Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Jak wyobrażasz sobie The Sims 5?

ostatnio zaktualizowano przez Evaerynth 5 lat, 10 miesięcy temu
13 uczestników
14 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #49701
    Xardy
    Uczestnik

    Tak jak w temacie, podajecie wyobrażenia i fantazje odnośnie piątki.

    Ja osobiście nie mam dużych wymagań: kształtowanie terenu, lepsza trochę grafika (może być nadal kreskówkowa). Chciałbym też, żeby dodali jakąś nową mechanikę (jak w TS4 są emocje). To na razie wszystko co mi wpada do głowy.

    #49706
    Milah.
    Uczestnik

    Ilekroć słyszałam, że powstaje nowa seria The Sims zastanawiałam się nad tym, co twórcy zrobią. A to zagadka nie mała. 🙂

    Gdyby tak w piątej generacji Simsów połączyli wszystkie najlepsze elementy z poprzednich serii byłabym wniebowzięta. Podejrzewam, że rozbiliby to na wiele rozszerzeń, ale chyba by mi to nie przeszkadzało, jeśli przykładowo:
    – wróciłoby Abrakadabrowo z The Sims
    Ach te pojedynki na scenach! Te wyzwania!
    – a może i nawet bycie Gwiazdą?
    Było to bądź co bądź jedno z najtrudniejszych wyzwań, by stać się kimś sławnym w tym świecie haha.
    – prowadzenie własnego biznesu tak jak w The Sims 2
    O niczym innym nie marzę jak o powrocie tamtych możliwości wciskania wszystkiego innym ludziom.
    – otwarty świat z The Sims 3
    Czy to nie było cudowne? Fakt, to, co mamy w The Sims 4 nie jest aż takie złe, możemy udać się w miarę daleko od naszego aktualnego pobytu, ale to wciąż nie jest to.
    – możliwość kształtowania terenu
    – możliwość ustawiania działek budowlanych samemu
    Oj tego mi brakuje, nie przepadam za ograniczoną ilością działek/domów w The Sims 4.
    – palety kolorów/tekstur
    – kino/spa z The Sims 3
    Fajnie było wysłać Sima na cały dzień gdziekolwiek, byle jak najdalej i na jak najdłużej. 🙂
    – emocje z The Sims 4
    Co by nie było, lubię je. Można by to było dopracować, ale jest okej.

    Oczywiście to są tylko przykłady. 🙂
    Fajnie byłoby móc ustalić wzrost Sima – skoro możemy ustawić długość stóp i wagę, to czemu nie wzrost?

    I tak dalej, i dalej… a Wy co myślicie? 🙂

    #49728
    Vince1994
    Uczestnik

    Nie będzie dodatków tylko miliony pakietów i akcesorii wymienie ci pakiety:

    -Małe dziecko

    -Baseny

    -Duchy

    -Apartamenty

    -Pies

    -Kot

    -Koń

    -Restauracje

    -Kosmici

    Teraz niech ktoś wymieni akcesoria.

    #49729
    Sanczi
    Uczestnik

    -Meble do kuchni

    -Meble do łazienki

    -Meble do sypialni

    -Meble do salonu

    -Sprzęty AGD

    #49738
    Marcin
    Uczestnik

    Ja bym chciał zobaczyć w The Sims 5:
    – otwarty świat
    – tryb CAS i budowanie i kupowanie z 4
    – fundamenty jak w The Sims 3, czyli, że dom może mieć wysokie fundamenty, ale garaż już nie (nie wiem czy rozumiecie ;p)
    – możliwość kupowania ubrań i artykułów spożywczych w sklepach jak w The Sims 2
    – okrągłe ściany
    – fajna okolica. Mi wystarczy jedna, ale byle by była ładna, duża i funkcjonalna
    – jakieś fajne wydarzenia/scenariusze jak ten z dyrektorem w The Sims 2
    – edytor stylu w CAS
    – edycja terenu
    i to w sumie wszystko co bym chciał zobaczyć w podstawowej wersji gry.

    #49773

    Miejmy nadzieję, że EA się nauczy i że Piątka będzie lepsze od ostatnich części.

    #49775
    Pixeel
    Uczestnik

    Moim zdaniem The Sims 5 powinno zawierać elementy z poprzednich części jak też wprowadzić coś nowego. Chciałbym, żeby pracowali nad piątką już teraz, a wydali ją za 3-4 lata, tak, żeby była na prawdę dobrze zrobiona.
    (Niżej wymienię rzeczy, które chciałbym żeby zostały dodane, ale zdaję sobie sprawę, że to wszystko w jednej grze spowodowałoby, że nasze komputery by wybuchły, choć gdyby była wydana za wiele lat, może z wysokimi wymaganiami dało by radę)
    – przede wszystkim otwarty świat, bez sensu robić kolejną odsłonę, która znów by nas ograniczała pod tym względem
    – większy świat (mógłby być jeden), wielkości tych z trójki, ale z większą ilością szczegółów, takich, które mają tła z czwórki
    – gdy wychodziła czwórka wyobrażałem sobie jak będzie wyglądał nowy świat, w The Sims 5 chciałbym dostać góry, na których stałyby parcele (tak jak w The Sims 3), plażę, parcele publiczne takie jak kawiarnia, sklep, ale też szpital lub ratusz, który nie byłby króliczą norą (miejsca pracy i szkoła mogłaby być, z wiadomych względów)
    – większe możliwości zmiany kolorów mebli i strojów, jeśli nie udałoby się twórcom dodać palety kolorów i tekstur to chciałbym chociaż mieć wybór spośród 50-100 kolorów, kilkunastu fajnych tekstur drewna, kilkunastu tekstur materiału itp., kolejne tekstury mogłyby dochodzić z nowymi rozszerzeniami
    – żeby każda grupa wiekowa różniła się wzrostem i zachowaniem
    – samochody oczywiście
    – emocje z czwórki
    – tryb multiplayer, ale to raczej pewniak, w końcu w The Sims 4 miał już zostać dodany (i to miał być ten wielki progres względem trójki) ale nie wyszło lub nie starczyło czasu, więc dodanie go w piątce byłoby bardzo dobre.
    – co do logo piątki i plumboba, wróciłbym do początkowych grafik z czwórki (niebieski i zielony kryształ symbolizuje multi)

    #49779
    ASTRA
    Uczestnik

    Co bym chciała w The Sims 5 :

    1. Z The Sims 3 – Samochody, własny kolor, realistyczne rzęsy, otwarty świat
    2. Z The Sims 4 – Emocje, meble, ubrania z dodatków
    3. Z The Sims 2 – Własny biznes

    I tyle 🙂

    #49808
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Hmmm, co do ts5 nie mam zbyt wielu wymagań; oto co bym chciała:

    • Możliwość zmiany tła w CAS
    • Paleta kolorów
    • Dodanie czynności takich jak mycie zębów
    • Możliwość jazdy njazdya hulajnodze
    • Trądzik i inne rzeczy związane z dojrzewaniem
    • Mniej dodatków
    #49828
    Lenciai
    Uczestnik

    Pamietam jak pod koniec wakacji malam taki sen, że ts5 wyglada jak ts1 ale takie jeszcze bardziej minecraftowe, były 3 miasta które byly po prostu kółkiem na którym były wypisane nazwy parceli i żeby wejsc na taką parcele wystarczyło kliknac w nią, była 1 parcela mieszkalna na wszystkie 3 miasta a 1 dodatek jaki wyszedl to był Ślub, dodający mozliwosc wzuecia slubu a 2 to byla Praca dzięki niemu można było sima wreszcie poslac do pracy a reszty nie pamiętam xD

    Ale sama wlasciwie nwm jak moge ja sobie wyobrazic…

    #49835
    Flowerlady
    Uczestnik

    Przede wszystkim tryb multiplayer 🙂 Moze sie to wiazac z brakiem otwartego swiata.. No ale albo otwarty swiat albo multiplayer 😀

    Pozostawic otwarta furtke na modowanie.

    Proponuje, aby tworcy popatrzyli jak ma sie historia tej gry i dodawac odpowiednie dodatki, a nie takie na sile niby dodatki, niby fajne ale nadal to nie jest to na co czekamy.

    #50803
    Ksaw
    Uczestnik

    Hmm..

    • możliwość gry w wirtualnej rzeczywistości – choć to raczej w The Sims 6 jak już ?,
    • rozszerzona edycja świata,
    • samochody w podstawie gry,
    • może to dziwne, ale ciekawie by było móc wybrać epokę, w której mogłoby się grać i tak jak w ”Skok w Przyszłość” móc zobaczyć swoich potomków lub w wypadku starszej epoki – przodków,
    • irytuje mnie, iż sam muszę tworzyć nowe pokolenia rodzin z wszystkich światów – żeby rodziny same się powiększały o nowe pokolenia, za to gra nie będzie musiała dodawać losowych simów do miast,
    • dajcie wreszcie simom możliwość życia w stolicy, a mianowicie w SimCity ?,
    • bardziej rozbudowane działanie społeczeństwa, bo to nie dziwne, że taki Landgraab przyjaźni się z simem z o wieeele niższej klasy społecznej? Wiem, simsy to taka gra z idealnym, cukierkowym życiem, jednak odrobina realizmu byłaby dla mnie czymś świetnym, a już nie wspominając o czarnych owcach bądź po prostu simach lubianych, ale tak, aby było widać, że wyróżniają się wśrod społeczności.
    #50881
    Xardy
    Uczestnik

    @xav jeśli chodzi o pokolenia w niegranych rodzinach polecam MC Comand Center. 🙂  Jest to mod, który daje taką możliwość.

    Jednak prawdą jest, że to powinno być w podstawie :/

    #50885
    Vince1994
    Uczestnik

    Data premiery 2.6.2019 10 rocznica wydania the sims 3

    System:Windows 10 64bitowy{8/7/VISTA/XP}NOTSUPPORTED!

    Ram:64gb ram

    Karta graficzna:32gb ram

    Procesor:10ghz

    Miejsce na dysku:1000gb tyle gra zabiera

    No dobra żart ale jak myślicie tak na serio jakie będą wymagania?

     

     

    #52829
    Evaerynth
    Uczestnik

    Ja wyobrażam sobie piątą część serii jako połączenie najlepszych cech trzeciej i czwartej – otwarty świat, kreator stylu, rozbudowany system emocji, jeszcze bardziej dopracowany tryb budowania i tworzenia Sima. I zapewne będzie w grze coś nowego – przed powstaniem „The Sims 3” nie spodziewaliśmy się otwartego świata, bo w poprzednich częściach tego nie było. Tak samo z emocjami w „The Sims 4”. Jeżeli chodzi o wymagania systemowe, to moim zdaniem zapewne będą wysokie, ale nie dużo wyższe, niż w przypadku czwartej części. Producentom zależy, by jak najwięcej  osób mogło grać.

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.