Dodatek o pogodzie – pomysły

Główna Fora The Sims 4 Dodatki Dodatek o pogodzie – pomysły

 • Karol
  Administrator
  1 dzień, 22 godz. temu #

  Jeśli @electronicarts miałoby stworzyć dodatek pogodowy do The Sims 4, to jakie elementy powinny się w nim znaleźć? 🙂

  Jakie opcje sprawiłyby, że takie rozszerzenie byłoby dobre i trafiające w Wasz gust?

   

  Xardy
  1 dzień, 22 godz. temu #

  Jakieś specjalne interakcje z istniejącymi przedmiotami np: Podczas upału (nie wiem jakaś wysoka temperatura…) można przy barze robić napój ochładzający.

  (choć jednak bym wolał by pogoda doszła z Cztery Pory Roku)

  vince1994
  1 dzień, 21 godz. temu #

  Może nie będzie dodatku tylko darmowa aktualizacja wprowadzająca pogodę jak myślicie?

  MufinekQQ
  1 dzień, 21 godz. temu #

  @vince1994 Wątpię

  Gabriela
  1 dzień, 21 godz. temu #

  Trochę głupio to pisać, ale przez to jak twórcy i wydawcy traktują graczy, to podstawą jest dla mnie to, by pogoda była obecna we wszystkich światach (niech nawet nie próbują dodawać jednego najlepszego, najcudowniejszego świata, w którym będzie pogoda, bo nie zdzierżę). No i fajnie by było, gdyby można było zmieniać pory roku, tak jak np. miało to miejsce w The Sims 2. Chciałabym mieć możliwość ustawienia wiosny i lata w Oazie Zdrój itp.

  Oprócz tego, fajnie by było, gdyby pojawiły się wydarzenia specjalne dla każdej z pór roku – jakieś tematyczne festiwale, lepienie bałwana, wylegiwanie się latem nad wodą. Reakcje simów i zwierzaków na pogodę – przegrzanie/zamarzanie (może nawet śmierć z tych powodów [oczywiście z odpowiednią animacją]). Pogoda mogłaby wpływać na szkołę i pracę simów – kilka dni wolnych latem, przerwa świąteczna zimą. A! Specjalne wydarzenia towarzyskie – impreza z ogniskiem na plaży, święta (może znów pojawiłby się Święty Mikołaj?).

  Chciałabym, by świat wydawał się dzięki temu żywszy, bardziej dynamiczny np. simowie zbyt lekko/grubo ubrani reagowaliby w specyficzny sposób. Animacje typu para z ust, trzęsienie się z zimna, czy wachlowanie się simów.

  Zastanawiam się również, co mogłoby wzbogacić dodatkowo rozgrywkę – może praca ogrodnika? Może prawowity i porządny powrót simorośli? Albo syreny? A co z kosmitami? Chociaż muszę przyznać, że wolałabym każdą z postaci nadnaturalnych otrzymać w pakiecie, by były dopracowane tak, jak wampiry.

  Podsumowując chciałabym, żeby pory roku w The Sims 4 były dynamiczne, by były nieodłącznym elementem gry, który cały czas ma wpływ na rozgrywkę i który po jakimś czasie, nie zostałby odsunięty na bok lub nawet w jakimś stopniu zapomniany.

  No, ciekawe co z tego faktycznie się w grze pojawi.

  Shakuahi
  Redakcja
  1 dzień, 21 godz. temu #
  • Pogoda w każdym świecie, zależna od jego charakterystyki (w Oazie Zdrój długie lata, praktycznie brak zimy, gdzieś indziej odwrotnie).
  • Poparzenia słoneczne latem, przeziębienia zimą
  • Nieprzewidywalne zjawiska pogodowe (burze, susze, zamiecie śnieżne)
  • Simorośl, ale taka sensowna a nie te pitu-pitu z eventu
  • Sporty letnie/zimowe
  • Pogoda wpływająca na ogrodnictwo (latem susza + obowiązek podlewania, zimą wiadomo, szklarnia albo narka pomidorki)
  • Niech to będzie ładne, niech to będzie fajne
  • Pory roku powinny znacznie wpływać na życie Simów, żeby faktycznie było tak, że pewne rzeczy są niemożliwe latem a inne zimą

  W zasadzie to nie tyle mi zależy na konkretnych bajerach związanych z porami roku (festiwale te, co były w trójce na przykład mi wiszą) co o funkcjonalnym systemie pogodowym (żeby to miało ręce i nogi), który by stał się nieodzownym elementem gry i był rozszerzany w kolejnych dodatkach (nie o elementy, które powinny znaleźć się już w DLC Cztery Pory Roku rzecz jasna).

  MychQQQ
  1 dzień, 21 godz. temu #

  Nie będę się zbytnio rozpisywać, ale przede wszystkim możliwość pływania w morzu, urozmaicona pogoda, obiekty typu leżaki, ręczniki, parasole, nowa okolica jakaś wakacyjna. I generalnie by było podobnie jak to miało miejsce w Sims 3 😀

  SimPaulina
  1 dzień, 21 godz. temu #

  Ja chciałabym, żeby w CASie zostały dodane ubrania jesienne i zimowe. Fajnie byłoby, gdyby pojawiły się święta: Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz festiwale związane z porami roku.

  Ciekawym urozmaiceniem byłaby oczywiście możliwość kąpieli w oceanie.

  Jeśli chodzi o samą pogodę, to chciałabym, żeby była dostępna w każdym mieście i żeby można było samodzielnie ustawić długość pór roku w danej okolicy.

  Chciałabym też, żeby powróciła kariera nauczyciela (chociaż to ma niewiele związku z porami roku 🙂

  Pixeel
  1 dzień, 21 godz. temu #

  Dodatek Pory Roku jest trochę inny od pozostałych. W innych można zawsze dodać coś nowego, w Zwierzakach np. nowe zwierzęta, w dodatku z Gwiazdami inną karierę i tak dalej. W przypadku pór roku wystarczy mi to, co dodawały Cztery Pory Roku w poprzednich częściach, nie oczekuję żadnych większych zmian, chcę tylko, żeby było to zrobione i dobrze i żeby pory roku działały w każdym świecie 🙂

  Xav
  1 dzień, 20 godz. temu #

  Moje pomysły:

  • nowe przyjęcie, np. święta, ale jakaś bardziej simowa nazwa – lubię kulturowe smaczki tego całego Simpaństwa,
  • śmierć z wychłodzenia,
  • nowe cechy,
  • nowe aspiracje życiowe,
  • nowe sporty, chociażby łyżwiarstwo,
  • super byłby jakiś świat dostosowany pod dodatek,
  • niech zmiany rzeczywiście wpływają na życie simów, np. (tak jak powyżej ktoś wymienił) niech pogoda ma wpływ na ogrodnictwo, żeby szkoły były zamykane na czas śnieżycy.

  Na tę chwilę nic więcej nie wymyślę.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 dzień, 20 godz. temu przez  Xav.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 dzień, 20 godz. temu przez  Xav.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 dzień, 20 godz. temu przez  Xav.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 dzień, 20 godz. temu przez  Xav.
  Zuzia.xv
  1 dzień, 20 godz. temu #

  na pewno zabawy zimowe w sensie zjeżdżanie na sankach itp. oraz jakieś przedmioty

  Kaja1983
  1 dzień, 13 godz. temu #

  Oby się zmiany pogodowe pojawiły. Pogoda jest ciekawa to nie tylko deszcz i śnieg itd, ale np tsunami, huragan itd. W the sims 3 można było zginać od meteorytu, tu tego brakuje – jakieś katastrofy przyrodnicze by się przydały. Kamień pogodowy np żeby czarownice się pojawiły i mogły zmieniać pogodę. Oby cztery pory roku powstały bo bez nich gra jest nie realna

  Margo
  20 godz., 46 minut temu #

  Samochody ♥

  ripbellacwir
  1 godzina, 1 minuta temu #

  fajnym urozmaiceniem do gry byłyby różne katastrofy związane z pogodą (zresztą wydaję mi się, że jak było głosowanie na pakiet to było coś o tym). np. nasz sim nie może iść do szkoły/pracy, bo zalało ulicę czy jest tak silna i niebezpieczna wichura na zewnątrz.

  najlepsze by było i tak zrobienie dodatku z porami roku, adekwatnymi świętami, festiwalami.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.