Strona Glówna Fora INNE GRY Starsze gry The Sims Twoja opinia o The Sims 2

ostatnio zaktualizowano przez Jasiek 5 lat, 10 miesięcy temu
11 uczestników
11 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #49123
    Vince1994
    Uczestnik

    Co sądzicie o The Sims 2? Jak oceniacie jej optymalizację, grafikę jak na tamte czasy? Podobała Wam się oprawa muzyczna i rozgrywka? 🙂

    Moim zdaniem, miała dużo lepszą grafika względem The Sims 1. Wprowadzono dużo nowości np: starzenie się Simó, pojawiły się małe dzieci, nastolatkowie i emeryci, aspiracje oraz dużo innych rzeczy, których nie było w pierwszej części.

     

    Wymieniłem rzeczy, które wprowadzona w podstawce, ale w dodatkach jest ich więcej. Ogólnie fajna gra do dzisiaj gram, a Wy, co sądzicie?

    #49366
    Owx24
    Uczestnik

    W dwójkę zaczęłam grać od razu ze wszystkimi dodatkami gdy była za darmo na originie. Mimo kilku minusów jak np. brak możliwośći dodania normalnie piwnicy, grę oceniam bardzo pozytywnie. Tak samo jak w trójce, nie odkryłam jeszcze wszystkich jej funkcji, dzięki czemu nadal mi się nie znudziła.

    #49426
    Pixeel
    Uczestnik

    Dwójka posiada najwięcej szczegółów ze wszystkich części The Sims. Razem z dodatkami dostajemny mnóstwo interakcji z simami, wiele zabaw w stylu Gra w Zośkę, różne powitania itp.

    Podoba mi się zajmowanie małymi dziećmi o wiele bardziej niż w trójce i czwórce.

    Lubię takie szczegóły jak obrazek Belli na kartonie mleka. W tej części zostaje ona porwana przez kosmitów, a na kartonach od mleka w Ameryce dawało się kiedyś czasem zdjęcia zaginionych osób.

    Poza tym rzeczy w stylu spotkanie z dyrektorem, gdy chcemy by dziecko poszło do prywatnej szkoły, pojawianie się Świętego Mikołaja, Nowego i Starego Roku, Pingwinów, ukryte parcele z legendami do odkrycia, uzupełnianie zapasów w lodówce (przyjeżdża wtedy specjalny samochód z jedzeniem), animacje wsiadania do samochodu, możliwość budowania domów wielorodzinnych, mnóstwo specjalnych NPCów np Pani Zadecka lub Ninja, działające restauracje, lepiej zrobione studia (przynajmniej dla mnie), te pioruny które pojawiają się przy relacjach, kupowanie ubrań jak w prawdziwym świecie, dobrze działające sklepy, możliwość prowadzenia sklepu na parceli domowej…

    Ogólnie nie grałem dosyć dawno, więc pewnie pozapominałem wiele rzeczy, ale zdecydowanie dwójka najwięcej rzeczy, które nadają jej fajnego klimatu.

    #49821
    Herbatnikowa
    Uczestnik

    Grafika ok, muzykę nucę cały dzień, rozgrywka super. Nie mogę za dużo powiedzieć, ponieważ grałam tydzień, bo potem skończyło mi się miejsce na dysku i musiałam odinstalować.

    #49831
    Vince1994
    Uczestnik

    Kociara nie mogłaś usunąć innej gry?

    #49860
    Kayente
    Uczestnik

    Dwójka ma specjalne miejsce w moim serduszku. To właśnie przy tej generacji najwięcej przesiedziałam przy komputerze i to ona nigdy mi się nie znudzi. Mam wrażenie, że mimo czasu, jaki poświęciłam na tę grę jeszcze bardzo mało o niej wiem i naprawdę, za każdym razem odkrywam coś nowego. Poza tym to również w tej części jestem w stanie najbardziej zagłębić się w historie simów, jakie stworzyli twórcy. Po prostu kocham dwójeczkę <3

    #50062
    Agnes
    Uczestnik

    Dwójka to dla mnie wyjątkowa seria, od niej tak naprawdę zaczęłam i przegrała w nią chyba pół dzieciństwa. Zaczęło się od samej podstawy, w którą z siostrą grzałyśmy godzinami, później z czasem rodzice kupili nam Zwierzaki, Cztery Pory Roku i Osiedlowe Życie, wtedy to już było coś. Każdy dodatek był niesamowicie rozbudowany i bardzo wiele wnosił do gry, czego bardzo brakuje mi teraz w The Sims 4, każdy chyba wie o czym mówię. Później udało mi się zdobyć pełna kolekcje na Originie no i wtedy już byłyśmy spełnione. Gra jest niesamowicie rozbudowana, mimo zamkniętego świata były samochody z super animacja (dało się? Dało…). Mam wrażenie, że kolejne serie nie są już tak dopracowane.

    #50527
    Maja
    Uczestnik

    Moja pierwsza część w którą miałam okazję zagrać…

    Bardzo dużo opcji,świetne animację o wiele więcej pól do popisu niż w poprzedniej części

    #51742
    Ayano
    Uczestnik

    W dwójeczkę grałam bardzo długo i bardzo dobrze wspominam tę grę. Miała więcej opcji, fajne animacje. Mimo że pod względem CAS i trybu budowania była dosyć uboga, to i tak bardzo mile ją wspominam, bo bogata rozgrywka wynagradzała wszystko.

    #54897
    Evaerynth
    Uczestnik

    Moja opinia o drugiej części serii zależy od perspektywy, z jakiej na nią patrzę. Porównując z pierwszą częścią i ogólnie grami z okresu, kiedy wychodziło „The Sims 2” wraz z rozszerzeniami to była to gra przełomowa i zapewniająca rozrywkę na długi, długi czas. Jednak porównując z trzecią i czwartą częścią jak dla mnie druga jest już dość przestarzała i wracam do niej bardziej jak do ciekawostki z przeszłości (ach ta nostalgia!).

    #54940
    aga5myszka
    Uczestnik

    Bardzo lubię dwójeczkę i przyjemnie mi się do niej wraca. Jest to odsłona, z którą wiążę sporo wspomnień dzieciństwa i jak już zostało powiedziane wcześniej to dwójka wprowadza wiele opcji, których na próżno szukać w dalszych odsłonach serii. Mam do niej ogromny sentyment i szczerze uwielbiam (niestety nie tak bardzo jak trójkę 😛 )

    #54943
    Jasiek
    Uczestnik

    Uwielbiam Dwójkę, połowę mojego dzieciństwa spędziłem oglądając jak kuzynka gra, a teraz Lubie sobie w nią czasem pograć ze względu na niektóre elementy rozgrywki których brakuje mi w następnych częściach no kupowanie ubrań i tych dostaw jedzenia, najlepszych bloków i mieszkań, podziału czarownic, najlepszych jak dla mnie studiów czy losowych aspiracji i tego, że twój Sim nie mógł mieć idealnego zestawu cech. A poza tym mam fazę na Przyjaciół i wszystkie ubrania czy meble strasznie mi się z tym serialem kojarzą ?

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.