The Sims 4 – pytania i odpowiedzi

Przed moim wyjazdem na SimsCamp stworzyłem newsa, w którym mogliście zadawać pytania dotyczące gry The Sims 3 Skok w przyszłość oraz The Sims 4. Na wszystkie pytania dotyczące dodatku odpowiedziałem tutaj. Minął już też czas, w którym informacje z The Sims 4 miały być objęte tajemnicą. Dzisiaj postarałem się odpowiedzieć na większość zadanych mi pytań. W sumie odpowiedziałem na 31 pytań, z czego kilka jest na prawdę ciekawych. Myślę, że większość zawartych informacji pomoże Wam w jeszcze lepszym odkrywaniu gry The Sims 4.

ROZWIŃ NEWSA…


 

1. Czy będą jakieś zwierzęta (ptaki, gryzonie, węże) ?

W podstawowej wersji gry nie pojawią się zwierzęta.

2. Czy Simowie są różnego wzrostu?

Niestety nie. Byłoby z tym za dużo problemów pod względem animacji. Jak stwierdzili producenci – póki co postęp technologiczny na to nie pozawala. Może w kolejnej części uda się to zrobić.

3. Czy w CAS będziemy mogli sami projektować stroje?

Niestety nie. Możemy natomiast wybierać różne, gotowe kolory ubrań. Losowe wybieranie stroju jest teraz bardziej inteligentne, a ubrania do siebie pasują. Dla przykładu: wybierając ubranie losowe gra dobierze odpowiedni kolor butów do koszulki oraz pasujące do tego spodnie.

4. Czy w CAS możemy zmieniać masę poszczególnej części ciała?

Tak. Simowie w czwórkowym Stwórz Sima są niczym glina. Więcej możecie przeczytać w specjalnym artykule dotyczącym Stwórz Sima: [link].

5.  Czy w podstawie pojawi się pogoda / zwierzęta?

Niestety nie. Podstawowa gra nie będzie zawierać ani pogody, ani zwierząt.

6. W jakich typach budynków mogą mieszkać Simowie (bloki, wieżowce, domki jednorodzinne itp.)?

Nie poznaliśmy tego aspektu. Zaprezentowane zostały jedynie domy jednorodzinne. Z pewnością będzie możliwość zamieszkania w wieżowcu bądź bloku, ale niekoniecznie w podstawowej wersji gry – tak jak to jest obecnie.

7.  Czy będą jakieś królicze nory (np. stadion lub baza wojskowa)?

Twórcy oficjalnie nie wypowiadali się na temat króliczych nor. Nie wolno mi opowiadać o nowościach, które poznałem poza oficjalnymi pokazami. Bez większego komentarza powiem tylko, że będziecie zadowoleni.

8.  Czy w mieście będzie metro/koleje/lotnisko/statki/helikoptery i inne rodzaje transportu publicznego?

Na pokazie zobaczyliśmy samochód przejeżdżający obok budynku. Oficjalne zdjęcia prezentują też tramwaj, który jak widać zmienia swoje miejsce położenia. Będzie to prawdopodobnie nowy środek transportu w grze. Póki co nie wiemy nic więcej.

9. Na czym polega wielozadaniowość?

Simowie potrafią teraz robić kilka rzeczy za jednym razem. Mogą biegać na bieżni i w tym samym momencie rozmawiać ze znajomym obok. Możliwe jest jedzenie i picie – co nie było możliwe w The Sims 3. Nasz Sim może jeść posiłek i popijać go napojem w tym samym czasie, nie są to osobne interakcje. Dodatkowo możliwe jest oglądanie telewizji i rozmawianie, bądź rozmowa podczas gotowania. Simowie będą przerywać na chwilę gotowanie, aby gestykulować, ale po pokazaniu tego co mają do pokazania – wrócą do przyrządzania posiłku. Możliwe też będą rodzinne posiłki przy stole. Cała rodzina zasiądzie przy stole, będą rozmawiać, jeść i popijać w swoim towarzystwie zgodnie z myślą – mniej kukiełkowi, bardziej ludzcy.

10. Czy w podstawie będą tatuaże?

Brak informacji na ten temat, niestety.

11. Czy w grze jest wiatr (poruszają się liście na drzewie)?

W grze występuje fizyczne zjawisko wiatru. Możemy zaobserwować jak drzewa kołyszą się na wietrze, a ich animacja jest jeszcze lepsza niż w The Sims 3. W czwórce każde drzewo zostało animowane jako osobny obiekt, dlatego inaczej kołysać się będzie wielki dąb a inaczej małe drzewko oliwkowe. Na pokazie mogliśmy zobaczyć „rozregulowane” drzewo, które nie miało jeszcze ustawionej mocy kołysania i dosłownie tańczyło, co było zabawne a za razem pokazało, że każda roślina ma osobną animację.

12. Czy Simowie wsiadają do auta, czy odbywa się to jak w trójce?

Odpowiedzią na to pytanie było „bez komentarza”. Póki co twórcy nie mogą tego komentować, ale z ich uśmiechu można wywnioskować, że coś w tej kwestii zmienili. Zobaczymy.

13. Jakie nowości ułatwiające tworzenie domu pojawią się w trybie budowy i kupowania?

O wszystkich nowościach możecie przeczytać w tym artykule. Polecam! [link]

14. Czy na stoliku można umieścić jeszcze więcej rzeczy niż w trójce?

Wydaje mi się, że któryś z producentów wspomniał o tym. Będziemy mogli układać przedmioty bardziej swobodnie. Dodatkowo, Simowie będą mogli siadać na wielu meblach, w tym na łóżku. Nie jestem jednak pewien informacji o ustawianiu.

15. Czy w podstawie jest piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka z opony i inne obiekty na placu zabaw?

Dzieciaki będą miały co robić w Czwórce. Pojawi się plac zabaw, który pozwala na określoną zabawę. Nie mogę powiedzieć dokładnie co to za obiekt, bo jest to tajemnica, ale takie place zabaw działają jak domki na drzewie. Np. W The Sims 3 domek ufo pozawala nam na zabawę w kosmonautę.

16.  Czy będzie można zmieniać wysokość okien?

Tak. Dodatkowo okna podzielone zostaną na trzy kategorie: normalne, niskie i wysokie. Więcej znajdziecie w artykule poświęconemu budowaniu: [link]

17. Czy będzie można zmienić wielkość stopy/dłoni (dłoni myślę że nie koniecznie ale stopy to by się raczej dało)?

Stopy jak najbardziej! Odsyłam do artykułu o Stwórz Sima: [link]

18.  Czy w karierze astronoma będzie animacja odlatującej rakiety?

Owszem. Pojawią się przedmioty związane z karierą. Jako astronom będziemy musieli zakupić specjalną, metalową platformę z drewnianymi skrzynkami. Z czasem na tym polu zbudujemy własną rakietę, którą będziemy mogli polecieć w kosmos.

19. Czy w telewizorach będą puszczane filmiki z TS2 czy z TS3 (w ts1 były jakieś obrazki, w ts2 były z ts2, w ts3 były z ts2)?

Na ekranie telewizora będziemy mogli zobaczyć filmy stworzone za pomocą The Sims 3.

20. Czy dojdą nowe umiejętności, których nie było w poprzednich częściach i dodatkach?

Tak. Pojawią się nowe umiejętności, których mogą nauczyć się nasi Simowie. Ich lista była dość długa, jednak myślę że nie mogę dokładnie Wam o nich opowiadać.

21. Planowane jest wydanie edycji specjalnej ?

The Sims 4 pojawi się w kilku wersjach. W wersji standardowej, limitowanej dostępnej w zamówieniu wstępnym, w edycji premium oraz w edycji kolekcjonerskiej i w specjalnej edycji cyfrowej dostępnej w Origin. Każda z wersji ma różne materiały dodatkowe. Szczegóły wydania edycji kolekcjonerskiej w Polsce jeszcze nie są znane. EA Polska upewniło mnie jednak, że taka edycja się pojawi, póki co nie wiadomo w jakim sklepie.

22. Czy pojawią się zaokrąglone ściany?

Niestety nie. Było to zbyt trudne do wykonania. Twórcy dodali natomiast możliwość stworzenia zaokrąglonych płotów i barierek, przez co nasze domy będą wyglądały ciekawiej.

23. Jak wygląda oświetlenie, czy jest bardziej realistyczne?

Z pewnością jest bardziej realistyczne. Pochodnie dają inne światło niż lampka nocna, a światło zewnętrzne jest bardziej inteligentne. O świetle wspominałem w artykule dotyczącym budowania w The Sims 4. Znajdziecie go tutaj: [link]

24. Czy uważasz, że gra jest płynna?

Jest płynniejsza niż kiedykolwiek. Simowie są bardziej inteligentni, a ich animacje są jeszcze bardziej ludzkie. Koniec z zastanawianiem się nad tym, co mają zrobić. Koniec z niepotrzebnymi ruchami przy wykonywaniu czynności. Jeśli nasz Sim ma usiąść na fotelu, to po prostu idzie i siada, bez zbędnego obracania się i „celowania tyłkiem w fotel”, jak to obecnie ma miejsce w The Sims 3.

25. Jak wyglądają Simowie, co rzuciło Ci się w oczy?

Simowie idealnie pasują do otaczającej ich grafiki. Świat dostępny w grze jest co prawda kreskówkowy, ale ma on swój niepowtarzalny klimat. Ma się to uczucie, że świat wokół Sima żyje, a miasto nie jest martwą makietą jak w przypadku innych części gry.

26. Jak Simowie będą się poruszać? Inaczej niż w trójce i dwójce?

Po 1. Simowie są teraz bardziej ludzcy. Nie są już kukłami, którym wydajemy polecenia. Ich ruchy są bardziej płynne i przemyślane. Wspominałem wyżej o siadaniu na fotelu. Innym przykładem jest przechodzenie Simów obok siebie. Biliśmy brawa producentom, kiedy pokazano nam jak około 15 Simów dostało polecenie wejścia do małego pomieszczenia. Sami nadali sobie priorytety wejścia, przepuszczali w drzwiach i płynnie wchodzili do pomieszczenia jeden po drugim. Koniec z komunikatem, że Sim nie może przejść przez drzwi, czy obok innych Simów. W The Sims 3 problem ten często występuje przed salą wykładową, gdzie wielu Simów chce wejść do budynku i większość z nich ma chmurkę informującą o zajętych drzwiach. W The Sims 4 problem ten nie wystąpi. Jak już pisałem – Simowie sami nadadzą sobie priorytet i płynnie wejdą do pomieszczenia. Możliwe jest też przechodzenie obok siebie. Dajmy na to, że rozmawia grupa trzech Simów na korytarzu, a my nakazaliśmy innemu Simowi przejść z końca korytarza na jego początek. Sim ten przejdzie koło rozmawiających Simów (jeśli trzeba to między nimi) i dojdzie do wskazanego mu miejsca.

27. Czy będzie możliwość samobójstwa lub zabicia kogoś?

Nie. Twórcy powiedzieli iż nie pojawi się taka możliwość. Samobójstwo zmieniłoby wymagania wiekowe gry, a ta skierowana jest to określonej grupy odbiorców.

28. Czy The Sims 4 od początku było tworzone jako gra offline z możliwością online, czy zostało to w dalszej wersji zmienione?

The Sims 4 było tworzone od około 2 lat jako gra online. Jakiś czas temu projekt ten został zniszczony, a gra budowana jest od początku jako gra offline. Pojawią się opcjonalne funkcje online, które póki co nie są znane.

29. Czy są suwaki na odcień skóry?

Pojawią się różne odcienie skóry w grze podstawowej. Od popularnych i realnych, po bardziej wymyślne znane z The Sims 3 Nie z tego świata.

30. Czy jest rekolorowalność ubrań i mebli (Create a Style)?

Niestety nie. Mamy możliwość wyboru spośród gotowych opcji kolorystycznych.

31. Czy wszystko wygląda na lśniące i zrobione z gumy tak jak w trójce?

Nie. Tekstury wydają się być bardziej dopracowane, a oświetlenie jest bardziej inteligentne niż w The Sims 3. Oświetlenie oświetla, nie sprawia że przedmioty błyszczą tak jak w poprzedniej części.


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  146

  1. Light

   Dobra robota Karolu :cat2: , choć mogłoby być trochę bardziej szczegółowo, ale ja tam nie muszę wszystkiego wiedzieć, bo to tworzy większe dla mnie takie zainteresowanie tą grą 🙂

   Niektóre odpowiedzi (chociaż takie rzeczy jak brak Tworzenia Stylu już były mówione o tym wcześniej, no ale wiadomo) mnie trochę zawiodły pod względem czwórki, ale wciąż myślę, że będzie jeszcze lepiej, niż to wszystko się wydaje! :))

   (taka refleksja: w przeciwieństwie jakoś do dodatków. Bo tutaj zwiastun nie pokazuje niemal nic z Czwórki oprócz kilku Simów, no i generalnie wszystko jest owiane taką tajemnicą. A znowu z dodatkami to jest tak, że w tak to już skonstruowanych zwiastunach są od razu pokazane wszystkie najlepsze rzeczy no i większość wiadomo już wcześniej)

  2. Łukasz

   Dziwi mnie to, że w The Sims 4 nie ma opcji “Create a Style”. Byłem przekonany, że skoro w TS3 taka opcja była to w TS4 na pewno też taka będzie. Poza tym gra zapowiada się świetnie ! :laugh:

  3. Betty

   Rozbawił mnie podpunkt 24 i zarazem bardzo ucieszył, bo fakt faktem w TS3 szlag człowieka trafia jak dajmy przykład sim wstaje rano z łóżka po przebudzeniu i zanim on z tego łózka wstanie i jeszcze je pościeli to mija ze 3 godz :/ mam nadzieję, że tak jak piszesz akcja będzie się działa dużo szybciej i dzień będzie przez to trwał dłużej bo trzeba przyznać, że przez te niepotrzebne manewry które trwają niebywale długo bardzo szybko z rana robi się wieczór, strasznie to denerwujące. A pomijając już ten fakt bardzo ciekawy artykuł jak zwykle Glossy stanął na wysokości zadania 😀

  4. Miron

   Dzięki za odpowiedzi 🙂 szkoda, że nie możesz zdradzić wszystkiego co już wiesz o czwórce..

   Trochę słabo z brakiem możliwości zmiany stylu obiektów i ciuchów.. No cóż, twórcy postawili na automatyczny dobór kolorów, nie dziwię, że zrezygnowali z tej opcji..

   Place zabaw jak domki na drzewach z trójki.. hmm tylko w trójce były to nory xD ale tego nam nie mogą zrobić xD Pewnie będą place tematyczne, np. plac linowy, zamek, statek piracki itp.
   W sumie fajna sprawa 🙂

   Ogólnie bardzo się cieszę z czwórki, oby twórcy dopracowali grę na maxa i nie zostawili niedociągnięć takich jak brak animacji wsiadania do pojazdów.

  5. Teo

   Informacje przydatne aczykolwiek mam jedno,cały czas mówi sie o wykonywaniu danej czynności i rozmowie-super ale czy wreszcie nie będzie kłaść niemowlaka na podłogę aby odebrać telefon? 😛 Niby pytanie głupie bo wielozadaniowość jest ,ale EA ma czasami zdolności samobójcze i niedarowalbym im pominięcia tej ważnej kwestii 😀 i czy prawda jest ze łączna ilość animacji w podstawie ma wynosić od 12000 do 14000? Gdzieś sie spotkałem z taka informacja O.O

   • onaaaa
    o 22:57

    Przecież już w 3 jest wielozadaniowość. Chodzi z dzieckiem na ręku i rozmawia przez telefon.

  6. Teo

   …bedzie trzeba…* i przepraszam za składnię D: i inne błędy :p

  7. Szatynka

   A czy będzie można zmieniać kolor obiektu/ubrania tak jak w TS3 tym kołem kolorów?

  8. Szatynka

   A ile będzie grup wiekowych i czy będą np dla małych dzieci więcej interakcji? Aha, czy będzie można wybierać ulubione rzeczy? A cechy to będą jak w trójce?

  9. Szatynka

   Kolejne pytanie 😀 Czy relacje będą takie ‘trudniejsze’? Tzn, ktoś ci się podoba i nie wystarczy że tak jak w trójce poopowiadasz mu parę dowcipów, sprawisz komplement i już jest twój! Np, żeby to jaką sim ma osobowość na to wpływało na relacje 😀 Czy tak będzie??

  10. vinn

   Przydałby się w końcu jakieś screeny z okolicy :))

  11. Mara92Mara

   Cudnie. To ja teraz nie mam po co w trójke grać hehe :D. Bardzo podobały mnie się animacje związane właśnie ze środowiskiem jak pokazywali ( rośliny, skały, wiatr itp. ). Odwalili naprawde kawał dobrej roboty. Teraz wystarczy tylko czekać na ujawnienie wymagań sprzętowych, premiere i do sklepu 😛

  12. NoweSimsy

   Już nie mogę się doczekać przyszłego roku po przeczytaniu tego wpisu:)

  13. Brak edycji stylu?! NO NIE!!! ;___; To nie fair :C

   • Bartek

    Właśnie fajnie, że nie ma -_-

    PS. Glossy, dodałeś to do złej kategorii. Jest w “The Sims 3” a powinno być w “The Sims 4” 😉

  14. michal136195

   Jakoś w dwójce nie było edycji stylu i było dobrze teraz ludzie wydziwiają

   • TheMrRobaczek

    No bo w dwójce nikt o tym nie wiedział że będzie coś takiego i o tym nie myślał, a tera dożo ludzi się do tego przyzwyczaiło i trudno będzie im się odzwyczaić, też się do nich zaliczam 🙁

   • Marcel

    No ale tu chodzi o to, że kolejna generacja ma wnosić coś nowego, Stwórz Styl to przydatna opcja, ale mi to jest obojętne, czy ona będzie, czy nie.

  15. michal136195

   Mi tam dowolne czy będzie edytor stylu lub nie

  16. Szatynka

   Hej, oglądałam właśnie dziennik producentki czy coś tam i zauważyłam że są tylko 3 fryzury damskie 🙁

   • Patka
    o 10:16

    To jest wersja pokazowa, w rzeczywistości będzie ich znacznie więcej 🙂 :rainbow:

  17. Szatynka

   Widziałam na wideo że są tylko 3 fryzury damskie 🙁

   • Marcel

    To wersja pre-alpha, czyli bardzo wczesna 🙂 Nowe fryzury i ubrania pojawią się w finalnej wersji, zobaczysz 😉

  18. Marcel

   Moim zdaniem powinni wyrzucić te wszystkie gotowe wzory w Stwórz Styl, a zostawić tylko koło kolorów i tą paletę z różnymi odcieniami danych kolorów 🙂

   • Mara92Mara

    Ja też żałuję, że nie będzie tworzenia własnego stylu 🙁 no ale cóż, skoro twórcy tak zadeklarowali, to nie ma co gadać. Cieszmy się innymi lepszymi rzeczami w czwórce :P.

  19. Betty

   A ma pytanie: Czy grafika w TS4 bardzo różni się od TS3? I Kolejne czy grafika w TS$ bardzo przypomina tą w The Sims Social?

   • Mara92Mara

    Google > The Sims 3 > Grafika
    Google > The Sims 4 > Grafika
    Porównaj sobie 🙂

    • niewysoki

     A ja nie polecam tego sposobu, gdyż wtedy pojawiają się jakże idealnie wyphotoshopowane artworki i screeny promocyjne. Trzeba się dobrze naszukać, żeby znaleźć faktyczną grafikę z gry.
     Na szczęście przybywam ja.
     The Sims 3:
     gamingdragons.com/images/game_img/screenshots/sims3/3.jpg
     The Sims 4:
     24.media.tumblr.com/6175c7b917d44f866b1ea92c0e9cb615/tumblr_mrmorg1aeG1soy0bho1_1280.png

     • Mara92Mara

      Zakładam, że wszyscy potrafią odróżnić grafikę z gry od artworków lub czegoś tam jeszcze o.O

     • michal136195

      Na razie nie wiadomo czy tak 4 będzie wyglądać

     • The Sims 4 Fan

      Przejrzałem grafikę z TS4 bardzo rozważnie i uważam, iż tak menu w czwórce NIGDY nie będzie wyglądać. To jest tylko menu w fazie testowej i od razu mówię, że menu może być zmienione od podstaw i wyglądać inaczej niż w innych częściach. Ale pewne rzeczy powinny być bez zmian.
      M.in.: Kolejka działań na górze! Jest widoczna,wiadomo co sim robi najpierw i BYŁO NA GÓRZE W KAŻDEJ CZĘŚCI GRY!!! Paski potrzeb muszą być! Mogą podpisy być zastąpione obrazkami,ale paski mają zostać tak jak kiedyś. Rozpisałbym się ale na co mi to. Ja osobiście zmieniłbym wiele rzeczy,ale bazowałbym na menu z poprzednich części. Ale najlepiej by było gdyby interfejs czy co tam wszystkich części zmodyfikować tak aby stworzyć coś wielkiego

     • The Sims 4 Fan

      Tak na marginesie, Karol, zaktualizowałbym na twoim miejscu punkt 10 😉

     • Mnbvghj

      Nie, żeby coś, ale na tym screenie z czwórki są trzy tryby (kupowania, budowania i jakiś nowy trzeci), a z tego co mi się wydaje to miał być jeden tryb od wszystkiego, więc to raczej nie będzie tak wyglądać

     • Marcel

      Mówili, że będzie tryb życia i tryb budowania i kupowania złączony w jeden. Nie wspominano nic o tym, że nie będzie innych trybów…

     • The Sims 4 Fan

      to po środku to raczej tryb budowania i kupowania w jednym,to po prawej to nie wiem, ale to po lewej to chyba interakcja z TS3 “zaplanuj strój”. Tak mi się wydaje.

  20. Betty

   Literówka: TS4 🙂

  21. T0M4S2

   To są bardzo ważne dla mnie pytania których zapomniałem zadać.
   -Czy w ts4 będzie widać granice parceli domowych tak jak w ts3
   -Czy światło z lap ulicznych będzie przechodzić na parcele czy będzie tak jak w przypadku ts3 ? czyli światło z lamp ulicznych nie podświetlało naszych parel i parcel publicznych.

  22. Karola

   Wszystko pięknie ładnie ale ogromny minus to brak możliwości zmiany koloru mebli czy ubrań… 🙁 naprawdę nie rozumiem jak mogli pozbawić nową generację simsów możliwości edycji ubioru Simów albo zmiany tekstury dywanu czy obicia kanapy… Taki postęp w tworzeniu Sima a z drugiej strony robią ogromny krok wstecz odbierając możliwość stworzenia stylu. Szczerze mówiąc jestem zawiedziona…

  23. Oliwka

   Szkoda że nie można zmieniać samodzielnie koloru ubrań… 🙁
   A tak poza tym to gra zapowiada się świetnie! 😀 Nie mogę doczekać się premiery 😛

   • adaMix

    Przecież będzie można robić własne ubrania, więc nie wiem w czym problem… chcesz czerwoną sukienkę, robisz czerwoną sukienkę i już…

    • GlossyGem
     Administrator
     Autor nowinki

     Kto powiedział, że będzie można tworzyć własne ubrania? Bzdura!

    • adaMix

     W sumie to nikt nie powiedział, ale przecież… wtedy jak wrzucano fotki podpowiedzi do gry (https://sims.arhn.eu/wp-content/uploads/2013/08/mm.jpg i https://sims.arhn.eu/wp-content/uploads/2013/08/21.jpg) to twoim zdaniem oznaczały one, że prawdopodobnie takie coś będzie… oczywiście faktycznie żaden z stwórców tego nie potwierdził i było to jeszcze przed SimsCamp… a do tego nie przeczytałem uważnie pytań i odpowiedzi (faktycznie punkt 3)
     Mimo wszystko przepraszam za sianie niepotwierdzonych informacji, których tak nie lubisz… :-/

     • GlossyGem
      Administrator
      Autor nowinki

      Ze zdjęć wychodziło na to, że tak będzie. Niestety… Zdjęcia nawiązują prawdopodobnie do możliwości dowolnej edycji Sima (brak suwaków).

  24. Iga

   Nie mogę się doczekać :laugh: :laugh: !!!! Na początku the sims 4 wydawało mi się okropne , ale z czasem je pokochałam :inlove: Tyle nowych rzeczy :cyclops: Po prostu nie mogę się doczekać ! Dzięki Karol za tyle ważnych info 😀

  25. michal136195

   Czy jest ekran ładownia gdy chcemy pójść na parcelę publiczną

  26. michal136195

   Jeżeli chodzi o animacje to co nowego? Czy są nowe? Czy są takie same jak w poprzednich częściach?

  27. Leancer

   Ja bym chciał tylko normalnie pograć… Nie chce czegoś nowego, ale szkoda, że nie będzie można zmieniać kolorów :c
   Pyt. 1
   Czy będzie inny styl muzyki w The Sims 4, a nie wycie kościelne tak jak w The Sims 3 ?
   Pyt. 2
   Czy 4 będzie kontynuacją “Przygód Belli (Majki)”?
   Pyt. 3
   Czy będzie możliwość, że będą ryby w podstawce ? Tak jak w 3

  28. MineSoap04

   Kupiłbym, gdyby była opcja ,,Stwórz Styl”. Ale może będą mody na to. Pozostaję przy trójce.

   • MineSoap04

    Twórcy na szczęście się zastanawiają, czy zostawić czy usunąć Create a Style. Więc jest możliwość, że Stwórz Styl się pojawi w grze. Ewentualnie, jeśli w czwórce będą narzekać na brak tego, to zaktualizują, dodając to lub powróci w piątce.

    • MineSoap04

     No ale naprawdę. Co było złego w kolorowaniu ubrań i mebli? Czy wszyscy mają mieć sweter w tym samym kolorze? Jeśli nie zmienią zdania, gram w trójkę.

     • michal136195

      I tylko dla głupiej funkcji masz pozostać przy 3 to głupota

    • Inny Bartek

     Do dobrze, że to gó***ane narzędzie się nie pojawi. Wszystko będzie lepiej chodzić, a Simowie i ich domy będą ładniejsze ;P

  29. pati
   o 17:20

   Jakie będą miasta w The sims 4?

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki
    o 20:31

    Tego jeszcze nie wiemy 😉

    • Inny Bartek
     o 13:22

     Było mówione o śmierci spowodowanej zbyt długim przebywaniem w danym stanie emocjonalnym. Czyżbyś nie słyszał? :O

     • Tomcio Paluch ™
      o 15:45

      Fajne by było takie coś, ale myślę, że wtedy rozgrywka trwałaby za krótko u niektórych graczy 😛

  30. Patka
   o 17:25

   Kiedy wyjdzie the sims 4 podstawowe, edycja kolekcjonerska, limitowana itp ?

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki
    o 18:57

    Jesień 2014.

  31. Anonim
   o 06:30

   Nie wiem czy takie pytanie już padło, jeśli tak to z góry przepraszam.
   – Czy będzie możliwość budowania garażu, gdy mamy dom na fundamentach?

  32. Calisia

   Czy będzie np. Pocałunek z zaskoczenia ? xD :inlove: :-*

  33. Nika

   Szkoda że nie będzie zmiany stylu. :/

  34. Dankan

   A mam pytanie czy będzie więcej śmierci czy tylko te co były w TS3 ??

   • Marcel

    Mam nadzieję, że twórcy nas zaskoczą. Pewnie kilka śmierci z poprzednich serii pojawi się w TS4, mogą dojść nowe, ale niekoniecznie muszą 🙂

    • Inny Bartek

     Sim, już doszły i były zapowiadane, np. śmierć z zaśmiania lub śmierć z depresji 😉

     • GlossyGem
      Administrator
      Autor nowinki

      O niczym takim nie słyszałem.

     • olivander

      Było chyba w jakimś wywiadzie z producentem, że skutkiem skrajnych emocji może być np. śmierć. Nie wiem w jaki sposób było to napisane. Dosyc dawno, wydaje mi sie że w zeszloroczne wakacje gdzieś o tym czytałem. Dzięki za przypomnienie Inny Bartku 😛

  35. Patka

   Czy nastolatka będzie mogła zajść w ciążę ? xD :doctor: :female: :male:

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    To się z pewnością nie pojawi 😛

  36. Mara

   Czy będzie możliwość uczenia dzieci jazdy na rowerze ?

  37. Śmieszka

   Czy mozna bedzie mic dzieci????

   • Betty

    Ty serio???

    • Mnbvghj

     Nie, wiesz, chyba jednak będziesz mogła je tylko adoptować, no niestety, life is brutal

     • Betty

      Ty tez serio? Skoro we wszystkich częściach można mieć dzieci to dlaczego w TS4 miałoby zabraknąć tej opcji? 😛

     • Vampiressa

      Ale niestety jak powiedziała …ups… napisała poprzednia osoba (nicka nie będę próbowała napisać 😉 ^^) I nie będzie dzieci, bo tak. LIFE IS BRUTAL.

     • Betty

      Ach rozumiem, nie będzie ich w podstawie a nie w ogóle 😛

     • Mnbvghj
      o 01:51

      Betty, to miał być żart, specjalnie nie użyłam emotikonów, że niby sarkazm xD

     • Tomcio Paluch ™
      o 15:43

      Hehehe,o skurczysyn 😀

  38. The Sims 4 Fan

   Niektórzy mówią, że to ma być kontynuacja/reaktywacja The Sims 2, jeśli tak, to będą kosmici? ?:-)

   • Betty

    Jeśli pojawiają się i w The Sims 2 i 3 to wielce prawdopodobne, że swoją kontynuację będą miały w TS4 🙂

    • The Sims 4 Fan

     pojawić się może pojawią. Ale fajnie by było gdyby pojawili się już podstawce 😉

     • Vampiressa

      Haha 😀 marzenia ściętej głowy :C

     • The Sims 4 Fan

      co masz przez to na myśli? Wybacz czasami coś trzeba mi bardziej wyjaśnić 😛

  39. The Sims 4 Fan
   o 00:16

   Wiem że nikogo nie obchodzi,ale Karolowi oznajmiam że zmieniam nazwę z “The Sims 4 Fan” na “Tomcio Paluch™” Oraz avatar.Tak tylko dla informacji

  40. Tomcio Paluch ™
   o 00:22

   O! Takie coś!

  41. Mara
   o 11:09

   Czy będzie można być pobitym lub pobić kogoś ? xD

   • Mara92Mara
    o 11:46

    Simsy to nie GTA :P. Wydaje mi się, że będzie opcja ”atakuj” no i wokół bijących się Simów będzie taka chmura no i może opcja ”spoliczkuj” też się pojawi :).

  42. Mara
   o 14:07

   Czy naprawią to że kiedy obok ( BARDZO BLISKO ) domu damy drzewo jego liście lub gałęzie przenikają przez ściany/płoty/mury ?

   • Tomcio Paluch ™
    o 14:51

    nie naprawią bo nie będzie już uptade’ów do trójki 😛

    • GlossyGem
     Administrator
     Autor nowinki
     o 15:01

     Skąd ta informacja?

    • Marcel
     o 19:08

     Mara się pyta czy poprawią to w czwórce…

     • Tomcio Paluch ™
      o 11:40

      Aaaa… a ja myślałem że chodzi o trójkę. Skoro tyle zmian w TS4 to może to zmienią, że nie będzie tzw. wbudowanych w ścianę liści.

  43. Mara
   o 16:30

   Czy będą baseny ? ?:-)

  44. karo
   o 15:45

   a czy w the sims 4 będą koty,konie,psy? :dog: :cat2:

  45. Natalia
   o 12:26

   Chciałam zapytać czy w ts4 będą takie grupy wiekowe jak w pozostałych częściach?(niemowle,małe dziecko, dziecko,nastolatek,młody dorosły,dorosły ,emeryt)

  46. dawid

   No mam nadzieje ze przywrócą tryb zmiany stylu mebli. Tak jak ja sa inni gracze którzy wolą projektować domy w the sims niż grać simami. Dlatego miło jest jak mozna stworzyć wymarzony dom który jest spójny kolorystycznie z tym co chcielismy osiągnąć. np podoba nam się dany typ kanapy ale patrzac na narzucone kolory zaden nam sie nie podoba, to jaka frajda jest z tego budowania i wyposazania domu ?? uważam ze żadna. Producent nam narzuca swój styl mebli i kolorów… Jak narazie nie zacheca mnie do zakupu the sims 4 wole the sims 3 bo tam na prawde mozna było się wykazać umiejetnościa aranzacji wnetrz. Pozdro.

  47. Karolina

   Jak mozna wyłączyc własną wolę?? :X-P:

  48. daria

   Gdzie pobierać darmowe koszulki do the sims 4? proszę o odpowiedź :weep:

  49. Daria

   Czy będzie dodatek the sims 4 zwierzaki ? Jeśli tak to kiedy ?

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Pewnie będzie. Raczej nie szybko 😉

   • MychQQQ

    A skąd niby Karol ma posiadać takie info? :-/ To raczej oczywista sprawa, że zwierzaki pojawią się w grze, ale kiedy? Obawiam się, że tego jeszcze sami producenci nie wiedzą :rotfl:

  50. Lemoniadka

   Czy będzie dodatek zwierzaki ? Albo coś w stylu Nie z tego świata ? 😀

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    😛 raczej tak, no ale nie na samym początku. Może za 2-3 lata.

  51. MychQQQ

   2, 3 lata Dżizes :pain:

  52. Lena

   to w The sims 3 jak światło padało to się rzecz błyszczała??? ?:-)
   proszę odpowiedzcie bo ja w to grałam prawie pół roku temu i nie pamiętam (a dokładniej nie grałam w to 5 i pól miesiąca :yawn: ).

  53. Mysia
   o 18:56

   czy będą jakieś dodatki?np zwierzęta itd.
   :dog: :dog2:

  54. Natalia :D

   Cześć,pobrałam the sims 4 okres próbny (mając the sims 4) i teraz nie mogę grać jak usunąć okres testowy błagam przeszukałam caly internet i nic 😥 😥 😥 :reallypissed:

   • Shakuahi

    Domyślam się, że wcześniej miałaś pirata, inaczej okres próbny nie byłby Ci potrzebny. Z tego co wiem tutaj nie daje się rad odnośnie uruchamiania pirackich wersji. 😉

  55. Anna

   Czy TS4 będzie miało dodatki????

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Oczywiście 😉

  56. Joanna
   o 12:41

   Takie moje głupie pytanie, bo do tej pory grałam wyłącznie na dwójce i mało wiem :/ to tak, planuję kupić sb czwórke, dowiedzialam się że “klucz”
   w niej jest jednorrazowy, i boję się że gdy zainstaluje grę komputer mi się zresetuje i gre usunie, np wylam kawe na komputer czy coś :p czy wtedy będę musiała jeszcze raz kupować gre ? Czy może jeszcze raz dam rade zainstalować ale wyłącznie na tym komputerze ? Wiem że moje pytanie jest troszkę dziecinne, ale niedaje mi to spokoju, proszę o odpowiedz. 🙂

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki
    o 12:55

    Kod jest jednorazowy, owszem. Chodzi tutaj o to, że można aktywować go na jednym koncie. Możesz spokojnie wyrzucić komputer nr 1 przez okno i zainstalować grę na komputerze nr 2 (po zalogowaniu się na swoje konto) 😛

  57. Ernest
   o 23:01

   Czy będą kiedyś tam samochody? 😀

   Bo tylko chodzi mi o to 😀 XD

  58. Sandra
   o 16:56

   Ją nie mogę dla czego w Sims 3 były zwierzęta a w Sims 4 nie ma. Zwierzęta powinny być jak były w Sims 3!
   xD

   • Ficraft
    o 18:38

    Będą, ale zapewne później 🙂

   • wiki

    potwierdzam, bardzo pragnę aby w the sims 4 pojawiły się zwierzęta takie jak : psy, koty, konie i mogliby dodać nawet jakieś inne.. Coś wymyślić.. Np. dodać owcę lub krowę.. XD

  59. Angela
   o 23:13

   🙂

  60. Angela
   o 23:30

   :szczęśliwy:

  61. Great post. I used to be checking continuously this blog and I’m impressed! Very useful information specifically the final phase 🙂 I deal with such info a lot. I was seeking this certain information for a long time. Thank you and good luck.

  62. Adrianna
   o 12:26

   jak mieć psa lub kota w the Sims 4

   • wiki

    musi dojść dodatek zwierzaki. moderatorzy, błagamy was! dodajcie zwierzaki takie jak psy koty czy konie, błagam!! ja bardzo bym chciała zwierzaki! i już tak długo na nie czekam!! 🙁

  63. Kasia
   o 17:50

   Czy będzie dodatek zwierzaki do The Sims 4 ?

  64. Bad Girl

   Dziwne że the sims 4 nie ma aut a w the sims 3 były i też że nie można samemu tworzyć kolorów jak w ts4 żal coraz bardziej odechciewa mi się grac w ts4 a i uważam że 3 są lepsze !!

  65. problem z simsami

   Mam problem!!! Mam The sims4 sciągane za pomocą Origina i jak włączam ta gre i w nią gram to pojawiają się mi jakies “kreski-paski” Niewiem kompletnie co z tym zrobic!!! Proszę was o pomoc bo z tymi paskami nie da się grac. A jak to tez by sie przydało to simsy są sćiągnięte na laptopa. Niech ten kto miał taki problem i go rozwiązał niec mi pomoże. Proszę!!! Mam nadzieje że kto kolwiek mi pomoże. Z góry dziękuje.

  66. Problem z modami na the Sims 4
   o 13:56

   Niedawno była aktualizacja do TS4 i nie mogę używać modów w grze, jak to naprawić?

  67. Gabi
   o 11:41

   THE SIMS 4
   Co mam zrobić, aby nie było widać paska zadań podszas gry i była stara dobra jakość, bo najpierw było normalnie a po jakimś czasie nagle jakość zepsuta i gra w oknie….
   POMOŻE KTOŚ?????

  68. SzalonaaMartaa
   o 15:00

   Gdy gram w TS4 jakieś pół godziny, nagle gra mi się wyłącza i nic się nie zapisuje. Co mogę zrobić żeby mi się zapisała? Te wyłączanie jakoś zniosę, ale w TS4 chyba nie ma auto zapisu?

  69. Kacper
   o 20:17

   mam pytanie kiedy do the sims4 dojdzie dodatek zwierzaki

  70. monika baca
   o 17:41

   kto chce zwierzaki do simsów niech pisze ja

  71. Anka
   o 19:15

   Czy można kupić w normalnym sklepie akcesorię ,,Pokój dziecięcy” ?

  72. Maja
   o 10:45

   W jakim dodatku lub akcesorii lub zestawie jest najwięcej fryzur i ubran?

  73. daria kubiak
   o 21:07

   czy w the sims 4 są zwierzaki np.psy,koty,ryby,konie

   • Layla
    o 21:19

    Nie, nie ma, ale MOŻE będą na koniec 2017. To są tylko założenia od jakiegoś roku… :\

  74. Hej
   o 18:11

   W jakim dodatku i kiedy będą zwierzeta koty i psy itp??

  75. Liliana
   o 22:41

   Czy etapy gry sims 4 które osiągnęłam na moim komputerze będe mogła kontynuować na nowym komputerze czy będe musiała zaczynać od nowa?

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!