Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Nowa rasa w grze – pomysły

ostatnio zaktualizowano przez Anonim 4 lata, 10 miesięcy temu
19 uczestników
21 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #52915

    Macie pomysły na jakąś nową, ciekawą, nadnaturalną postać? Chciałbym zobaczyć w tej części coś więcej niż wróżki, wampiry, wilkołaki, czarownice itp. Tylko zupełnie, nowe rasy dzięki, którym rozgrywka nie będzie się zbytnio nudzić.

    #52951
    Hiruko
    Uczestnik

    Zawsze miałam słabość do ras humanoidalnych, jednak nie powstałych w wyniku np. jakiejś mutacji, tylko tych, które wyewoluowały z innych organizmów żywych/zwierząt, a nie z małp. To jednak za bardzo by zakrawało o wilkołaki, które pewnie kiedyś się pojawią.

    Zamiast jednak brać się za coś nowego, to mogliby ogarnąć simorośle. Trochę mnie denerwuje, jak je zrobili w TS4, bo nie tylko są tylko czasowo ograniczoną przemianą, to jeszcze zwykłą zrzyną ze starych wersji. Mogliby je trochę bardziej „uroślinnić” :/ Albo chociaż dzieci poczęte przez 2 simorośle mogłyby być już simoroślami na stałe – taki „boost” rasowy, jak u „czystej krwi” wampirzych dzieci z TS3 (w TS2/4 nie testowałam tego).

    No i to, o czym wspomniałam i ja, i ty @Zabójczy Naleśnik XD , czyli dodać wróżki/czarownice/wilkołaki (zombie sobie darujmy, mogłyby być dodatkowym zjawiskiem pogodowym przy TS4CPR+Upiorności). Nie miałabym nawet nic przeciwko, gdyby były osobnymi pakietami, oczywiścia tak długo, jak długo byłyby zrobione porządnie (tj. Wampirzy pakiet).

    #52955
    Evaerynth
    Uczestnik

    Podpisuję się pod simoroślami w „pełnym wydaniu”. Oprócz tego chciałbym, żeby w grze pojawiły się elfy. Niby można stworzyć „elfio” wyglądających Simów (co często robię, zwłaszcza w „The Sims 3”, bo tam mi to najbardziej wychodzi), ale marzy mi się oficjalna rasa ze swoim charakterystycznym wyglądem, cechami, może umiejętnościami. Myślałam też o odmianie czarodziejów, którzy mogliby władać poszczególnymi zywiołami – przykładowo czarodziej wody mógłby wywoływać deszcz, czarodziej ognia pożary i tak dalej.

    #52959

    Fajnie gdyby dodali w dodatku pokroju ,,Skok w przyszłość” androida.

    #52966
    Ginewra
    Uczestnik

    @Hiruko – kojarzę książkę, gdzie humanoidy pochodziły od owadów. Pamiętam tylko opis tej książki, do środka nie zajrzałam, więc nie wiem, czym się ci „ludzie” charakteryzowali, ale jakby zrobili takie „syreny” jak kapitan-ośmiornica (K. Barbossa) z Piratów z Karaibów, to czemu by nie? 😀 Byle tylko zachowali system „jestem normalny” <-> „jestem sobą”. Więc dopiero jak się taki „syren” zanurzy, to mu widać macki 😀

    #53157
    Milah.
    Uczestnik

    Nie chciałabym zobaczyć więcej ras niż wampiry, które wprost uwielbiają pukać do drzwi Simów przez całą noc. Naprawdę, ale jest to bardzo denerwujące, więc jeśli jakiś wilkołak siedziałby na moim balkonie i wył o północy, codziennie… chyba bym przestała grać.
    Aczkolwiek! mogliby zrobić osobną… serię? z postaciami nadnaturalnymi dla tych, którzy to lubią. 😀

    #53170
    aga5myszka
    Uczestnik

    A ja liczę może na jakichś druidów, którzy potrafią władać żywiołami, mają charakterystyczne stroje,  zachowania, umiejętności i do tego boosty w poszukiwaniu roślin i elementów kolekcji 😀 coś takiego byłoby na pewno jakąś odmianą ?

    #53189
    Hiruko
    Uczestnik

    @Evaerynth Fakt, przy elfach mogliby się popisać. A wiadomo, jak elfy, to wszystkie :lasów górnych i dolnych, nocne i krasnoludy. A żeby nie bujać się z animacjami, to mogliby zrobić wstęp do dodatku w postaci historyjki/opisu (jak w TS2), że elfy nie tolerują „kundli” i tyle 😛


    @milah
    Może nie tyle serię, co jakiś dodatek, który tylko na rasach by się skupił, a był „skąpszy” w pozostałe aspekty (jakieś meble/dekoracje/elementy trybu budowania, ale nie obiekty, które by były związane z unikalnymi umiejętnościami,a nawet jedna na rasę by przecie wystarczyła, taki odpowiednik wiedzy o wampirach 🙂 ). A skąpy dlatego, żeby nie „okradał” osób, któr tych ras nie chcą. Dobrym rozwiązaniem byłaby też kontrola populacji, jak w TS3 – chcesz świat, przedmioty i łaszki, ale nie chcesz tych krwiopijców i śliniących się kudłaczy? Żaden problem, po prostu nie będą się plingły 🙂

    Co do Naleśnikowego andorida, to na pewno się pojaki, bo coś na kształt już było w TS3 – simboby czy jakoś tak. Jeżeli dodatek dotyczący przyszłości ma się pojawić, to na pewno dodadzą jakieś roboty, które będą w jakiś sposób grywalne.

    Bardzo spodobał mi się pomysł zastąpienia czarodziejów magami żywiołów. Trochę mi to pachnie Avatarem xD Gdzie tęsknię też (i to bardzo ;-; ) za czarodziejami i wiedźmami z TS2. Te z TS3 były jak jakieś dzikie parodie z Hogwartu, a te „dwójkowe” miały ten klimat 🙂

    #53216
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Ja bym chciała żywiołaki 😀 Można by władać jednym z czterech żywiołów (woda, ogień, ziemia, powietrze) i super żywiołaka który władałby wszystkimi żywiołami.

    Zgadzam się też z tym żeby dopracować simorośle, bo te co są na razie to porażka.

    #53492
    Tokusa
    Uczestnik

    A ja powiem, że chciałabym w końcu zobaczyć wilkołaki-wilkołaki, a nie po prostu owłosione simy, które z wilkiem mają tyle wspólnego, że wyją.

    Dwójkowe jeszcze były ok, trójkowych nie znosiłam (ale w sumie w trójce jedyne co mi się z nadnaturalnych postaci podobało to syreny). Gdyby mi twórcy dodali w czwóce wilkoczłeka takiego, jakim powinien być, to byłabym prze szczęśliwa.

    #53496
    Ravgreend
    Uczestnik

    Może dodanie nowej „naukowej” umiejętności która pozwoliła by simom na modyfikacje własnych ciał typu chipy itp. albo coś w stylu „ulepszonych” z gry Deus EX.

    #53767
    Hiruko
    Uczestnik

    Jakoś nie specjalnie widzę augmentowanych simów :/ Chyba, że by to było na zasadzie elementów ubioru wpływających na rozwój umiejętności lub jakość przedmiotów, które sim tworzy (szybkość polepszania jakości roślin, lepsza jakość obrazów itp.). Nie zmienia to jednak faktów: (1) to nadal byłby zwykły sim, (2) nie dodadzą takiej opcji – jest już wystarczająco dużo czynników, które wpływają na szybkość rozwoju umiejętności sima, (3) prędzej dodadzą simboty lub coś na ich kształt. Co do nowej umiejętności dla „mózgów”, również wątpię w jej dodanie, bo wchodziły one z karierowym dodatkiem, który już jest :/

    #53775
    Xardy
    Uczestnik

    Ja bym chciał zobaczyć rasę… potworów spod łóżka 😀 . Nie musi być grywalna i by była na kształt wymyślonego przyjaciela.

    Nwm? Po zaprzyjaźnieniu się wystarczająco z potworem by była interakcja by poprosić żeby wyszedł spod łóżka.

    Może taki średni pomysł, ale by mi przypadł do gustu

    #53781
    Lenciai
    Uczestnik

    @Xardy mi się podoba ?

    #54398
    Simowymaniak
    Uczestnik

    Fajnie gdyby twórcy dodali postacie nadnauralne

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 22)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.