Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Galeria dzieł ? Laiczi budowniczy ?

ostatnio zaktualizowano przez Laiczi 5 lat temu
3 uczestników
5 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #66072
    Laiczi
    Uczestnik

    Haj! Nie będę ukrywała, że temat zakładam głównie ze względu na „Remont tygodnia”, jednak miło mi będzie jeżeli ktoś tu odczasu do czasu zajrzy 🙂 <3

    #66074
    Laiczi
    Uczestnik

    Cześć! Pierwszy raz się zebrałam i wykonałam zdjęcia do remontu tygodnia xD Dodatkowo sprawnie mi to wszystko poszło. Także, chciałabym przedstawić wam projekt klasy. Sala jest w jasnych kolorach oraz ma ciekawe zaplecze, jednak opisywać dokładniej będę ją w trakcie jej pokazywania. Zdjęcia zostały wykonane z kilku perspektyw 🙂

     

    Przed zaprezentowaniem pierwszego zdjęcia, powinnam zaznaczyć, że jest to sala ogólna (przeznaczona do wielu przedmiotów). Jednak pomimo tego, jest ona bardzo  dobrze zagospodarowana, ponieważ jej wyposażenie jest zaopatrzone w obiekty dotyczące wielu dziedzin. Ma ona również nowoczesny program. Dzięki tym cechom, w takiej ładnej, kolorowej i pożytecznej sali, jest wszystko czego potrzeba, aby znakomicie wspomagać nauczanie 🙂

     

     

     

    Pierwsze dwa zdjęcia są zrobione z perspektywy drzwi wejściowych

     

     

    Już tutaj można zauważyć efekty nowoczesnego programu, którymi są m.in.:

    -kinowe ustawienie ławek, dzięki któremu każde dziecko widzi wszystko 🙂

    -codziennie uzupełniną miskę ze świeżymi owocami, które są przeznaczone zarówno  dla nauczycieli, jak i dla uczniów

    -tablicę interaktywną/telewizor do celów naukowych 😉

     

     

    Kolejne zdjęcia są wykonane z ławki nauczyciela

     

     

    Tu można zauważyć drugą część sali, która jest niewidoczna „z drzwi”. Widać tu ciekawe obrazy, przeszklony kantorek/magazynek i, poniekąd, co się w nim znajduje.

     

     

    Kolejne zdjęcia będą wykonane z ławek uczniów.

     

    Z tego miejsca widać, że na środek sali wyciągnięte są rzeczy do lekcji biologii. Można zauważyć również, jak chcielibyśmy, aby były przeprowadzane lekcje w tej klasie: nauczyciel bierze rzeczy, których potrzebuje z magazynku na przód pomieszczenia, tak aby wszyscy widzieli omawiane kwestie. Następnie opracowuje z dziećmi dany temat, zapraszając również uczniów na środek. Jest to lekcja interaktywna, przez co podopieczni lepiej przyswoją wiedzę 😀

     

    Tu za to bardziej przbliżamy wygląd tyłu sali. Ujżeć można na nim kamerę, która jest zamontowana dla bezpieczeństwa uczniów oraz, aby w przypadku kradzieży zlokalizować sprawcę. W jednym miejscu klasy jest duże okno, dzięki któremu do pomieszczenia może wpłynąć trochę naturalnego światła. Obok stoi także akwarium. Zauważyć można również wiszące na ścianie plakaty naukowe i tablicę korkową, która mogłaby być używana na forum klasy. Dla pogody ducha i oczyszczenia pokoju ze złej atmosfery, pod oknem stanęła także roślinka.

     

    Tutaj, fotografia pokazuje jak wygląda magazynek/kantorek zza szyby. Szkło jest w odcieniu mleka, co nadaje niecodzienny wygląd. „Przechowywalnia” może wydawać się pusta, jednak trzeba zauważyć, że niektóre rzeczy są wyciągnięte, a dodatkowo jest przygotowane miejsce na zakup większej ilości przedmiotów naukowych 🙂

     

     

    Teraz zdjęcia magazynku od środka. Można na nich przyuważyć m.in.:

    -różne obrazy

    -dużą szafę z pudłami i wyjętymi m.in. drobnymi rzeczami do chemii i biologii

    -uwaga, uwaga… WYPEŁNIONĄ tablicę z pierwiastami (ile ja się z tym namęczyłam xd)

    -tablice rentegenowskie i do badania wzroku

    -oraz globus

     

    Na koniec fotka z lotu ptaka (który btw zniknął z opcji kamery, ktoś wie o co chodzi?)

     

     

     

    No to na tyle! Jeżeli ktokolwiek tu wszedł to będę szczęśliwa 🙂 Możecie się podzielić ze mną opinią i konstruktywną opinią, chętnie poczytam, bo wiem, że nie buduję idealnie. Bayo!

    #66077
    Laiczi
    Uczestnik

    Btw. Przyznać się, kto podśpiewał sobie nazwę mojego tematu?

    #66081
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Przyznam się, że odrobinę 😉 Jak tylko będę w grze to sprawdzę, czy i u mnie znikła ta opcja z tym lotem ptaka, bo to dość dziwne.

    Jeśli chodzi o klasę to jest śliczna 🙂 Podobają mi się żywe kolory, a całość wygląda bardzo prawdziwie, jakby rzeczywiście przed momentem zakończyła się lekcja. Dzieciaki mają mnóstwo możliwości na rozwój, mogą się bawić, nauczyć się nowych rzeczy, a to wszystko w barwnym i przyjemnym otoczeniu 🙂 Fajny pomysł z przeszkloną częścią, nauczyciel ma dostęp w każdej chwili do kolejnych pomocy naukowych. Super praca 🙂

    #66088
    Hejkasz
    Uczestnik

    Klasa jest inspirująca.

    #66151
    Laiczi
    Uczestnik

    @dzidziak86 @Hejkasz Dziękuję wam bardzo <3 Zdziwiłam się, że ktoklwiek skomentował hahah I właśnie też się zdziwiłam z tym brakiem opcji „lot ptaka” (czy coś takiego). Pozdrawiam i dokolejnego wyzwania <3

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.