Problemy z modyfikacjami w listopadowej aktualizacji

Dnia 7 listopada 2017 roku pojawiła się nowa aktualizacja do The Sims 4. Poprawiła wiele błędów oraz dodała mnóstwo nowych opcji. Aktualizacja była ogromna, więc nic dziwnego, że część modów po prostu nie działa. Na dodatek psują grę i zapis, na którym zostały wczytane.

Niektóre modyfikacje niewspółgrające z najnowszą wersją: Become a Sorcerer, Classic Menu, CC Wrench Icon Hiders, Fashion Career,  Road To Fame, Faster Showers & Baths, More Columns in CAS.

Niestety nie ma innego sposobu, niż czekanie na zaktualizowanie modów przez ich twórców. Do tego czasu najlepiej wyjąć folder “Mods” z katalogu The Sims 4 lub wstrzymać się od grania.


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  47

  1. Simsssowa

   Szkoda, że muszę czekać, bo modyfikacje są fajne, ale nie chcę ich przerywać 😔

  2. Cold

   Dlatego ja nigdy nie używam modów w żadnej grze 🙂
   Owszem zapewniają więcej rozgrywki i przyjemności, ale też mają dużą wadę (chyba wszyscy wiedzą jaką – została ona nawet pogrubiona).

  3. Orzeszek

   I dlatego, moi drodzy, nie używam modów. Pozdrawiam!

  4. Papieros

   Też nie używam modów

  5. Ryba

   Żeby nie używać modów w żadnej grze? Jeszcze w żadnej z kilkunastu gier w którym miałam i mam mody nic tych gier nie psuje 😛 Wystarczy modować z głową 😛

  6. Kazik Kazikowaty

   Czy zwykłe modyfikacje CC np. kwiatki, obrazki i jakieś rzeczy w CAS też psują grę? Czy chodzi tylko o modyfikacje ze skryptami?

  7. Ayano

   Ja na każdy mod, który wiem, że będzie aktualizowany, tworzę nowy podfolder w Mods. To wygodne. Kiedy wychodzi aktualizacja, nie trzeba szukać tych modów po całym folderze (podfoldery zawsze mam podpisane nazwą danego modu), tylko wystarczy wyjąć dane podfoldery i poczekać na aktualki. Warto też, przy wgrywaniu nowych modów, wsadzić je do nowego, tymczasowego folderu, włączyć grę i sprawdzić, czy wszystko dobrze działa. Jeśli jakiś mod psuje grę, o wiele łatwiej jest go potem znaleźć.

   • Ginewra

    Może kiedyś na Dotce znajdzie się artykuł “przydatne porady” i tam trafi twój wpis 😀

   • Golda89

    Właśnie ostatnio założyłem folder ”Test” po to by sprawdzać 😀

   • Catpaws

    Czyli mody nie muszą być bezpośrednio w folderze Mods, w jego podfolderach też będą działać? Może głupie pytanie, ale zawsze myślałam, że muszą być wymieszane wszystkie naraz w tym jednym folderze xD.

   • Minfeia

    Dlatego mój folder z modami wygląda tak: https://i.imgur.com/QIq8KdL.jpg
    Wszystko w odpowiednich kategoriach. CC też nie wrzucam jak popadnie, tylko zakładam folder z nazwą dodatku i w środku jest zdjęcie przedstawiające obiekt no i plik .package 😀 Polecam mieć taki porządek, wtedy wszystko jest ładne i przejrzyste.

  8. Ja

   Mam pytanie. Czy muszę usuwać z gry wszystkie modyfikacje?

   • Fenist
    Autor nowinki

    Jeśli wszystkie współgrają to możesz z nimi grać. W przeciwnym wypadku wyjmij folder z modyfikacjami, sprawdź, które nie działają i czekaj na zaktualizowanie ich przez twórców. 🙂

  9. Daniello

   Całe szczęście, że mi wszystkie mody działają, a road to fame niedawno usunąłem, bo jak chciałem zrobić zdjęcie, to mi się zrobiło tak, że nie mogłem nic kliknąć. No ale dobra, widać, że jakiś proroczy był ten błąd 😀

  10. SoHood

   MC Commander Center ponoć też nie działa :/

   • The Simsomaniaczka

    Niestety xd. MC Comand Center także trzeba zaktualizować.

  11. Izek

   Mi wszystko działa hehe

  12. Meggien

   Całe szczęście, że zaprzestałam z modami! W sumie zaczęłam dostrzegać jakie śliczne są rzeczy z podstawki, dodatków, pakietów i akcesoriów! Rozgrywka sama w sobie jest ciekawsza bez bugowania się i zacinania.:))

  13. Lia

   Piontka dla wszystkich którzy nie używają modów

  14. kenec

   cc mozna zostawic?

   • GlossyGem
    Administrator

    Raczej tak.

   • Gośka

    Ja zostawiłam cc i mod na jesień – wszystko działa (odpukać). Wczoraj wieczorem testowałam – simowie spełniali moje polecenia, gra się nie przycinała. Wszystko ok.

  15. Golda89

   Ja żałuję, że zacząłem z nich korzystać. Chociaż miałem ich ok. 2000 (większość to CC oczywiście) i ostatnio robiłem kilkudniowe porządki i mam 1010. Szkoda tylko, że nie wiem jak wyglądają i po nazwie nie zawsze znajduję w Google… Muszę się za to wziąć i zostawić kilka ładnych ubrań, włosów i makijażów xD Szczerze mówiąc większość mebli, które pobrałem były w stylu tych z Psy i Koty, więc nie są mi zbytnio potrzebne 😀

  16. Golda89

   Tak swoją drogą, podczas tych ”porządków” usunąłem… no z 800-900 modów i wiele z nich wciąż jest w grze, nie wiem dlaczego. Wie ktoś może o co chodzi?

  17. Catpaws

   Ja w zasadzie też nie używam modów. Mam tylko CC na heterochromie tęczówki (różnobarwność), bo w rzeczywistości tak mam i brakuje mi tej opcji (widziałam, że u zwierzaków będzie – dyskryminacja). Spróbowałabym jeszcze moda na postęp historii :3.

  18. maggs98

   Właśnie nie mogłam ogarnąć dlaczego nie działa mi mod WickedWhims który pobrałam w poniedziałek i wtedy wszystko śmigało XD a we wtorek już nie, i to tylko ten a mam oprócz CC jeszcze na lepszą jakość jedzenia, na cenzure, na papierosy, na zabijanie i tylko ten nie działa xD Pare dni poczekam i powinna być aktualizacja 😀

   • Metaloova

    Dalej ci nie działają WW? Dzisiaj włączyłam grę i same errory z WW xD

  19. Anjanka

   a mi wszystko działa, nawet z modami 😮 dziwne

  20. THeEmcia

   Skąd mam widzieć ktore mody są zepsute kiedy wszystkie wygladaja normalnie?

   • Ruda_Furia_pl

    Są takie programy które, pokazują zepsute mody.
    Mod Conflict Detector, itp.

  21. Linkyop

   Wgrywanie modów powinno być zabronione.

   • GlossyGem
    Administrator

    Dlaczego? Potrafią świetnie ulepszyć rozgrywkę. 🙂

   • Ginewra

    Ktoś cię do tego zmusza, czy jak?

  22. Oskar

   Na moje twórcy robią te kroki ( dobra może ten akurat nie jest specjalnie zrobiony ,ale kilka innych jest ),żeby nas zniechęcić do modów – bo jak wiadomo mody przy aktualnych akcesoriach i pakietach mogą nam je zastąpić.

  23. Klio

   Ja używam modow w grze i na razie mogę grać bez narzut,poduszek mebli itp.ale bez CASa nie dam rady

  24. Klio

   U mnie na szczęście wystarczyło usunąć mody z trybu budowania/meblowania i mod na jesień i gra się włączyła.Cieszę się ,że wcześniej ograniczałam się z meblami itp. Bo teraz to bym zadowala.

  25. cyrrci

   czemu po ostatniej aktualizacji zniknely mi postacie simow? nie mam możliwości ich wyboru ani żaden nie wystepuje w grze!

   • GiveMeDark

    Mam dokładnie to samo i próbowałem już wszystkiego ale gra działa tylko bez modów 😒

  26. Iniekowski

   Mi rzęsy się bagują 😢 Muszę dopasowywać oczy pod rzęsy, a nie na odwrót. P.S. Pobierałem na nowo rzęsy, ale to nic nie dało. Zostało mi tylko czekać na koleją aktualizację do the sims 4.

  27. ????

   Ja nie używałam nigdy w żadnej grze modów więc gry moje sprawnie działają oraz wszystko jest w porządku a moja rada to BY NIGDY A TO NIGDY NIE UŻYWAĆ MODÓW!!!

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!