馃幍 Laiczi budowniczy 馃幍

G艂贸wna Fora SPO艁ECZNO艢膯 Galeria dzie艂 馃幍 Laiczi budowniczy 馃幍

• Laiczi
    1 miesi膮c temu #

Haj! Nie b臋d臋 ukrywa艂a, 偶e temat zak艂adam g艂贸wnie ze wzgl臋du na “Remont tygodnia”, jednak mi艂o mi b臋dzie je偶eli kto艣 tu odczasu do czasu zajrzy 馃檪 <3

• Temat zosta艂 zmodyfikowany 1 miesi膮c temu przez  Laiczi.
    Laiczi
    1 miesi膮c temu #

Cze艣膰! Pierwszy raz si臋 zebra艂am i wykona艂am zdj臋cia do remontu tygodnia xD Dodatkowo sprawnie mi to wszystko posz艂o. Tak偶e, chcia艂abym przedstawi膰 wam projekt klasy. Sala jest w jasnych kolorach oraz ma ciekawe zaplecze, jednak opisywa膰 dok艂adniej b臋d臋 j膮 w trakcie jej pokazywania. Zdj臋cia zosta艂y wykonane z kilku perspektyw 馃檪

Przed zaprezentowaniem pierwszego zdj臋cia, powinnam zaznaczy膰, 偶e jest to sala og贸lna (przeznaczona do wielu przedmiot贸w). Jednak pomimo tego, jest ona bardzo聽 dobrze zagospodarowana, poniewa偶 jej wyposa偶enie jest zaopatrzone w obiekty dotycz膮ce wielu dziedzin. Ma ona r贸wnie偶 nowoczesny program. Dzi臋ki tym cechom, w takiej 艂adnej, kolorowej i po偶ytecznej sali, jest wszystko czego potrzeba, aby znakomicie wspomaga膰 nauczanie 馃檪

Pierwsze dwa zdj臋cia s膮 zrobione z perspektywy drzwi wej艣ciowych

Ju偶 tutaj mo偶na zauwa偶y膰 efekty nowoczesnego programu, kt贸rymi s膮 m.in.:

-kinowe ustawienie 艂awek, dzi臋ki kt贸remu ka偶de dziecko widzi wszystko 馃檪

-codziennie uzupe艂nin膮 misk臋 ze 艣wie偶ymi owocami, kt贸re s膮 przeznaczone zar贸wno聽 dla nauczycieli, jak i dla uczni贸w

-tablic臋 interaktywn膮/telewizor do cel贸w naukowych 馃槈

Kolejne zdj臋cia s膮 wykonane z 艂awki nauczyciela

Tu mo偶na zauwa偶y膰 drug膮 cz臋艣膰 sali, kt贸ra jest niewidoczna “z drzwi”. Wida膰 tu ciekawe obrazy, przeszklony kantorek/magazynek i, poniek膮d, co si臋 w nim znajduje.

Kolejne zdj臋cia b臋d膮 wykonane z 艂awek uczni贸w.

Z tego miejsca wida膰, 偶e na 艣rodek sali wyci膮gni臋te s膮 rzeczy do lekcji biologii. Mo偶na zauwa偶y膰 r贸wnie偶, jak chcieliby艣my, aby by艂y przeprowadzane lekcje w tej klasie: nauczyciel bierze rzeczy, kt贸rych potrzebuje z magazynku na prz贸d pomieszczenia, tak aby wszyscy widzieli omawiane kwestie. Nast臋pnie opracowuje z dzie膰mi dany temat, zapraszaj膮c r贸wnie偶 uczni贸w na 艣rodek. Jest to lekcja interaktywna, przez co podopieczni lepiej przyswoj膮 wiedz臋 馃榾

Tu za to bardziej przbli偶amy wygl膮d ty艂u sali. Uj偶e膰 mo偶na na nim kamer臋, kt贸ra jest zamontowana dla bezpiecze艅stwa uczni贸w oraz, aby w przypadku kradzie偶y zlokalizowa膰 sprawc臋. W jednym miejscu klasy jest du偶e okno, dzi臋ki kt贸remu do pomieszczenia mo偶e wp艂yn膮膰 troch臋 naturalnego 艣wiat艂a. Obok stoi tak偶e akwarium. Zauwa偶y膰 mo偶na r贸wnie偶 wisz膮ce na 艣cianie plakaty naukowe i tablic臋 korkow膮, kt贸ra mog艂aby by膰 u偶ywana na forum klasy. Dla pogody ducha i oczyszczenia pokoju ze z艂ej atmosfery, pod oknem stan臋艂a tak偶e ro艣linka.

Tutaj, fotografia pokazuje jak wygl膮da magazynek/kantorek zza szyby. Szk艂o jest w odcieniu mleka, co nadaje niecodzienny wygl膮d. “Przechowywalnia” mo偶e wydawa膰 si臋 pusta, jednak trzeba zauwa偶y膰, 偶e niekt贸re rzeczy s膮 wyci膮gni臋te, a dodatkowo jest przygotowane miejsce na zakup wi臋kszej ilo艣ci przedmiot贸w naukowych 馃檪

Teraz zdj臋cia magazynku od 艣rodka. Mo偶na na nich przyuwa偶y膰 m.in.:

-r贸偶ne obrazy

-du偶膮 szaf臋 z pud艂ami i wyj臋tymi m.in. drobnymi rzeczami do chemii i biologii

-uwaga, uwaga… WYPE艁NION膭 tablic臋 z pierwiastami (ile ja si臋 z tym nam臋czy艂am xd)

-tablice rentegenowskie i do badania wzroku

-oraz globus

Na koniec fotka z lotu ptaka (kt贸ry btw znikn膮艂 z opcji kamery, kto艣 wie o co chodzi?)

No to na tyle! Je偶eli ktokolwiek tu wszed艂 to b臋d臋 szcz臋艣liwa 馃檪 Mo偶ecie si臋 podzieli膰 ze mn膮 opini膮 i konstruktywn膮 opini膮, ch臋tnie poczytam, bo wiem, 偶e nie buduj臋 idealnie. Bayo!

Laiczi
    1 miesi膮c temu #

Btw. Przyzna膰 si臋, kto pod艣piewa艂 sobie nazw臋 mojego tematu?

dzidziak86
    Redakcja
    1 miesi膮c temu #

Przyznam si臋, 偶e odrobin臋 馃槈 Jak tylko b臋d臋 w grze to sprawdz臋, czy i u mnie znik艂a ta opcja z tym lotem ptaka, bo to do艣膰 dziwne.

Je艣li chodzi o klas臋 to jest 艣liczna 馃檪 Podobaj膮 mi si臋 偶ywe kolory, a ca艂o艣膰 wygl膮da bardzo prawdziwie, jakby rzeczywi艣cie przed momentem zako艅czy艂a si臋 lekcja. Dzieciaki maj膮 mn贸stwo mo偶liwo艣ci na rozw贸j, mog膮 si臋 bawi膰, nauczy膰 si臋 nowych rzeczy, a to wszystko w barwnym i przyjemnym otoczeniu 馃檪 Fajny pomys艂 z przeszklon膮 cz臋艣ci膮, nauczyciel ma dost臋p w ka偶dej chwili do kolejnych pomocy naukowych. Super praca 馃檪

Hejkasz
    4 tygodnie, 1 dzie艅 temu #

Klasa jest inspiruj膮ca.

Laiczi
    4 tygodnie temu #

@dzidziak86 @hejkasz Dzi臋kuj臋 wam bardzo <3 Zdziwi艂am si臋, 偶e ktoklwiek skomentowa艂 hahah I w艂a艣nie te偶 si臋 zdziwi艂am z tym brakiem opcji “lot ptaka” (czy co艣 takiego). Pozdrawiam i dokolejnego wyzwania <3

• Ta odpowied藕 zosta艂a zmodyfikowana 4 tygodnie temu przez  Laiczi.
Przegl膮dasz 6 post贸w - 1 z 6 (wszystkich: 6)

Musisz si臋 zalogowa膰 by odpowiedzie膰 w tym temacie.