Co było pierwsze? Wilkołaki czy księżyc?

Na stronie TheSims3.com pojawił się dzisiaj nowy wpis dotyczący księżyca w The Sims 3 Nie z tego świata. EA Polska wydała polską wersje nieco wcześniej. Czekałem na angielską wersję, dlatego nie pisałem newsa o poprzedniej. No i tak jak się spodziewałem – angielska wersja posiada dodatkowe zdjęcia! Swoją drogą… Polska dostała informacje szybciej, czyż to nie fajne? 🙂

Noc pełni księżyca to szczególne wydarzenie w Moonlight Falls, zarówno budzące grozę, jak i sprzyjające świętowaniu. Gdy księżyc złowróżbnie wznosi się nad górami, dziwne rzeczy zaczynają dziać się w mieście… i nawet zwierzaki będą w stanie to wyczuć. To specjalne wydarzenie jest wyjątkowo ulubione przez wróżki i czarownice, ponieważ wzmaga ich moce i zadowolenie. Niektórzy zwyczajni Simowie poddadzą się dziwacznemu światłu księżyca, pozwalając, by księżycowy blask pochłonął ich i odmienił osobowość. Ci, którzy są zestresowani, szaleni lub bardziej otwarci na zjawiska nadnaturalne będą szczególnie podatni; strzeż się klapsa lub uścisku lunatykującego Sima, którym zawładnęło lśnienie księżyca!


Kliknij, aby powiększyć.

Inni Simowie zlekceważą dziwne wydarzenia, uznając je za „magiczne bzdury” i zamkną oczy oraz drzwi przed wszystkim, co wykracza poza normalność. (Jeśli Twój Sim boi się duchów, lepiej by tego szczególnego wieczora trzymał się z dala od cmentarza, bo duchy uwielbiają pławić się w świetle pełni). Plotka mówi, że po nadejściu pełnego księżyca dziwniejsi, bardziej „ekscentryczni” członkowie miasta lubią skupiać się w grupy późną nocą. Nikt nie wie, co knują, ale bojaźliwsi Simowie powinni przeczekać tę noc bezpieczni w swoich łóżkach. Twoi wilkołaczy sąsiedzi zostaną zmuszeni do przemiany, a drodzy przyjaciele z miasta mogą paść ofiarą zombifikacji i nabrać wielkiego apetytu na mózgi innych Simów. Gdy Twój Sim usłyszy wycie w nocy albo głęboki jęk dochodzący z trawnika, tym razem to może nie być tylko jego wyobraźnia.


Kliknij, aby go powiększyć.

Za mrocznie? Za strasznie? Nie bój się! Księżyc można regulować! Dla tak wielu Simów, przez tak wiele lat, księżyc w pełni był jedynym, jaki znali. Żadnych rogalików. Żadnego nowiu. Żadnego ubywającego księżyca. Wyglądało to dość smutno. W Moonlight Falls światło księżyca… cóż, świeci w inny sposób każdego dnia! Domyślnie księżyc przechodzi cyklicznie przez kilka różnych faz. Długość całego cyklu można zmieniać na panelu opcji. Jeśli nie podobają Ci się całe te nowe fazy księżyca i chcesz powrócić do starego stanu, tak też możesz zrobić! Masz możliwość ustawienia na stałe jednej fazy i zawsze możesz ją zmienić. Jeśli chcesz wywołać apokalipsę zombi albo pragniesz dręczyć swoich wilkołaczych Simów, ustaw, by pełnia była każdej nocy. Już nigdy noc nie będzie nudna! (Albo, jeśli wolisz raczej unikać ataków zombi, ustaw, by księżyc był zawsze ładnym, bezpiecznym rogalikiem. Pod takim księżycem nigdy nie dzieje się nic złego!)


Kliknij, aby go powiększyć.

Gdy księżyc w pełni zniknie pod horyzontem, Moonlight Falls wróci do normalności. Nieszczęśni Simowie, których dotknęła zombifikacja, nagle opamiętają się i wrócą do domu. Wilkołaki powrócą do ludzkiej postaci, oszołomione i trochę zagubione. Czarownice i wróżki utracą korzyści, jakie zapewniał im księżyc. Zwyczajni Simowie, którzy podczas pełni odsłonili swoją niezwyczajną naturę, porzucą szaleństwo i wszystko znowu będzie normalne… Albo na tyle normalne, jak może być w Moonlight Falls.


Informacje o nowince

  • Autor nowinki
  • Data publikacji
  • Dodaj komentarz

    Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

    Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!