tam m.in. mopa, wiadro i Króliczka Lodówkowego.
 • Simy czasami rysują postać Króliczka na białej tablicy.

The Sims 4

 • Lodówkowy Króliczek wrócił na swoje pierwotne miejsce i znajduje się na półce jednej z lodówek.
 • W tej części również pojawiają się ubrania z Króliczkiem.
 • Zdarza się, że Simy malują postać Króliczka na swoich obrazach.
 • Mroczny Kosiarz ma na łańcuchu małą, czarną figurkę Króliczka Lodówkowego.
 • Jeden z możliwych kształtów bonsai to kształt Króliczka.
 • Istnieje śnieżna kula z Króliczkiem Lodówkowym w środku.
 • Sim może grać na gitarze w kształcie Króliczka.
 • Przenośny bar ma na sobie girlandę z Króliczkami Lodówkowymi.
 • Pokaz laserowy wyświetla m.in. Króliczka Lodówkowego.

The Sims 4 jest oczywiście dalej w fazie tworzenia, więc możemy spodziewać się więcej Króliczka Lodówkowego w przyszłości.

Lubicie poszukiwać Króliczka Lodówkowego? A może znaleźliście go w jakimś miejscu, o którym nie wspomnieliśmy? Dajcie znać w komentarzach!

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Data publikacji

27 marca 2018 18:14

Reakcje na nowinkę

2181611

31 myśli na temat “Lodówkowy Króliczek w The Sims. O co z nim chodzi?”

 1. Taaa zawsze kochałam ten fakt, że tego królika wszędzie wciskali a w ani jednej części simsów prawdziwych królików jako zwierzaków posiadać nie było można…

  1. Z tego co się orientuję w czwórce on się pojawia w każdej lodówce, z tym, że nie zawsze – trzeba patrzeć jak sim otwiera lodówkę, raz jest, raz go nie ma.

 2. Za posiadanie wszystkich dodatków i akcesoriów do The Sims 3 można odblokować w The sims 4 statułetkę/figurkę Króliczka Lodowego 😉 a w dodatku do The Sims 3 : Zwierzaki w wozóie z lodami który przejeżdża przez okolice od czasu do czasu można kupić lody w kształcie Lodowych Króliczków.

 3. Mogę przestać nazywać się fanką serii The Sims… Nie wiedziałam, że ten królik to jakaś ikona gry. Widziałam go jako gitarę w TS4, ale (1) nie skojarzyłam go z poprzednimi częściami, (2) nie miałam pojęcia, że jest taki ważny, (3) z nazwą “Króliczek Lodówkowy” spotykam się po raz pierwszy! Kto w ogóle wpadł na pomysł ulokowania go w lodówce?

   1. Chodzi mi o to, czemu to nie jest np. Króliczek Prysznicowy? Kanapowy? Chociaż z drugiej strony mogło być gorzej – sedes “Ulga” z Króliczkiem Klozetowym. Nie chciej siadać…

    1. Bo pierwszy raz gdy się pojawił, był w lodówce, dlatego lodówkowy i tak już zostało 😛

  1. I właściwie to ja też 1 raz spotkałam się z tą nazwą, bo jak w pierwszym momencie zobaczyłam ten artykuł to sama zaczęłam się zastanawiać co to jest ten Króliczek lodówkowy potem ogarnęłam że chodzi o fridge bunny, wcześniej nigdy tego nie tłumaczyłam na Polski xD

  2. Czy tylko mi ten króliczek lodowy przypomina kórlika (chodzi mi o tą wymyśloną rasę kosmitów z serii gier Rayman)

   1. Ale simorośle już są wpisujesz testingcheatsenabled true ale nie jestem pewny czy to ten kod naciskasz shift klikasz na sima pojawia się odpowiednia interakcja i masz simorośla.

    1. Dlatego napisałam “z pełnymi Simoroślami”. Bo aktualne to taki pic na wodę.

    2. Ups mój błąd przepraszam ;)To nie są prawdziwe simorośle tą podróbę można porównać do tych zielonych mieszkańców z Hidden Springs (chodzi o miasto do The Sims 3 dostępne w Store

    3. Ja nie mogę skopiowało mi połowę poprzedniego komentarza dobra napiszę go jeszcze raz To nie są prawdziwe simorośle tą podróbę można porównać do tych zielonych mieszkańców z Hidden Springs (chodzi o miasto do The Sims 3 dostępne w Store).

    1. A jeszcze pół roku temu “Mam nadzieję że nie rozbją dodatku Zwierzaki na kilka części” a dziś mam dodatek Psy i Koty oraz akcesoria mój pierwszy zwierzak a w najbliższej przyszłości można się spodziewać pakietów rozgrywki i akcesoriów z papugami, węzami, rybkami i koniami osobno 😉

   1. Czy tylko mi się marzy dodanie tornada, tsunami i trzęsień ziemi (prawdziwych a nie jako cecha parceli) które mogły by uśmiercić naszych simów XD

    1. Twórcy,kiedyś wysyłali ankietę odnośnie możliwych rozszerzeń do The Sims 4 i tam pojawiła się możliwość życia w świecie po jakieś katastrofie.

   2. A jeszcze pół roku temu “Mam nadzieję że nie rozbją dodatku Zwierzaki na kilka części a dziś mam dodatek Psy i Koty oraz akcesoria mój pierwszy zwierzak a w najbliższej przyszłości można się spodziewać pakietów rozgrywki i akcesoriów z papugami, węzami, rybkami i koniami osobno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *