Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Blogi użytkowników Porozmawiajmy (Offtop)

ostatnio zaktualizowano przez Didi 3 lata, 11 miesięcy temu
33 uczestników
152 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #49449
    Darkwish
    Uczestnik

    @Fiolek ze mnie też, a tym bardziej chemik, ale na studiach miałam takie zabawy 🙂

     

    #49452
    Fiolek
    Uczestnik

    Zdecydowanie wolałbym iść w kierunku informatyka ?

    #49499
    Hiruko
    Uczestnik

    miareczkowanie to akurat fajne jest 😛

    ni, to ja bo obiedzie i teraz na zakupy ;-; kiedy ja napisze te sprawozdania, kiedy ja na to kolokwium sie naucze ;-;

    #49526
    Kayente
    Uczestnik

    O mamusiu, ja to też totalnie jestem noga z biologii, jestem biednym matematykiem xD

    @hiruko
    w nocy! 🙂

    #49563
    Hiruko
    Uczestnik

    @Kayente W nocy, to ja grać będę, noc jest od odpoczynku 😛 Ale trzy inne kolokwia, które byłam pewna, że uwalę, zaliczyłam, więc może to jedno oleję i nauczę się na poprawę. Szkoda mi nerwów i czasu, którego w tym tygodniu mam tyle, co kot napłakał, a przyszły tydzien jest całkiem luźny.

    Ej, gdzieś coś padło o moderatorach forum. Wiecie może coś o tym? Tylko mi się słowo mignęło jak coś przeglądałam i teraz znaleźć nie mogę xD

    #49595
    borowka
    Uczestnik

    Ja na szczescie jestem juz po kolokwiach i teraz odbywam staz w biurze tlumaczen 🙂 ^^ Naprawde lubie to, co robie! Jest to ciekawe doswiadczenie i mam nadzieje, ze po studiach sie moze tam zaczepie ^^ Jesli nie, zawsze plan B wchodzi w zycie, czyli praca na lotnisku! ^^ Tez to mi bedzie sprawiac satysfakcje! Tak wgl, to u mnie dzisiaj bylo gdzies 25-30°C i myslalem, ze w tramwajach i autobusie to sie ugotuje! Motorniczy wiedza, ze istnieje cos takiego jak klimatyzacja, wiec czego jej nie wlaczaja?! –’ :/ Mniejsza z tym… Mimo wszystko, mialem dobry dzien ^^ @Hiruko – nic mi nie wiadomo o moderatorach forum, wiec tutaj Ci niestety nie pomoge :/ Wybacz :/

    #49597
    Hiruko
    Uczestnik

    Luzik, mnie też się to tylko raz mignęło, dałam sobie spokój. jestem i zapewne będę na forum codziennie kilka razy, na pewno się dowiem w swoim czasie.

    Co do tłumaczeń to fajna fucha. Zamierzam sobie tak w lato dorobić. Mam już trochę doświadczenia, tylko aż się boję o tym mówić w szczegółach ewentualnemu przyszłemu pracodawcy, więc chyba w ogóle przemilczę kwestię, bo to były niezłe jaja i masakra za razem xD

    #49725
    borowka
    Uczestnik

    Z pewnoscia! 🙂 😉
    Ale skoro masz doswiadczenie, to raczej powinnas mowic o tym swojemu pracodawcy, co? Nawet jesli sa to przyslugi, to zawsze cos! Co prawda, na CV tego sie nie wpisuje, bo nie masz czegos, co to potwierdza, ale mimo wszystko, nalezaloby wspomniec, ze masz w tym doswiadczenie! ^^ 🙂 Akurat dla mnie, to nie fucha, tylko moj przyszly zawod, staz trwa tylko 2 miesiace, bo jest on w kadrze moich studiow :/ Potem wyjazd do Polski i nastepnie mozliwe, ze do Kanady! ^^ 😀 <3

    #49730
    Hiruko
    Uczestnik

    Bardziej chodziło mi o to, że miałam być korektorem gotowego już polskiego tłumaczenia. Problem w tym, że tłumaczenie przez wujka Google byłoby o niebo lepsze, bo to co dostałam nie miało nic z sensu, składni, nic. Tradycyjnie, gdy o tym powiedziałam to pretensje, że niby „od tego jestem”. Skończyło się na tym, że musiałam tłumaczyć teksty z języka francuskiego i jeszcze dbać o to, by one dobrze brzmiały. Nigdy nie uczyłam się francuskiego. Wszystko przeszło z pozytywną opinią. O.O

    #49802
    borowka
    Uczestnik

    Aaaaah, o cos takiego Ci chodzi! ^^ To fajna praca, tez to czasem robie, jak otrzymujemy zamowienia na polski i trzeba sprawdzic, czy wszysko jest git 🙂 Wspolczuje takiej sytuacji! :O Chyba bym zatlukl osobe, ktora by mi dostarczyla tlumaczenie, pozbawione jakiegokolwiek sensu… :@ –’ :/ Coz, ja akurat z francuskim nie mam problemu, bo w nim mowie biegle, wiec jesli bedziesz potrzebowac pomocy, sluze nia 😉 Ale skoro bez znajomosci, dalas rade, wiec sadze, ze jej nie potrzebujesz xD Ale w razie czego, wiesz, gdzie mnie znalezc 😉 🙂

    #49819
    Hiruko
    Uczestnik

    Jasna sprawa 😉

    Jakbym nie dała sobie rady, to kto? Rozbawiło mnie tylko, że mnie dopytywali o znajomość angielskiego, nie wiem po co, bo nie na stanowisko tłumacza szłam. Ale, stwierdziłam, że już dla nich nic nie zrobię. Choć gra mi się początkowo bardzo podobała, to jednak organizacja czegokolwiek pozostawiała zbyt wiele do życzenia, a sama nie będę odwalać roboty za ~10 osób.

    Cóż, ja za to biegła jestem w języku angielskim, ale znam też trochę większe podstawy z niemieckiego (do przypomnienia niestety), i takie totalne, gołe podstawy z norweskiego i japońskiego. Planyję te ostatnie dwa podszlifować i wybrać się na kurs, tylko wszystko to makabrycznie drogie, a niemiecki (który jest tańszy) nie interesuje mnie nawet w połowie tak bardzo, jak tamte ;-;

    #50430
    Hiruko
    Uczestnik

    Ej, czy tylko u mnie, po ostatnich aktualizacjach gry i Origin, nie ma już w debug roślin sadzonkowych? W sensie, nie ma ani plonów ani ich odpowiednich krzaków/drzew/kopczyków. O.o”

    #50438
    Hiruko
    Uczestnik

    I nie tylko. Żabich pniaków, stawów, kamini do kopania też nie ma. Zostały tylko (nie)szlifowane kamienie, geody i metale. To jest u wszystkich, czy może u mnie to z jakiś modów wynika?

    #52323
    Xardy
    Uczestnik

    Ohoho ten temat znów umarł xd

    #52388
    Darkwish
    Uczestnik

    To się budzimy 🙂

    Halo halo, jakie plany na niedzielę i jak spędziliście sobotę?

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 153)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.