Wehikuł Czasu #10

Autorem tekstu jest Mawir

The Sims 2: Czas wolny

Dzień dobry! Przez dłuższy okres czasu nie wracaliśmy do przeszłości (szkoła i ferie pochłonęły mnóstwo czasu, bardzo Was za to przepraszam), wiec czas najwyższy powspominać stare dzieje. A co dzisiaj? Czas wolny! Ile bym dał, żeby mieć go chociaż trochę. Szkoła średnia to zło, uwierzcie. Kończąc zażalenia, dodatek wydano nad Wisłą 29 lutego 2008. Gotowi na balet, majstrowanie przy samochodach i nowe miasto? Zaczynamy!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=wJfGHtsKblk” height=”340″]

Zupełnie nowa okolica!

Rozszerzenie wprowadziło do gry nowe miasteczko, zwane Doliną Niezbędna. Miasteczko usytułowane jest w dolinie nad brzegiem morza. Znajduje się w nim siedem nowych rodzin i parę parceli publicznych. Bardzo często grałem w tym mieście, miało taki jakiś swój urok. No, chyba były nim szyny kolejowe w jednej z jego części.

Zrób coś!

Rozszerzenie, jak sama nazwa wskazuje, wprowadza nowe aktywności, które można wykonać w wolnym czasie. Oprócz nich, dostajemy możliwość rozwijania dziesięciu hobby. Wygląda to mniej więcej jak panel zdobywania umiejętności. Coraz większe zainteresowanie naszego sima daną rzeczą będzie skutkowało odblokowaniem nowych aktywności. Można rozmawiać z innymi Simami na temat naszego Hobby, czy prowadzić o nim bloga.

Często wykonując naszą ulubioną czynność (córka moich simów często tańczyła przy ściance), Sim zacznie świecić białą łuną, oznaczać to będzie, że jest zainspirowany. A, i można jeszcze dołączyć do klubów hobbistycznych zrzeszających tancerzy, sportowców itd. Ale są one ukryte przed Simem, a możliwość wstąpienia do nich pojawia się dopiero przy 5 poziomie danego hobby. Szkoda tylko, że gdy sim przestał na krótki okres czasu zajmować się daną czynnością, jej poziom spadał. Niezwykle mnie to irytowało.

Rozwijaj się manualnie!

W szkole podstawowej miałem taki przedmiot jak technika. Każdy chyba miał, prawda? Tworzyło się na nim różne dziwne rzeczy, ćwiczyło pismo techniczne. Ale mogliśmy również próbować coś uszyć, czy zrobić z gliny. Nie inaczej jest w czasie wolnym! Jeśli Wasi Simowie uwielbiają tworzyć coś z niczego, ten dodatek jest dla was. Dzięki kołu garncarskiemu i maszynie do szycia, będą mogli się spełnić życiowo. I zarobić ekstra simoleony!

Złota rączka!

Opcja którą uwielbiałem w tym dodatku, czyli odrestaurowanie samochodu nadającego się na złom w całkiem nieźle wyglądającą brykę. Poświecić trzeba na to oczywiście dużo czasu. Ale efekt jaki piękny! Oprócz tego, jeśli Wasi Simowie lubią grzebać tu i ówdzie, w Czasie Wolnym mogą majsterkować przy różnych sprzętach. Ale uwaga! Sim może zostać kopnięty prądem! W dzieciństwie majstrowałem (w trójce) Simką w zmywarce. Popieściło ją prądem i zmarła. Tak się przestraszyłem kosiarza, że przez parę godzin miałem traumę do Simsów!

Strzelaj, graj i tańcz!      

Wasi Simowie lubią spędzać czas aktywnie? Jeśli tak, to od teraz mogą robić coś więcej jak biegać na bieżni, czy budować masę mięśniową podnosząc ciężary. Simowie mogą teraz grać między innymi w koszykówkę i piłkę nożną. A jeśli damską część nie interesują tego typu zabawy, zawsze mogą zacząć tańczyć balet lub grać na skrzypcach. Dla każdego, coś dobrego!

Zarabiaj na tym co kochasz!

Poprzednim razem wspominaliśmy nasze pomysły na stanie się rekinem biznesu. A wiecie co jest jeszcze bardziej przedsiębiorcze od zakładania własnego biznesu? Zarabianie na tym, co kocha się robić! Czas Wolny wprowadził do gry pięć nowych karier: rozrywkową, taneczną, architektoniczna, wywiadowczą oraz oceanograficzną. W zależności od tego co nasz Sim lubi robić, łapać świetliki w słoiki i robić z nich żywe lampiony (dwójko, kocham cię za to), czy może lepić garnki, z pewnością znajdzie coś dla siebie. No chyba że Wasi Simowie dobrze się czują na bezrobociu.

Zarób dzięki złotej lampie!

Zapewne kojarzycie z dwójki Cygańską Swatkę. Dzięki tej miłej emerytce możemy wejść w posiadanie lampy dżina! Zostawi nam ją na parceli, jeśli naszych simów bardzo pochłonie swoja pasja. Jakie korzyści daje nam dżin? Klasycznie, życzenia. A co można sobie życzyć? Od bogactwa i uroku, aż po długie życie i oszukanie kosiarza. Ba, można jeszcze zażyczyć sobie pieniędzy! Chyba warto skorzystać z jego usług, nieprawdaż?

Rozszerzenie wprowadzało do gry jeszcze wiele pomniejszych rozrywek. Uwielbiałem bawić się makietą kolejową, dodawać budyneczki itd. No i restaurowanie samochodu, cudo! A wy jak wspominacie Czas Wolny? Osiągnęliście mistrzostwo w danym Hobby? Czekamy na Wasze komentarze!

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  36

  1. Misao
   o 19:09

   Pamiętam, że kiedy dostałem ten dodatek nie miałem jeszcze Nocnego Życia i to był mój jedyny sposób na zdobycie samochodu w grze xD W mieście z rozszerzenia mieszkała też jedna z moich ulubionych simek. Nie pamiętam jak się nazywała, ale wiem, że miała aspirację smażony ser 😀

  2. Bartek011
   o 20:33

   Pamiętam przygodę z magiczną lampą 😀 moja simka będąc emerytką zażyczyła sobie, żeby dżin wskrzesił jej matkę, którą spaliłem gdy była dorosła xD więc miałem w rodzince matkę młodszą od córki…

   • Domon0310
    o 20:56

    Aż zajeżdża mi Once Upon a Time xd

    • Mawir
     o 23:25

     Fan OUAT na Dotce? Mogę umierać <3

     • GlossyGem
      Administrator
      o 23:34

      Psst, ja też :v

     • Domon0310
      o 16:08

      Tak, choć od 4 sezonu ten serial wg mnie się stacza, to i tak mam pobrane wszystkie odcinki w oryginale i HD, a oglądam tylko dla mojej ukochanej Zeleny.
      Btw. Sarah Holding też jest fanką OUAT, odbyliśmy o tym miłą rozmowę na twitterze pod moimi zdjęciami z Get Together, na których była moja simowa Zel.

     • Shakuahi
      Redakcja
      o 17:55

      O masz, nienawidzę Zeleny! Robin jest moim zdaniem jedynym przystojnym mężczyzną w tym serialu i każda postać, która go krzywdzi jest dla mnie do odstrzału 😀

     • GlossyGem
      Administrator
      o 18:00

      Robin? Kapitan Hak! :v A najpiękniejsza jest Regina. Emma denerwuje mnie już tą swoją dobrocią. 

     • Mawir
      o 18:05

      Karol, ale Emma jako Dark Swan była genialna!

     • GlossyGem
      Administrator
      o 19:33

      Bo w końcu nie była nudną kluchą 😛

     • Domon0310
      o 18:20

      Hej hej! Zanim wszyscy zaczniemy mówić swoje zdanie o ouat (moim zdaniem Hook i Robin nie są przystojni i strasznie wkurzający i zepsuli zarówno Reginę jak i Emmę, przez nich Emma nie jest już silną i niezależną kobietą z 1 i 2 sezonu, a Regina stała się mega hipokrytką, a najprzystojniejszy jest Robbie Kay [Peter Pan]) pamiętajmy, że to strona i Simsach! Chcecie pogadać wspólnie o Once? Zaproponujcie miejsce tylko o ouat, a chętnie dołączę do konwersacji.

     • Simsysąboskie
      o 18:22

      Moim skromnym zdaniem najlepszy jest (i był) Rumpelsztyk . I teraz znowu jest Mrocznym .Yey !!!

     • Domon0310
      o 21:40

      Ugh, jako anty-fan Hooka bardzo jestem wkurzony na twórców, którzy zdaja się byc zapatrzeni w niego jak w obrazek, zanim wyszło na jaw, że 5a jest o Hooku i Emma w cale nie była zła, faktycznie jej postać stała sie bardziej interesująca po drewnianej grze w 4b. Ale jak wyszło na jaw, że w sezonie o Emmie, jej relacji z rodzicami, mroku i wgl na pierwszym planie znowu jest Hook i Captain Swan, chciałem wyrzucic komputer przez okno. Tyle niedokończonych wątków, miło, że wiemy, kto jest ojcem Lily, co z Lancelotem, czy Gwen przełamie urok Artura, czy DunBroch odzyska królową, Henry mimo że jest jedną z najpotężniejszych osób bo Autorem i Najbardziej wierzącym rozpłakał się z powodu głupiej baby

     • spy_dg
      o 00:41

      Kocham Regine <3
      A już teraz nowy sezon <3

  3. Kaps
   o 20:34

   Fajnie jest wspomnieć The Sims 2 ♥ Co do dżina to pamiętam że bardzo trudno było go zdobyć. Pewnego razu jednak moja simka wyjechała na studia i tak zakuwała że przez kompletny przypadek na parceli pojawiła się lampa dżina. W pierwszej chwili jej nie zauważyłem. Co do Doliny Niezbędnej to wszedłem tam tylko po to, aby przetestować lampę, z tego co pamiętam była w jednej rodzinie. Zawsze bardziej ciągnęło mnie w stronę wielkiego miasta 🙂 Wsi mam dość, póki co.
   Właśnie dowiedziałem się że w The Sims 2 była maszyna do szycia 😛 Kurcze! Tak późno zacząłem grać i nie odkryłem tak wielu rzeczy. No cóż, trzeba to kiedyś nadrobić… Obiecuję poprawę 🙂

  4. Kany_Qan
   o 21:26

   Ahh, temat muzyczny z tego dodatku był moim ulubionym tematem muzycznym w The Sims 2. Przypominam sobie swoje zdziwienie, kiedy odkryłem że po instalacji dodatku simowie “nauczyli” się gwizdać temat podstawki dwójki <3
   Z jakiegoś powodu ten mały szczegół stał się dla mnie szczególnym elementem tego rozszerzenia xD

  5. Kaspian
   o 21:37

   Mój ulubiony dodatek! 😀 Dopiero niedawno uzupełniłem moją dwójkową kolekcję o Czas Wolny, ale strasznie mi się spodobał. Tyle rzeczy do robienia! Pasje, zainteresowania do rozwijania! Wreszcie moi simowie mogą robić coś co lubią i przy okazji zarabiać 😀

  6. Cold
   o 22:06

   Mój fejworit dodatek do Dwójki <3…pragnę go w Czwórce bardzo.

   • Kuna
    o 12:15

    Czas Wolny jako pakiet rozgrywki. Szarpałbym z półek :p

  7. Jak ten czas leci… Pamiętam jak się ekscytowałem nowinkami o “Czasie wolnym”, potem czytałem recenzje, poradniki, oglądałem przewodniki. Pamiętam też dzień, w którym leciałem do sklepu po ten dodatek. A to już tyle lat… Z “The Sims 2” jestem jakoś nad wyraz zżyty, i następne generacje w życiu tego nie przebiją.
   Dzięki za ten Wehikuł Czasu! Łezka się w oku kręci…

  8. wiki
   o 08:48

   Dzieciństo miałaś 7 lat temu? 😀

   • Mawir
    o 16:14

    Mam nadzieję, że chciałaś napisać "miałeś" 😉

  9. wiki
   o 08:51

   Mam pytanko, posiadam Nivide GTX 850m i 8gb ram i bardzo tnie mi się the sims 2. Pomoże ktoś?

  10. Kaja ♥
   o 15:27

   Hej Karolu !
   Mam Możliwość Grania W Simsy 2 Ale Jak Chce Je Odtworzyć Pisze Licencja Produktu Wygasła Co Mam Zrobić Żeby Zadziałało ?

   • GlossyGem
    Administrator
    o 15:34

    Skontaktuj się z pomocą EA, oni odnowią licencję. http://www.pomoc.ea.pl

    • Kaja ♥
     o 16:09

     Dziękuje Ale ja Pisałam Już Dawno I Nic 🙁 jest inne wyjście ?

     • o 11:53

      Skontaktuj się z działem pomocy EA (składając wniosek przez Internet – darmowa rozmowa). Po rozmowie dodadzą Ci do biblioteki nową kopię gry, z nową licencją.

   • Ajik7777777
    o 15:13

    Znam ten ból miałem ten sam problem w styczniu tego roku zadzwoń do biura pomocy klienta EA. Mi pomogli. Aktualny numer znajdziesz po wypełnieniu ankiety pomocniczej. Która ma na celu sformułować owy problem. Tę że ankietę znajdziesz na stronie support EA. Mam nadzieję że pomogłem 🙂

  11. Marsimka
   o 18:14

   Hej Karolu!
   Za niedługo kupuje nowy laptop, mam pewne obawy. Na starym laptopie ma Sims 4, czy jeśli zainstaluje poprostu Origina i zaloguje się na swoje konto, będe miała dostęp do grania w Simsy? Starego kopmutera nie będe używała, jak i grała w simsy.
   Z góry dziękuję za każdą pomoc 🙂
   Marsimka

   • Kany_Qan
    o 20:52

    Origin powstał właśnie w celu, abyś nie miała problemu z przeniesieniem licencji swoich gier na inne urządzenie 🙂

    • Marsimka
     o 12:33

     nie wiedziałam 🙂 Dzięki za odp. 🙂

   • Panna Glamour ;P
    o 09:30

    Chodzi ci o zapisy gry czy ogólnie o granie w Simsy? Bo zapisy gry się nie zapiszą, ale grać będziesz grała, bo wszystkie gry na Originie zapisują się w Moich Grach niezależnie od tego czy zmieniłaś komputer/laptop, czy nie 😉

  12. HanaKimi
   o 11:49

   Tyle wspomnień… 😀

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!