Przegląd: Witaj w Pracy – obiekty

Autorem tekstu jest Machine

Witam wszystkich! The Sims 4 Witaj w Pracy jest dosyć ciekawym przypadkiem, tego jak nie warto sugerować się liczbami. Czy pozytywnie, czy negatywnie – tego dowiedcie się czytając najnowszy przegląd z obiektów! 😀

Jeżeli mielibyśmy patrzeć na ilość elementów dodanych do gry, Witaj w Pracy zasłużyłoby na gromkie oklaski. Być może posiadacze tego rozszerzenia będą zaskoczeni, ale WwP wzbogaca czwórkę aż o 278 nowych przedmiotów! Z czego może wynikać to zdziwienie? Już śpieszę z wyjaśnieniem.

Tematem przewodnim dodatku jest bez wątpienia praca naszych Simów. Tutaj sprawa jest dość dyskusyjna. Dostaliśmy od twórców gry dużo obiektów pozwalających na stworzenie biura z prawdziwego zdarzenia, warto wspomnieć o tym, że w wcześniejszych generacjach brakowało takiej możliwości. Możemy dzięki temu stworzyć firmę we własnym domu, komisariat policji  lub zaplecze dla naszego przedsiębiorstwa. Wszystko ładnie się ze sobą komponuje i rzeczywiście można się poczuć jak w korporacji.

 

Doszły meble biurowe, lecz nie tylko. W naszym katalogu znajdziemy mnóstwo dekoracji związanych z tematyką przemysłową. Jest tutaj wiele rur, maszyn, drewniane pudła i tym podobnych obiektów nadających się do stworzenia fabryki, czy tajnego laboratorium. Oczywiście większość z przedstawionych poniżej przedmiotów nie jest przeznaczona do użytku, Simowie mogą na nie tylko patrzeć.

No dobrze, wreszcie możemy stworzyć prawdziwe miejsce pracy dla naszych podopiecznych. Jest jednak jeszcze jedna, równie istotna kwestia, która cechuje ten dodatek. Mowa tutaj o elementach sklepowych. W tym momencie odsłania się druga strona medalu – każde przedsiębiorstwo potrzebuje mieć na czym wystawiać swoje towary prawda? Można stworzyć naprawdę nieźle współgrający i komponujący się, przyjemny dla oka sklep. Można, jeśli założymy, że chcemy stworzyć nowoczesny, schludny przybytek, który nie wyróżnia sie niczym specjalnym na tle pozostałych. Posiłkując się wyłącznie obiektami z dodatku bardzo ciężko zaprojektować coś charakterystycznego i oryginalnego. Wynika to z tego, że doszło stosunkowo niewiele nowych półek, lad sklepowych, czy znaków firmowych, plakatów i innych ozdobników dodających sklepowi własnego stylu. Nawet twórcy, na swoich parcelach umieszczali głównie obiekty z podstawy gry, ponieważ ciężko pobawić się tym, co dodaje Witaj w Pracy.

 

Tyle jeśli chodzi o obiekty w kontekście tematu przewodniego dodatku. Co oprócz tego? Tutaj właśnie wychodzi, jak nie warto sugerować się w tym przypadku liczbami. Witaj w Pracy, które dodaje 278 przedmiotów, niestety wzbogaca domy naszych Simów zaledwie o jeden, niepełny zestaw wypoczynkowy i coś na kształt gabinetu.

Warto tutaj również wspomnieć, że wiele obiektów jest dostępnych dopiero po ich uprzednim odblokowaniu, tak więc gdyby nie użycie odpowiedniego kodu (dla zainteresowanych kod odblokowujący obiekty specjalne w trybie kupowania to bb.ignoregameplayunlocksentitlement), poniższe zdjęcia byłyby znacznie ubożej zagospodarowane. Zawiedzeni mogą się poczuć wszyscy ci, którzy uwielbiają zawalać swój dom różnymi szpargałami, które powodują, że otoczenie staje się bardziej przytulne. Ten aspekt producenci potraktowali wyjątkowo po macoszemu, biorąc pod uwagę, że jednak większość rozszerzeń wprowadza ich dosyć dużo. Nasz nowy salon możemy przyozdobić co najwyżej jednym kwiatem doniczkowym, wiatrakiem, czy aktówką na dokumenty. Większość dekoracji jednak nie nadaje się do użytku poza biurem, czy w innym miejscu, w którym pracują nasi Simowie.

  

Czy Witaj w Pracy wprowadza dużo elementów w trybie kupowania? I tak i nie. Z pewnością twórcy wywiązali się z zadania i stworzyli mnóstwo obiektów, które pasują do tematyki dodatku. Jeśli jednak komuś nie przypadło do gustu biurowe życie, lub nie kręci go tworzenie sklepów, może czuć mały niedosyt spowodowany brakiem mebli do użytku codziennego. Tak naprawdę możemy stworzyć jedynie niedopracowany w 100% salon, lub gabinet, dlatego też po raz pierwszy, od kiedy zajmuję się tym cyklem, nie zaprezentowałem Wam żadnego nowego pomieszczenia w willi DOTsim, w której to zawsze remontuję jeden wybrany pokój pasujący do omawianego rozszerzenia. Posługując się tym dodatkiem jest to niestety bardzo trudne i wydaje mi się, że to właśnie tym Witaj w Pracy najbardziej traci na tle innych gier z serii The Sims 4. Piszcie co Wy sądzicie o tej zawartości, jestem ciekawy, czy podzielacie moje zdanie, czy jednak patrzycie na to inaczej. 🙂

Przybytek młodego rekina

Chcesz spróbować zarobić swój pierwszy milion legalnie, a nie potrafisz zbudować tanich czterech ścian na dobry start? Zachęcam do zerknięcia do mojej galerii, gdzie niedawno opublikowałem "Przybytek przyszłego rekina". Jest to sklep dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcieliby rozkręcić pierwszy biznes, ale nie mają na to środków. Sam starter, z ladami kosztuje zaledwie 11000 simoleonów, lecz bez towaru na półkach – to pozostawiam Wam. 😀

 
 

Porady

1. Używając dekoracji o nazwie "Hermetyczne panele ozdobne" można stworzyć wiele cudów! W mojej dzisiejszej propozycji, użyłem ich do stworzenia nowego ogrodzenia wykonanego z półścianki. W ten sam sposób, przytrzymując przycisk Alt, można "obkleić" ścianę i stworzyć ciekawą kolumnę.

2. Polecam również połączenie ze sobą kompletu półek sklepowych za pomocą kodu "bb.moveobjects on" oraz małej pomocy Alt-u. W efekcie złączone lady wyglądają jak spójna całość, na której możemy prezentować nasze produkty.

3. Ostatnia porada to prosty, acz efektowny zabieg. Chodzi tu o połączenie ze sobą w różny sposób wielu kolorów tego samego dywanu o nazwie "Nigdy za dużo kręgów". Kombinacji jest całe mnóstwo także jest czym się bawić. Efekty są widoczne również na zdjęciach salonu powyżej.

 
 

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  44

  1. Ciekawski
   o 15:46

   Kupiłem ten dodatek ze względu na obiekty <3

  2. Lilou
   o 17:18

   Cóż. Ja czekam aż napiszecie, albo dokładniej, aż będziecie mieli sposobność napisać wreszcie o nowym pakiecie rozrywki. Czuję się rozgoryczona jak dziecię bo czekam od lutego (?) na nową płatną zawartość a tu nic nie słychać. Nie to żebym kochała wydawać pieniądze ale brakuje mi odświeżenia simowych zawartości szafy.

   • Lilou
    o 17:19

    rozgrywki*

   • Bibliofilka281
    o 17:28

    Dobrze prawisz. Ja się pytam: kiedy dodatek? Pakiet na pewno będie w maju, bo zapowiadali, że na wiosnę. Ale co z dodatkiem? Bardzo liczę na troszkę magii, ale normalny świat też może być. Mam nadzieję, że każa nam czekać na coś naprawdę fajnego

    • darkoangely99
     o 18:26

     Pakiet wcale nie musi być w maju, bo przecież w czerwcu też jest wiosna. Teraz może być aktualizacja umożliwiająca ubieranie simów w damskie elementy i simek w męskie. Osobiście liczę na dodatek Osiedlowe Życie, jak w The Sims 2, ale co będzie, zobaczymy. Magia raczej mogłaby pojawić się później, gdyż są ważniejsze rzeczy, które można wprowadzić.

     • weronka2703
      o 19:23

      Ja myślę że w grze przydadzą się zwierzęta, bo moi Simowie nie mają co robić 🙁 A tak to by się z psem wyszło na spacer… I przez to, że nie ma co robić z Simami nie gram chyba już przez miesiąc…

     • Lilou
      o 01:41

      W czerwcu zasadniczo zaczyna się już lato. I czuję, że wtedy właśnie dojdą akcesoria dla dzieci. Natomiast jeśli chodzi o maj to dotychczas nie było problemu aby przed wydaniem rozszerzenia była aktualizacja, czyli na 99% będzie aktualizacja + rozszerzenie.

    • Pytania & Odpowiedzi
     o 21:24

     Coś czuję,że prawdopodobnie nowy dodatek pojawi się w wakacje.W końcu przecież od grudnia do lipca jest około 8 miesięcy~!Jeśli już,fajnie by było gdyby na wakacje dali dodatek typu Rajska Wyspa.Wiecie,taki klimatyczny 😉 Nasi simowie mogli by pojechać na wakacje na tropikalną wyspę i popływać w morzu,spotkać syreny i na czas wakacji (na podobnej zasadzie co w UwP) zameldować się w hotelu lub wynająć domek wakacyjny.W 4 bardzo brakuje mi podróży i zwiedzania.W 3 cały czas wyjeżdżam do Egiptu,Chin i Francji.Mam nadzieję,że takowy dodatek,który opisałam w ogóle się pojawi 😉

     • pigmejka
      o 22:12

      mogliby juz dac jakies istoty nadnaturalne

    • Lilou
     o 01:39

     Ja już przestałam być wybredna i ucieszę się chyba z czegokolwiek, co będzie w dodatku. Mile zaskoczyłyby mnie pokolenia, a potem studia, ale spodziewam się czegoś mniej trafiającego w aktualnie palące (przynajmniej moje) potrzeby. Chociaż wakacyjne podróże i prowadzenie kurortu? Albo bycie gwiazdą?

   • GlossyGem
    Administrator
    o 20:25

    Jak tylko będziemy wiedzieć o nim więcej, to z pewnością napiszemy. 🙂

    • Ania
     o 21:26

     Wam to się nie dogodzi! Jak płatne rozszerzenia kociły się jak króliki, to były lamenty, że idą na ilość zamiast jakości, że liczy się tylko hajs i ogólnie te pakiety to takie wyłudzacze piniondzów. A jak jest przerwa 2/3-miesięczna, to be, bo nie ma urozmaicenia w rozgrywce.
     No luudzie! 😀

     • Jakubsims
      o 13:20

      Tylko, ze to co do tej pory wyszło nie wpłynęła na grę tak abym był nią zafascynowany i nie myślał o jej brakach. Moze i do 3 dodatki wychodziły co 3 miesiące, ale jak sie pojawiły to miałeś dużo do odkrycia, a tu co? WwP 3 kariery i to nudne, Ss kluby i tyle, moi simowie już o nich nawet nie myślą bo serio nagrody do odblokowania są łatwe aq spotkania prawie takie jak bez nich. UwP byłem 2 razy i moze bym pojechał jeszcze pare ale bug z nastrójnikiem mnie dobija. Akcesoria to nie są wgl warte opisania bo nic nie dodają. Jedyne co wzbudza moje pozytywne emocje to Dzień w Spa z którego moi simowie często korzystają. Dlatego ja czekam na następny pakiet z niecierpliwością, a ty pisząc, ze dajmy czas sama siebie oszukujesz bo jakos na Ss mieli dużo czasu i jakos nie widze rewelacji.

     • Lilou
      o 16:43

      Ja tam się cieszyłam z każdego płatnego rozszerzenia. Może tylko upiorności były takie sobie ale dam im szansę gdy do 4 tak jak w 3 z sezonami wejdzie jesienne święto strachów. (Choinki już są tylko ciągle śniegu brak…)

     • Kuna
      o 17:52

      @Lilou – A dla mnie Upiorności to jak dotąd drugie najlepsze akcesoria, zaraz po Kinie Domowym :p

     • Lilou
      o 01:10

      @Kuna cóż. Nie mówię, że są złe, ale chyba po prostu potrzebuję jesiennej scenerii w simowym świecie by się na nie skusić. Urządzanie przyjęć tematycznych nie jest moim ulubionym zajęciem w grze. No ale! Jeszcze trochę i doczekamy się sezonów, a Upiorności chyba do tego czasu nie znikną (może nawet stanieją w jakiejś promocji, kto wie?)

   • Ciekawski
    o 21:29

    Za czasów TS3 rozszerzenia wychodziły może raz na 3 miesiące i nikt nie narzekał, a teraz, kiedy w ciągi 2 miesięcy wyszły 3 akcesoria (co jest zdecydowanie za dużo), nie ma takiego oczekiwania i siedzenia na gwoździach. Co będziemy mieli z tych Simsów jak wydoimy z nich wszystko w ciągu 3 lat? XD

    • Lilou
     o 01:20

     Rozszerzenia za czasów TS3 wychodziły co trzy miesiące ale były to głownie dodatki zawierające całą masę nowych elementów rozgrywki. No i jeszcze co miesiąc mniej więcej pojawiała się nowa zawartość w store. Natomiast teraz w większości wychodzą akcesoria, które dodają głównie nowe ciuchy, fryzury i meble. W sensie fajnie bo jest to urozmaicenie do gry, ale niewiele jest do roboty. (poza kręceniem lodów w maszynce lub robieniem popcornu i oglądaniem filmów) Pakiety rozgrywki natomiast dodają tylko jedną formę rozgrywki (wyjazd na urlop, dzień w spa) też jest co robić, ale mało. Pewnie dlatego ludzie narzekają.

  3. zajac89
   o 18:23

   Mam małe pytanie…
   Co tak późno???

   • GlossyGem
    Administrator
    o 20:24

    W przyszłości zamontujemy dużą, czerwoną, migającą belkę – “Przeglądy najnowszych tytułów publikujemy niedługo po premierze, a teraz uzupełniamy starsze rzeczy, żeby mieć pełną bazę artykułów”. 😛

    • Kuna
     o 14:50

     Na pół strony. A na FB trzaśnijcie sobie banner i profilówkę na “Nigdy zwierzaki”

     • GlossyGem
      Administrator
      o 18:33

      Kocham Cię ? 

     • Shakuahi
      o 20:28

      Lepszy był by bot, który pod każdym postem zadawałby te pytanie żebyśmy my nie musieli się męczyć.

     • Lilou
      o 01:22

      Na szczęście niewiele jest już do nadrobienia.

  4. o 16:14

   Ja tam nie mam poczucia, że funkcjonalnych i praktycznych obiektów jest mało. A nawet jeśli, są na tyle ładne i na tyle trafiają w mój gust, że jestem w stanie na ilość przymknąć oko. Z resztą, skoro to dodatek o pracy, wiadome, że większość obiektów powinna być w tematyce biura, sklepu, szpitala, laboratorium, czy komisariatu. Wyposażeniu wnętrz domów naszych Simów na ratunek przyjdą liczne akcesoria, nie martwcie się. 😀
   Małe zastrzeżenia do artykułu:
   1. W TS4 nie ma Trybu Kupowania, jest ogólny Tryb Budowania.
   2. “Galeria” to nazwa własna i w przypadku TS4 piszę się z dużej litery.
   Świetne porady, szczególnie pierwsza. Taka konstrukcja wygląda naprawdę imponująco. 🙂

   • Kuna
    o 17:54

    Ale drzwi dodane we wrześniu, według twórców, zostały dodane do trybu kupowania “[…] Buy mode […]” Każda nazwa może być używana.

   • „Pisze się od dużej litery”, skoro już usiłujesz kogoś poprawić. I „zresztą”. I nie powinno być przecinka przed „skoro” ani przed „czy”. 🙂

    • Domon0310
     o 23:14

     Przed “skoro” jeszcze mógłby być przecinek, bo “zresztą” można by wtedy uznać za wtrącenie i przecinek błędem by nie był. Ale co do reszty całkowicie się zgadzam.

    • Adelajde21
     o 14:35

     Nsz – piszemy z WIELKIEJ LITERY, nie ma czegoś takiego jak duża.

     • Domon0310
      o 14:54

      Właśnie w tym problem, że nie piszemy ani “z wielkiej litery”, ani “z dużej litery”, tylko “od wielkiej litery” albo “wielką literą”. Wyrażenie “pisać z wielkiej litery” jest rusycyzmem uznawanym przez językoznawców za błąd.

     • Adelajde21: bynajmniej. Można dużą, a nawet lepiej dużą. Przeciwieństwo małej to duża, a nie wielka, tak jak przeciwieństwo niskiego to wysoki, a nie monumentalny.

     • Domon0310
      o 20:21

      Znów pozwolę podeprzeć się opinią profesora Bańko: “Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Trzeba tylko pamiętać, aby nie pisać z dużej (wielkiej) litery, gdyż wyrażenia te mają złą opinię w wydawnictwach poprawnościowych, mimo że ich frekwencja w tekstach jest duża. Ciekawe, że wydawnictwa normatywne akceptują rzadko spotykany wariant od dużej (wielkiej) litery. Zazwyczaj wyrażenie to spotykamy w innej funkcji, np. „Od dużej litery E w nazwie pochodzi właśnie nazwa serii: Big – E” (CKM).”

     • GlossyGem
      Administrator
      o 23:04

      Skoro Wam tak dobrze idzie pisanie i zncie tyle zasad, to kto pierwszy zgłasza się na redaktora? 🙂

     • Shakuahi
      o 17:53

      Ja pragnę zauważyć, jaka to piękna konwersacja – nikt nikogo nie obraża, każdy dzieli się swoją wiedzą. Super! 🙂

     • Domon0310
      o 22:05

      W tym momencie pragnę pozdrowić Paulinę Mikułę (jakby ktoś nie kojarzył, prowadzi ona serię “Mówiąc Inaczej”), dzięki której wyeliminowałem mnóstwo moich błędów i nauczyłem się znajdować dowody w wypowiedziach językoznawców czy słownikach, kiedy kogoś poprawiam. Dziękuję ci, Paulino!

     • Karol: może bym się zgłosił, gdybym mógł zdzierżyć czwórkę. 🙁 Ewentualnie mógłbym być korektorem, bo dość często zdarzają się wam błędy i niefortunne sformułowania.

     • Lilou
      o 01:32

      @Karol! Ja się mogę zgłosić na redaktora-korektora.

     • GlossyGem
      Administrator
      o 01:48

      Śmiało, mail znacie, jest w dziale kontakt. 🙂

  5. Domon0310
   o 14:58

   Zresztą pozwolę tu sobie przytoczyć wypowiedź profesoea Bańko z Poradni Językowej PWN: “Różnica między wielką a dużą literą nie jest tak istotna jak wybór konstrukcji składniowej. Otóż zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób.”

   • Domon0310
    o 14:59

    Miało to być odpowiedzią dla Adelajde21. Niestety, źle kliknąłem.

  6. KochamSimyIDotkę
   o 17:28

   Fajny wpis!

  7. SimGuruJulka
   o 19:45

   Przepraszam że zadaje to pytanie akurat tutaj ale mam bardzo ważne pytanie. Ponieważ mam dodatek Upiorności a na imprezę hallowinową nie moge zaprosic duchów chociaz moja simka zna ich duzo a chciałam żeby miały dynie na głowie. Co moge zrobić w tej sprawie? Z góry dziękuje za odpowiedz ;c

  8. lucky
   o 12:27

   Jak w tym tygodniu nie zapowiedzą jakiejś nowości to uznam, że EA pomarło. Tak się nawet zastanawiam (uwaga teoria spiskowa :D) czy oni specjalnie nie zrobili takiej przerwy w wydawaniu nowego materiału, w odpowiedzi na falę hejtu jaka spotkała ich ze strony konsumentów. Pomyśleli sobie… tak narzekacie? To poczekacie sobie trzy miesiące bez niczego i zobaczycie jacy byliśmy szczodrzy.

   Tak, ja jestem z tych co narzekają. Ale nie narzekam na częstotliwość. Jak dla mnie nowe rzeczy mogą się pojawiać co tydzień. Jedyne zastrzeżenie mam zawsze do ceny… i to wyłącznie… stuff packów. Zawartość podoba mi się mniej lub bardziej. Ale zawsze patrzę na liczbę obiektów i nową rozgrywkę w stosunku do ceny.

  9. AmeliaMelia
   o 14:06

   O widzę, że pojawiła się “przypominajka”! ? No, no… coraz więcej nowości i zmian ? jest coraz lepiej! ? Jest moc! ??

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!