Spotkajmy się – Pierwsze wrażenia

Mija tydzień od przedpremierowego pokazu w Warszawie. W Internecie dostępne są różne artykuły, które dokładnie wyliczą wszystkie nowości i możliwości. Sam też tak z resztą zawsze robiłem. Uznałem jednak, że tym razem będzie inaczej. Poniżej znajdziecie moje pierwsze wrażenia z dodatku The Sims 4 Spotkajmy się.

Zaczynamy

To drugi dodatek do The Sims 4 i moim zdaniem, pierwszy taki w całej serii. Czytałem Wasze komentarze i wiem, że zdania na jego temat są podzielone. Część z Was uważa, że tematyka dodatku jest niejasna, a jego zawartość pozostawia wiele do życzenia. Postaram się więc rozwiać te obawy.

Cieszy mnie fakt, że nie jest to tak zwany odgrzany kotlet. W przypadku The Sims 3 Po Zmroku, otrzymaliśmy ulepszoną / alternatywną wersję The Sims 2 Nocne Życie.  Tym razem jest zupełnie inaczej. Nocne życie nie „dzieje się” w dużym mieście pełnym wieżowców, a głównym tematem (wbrew pozorom) nie są imprezy i dzikie harce do białego rana.

O czym jest więc dodatek?

The Sims 4 Spotkajmy się to połączenie kilku cech, które znamy z poprzednich części. Mamy tutaj grupy z The Sims 3 Studenckie Życie, które zostały rozwinięte i są najbardziej rozbudowaną częścią tego dodatku. Drugi dodatek pozwala nam na tworzenie dowolnych klubów zainteresowań, które mogą dotyczyć dowolnego aspektu życia Simów. To rozszerzenie faktycznie poszerza rozgrywkę z gry podstawowej, ale nie tylko, ponieważ idealnie nadaje się on do rozbudowy przyszłych dodatków.

Oczywiście, wciąż dostępny jest element nocnego życia, kiedy to spokojne miasteczko zmienia się w imprezową oazę. Po zmroku nadchodzi nocne życie, podczas którego spotykanie się jest jeszcze fajniejsze.

(HEHE JAKA GRA SŁOWNA)

Windenburg

To europejskie miasteczko, które faktycznie ma swój klimat. Przepraszam, ale wszystkie dostępne światy wyglądają przy nim blado. Ktoś się tutaj w końcu postarał nieco bardziej i dał nam miejsce, w którym nasi Simowie spędzą setki godzin gry.

Miasto podzielone jest na różne części. Mamy do dyspozycji zabytkowy ryneczek, wokół którego znajdują się kawiarnie, biblioteka i parcele mieszkalne. Możemy też przemknąć się przez zamkową bramę, za którą czekać na nas będą zabytkowe ruiny. Kto wie, jakie dzikie imprezy tam zrobimy? 😉

Kolejną dzielnicą jest wysepka po prawej stronie mapki. Znajdują się tam nowoczesne budynki z wielkimi oknami i pięknymi widokami. Tak się składa, że jedna z parcel ma blisko siebie pomost, więc nasz Sim będzie mógł wypoczywać na nim, po całym dniu pracy.

Na tej samej wysepce znajduje się tez klif, który jest przepiękny. Jest to miejsce z basenem naturalnym, który widzieliśmy na zwiastunach. Nasza grupa będzie mogła rozpalić tam ognisko i wspólnie bawić się do białego rana. Polecam każdemu z Was wschód słońca w tej okolicy.

Co więcej, klify (jak i sam Windenburg) pełne są ozdób i animacji. W tle możemy zobaczyć lądujące awionetki, pływające żaglówki oraz… Emily, czyli potwora morskiego, który od czasu do czasu pojawia się w oddali. Wtrącę jeszcze, że cała okolica jest przepiękna. Możemy zobaczyć stawy pełne zielono-białych kaczek, które znamy ze swoich okolicznych parków, wzgórza pełne owiec, mnóstwo latających ptaków i innych żyjątek.

W skład nowych rodzajów parcel wchodzą:

 • Klif,
 • Basen (aktualizacja),
 • Prastare Ruiny,
 • Ogrody pałacowe,
 • Kawiarnie.

Windenburg może śmiało konkurować z Granitowymi Kaskadami.

Stwórzmy klub

Kolejnym punktem naszej wycieczki po dodatku, są kluby, czyli główna cecha The Sims 4 Spotkajmy się. Pisałem już wyżej, że są one bardzo rozbudowaną wersją tych, które znamy ze studenckiego dodatku. Okazało się, że tak naprawdę, mało wiedzieliśmy  o grupach.

To jedna z najsilniejszych (zaraz po Windenburgu) rzeczy w Spotkajmy się. Mamy możliwość stworzenia własnego klubu, a wybór opcji jest ogromny. Naszym zadaniem jest ustalenie członków danego klubu, jego nazwy, głównej ikonki oraz… No i tutaj zaczyna się zabawa.

Wśród opcji musimy zaznaczyć czynności, które grupa będzie wykonywać oraz takie, które będą wpływać negatywnie na jej członków. Musimy także ustalić cechy i zadania klubu, które będą wykonywać Simowie. W ten sposób możemy stworzyć różne rodzaje klubów i żaden z nich nie będzie się powtarzać. Zmiennymi, jakie możemy dodać w opcjach są na przykład: stan cywilny Sima, rodzaj postaci nadnaturalnej, wiek, zainteresowania, cechy, umiejętności i wiele więcej. Możemy nawet ustalić też zasadę, iż nasz klub nie będzie przepadać za członkami innego klubu.

Jest całe mnóstwo gotowych grup. Oprócz tych, które możecie zauważyć na zwiastunach, dostępny jest klub ogrodników, który zdecydowanie będzie moim ulubionym. Nazywa się on klubem Gnomów Ogrodowych. Podczas spotkań, Simowie wspólnie zajmują się ogrodem, zbierają plony, nawożą rośliny i chętnie o nich rozmawiają. Bardzo podoba mi się fakt, że dodatek wpływa na całą zawartość The Sims 4, nie tylko na materiały ze Spotkajmy się. Jako ciekawostkę, mogę dodać że możliwe będzie stworzenie klubu tylko dla kosmitów, wraz z dodatkiem The Sims  4 Witaj w Pracy.

Nowe elementy

Dodatek z pewnością może cechować bogata zawartość Trybu budowania oraz Stwórz Sima. Nowe obiekty wypełniają zarówno kategorie codziennego użytku, jak fotele czy stoły, oraz inne działy, takie jak ozdoby czy wykończenia domu.

Bara-bara w krzakach jest zabawnym widokiem i warto dodać, że krzaki te mają nieco więcej interakcji. Simowie mogą załatwiać się w krzakach i spać w nich, co z pewnością przyda się Wam do tworzenia różnych historii i wyzwań. Aż mam ochotę opracować jakieś zasady wyzwania na bezludnej wyspie!

Pierwszy raz w historii The Sims baseny uzyskały ulepszenie. Nowy rodzaj drabinek, wykończenie basenów i ozdoby, które ulepszą nudne zbiorniki wodne. Co ciekawe, możemy zmieniać zawartość basenów na kilka różnych sposobów. Zamiast wody, możemy wypełnić go błotem, tajemniczą fioletową cieczą czy brudną lub krystaliczną wodą. Dostępna jest także woda z płatkami róż.

Na więcej przyjdzie czas podczas recenzowania, wtedy też ocenię dodatek. 🙂

 

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

28 KOMENTARZE

 1. Oj, coś czuję, że pisanie przeglądów do „Spotkajmy Się” to będzie czysta przyjemność <3 Jestem naprawdę pod wrażeniem 😀

 2. Windenburg jest najpiękniejszym miejscem na Ziemi. <3 Nie mogę się doczekać klubów. Wyspa wygląda naprawdę znakomicie, widać, że EA potraktowało ten dodatek "poważnie". 😛 Uwielbiam rynek, uliczki i domki. Aż chce się już zagrać. 🙂 A tak z innej beczki, to co do wyzwania "z bezludnej wyspy" to całkiem dobry pomysł, jak się wyburzy wszystkie parcele. ^^

  Ps. Do twarzy Ci w niebieskim.

  • A ja byłam negatywnie nastawiona, ale teraz skłaniam się do kupna. Nie teraz, najpierw poczekam na recenzje i first looki, a jak będę 100% pewna, że warto, to może się skuszę przed poczekaniem na promocje 😉 Ale jestem miło zaskoczona, miasto wygląda porządnie, ładnie i ciekawie, czytałam opinie, że jest najmocniejszą stroną dodatku i ciężko się z tym nie zgodzić. Same kluby, co do których miałam poważne wątpliwości, też wydają się być fajnie przemyślane, również są rozbudowane i dają wiele możliwości, a to wielki plus. Gdyby dodatek „Spotkajmy Się” opierał się tylko na imprezach, nie wydałabym na niego ani grosza.

 3. „Po zmroku nadchodzi nocne życie[…]” ten simowy żarcik xD
  Strasznie ciesze się myśląc o premierze Spotkajmy się. Windenburg wygląda na solidnie dopracowane miasto. Faktycznie zwiastuny nie ukazywały wszystkiego co ma nam do zaoferowania a nowa okolica naprawdę ma się czym szczycić. Wreszcie kluby będą czymś więcej niż tylko denerwującą ikonką 🙂

  • Pamiętam jak Młotka o tym wspominała w przeglądzie ”Ucieczki w plener”, o braku załatwiania potrzeby/bara bara w krzakach, a teraz to… xD

  • Przynajmniej krzaczek będzie mieć żyzną glebę – odpowiednio nawożona :).
   Ale moi Simowie raczej nie będę załatwiać potrzeb fizjologicznych w krzakach, toaleta jest dużo bardziej wydajna :P.

 4. Kusi mnie coraz bardziej żeby kupić, oby była jakaś duża obniżka na święta bo ceny niekiedy są powalające 🙂
  Miasto przepiękne, idealne dla mnie.

 5. Bez wątpienia widoki w TS4 są piękne i dopracowane, to prawdziwa, mocna strona gry. Moim zdaniem niestety jedyna mocna strona. Jeśli kupię dodatek to tylko dla Windenburgu, miasteczko jest piękne i z pewnością bardzo klimatyczne. Teraz modlę się do zdolnych fanów o zimowy mod dla dodatku – to by było COŚ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories