Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Pogaduszki Porównujemy: TS1 vs. TS2 vs. TS3 vs TS4

ostatnio zaktualizowano przez Nierozlaczka 5 lat, 9 miesięcy temu
12 uczestników
45 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #52181
    Pixeel
    Uczestnik

    Cześć. Nie byłem pewien czy dać ten temat tutaj, czy na moim blogu, ale uznałem, że jest to raczej zabawa.

    • A zatem – codziennie będę wstawiał w tym temacie jakieś pytanie, polegające na porównaniu każdej z części The Sims, a wy będziecie odpowiadać i zobaczymy, która odsłona simsów wygra
    • To zaczynamy 😀

     

    TEMAT 1 – PLUMBOB

    Który plumbob z serii podoba wam się najbardziej? Z jedynki, dwójki, trójki, czwórki, średniowiecza, the sims social czy może wczesnej wersji The Sims 4?

    Temat 1: Plumbob

    Piszcie niżej, jak uważacie. Jutro dodam kolejne pytanie-porównanie 🙂

    • PS. Jeśli wszedłeś w ten temat później nadal możesz brać udział w zabawie. Wystarczy, że napiszesz np: „Temat 1: The Sims 1, Temat 2: Odpowiedź…” itd
    #52187
    Hiruko
    Uczestnik

    No proszę, @Pixeel wymyśla nowę wątki i to wcale nie banalne 😛

    Cóż, będę chyba pierwszą osobą, która odpowie, ale i tak…

    TEMAT 1 ? PLUMBOB

    • Plumboba z TS1 nie znałam, nie mam gry i nie grałam i (niestety) już chyba nie zagram :/
    • Ten z TS2 jakoś inaczej mi zapadł w pamięć, ale co ja na to poradzę. A, żeby nie było, on i tak mi się nie podobał. Nie mogę jednak ukryć tego,że to do niego mam największy sentyment – w końcy TS2 to był mój początek przygody z grami komputerowymi 😛
    • Trójkowy kryształek uważam za najpiękniejszy. Nic nie zmieni mojego zdania (nieukrywajmy, jest najbardziej kryształkowy 😛 )
    • Obecny jest jak z plasteliny i kompletnie mi nie leży, aż bym go chętnie suszarką potraktowała :< I tak, wiem że można go „wyłączyć”, ale nie. W końcu pasuje do gry…
    • W socjala gram tak rzadko, że nawet nie zauważyłam, że jakiś jest xD
    • Średniowieczny pasuje do gry, ale też szału nie ma.
    • To ja tylko się zapytam, gdzie jest mój Freeplay’owy plumbob?! Wrr! ;<

    Rasumując: TS3 > TSŚ > TS2 > TS4


    @Pixeel
    A jakie jest Twoje zdanie?

    #52213
    Pixeel
    Uczestnik

    Ja bardzo lubię minimalizm i matowe kolory, dlatego najbardziej podoba mi się plumbob z The Sims 4. I chyba wygląda najbardziej kreskówkowo, a taki styl też lubię. Bardzo się cieszę, że zmienili ten, który był we wczesnej wersji gry.

    TS4 > TS3 > TSŚ > TS4 beta


    @Hiruko
    z tego co widziałem, obecnie plumbob z logo The Sims Free Play wygląda tak jak z czwórki, a wcześniej, jak z trójki

    #52268
    Evaerynth
    Uczestnik

    Najbardziej podoba mi się plumbob z trzeciej części serii, jest taki… najbardziej lśniący. 😀 Wywołuje też we mnie nostalgię, bo pamiętam, jak miałam pendrive’a właśnie w kształcie tego kryształka, który był dodawany do kolekcjonerskiej wersji „The Sims 3” w chwili premiery.

    #52336
    MufinekQQ
    Uczestnik

    TS1 – Ten mi się nie podoba jest taki dziwny. Chociaż ta gra ma 18 lat, więc nic dziwnego.

    TS2 – Wydawało mi się, że wyglądał inaczej. Ten jest lepszy, ale i tak nie jest moim ulubionym.

    TS3 – Trójkowy jest jednym z najpiękniejszych, taki kryształowy, ale jest w nim coś dziwnego xd.

    TS4 – Chyba mi się najbardziej podoba. Jest strasznie plastelinowy, ale jest nim coś co mi się podoba.

    TSŚ – Jest klimatyczny i bardzo pasuje do średniowiecza, ale jest najpiękniejszy.

    TS4Beta – Wygląda bardzo fajnie. Szkoda nawet, że go nie dali.

    TSS – Nigdy w nie nie grałam i nawet nie wiedziałam, że jest 😛 Ale wygląda całkiem fajnie.

    TS4>TS4Beta>TS3>TSS>TSŚ>TS2>TS1

    #52534
    Nierozlaczka
    Uczestnik
    • tsm- fajny, ozdobiony i bardzo pasuje do średniowiecza
    • ts1- bardzo mi się podoba, taka stara grafika, którą lubię
    • ts2- jakoś nie przypada mi do gustu, może dlatego, że jest zbyt wyblakły\
    • ts3- fajny, pasuje do charakteru gry, chociaż coś mnie od niego odżuca
    • ts4-chyba mój ulubiony (nie okłamując najwięcej gram w 4)
    • tss- bardzo rysunkowy, i nie komputerowy, ale nie jest najgorszy

     

    #52638
    Hiruko
    Uczestnik

    Gdzie nowy temat? ;-;

    #52666
    Pixeel
    Uczestnik

    Temat 2

     

    • Cześć, to drugi temat naszej zabawy 🙂
    • Jest to dopiero początek, dlatego tematy są na razie dosyć przewidywalne, z czasem jednak będą coraz ciekawsze
    • Od teraz tematy nie będą pojawiały się regularnie, nie zawsze mam czas, tak jak na przykład wczoraj, gdzie cały dzień nie było mnie w domu. Poza tym chcę to robić bardziej profesjonalnie, w postaci obrazków i z podpisami, a nie na szybko i byle jak 😉
    • Jeśli dopiero teraz zaczynacie się bawić, możecie oczywiście odpowiedzieć też na poprzednie tematy:
      (kliknijcie prawy przycisk myszy i „Wyświetl w nowym oknie” by powiększyć)

    Temat 1

    #52685
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Logo

    • Ts1- logo proste i nie przekombinowane, co jest na plus
    • Ts2- Podobne do 1, ale unowocześnione. Jest bardzo ładne
    • Ts3- według mnie jedno z poważniejszych i dostosowany do starszych graczy, co pasuje do roku 09
    • Ts4- tu już zupełnie inna bajka. Logo jak i gra nieco inna i prostrzejsza od innych; jednym słowem przewidywalna.

    Podsumowując najlepiej oceniam logo ts2

    #52709
    Pixeel
    Uczestnik

    Ja mam taki problem, że gdy widzę w logo jakieś gradienty to wygląda to dla mnie tanio. Zrobienie gradientu to minuta roboty, dlatego nie jestem fanem „dwójki” w logo The Sims 2 i całego napisu z czwórki. W logo The Sims 3 ta „trójka” jest zrobiona bardzo dokładnie i wygląda jakby była zrobiona z jakiegoś kryształu. Poza tym wielki plumbob za napisem też podoba mi się najbardziej, dlatego wybieram The Sims 3 😀

    #52819
    Pixeel
    Uczestnik

    Temat 3

     

    • Poprzednie tematy:

    temat2  temat1

    #52826
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Menu

    • TS2- widok miasta to ogromny plus, a dotego idealnie wgrywające się miasta.
    • TS3- menu w miarę proste, i zdrcydowanie odbiega od 2 (co jest na minus)
    • TS4- w miarę kreskówkowe, każde bardzo podobne, ale to najnowsze najlepsze z wszystkich.

    Podsumowanie: dwójka wygrwa

    #52944
    Evaerynth
    Uczestnik

    Odpowiadając na temat nr 2, który przegapiłam, najbardziej podoba mi się logo „The Sims 3”. Kryształek w tle i trójka wyglądają efektownie i ładnie zgrywają się ze sobą. Logo „The Sims 4” też jest fajne – podoba mi się, że po raz pierwszy napis nie jest biały.

    Odnośnie tematu nr 3, najbardziej podoba mi się menu w „The Sims 4”, ponieważ jest animowane i przez to takie „żywe”.

    #53094
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Temat 2 – Logo

    TS1 – proste, ale ładne.

    TS2 – wygląda fajnie, podoba mi się plumbob zamiast kropki nad i.

    TS3 – bardzo fajnie wygląda ten kryształ z tyłu.

    TS4 – ma najładniejsze kolory wygląda najładniej.

    Najbardziej podobają mi się loga TS4 i TS3. Na drugim TS1, a najmniej podoba mi się TS1.

    Temat 3 – Menu

    Ts2 – całkiem okej, ale szału nie robi.

    TS3 – nie jest najgorzej, ale w tych starszych częściach nie szczególnie mi się podoba.

    TS4 (1) – fajna jest animacja, ale ciężko znaleźć odpowiednie przyciski i jest zbyt przekombinowane.

    TS4 (2) – jest takie zwykłe i też tam ciężko znaleźć przyciski.

    TS4 (3) – to mi się najbardziej podoba. Kolekcja gier jest bardzo fajna tylko strasznie wali po oczach te gry których się nie ma 😛

    #53323
    Pixeel
    Uczestnik

    Z okazji zapowiedzi nowego dodatku mam temat specjalny 😀

    • Uwaga: Temat miał pojawić się wczoraj, ale pisanie postów w pogaduszkach było wyłączone 🙁

    Temat 4 - Cztery Pory Roki

    • Poprzednie tematy:

    Temat 1 Temat 2 Temat 3

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 46)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.