PRZEGLĄD: Oaza Szczęścia

IKONA W STORE

WPROWADZENIE

Poznaj nowy świat – Odkryj jeszcze dziś cuda Oazy Szczęścia! W The Sims™ 3 Oaza Szczęścia! Twoi Simowie znajdą się w samym środku oazy otoczonej ruchomymi piaskami pustyni. Znajdą tam pięknie zadbane ogrody, nowoczesne osiedla i przytulne domy nad brzegiem jeziora. Będą się delektorwać pysznymi daniami w bistro nad jeziorem lub zakochają się w świetle gwiazd. W centrum miasta znajduje się tajemnicza studnia, która podobno spełnia życzenia Simów, którzy mają czyste serce. Jakie jest Twoje życzenie? Studnia Życzeń – Czy Twój Sim marzy o miłości? Bogactwie? Władzy i sławie? Może pragnie słuchać tupotu małych stópek albo chce po prostu żyć szczęśliwie… Studnia Życzeń pomoże Twojemu Simowi osiągnąć to wszystko i więcej! Wrzuć tylko monetę i wypowiedz życzenie, a przekonasz się, czy marzenia się spełniają…

CECHY ŚWIATA

 • Oaza Szczęścia to pierwsza pustynna okolica w grze The Sims 3
 • W okolicy mieszka Darren Dreamer (znany jako Dariusz Marzyciel z The Sims 2)
 • Dostępnych jest aż 20 wolnych parcel
 • Oaza Szczęścia dostępna jest w dwóch wariantach – zwykłej, gdzie otrzymamy okolicę oraz złotej, do której oprócz okolicy otrzymamy Kasyno Szczęśliwy Simoleon
 • Nowy świat otrzymał masę nowych tekstur. Nowe drogi, piach, woda oraz odcienie zachodzącego Słońca
 • Niegdyś Oaza Szczęśćia była wielkim kurortem z pięknym jeziorem, niestety jezioro znikło…
 • Jednorożce i samochód z lodami pojawi się w okolicy jeśli zainsalowaliśmy dodatek Zwierzaki
 • Budynki takie jak kino, sklep, stadion czy teatr zostały lekko zmienione na potrzeby pustynnej oazy
 • Twórcy przygotowali specjalną parcelę do umieszczenia na niej Kasyna Szczęśliwy Simoleon
 • Lucky Palms (angielska nazwa Oazy) posiada wyraźnie zaznaczone dzielnice. Znajdziemy tam część dla bogatych Simów oraz opuszczoną część miasteczka dla nieco biednejszych Simów
 • Studnię życzeń możemy postawić na naszej parceli
 • Oaza Szczęśćia jest piątą okolicą dostępną do pobrania za pomocą The Sims 3 Sklep

OBRAZEK PROMOCYJNY

OKOLICA Z 'LOTU PTAKA'

STWÓRZ SIMA

Po zainstalowaniu całego pakietu Oaza Szczęścia w aplikacji Stwórz Sima pojawą się dwa nowe stroje dla naszych ulubieńców. Pierwszy z nich to sukienka, drugi to dość szykowny strój dla mężczyzn. Sukienka posiada dwa warianty – możemy wybrać "czystą" sukienkę lub taką, która ma dwa ozdobne wzory. Niestety, koloru wzorów nie możemy zmieniać.

OBRAZKI Z GRY

[nggallery id=7]


STUDNIA ŻYCZEŃ

 

Studnia życzeń to zupełnie nowy materiał specialny w The Sims 3 Sklep. Wprowadza ona ciekawe urozmaicenie do życia naszych Simów. Mamy możliwość interakcji ze studnią na trzy sposoby: Wykradnij monety, Wędkuj oraz Twoje życzenie… które zawiera: Miłość, Bogactwo, Władza, Szczęście i Dziecko. Przetestujmy je wszystkie!

KRADNIEMY MONETY…

Po wybraniu opcji "Wykradnij monety" moja Simka podeszła bliżej do studni, ale zrezygnowała z wykradania monet, ponieważ obserwowali ją inni Simowie. Powtórzyłem akcję, moja Simka rozejrzała sie wokół, aby upenić się, że tym razem nikt na nią nie patrzy i zaczęła… kraść monety! Jeśli mamy odrobinę szczęścia, to uda się nam otrzymać Szczęśliwą Monetę, która znajdzie się w wyposażeniu naszego Sima. Co ciekawe kiedy mamy przy sobie jedną z monet, nasz podopieczny otrzymuje nastrójnik Idzie szczęście. Jeśli jednak nam się nie powiedzie… Nasz Sim wpadnie do studni i wyjdzie z niej przemoczony z nastrójnikiem Przemoczony. Jeśli jakiś Sim zauważy moment "wpadnięcia", otrzymamy też nastrójnik "Zawstydzenie".

WSZYSTKIE RYBY W JEDNEJ STUDNI

Kolejna interakcja to: "Wędkuj". Nie jest ona do końca taka sama jak ta stosowana w stawach, jeziorach i oceanach, ponieważ ze Studni życzeń możemy zdobyć każdą rybę niezależnie od naszego poziomu wędkarstwa.

ŻYCZĘ SOBIE…

Tak jak pisałem wcześniej, mamy do wyboru pięć różnych interakcji: Miłość, Bogactwo, Dziecko, Szczęście i Władza. Na początku wybrałem Bogactwo. Simka rzuciła jednego Simoleona do fontanny, po czym chwilę później ujrzała w studni kluczyki do samochodu. Następnie, w prawym górnym rogu pojawia się informacja, że do naszego wyposażenia trafił właśnie samochód. Co ciekawe, wszystkie samochody, które znalazła w studni moja Simka – były białe. Oprócz kluczyków, Sim może znaleźć także jakiś szlachetny kamień, bądź zostać obdarowany Simoleonami przez małe wróżki.

Władza to kolejne życzenie mojej Simki. Po tej interakcji Simka przebrała sie w jeden ze swoich strojów i otrzymła nastrójnik Jestem swoim największym fanem. Niestety nie miała ona pracy, ale prawdopodobnie dostałaby awans dzięki temu życzeniu. Czasami po użyciu tego życzenia, bezrobotnemu Simowi pokazuje się okazja z ofertą pracy.

Pieniądze pieniędzmi ale Szczęście też jest ważne, dlatego wybrałem także tę interakcję. Simka zaczęła błyszczeć na czerwono i unosić się nad fontanną. Otrzymała nastrójnik Euforia, co znacznie zwiększyło jej poziom szczęścia, a punkty szczęścia życiowego zaczęły dodawać się o wiele szybciej niż zwykle.

Miłość – ciekawe życzenie, które pozwala szybko znaleźć partnera naszemu samotnemu Simowi. Może niekoniecznie samotnemu… bo moja SImka miała męża, aczkolwiek zachciało się jej księcia z bajki. Jesli już mowa o księciu z bajki. Twórcy wymyślili dość ciekawe animacje związane z tym życzeniem. Kiedy już Sim wrzuci simoleona do studni, wyskoczy z niej wielka żaba. Nasz Sim podniesie ją i z obrzydzeniem pocałuje. Jesli mamy szczęście, to żaba zmieni się w księcia. W tym wypadku miłością mojej młodej Simki był… emerytowany książe.

Tuż po przemianie Sim pojawia się w zakładce znajomych z serduchem pod paskami znajomosci. Dodatkowo Simka otrzymała nastrójnik Całuję żabę.

Ostatnie z omawianych życzeń to Dziecko. Jesli nasz Sim chce powiększyć swoją rodzinę może poprosić o to studnię życzeń. Jesli sprzyja nam szczęście, to ze studni wyłoni się czysta, niała duszyczka, która tuż koło naszego Sima stanie się nowonarodzonym niemowlęciem. Jesli natomiast mamy pecha… Ze studni wyjdzie złe dziecko, niczym Tamara w horrorze Ring. Złe dziecko tuż po wyjściu ze studni zacznie obrażać naszego Sima. Jeśli coś nie do końca pójdzie dobrze, a mamy zainstalowany dodatek Zwierzaki, to dobre dziecko może nie do końca być Simowym dzieckiem… Oczywiście każde dziecko, którym obdarowała nas studnia, dołącza do naszej rodziny, a w zakładce znajomosci pojawia się ikonka symbolizująca pokrewieństwo.

OBRAZKI Z GRY

[nggallery id=8]

POBIERZ KOLEKCJĘ


KUP TERAZ