fbpx

EA: Pomóżcie nam wybrać nazwę dla Akcesoriów społeczności!

Witajcie, Simomaniacy! Prace nad Akcesoriami społeczności są już na bardzo zaawansowanym etapie, więc najwyższy czas nadać im oficjalną nazwę. Nie słyszeliście jeszcze o tym projekcie? To już piąte głosowanie, dzięki któremu możecie pokierować rozwojem nadchodzącego pakietu. Zachęcamy Was do zapoznania się z poprzednimi wynikami głosowania. Weszliśmy niedawno w fazę produkcji, co oznacza że ciężko pracujemy nad nowymi elementami, które pozwolą na dodanie do gry możliwości prania… ale o tym za chwilę. 

the-sims-4-pralnia

W dzisiejszym głosowaniu możecie wybrać jedną z czterech wytypowanych przez nas nazw. Nazwy te przeszły przez taki sam staranny proces selekcji, jaki towarzyszy wszystkim naszym pakietom. Na samym początku producenci razem z naszym zespołem od marketingu urządzają burzę mózgów, by przygotować wstępną listę. Kolejnym krokiem jest zawężenie listy tak, by zostało na niej tylko kilku faworytów. Po skonsultowaniu listy z naszymi grupami biznesowymi kontaktujemy się z zespołami EA z wszystkich regionów, w których można kupić grę The Sims. Zespoły te pomagają nam w ostatecznej weryfikacji i upewnieniu się, że wszystkie tłumaczenia zachowują oryginalną koncepcję tytułu i nie powodują niespodziewanych problemów kulturowych ani językowych.

Po wykonaniu wszystkich opisanych powyżej kroków wybraliśmy dla nowych Akcesoriów cztery potencjalne nazwy. Wszystkie regionalne zespoły są w gotowości. Czekamy już tylko na Waszą decyzję:

Głosowanie skończy się piątek 8 września 2017 r. o godzinie 10 czasu pacyficznego.

https://www.surveymonkey.com/r/PackTitleVote

Przy wyborze nazwy zwracamy uwagę głównie na to, czy jest chwytliwa i czy dobrze oddaje zawartość dostępną w pakiecie. Tematyka Akcesoriów jest na ogół mocno sprecyzowana, dlatego ich nazwy są zazwyczaj proste i jednoznaczne. Świetnym przykładem mogą być wypuszczone niedawno „Małe dzieci Akcesoria”. Już dzięki samej nazwie każdy wie, czy to, co dany pakiet ma do zaoferowania, go interesuje. Z kolei wydane trochę wcześniej „Kuchnia na Wypasie Akcesoria” to przykład nazwy, w której udało nam się połączyć zarówno zawartość, jak i styl pakietu. Znaleźć można w nim tak „wypasione” kuchenne sprzęty jak choćby własna maszynka do lodów. Ciekawe, jak ten tytuł brzmi w innych językach.

Z okazji dzisiejszej ankiety podzielę się z Wami dwoma zabawnymi nazwami, które nie dostały się do finałowej czwórki. Pierwsza z nich, „Uszanowanko Akcesoria”, miała naprawdę wielu zwolenników. Jeśli nie łapiecie, do czego się odnosi, wstukajcie do internetowej wyszukiwarki „pieseł” – ubaw gwarantowany. Mimo że The Sims znane jest z satyrycznych odniesień popkulturowych, uznaliśmy, że nazwa ta nie spisałaby się za dobrze w kwestii informowania graczy o zawartości pakietu. Zastanawialiśmy się również nad nazwą, która jak najlepiej oddałaby społecznościowego ducha projektu. Wynikiem tych rozważań jest nazwa „Wybór graczy Akcesoria”. Wydawało nam się jednak, że gracze, którzy nie brali udziału w projekcie, mogą czuć się przez nią odrobinę wykluczeni. Poza tym nie posiadamy specjalnego portalu, na którym w nadchodzących latach można by odnaleźć kryjącą się za nazwą historię.

Z innych wiadomości, prace nad pakietem idą pełną parą. W zeszłym tygodniu oficjalnie weszliśmy w etap produkcji. Oznacza to, że wszystkie nasze działy aktywnie pracują nad nowymi elementami do Akcesoriów. Poprzedni etap, zwany preprodukcją, zaczął się w kwietniu, gdy oficjalnie ogłosiliśmy projekt. Preprodukcja to czas na dokładne zaplanowanie każdego aspektu pakietu. Dzięki niemu produkcja może przebiegać bez zakłóceń. To właśnie wtedy tworzymy projekty i grafiki oraz dyskutujemy nad możliwymi sposobami wdrożenia nowych elementów. To, że jesteśmy w fazie produkcji, oznacza, że już niedługo będziemy mogli podzielić się z Wami postępami prosto z gry!

Oprócz dzisiejszej ankiety będziecie mieli jeszcze jedną szansę, by bezpośrednio wpłynąć na wygląd nowego pakietu. Wróćcie za tydzień i pomóżcie nam wybrać najlepszą ikonę dla Akcesoriów.

 • Głosowanie nad ikoną Akcesoriów (13-15 września): Przejrzyjcie nasze propozycje i wybierzcie tę, która powinna się znaleźć na opakowaniu Akcesoriów oraz w głównym katalogu gry.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie w „Pytaniach i odpowiedziach” dla tego projektu.
 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  45

  1. alicja

   nazwa to może być ekologiczne życie

  2. Nanka75

   Wielkie Pranie!

  3. nieh w pisde se wsadzoł

  4. Minfeia

   Nie wierzę, że „Uszanowanko Akcesoria” nawet przez myśl im przeszło. Cringe.

  5. Orzeszek

   Wielkie pranie!

  6. Felix

   Życie na Wsi to zły pomysł, bo tę nazwę można by jeszcze jakoś wykorzystać w wypadku innego rozszerzenia, jeżeli pojawiłby się np wiejski dodatek. Wielkie Pranie skupia nas na tylko jednym obiekcie, a przecież akcesoria Fitness nie nosiły nazwy Ścianka Wspinaczkowa czy coś w tym stylu. Tak samo Pralnia, w dodatku nazwa jest krótka i nie odzwierciedla zawartości (zdawać by się mogło, że dojdzie nowa publiczna parcela – pralnia właśnie). Zagłosowałem więc na Wiejski Dom, bo dzięki tym akcesoriom mogę urządzić dom w wiejskim stylu, nazwa chyba najlepiej nadaje się na to rozszerzenie. Ja tylko jeszcze pytam: co się stało z Eko Życiem?!

   • Ginewra

    Wykorzystają przy segregacji śmieci 😉

   • Nisha

    Fakt że są gotowi dać nazwę Życie na Wsi raczej daje do zrozumienia że chyba prawdziwego wiejskiego dodatku nie będzie 🙁 A tak bym chciała jak w TS3 konie, krowy i kury <3

    • Shakuahi

     Czemu nie, nazwać taki pakiet można na 100 sposobów. 🙂

     • Ginewra

      Chociażby “poza miastem” 😀
      Zresztą mówili, że część pomysłów może wykorzystają przy czymś innym, więc i może się zdarzy wiejska chata z kompostownikiem i życiem w zgodzie z naturą (więc ciuchy parciane i z lnu + rzemienie i inne postronki, żadnych dżinsów na przykład 😛 ), gdzie będzie można popcorn wpierniczyć do mikrofali xD

  7. Pixeloowy

   Czy w tej ankiecie są nazwy po polsku?? Ja zagłosowałem wczoraj i były po angielsku, teraz już nie mogę sprawdzić xD
   Zagłosowałem na Rustical Lifestyle 😛

   • Shakuahi

    Są, Drake na twitterze pisała, że była obsuwa z tłumaczeniami, ale jak dziś już wchodziłam to były Polskie. Zagłosowałam na… PRANIE 😀 Badum tss.

  8. Ginewra

   To jest takie wiejskie życie że ja pitolę! Wielkie Pranie, oczywiście…

   W angielskim było “cool”, a nie “wypasione”, więc tą część musieli Polacy jakoś pod siebie dopasować 😀

  9. Babeczka Nie Odeszła

   Wiejski dom – bądź co bądź tam są inne obiekty, prócz pralki i bali 😉

   • Ginewra

    Ale do wsi to mu jednak daleko, gdzie zwierzaki, gdzie bańki na mleko? Mooooże jest tam jakaś stylistyka przez te wikliny, ale to ciągle nie to 😉 Lepiej tę nazwę zachować dla prawdziwego wiejskiego domu ze stajnią i stodołą oraz wychodkiem na zewnątrz 😀

    • Emilia

     Widzę, że nie tylko ja tutaj marzę o pakiecie z wiejską okolicą i gospodarstwem 😛

     • Tokusa

      Macie mój łuk, miecz i wszystkie hobbity. Taki pakiet byłby świetny :<

     • Borówka

      Macie moje wszystkie rodzinki z Simsów. O boże, jak ja bym chciała takie cuś!!

     • Ginewra

      Haha 😀 Bardziej by się przydały umiejętności kodziarskie 😀

      Nie no, w sumie takiej porządnej wsi jeszcze w Simsach nie było. Jakaś namiastka w każdej części (np. ule, czy robienie masła w Jedynce, Trójka dała nam w Store i krówki i kurnik, plus wiejskie pakiety na wystrój domu), ale takiej porządnej… Tyle tylko, że (ale mogę się mylić!) taka nasza polska wieś (z kościółkiem na środku miejscowości) wygląda całkowicie inaczej niż ta amerykańska, więc mogą nie rozumieć, czego my chcemy. Tam rolnik to chyba z automatu ma x hektarów pola, gdzie sadzi kukurydzę, bo inaczej się nie opłaca. A polski rolnik ma trochę tego, trochę tamtego, kukurydzy tyle, żeby dla krów było, głównie to zboże (dwa rodzaje, w końcu i ozime i jare), do tego ziemniaki i mały, przydomowy ogródek z którego robi się konfitury na zimę (a dzieci i tak tego jeść nie chcą 😛 ).

    • Babeczka Nie Odeszła

     Ginewro, Życie na wsi zachowałam dla prawdziwego wiejskiego domu 😉

     • Ginewra

      Stwierdzą, że dwa razy wieś, to tak trochę nie bardzo 😀

  10. Kingeł

   Wielkie pranie mózgu! kappa

   • Gośka

    Automatycznie wypowiedź traci na wartości, kiedy zawiera “kappa”.

  11. Tokusa

   “Wielkie pranie” z tych propozycji pasuje chyba najlepiej 😛 Pralnia jest takie sobie, Wiejskie Życie… No błagam was.

  12. Pixeloowy

   Angielskie nazwy bardziej mi się podobały. Już wolałbym The Sims 4 Pralki po prostu xD

   • Ginewra

    Będzie śmiesznie, jak np. w angielskiej wersji wygra “rustical life”, a w polskiej “pranie” 😀 Ale pewnie nazwy te same, tylko w angielskim lepiej brzmią, co (bo ja teraz też nie mogę sprawdzić jak brzmiały po angielsku 😛 )?

    • Shakuahi

     Obstawiam, że nazwy są ze sobą jakoś połączone i wyniki głosowania na poszczególne wersje zostaną zsumowane w sensie, że np. mój głos na pranie pójdzie na bazowe laundry czy jak tam oni to po angielsku dali.

     • Pixeloowy

      Ginewra:

      Życie na Wsi – Rustical Lifestyle (Rustykalne/Wiejskie Życie)
      Wiejski Dom – Rustical Home (Rustykalny/Wiejski Dom)
      Wielkie Pranie – Laundry Day (Dzień w Pralni)
      Pralnia – Laundry (Pralki/Pralnia)

     • Ginewra

      Dzięki 🙂 Czyli w głównej mierze nazwy jednak te same 🙂

  13. realista

   Jak mamy wybrać nazwę, skoro nie wiemy, jak ubogo tam będzie (bo wiadomo, że będzie, haha)? xD Nie chcę nic mówić, ale mało które akcesoria miały nazwę adekwatną do zawartości xD Te z wiejskim tytułem, to chyba żart, a zapewne masę ludzi to wybierze, licząc, że to będzie w akcesoriach… Masakra xD

   • Shakuahi

    Ale przecież już wiadomo jest to będzie obiektem grywalnym – pralki.

   • Pixeloowy

    Zgadzam się, choć w trójce też zdarzały się takie nazwy jak np Miejskie Życie xD

  14. Kamil

   myslalem ze gorszych nazw do tych pakietow nie mozna wybrac alr jak widze ea zawsze zaskakuje 😂😂 mi najbardziej podobalo sie jak na chwike obecna przyjelo sie “ekologiczne zycie” ale coz..

  15. Borówka

   Ja zagłosowałam na Wiejski Dom. Jeśli ktoś jest chory, to piona, ja leżę w łóżku z gorączką😢 Pozwolili mi wyjść wcześniej ze szkoły😇p

   • Ginewra

    Ledwo początek roku i już choruje 😀

    • Borówka

     Ty no, ja zaczęłam szkołę 17. sierpnia😜 Tak, w Norwegii nie zaczynamy szkoły tak jak wy….

     • Ginewra

      No wiesz, ja ani nie zaczęłam pierwszego września, ani nie czwartego 😀

  16. Griindy

   Pranie pieniędzy.

  17. GamAdam

   Najlepszy okrągły stół 🙂

  18. Chochliczek

   Hej mam pytanko jak zagłosować na nazwę akcesoriów??

  19. Jesicca35

   No i nie zdążyłam :/

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!