Uniwersytet: Poradnik studenta

Pojawiło się tłumaczenie bloga producentów The Sims 3 Studenckie Życie, o którym pisałem we wtorek. Tym razem Brittany Henry (SimGuruBritt) opowiada nam nieco więcej o tym jak stać się studentem i jak właściwie zachowywać się na studiach. Rozwińcie poniższy artykuł, aby przeczytać go w całości. 🙂


Dodatek The Sims™ 3 Studenckie Życie wypełniają nowe możliwości spędzania czasu i zdobywania przyjaciół. Jednakże, w przerwach między tymi wszystkimi imprezami, spotkaniami towarzyskimi i wesołymi zajęciami Twój Sim może zechcieć pójść na jakiś wykład albo dwa. Obojętnie czy Twój Sim jest wzorowym studentem, czy chodzi na wykłady tylko po to, by na nich drzemać, opowiem Wam, jak najlepiej wykorzystać czas Twojego Sima w dodatku The Sims™ 3 Studenckie Życie.

ROZWIŃ ARTYKUŁ…

Przygotowania do pójścia na uczelnię mogą zacząć się zanim jeszcze Twój Sim opuści dom. Warto, by przystąpił do testu umiejętności, który będzie pomocny w ocenie jego gotowości na studia. Cechy, umiejętności, doświadczenie w pracy, a nawet stopnie Sima ze szkoły średniej mogą być czynnikiem wpływającym na ocenę testu umiejętności i przydadzą się także do zdobycia stypendium, które pomoże w opłaceniu kosztów czesnego! Po zapisaniu się na uniwersytet Twój Sim może ponownie przystępować do testu umiejętności pomiędzy semestrami, aby zastosować to, czego nauczył się na studiach, dla zdobycia dalszych korzyści w następnym semestrze.

Kiedy Twoi Simowie pożegnają się z rodziną i przyjaciółmi w domu oraz zamieszkają w nowym otoczeniu uniwersyteckim, mogą zadać sobie pytanie: „Co teraz?”. Cóż, oczywiście pora zabrać się do nauki! Zajęcia zaczynają się w poniedziałek rano, a uniwersytet tworzy plan zajęć dla każdego Sima, w oparciu o wybrany podczas zapisu na uczelnię zakres materiału do opanowania. Użyj panelu akademickiego na interfejsie użytkownika, aby obejrzeć plan zajęć swojego Sima i obserwować jego postęp w nauce podczas semestru. Jest mnóstwo sposobów, by wpływać na osiągnięcia podczas studiów, co decyduje o finalnych ocenach Twojego Sima na koniec semestru. Jak zatem pilni Simowie mogą ukończyć semestr z najwyższymi ocenami? Opowiem o kilku sposobach…

Poniedziałki i środy przeznaczone są na zajęcia seminaryjne. Zajęcia te prowadzone są w jednym z uczelnianych budynków, „króliczych norek”. Mogą obejmować różne tematy, tak zróżnicowane jak wprowadzenie do unikania pytań lub metody i praktyka tragicznych klaunów. Podczas zajęć seminaryjnych możesz wybierać różne style zachowania swoich Simów; style te wpływają na to, jak bardzo Twój Sim skorzysta z zajęć. Czy Twój Sim wyraźnie wyprzedza materiał? Zatem może odprężyć się i pogadać ze znajomymi. A może Twój Sim musi podlizać się profesorowi, aby dostać mały bonus do oceny, skoro zapomniał poświęcić czasu na naukę? Naprawdę podstępni Simowie zawsze mogą poprosić innego frajera (to znaczy Sima), aby wziął udział w zajęciach za nich; oznacza to wszelkie korzyści z faktycznej, ciężkiej pracy w klasie, ale bez marnowania cennego czasu Twojego Sima! Uważaj tylko, bo profesorowie nie są pobłażliwi dla tych, którzy wyręczają się innymi. Jeśli Cię przyłapią, spodziewaj się konsekwencji… 

We wtorki i czwartki Twój Sim opuści klasę, aby zająć się bardziej interaktywną pracą studencką. Niech Twój Sim weźmie organiczny napar lub napój energetyczny z kawiarni „Prażone Ziarna” i wybierze się do klubu studenckiego na wykład! To dla Twojego Sima okazja do interakcji z profesorem, który przekazuje ważką wiedzę chłonnym umysłom. Zadawaj pytania, rób notatki i syć się wiedzą, gdy profesor ilustruje teorie na tablicy! (Albo odeśpij na krześle szaloną imprezę z poprzedniego wieczora). Simom, którzy chcą spróbować nauki w grupie, zajęcia dają okazję do używania obiektów akademickich, dostarczających praktycznej wiedzy związanej z wybranym kierunkiem studiów. Zbierz kolegów z kampusu i zabierz się za naukę z wykorzystaniem różnych obiektów, od szkicowników, do szkieletów, aby poszerzyć horyzonty umysłowe Twojego Sima!

Szkicowniki i szkielety?! Serio?

Tak! Każdy Sim po zapisaniu się na studia otrzymuje obiekt powiązany z wybranym kierunkiem. Obiekty te świetnie nadają się do zajęć akademickich albo pozwalają na dodatkową naukę poza klasą. Na przykład, studenci komunikacji mogą zabrać swoją przenośną radiostację „Zabawa Częstotliwościami” na Plac, aby przeprowadzać wywiady z innymi Simami i donosić o wydarzeniach na kampusie, jednocześnie poprawiając ocenę postępów na studiach! Prawdę mówiąc Twój Sim jest w stanie nauczyć się tak wiele podczas zajęć poza klasą, że opuszczenie jednego lub dwóch wykładów może być dopuszczalne. (Z całą pewnością Twój Sim miał dobry powód, by opuścić wykład)… Jednakże, gdy zbliży się termin egzaminu, może się okazać, że Twój Sim ma pewne braki, więc nie zapomnij o nauce! Simowie mogą uczyć się z podręczników, komputerów, a nawet swoich smartfonów. Chociaż zdecydowanie warto się uczyć, chytrzejsi Simowie mogą wybrać drogę na skróty i przygotować ściągę na egzamin. Uważaj tylko, aby nie dać się przyłapać!

Egzaminy odbywają się w piątki, a na egzaminie końcowym przyda się cała ciężka praca Twojego Sima podczas semestru. Zadbaj, aby Twój Sim był w dobrym nastroju przed egzaminem i odpowiednio się przygotował – zawalenie egzaminu może mieć istotny wpływ na Twoją ocenę końcową.

Dlaczego Twój Sim miałby przejmować się swoimi ocenami? Powiedzmy, że Twój Sim poszedł na studia na kilka semestrów i zdobył dość zaliczeń, aby zdać kierunek – gratulacje! Zaliczenie kierunku oznacza kilka korzyści – przede wszystkim dodatkowe miejsce na cechę dla Twojego Sima! Dodaj Twojemu Simowi szóstą cechę, która odzwierciedla rozwój osobisty, jaki dokonał się podczas czasu spędzonego na studiach. Zaliczenie kierunku na studiach zapewnia Twojemu Simowi także korzyści zawodowe. Na przykład, Simowie po technologii znajdą lepsze możliwości zatrudnienia w karierach stróża prawa i wojsku, zaczną na wyższym poziomie, będą zarabiali wyższą pensję i zyskają większe bonusy oraz okazje do awansu! Oceny Twojego Sima bezpośrednio wpływają na korzyści zawodowe, jakie otrzyma; Simowie, którzy zaliczyli studia z wyższymi ocenami, natychmiast dostają więcej bonusów.

W dodatku The Sims™ 3 Studenckie Życie Simowie mają dostęp do wielu sposobów nauki i rozwoju. Spędź trochę czasu korzystając z zajęć, obiektów, umiejętności, wykładów, pracy w grupie, nauki, a nawet ściągania! Tylko nie zapomnij robić sobie przerwy od całego tego akademickiego wysiłku, by pobyć trochę z przyjaciółmi i odprężyć się. W końcu liczy się samo studiowanie, a nie tylko jego wynik końcowy!

Radosnego simowania!

Brittany Henry, zastępca producenta, The Sims™ 3 Studenckie Życie 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  7

  1. Adamzwc

   We wtorki i czwartki mamy wolne? Plus pewnie weekendy i piątki bo egzaminy? Ten dodatek to “Studenckie życie” czy “Życie i czasem zajęcia”.
   Wystrczy się pewnie pouczyć godzinke dziennie i będzie 6. Może w simsach 4 będzie poziom trudnosci?

  2. Beatrice

   Ciekawe ile dni będą trwać te studia….

  3. pauli
   o 10:00

   Mam pytanie czy studia beda miec wplyw jakis na profesje z the sims 3 kariera ?

  4. Pyncym
   o 20:12

   To najlepszy dodatek po Cztery pory roku <3 :party:

  5. Marta
   o 09:59

   Hej, ja mam problem z wysłaniem 4 młodych dorosłych z jednej rodziny.
   Rodzice to dziadki już, a 4 młodych dorosłych może iść na studia, więc przychodzi maskotka, zostawia tą skrzynkę, klikam każdym by wypełnił test i zabrał gratisy studenckie po czym wyskakuje wynik testu i by się zapisać na studia, klikam w komputer zapisz na studia, wybieram cala czwórkę, każdy na inny kierunek, dwóch chłopaków ma stypendium z wyróżnieniem, a dwie dziewczyny mają częściowe wyróżnienie, klikam wyślij i wsiadają do tego samochodu co podjeżdża, wsiadają, ładuje się uniwersyteckie miasteczko i nie ma ich po załadowaniu…
   Już któryś raz z kolei próbuje i nie ma ich, znikają :/
   Co zrobić by byli i mogli studiować?

   Pozdrawiam.

  6. nawiedzona
   o 15:30

   dzieje ci się tak z tą rodziną czy ze wszystkimi?
   jeśli tylko z tą to na początek spróbuj z backupa ją otworzyć a jeśli ze wszystkimi to usuń mody jeśli masz (intuicja podpowiada mi że masz travelera)a i jeśli masz wersje elektroniczną i to nie podziała zrób reinstalacje

  7. flushed
   o 00:38

   gdzie szukać tego Testu Umiejętności? Nigdzie nie moge znaleźć

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!