PRZEGLĄD: Rozgrywka – The Sims 4 Wielkie pranie

Zapoznaj się z nowymi elementami rozgrywki trzynastych akcesoriów do gry The Sims 4 i przekonaj się czy Wielkie pranie faktycznie jest WIELKIE!

NOWE OBOWIĄZKI

Za każdym razem gdy Sim zdecyduje się na zmianę stroju, Twoja sterta prania będzie automatycznie rosła – jest to efekt zakupu jednego z trzech zupełnie nowych koszy na pranie. Wybór należy do Ciebie, jeśli pragniesz wzbogacić grę o odrobinę realizmu to kosztem szeregu dodatkowych obowiązków. Od teraz czeka na Ciebie regularne pranie, suszenie i składanie wirtualnych ubrań. Na całe szczęście oszczędzono nam koszmaru prasowania!

POSZUKIWACZ skarbów

 

Podobnie jak w prawdziwym życiu, tuż przed wrzuceniem prania do bębna warto sprawdzić dokładnie wszystkie kieszenie. Każdy kto przez pomyłkę wyprał kiedyś ubrania z chusteczką higieniczną wie jakie są tego konsekwencje. Oczywiście poza chusteczką często można wyłowić drobne skarby w postaci zagubionych monet. Przygotujcie się na to, że w Simowym praniu niejednokrotnie znajdzie się coś więcej niż zwykłe simoleony!

PRANIE

Czwarta generacja Simów daje graczom możliwość wyboru: pranie przy pomocy nowoczesnego sprzętu AGD lub tradycyjne, ekologiczne pranie w balii. Jeśli jednak zdecydujemy się na nieco archaiczną już balię, bądźmy gotowi na krew, pot i łzy, gdyż ręczne pranie wystawi mięśnie naszych Simów na ciężką próbę. Wzrost kondycji gwarantowany!

 

Po każdym wykonanym praniu należy wymienić wodę w balii na świeżą. Istnieje również opcja dodania środka dodatkowego w postaci kwiatów bądź jedzenia – taki dodatek sprawi, że Simowa garderoba nabierze nowego wymiaru rześkości.

 

Możemy też oszczędzić sobie wysiłku i pozwolić maszynom pracować za nas. Uzupełnienie bębna pralki pełnym workiem brudnych ubrań nie równa się jednak ich faktycznemu wypraniu. Należy dokonać osobnej interakcji w celu włączenia urządzenia. Jest to celowy zabieg twórców, aby gracze mieli możliwość w każdej chwili dołożyć kolejne zalegające pranie zamiast wykonywać dwa razy tę samą czynność.

Świeżo wyprane ubranie to synonim szczęśliwego Sima – ciężką pracę wynagrodzi nam jego uśmiech na twarzy.

SUSZENIE

Analogicznie do prania, mamy do wyboru suszenie za pomocą elektrycznej suszarki oraz wywieszenie ubrań w ogródku na sznurku. Niestety Ci bardziej leniwi zwiększają ryzyko puszczenia domu z dymem, jako że suszarka to urządzenie łatwopalne. Zatem dopóki w świecie The Sims 4 trwa wieczne lato korzystajmy jak najwięcej z tej drugiej opcji!

 

Również w tej sytuacji możemy liczyć na pozytywny nastrójnik.

ZŁOTA RĄCZKA

Nowy sprzęt AGD to nie tylko pranie i suszenie – wraz ze wzrostem umiejętności majsterkowania u naszego Sima otwiera się przed nami cały wachlarz funkcji, dzięki którym nasza zwyczajna “Frania” przemieni się w machinę czystości. Poniżej znajduje się lista dostępnych ulepszeń do pralki:

 • Wstępne namaczanie (5 poziom umiejętności majsterkowania) – cykl wstępnego namaczania nieco wydłuży czas prania, ale zwiększy szanse na uzyskanie nieskazitelnej czystości ubrań. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń armatury.
 • Tłumik hałasu (6 poziom umiejętności majsterkowania) – zmniejsza poziom hałasu pracującej pralki. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 1 część do ulepszeń armatury.
 • Podajnik na środki dodatkowe (6 poziom umiejętności majsterkowania) – odblokowuje podajnik na środki dodatkowe, dzięki którym można nadawać praniu przyjemny lub odrażający zapach. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń oraz 3 części do ulepszeń kuchennych.
 • Akcelerator prania (7 poziom umiejętności majsterkowania) – pranie w pralce będzie zajmowało mniej czasu. Wymagane 2 typowe części do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń elektroniki.
 • Bęben z wolframu (8 poziom majsterkowania) – pralka nie będzie się psuła z biegiem czasu. Wymagane 2 części do ulepszeń elektroniki oraz 2 części do ulepszeń armatury.

Ulepszenia do suszarki:

 • Odkłaczacz (5 poziom umiejętności majsterkowania) – korzystanie z suszarki nie będzie powodowało powstawania kłaczków. Ponadto zwiększy się szybkość pracy suszarki i spadnie szansa na wywołanie pożaru. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 2 części do ulepszeń kuchennych.
 • Tłumik hałasu (6 poziom umiejętności majsterkowania) – zmniejsza poziom hałasu pracującej suszarki. Wymagana 1 typowa część do ulepszeń, 1 część do ulepszeń elektroniki oraz 1 część do ulepszeń kuchennych.
 • Akcelerator suszenia (7 poziom umiejętności majsterkowania) – suszenie prania w suszarce będzie zajmowało mniej czasu. Wymagane 2 typowe części do ulepszeń oraz 2 części do ulepszeń elektroniki.
 • Bęben z wolframu (8 poziom majsterkowania) – suszarka nie będzie się psuła z biegiem czasu. Wymagane 3 części do ulepszeń elektroniki oraz 1 części do ulepszeń kuchennych.

Ulepszenie sznurka na pranie:

 • Sznurek powlekany żelazem (3 poziom umiejętności majsterkowania) – sznurek na pranie nigdy się nie zepsuje ani nie zajmie ogniem. Wymagane 3 typowe części do ulepszeń.

DZIECI

Plusem jest fakt, iż grupa wiekowa dzieci nie została wykluczona z wykonywania prania. One też, podobnie jak dorośli, mogą wykonywać codzienne prace w domu zwiększając przy tym swój poziom odpowiedzialności (tylko dla posiadaczy pakietu rozgrywki Być rodzicem).

 

Małe dzieci, natomiast, chętnie pobrykają pluskając się w balii pełnej wody!

Grę dostarczył wydawca – Electronic Arts Polska

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  30

  1. Ginewra

   Najlepsze jest to, że wczoraj zbudowałam dom z miejscem na pralkę i suszarkę… a ja te akcesoria będę mieć, jak będzie kolejny zestaw xD A tu jeszcze zestawu z fitnesem i małymi dziećmi nie ma xD
   Zapomniałam się 😀

  2. Ginewra

   NOWE OBOWIĄZKI
   Tak samo było w TS3, ale tam wystarczyło mieć pralkę i już stosy prania rosły – niezależnie czy miało się kosz na brudy.

   POSZUKIWACZ SKARBÓW
   O… może dodadzą nową kolekcję jakiś chochlików pralniczych? 😀 Coś jak lalki MySims. Co do tych lalek, to w opisie stoi “dzieci mogą się nimi bawić”, a dzieci nie mogą się nimi bawić 🙁 Jak tak można? 🙁

   PRANIE
   Mam nadzieję, że środka dodatkowego będzie można też użyć przy pralkach AGD. A co do tarek – powinni jeszcze dodać ręczne wyżymaczki, przy Frani takowa była 😀

   SUSZENIE
   Byłoby to bardzo sprawiedliwe, gdyby wersja AGD nie tylko nie miała możliwości “nadania dodatkowej rześkości”, ale byłaby też bardziej pożarniczo groźniejsza. No chyba że to będzie jak z kuchenką – im wyższy poziom czegośtam, tym mniejsze prawdopodobieństwo podpalenia.
   Chociaż z drugiej strony, jeśli suszarka będzie się tak często palić, jak kuchenka, to ja nigdy nie zobaczę takiego pożaru – jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby którykolwiek Sim z zerową znajomością gotowania (także Sim niezdarny) dokonał takiego podpalenia.
   Ale za to muszę się zgodzić, że ciuch z suszarki jest zaczepisty! 😀

   ZŁOTA RĄCZKA
   Całkowicie na + ! Ciekawe, czy wytłumiona pralka będzie straszyć zwierzaki. Ciekawe, czy niewytłumiona będzie straszyć!
   Ok, AGD może mieć środki dodatkowe, już mi się rozwiały pewne wątpliwości 😀
   Bęben z wolframu, to bęben z wolframu. A co z grzałką i twardą wodą? Gdzie jakiś automatyczny podajnik Calgonu? Czy woda w simowych kranach na pewno jest taka mięciutka?!
   Kłaczki! <3
   Użycie części kuchennych mnie śmieszy, mimo świadomości, że w niektórych krajach, pralka w kuchni to coś normalnego i naturalnego 😀
   O, sznurki się mogą psuć! Super! 😀

   DZIECI
   +++ ! W końcu coś "dorosłego" dla dzieciaków 😀 Brakuje mi nauki gotowania u nich, a powinny mieć jakieś swoje przepisy typu "kanapka z masłem czekoladowym", albo "chleb z cukrem". Wiadomo że nie "wykwintne gotowanie", ale chociażby dobicie do 5 poziomu zwykłego gotowania, bez skomplikowanych przepisów.
   Ale poza tym cieszy połączenie Prania z Rodzicem.

   • Cold

    Może zamiast chochlików pralniczych będą kłaczki do zbierania? Kłaczek koszulowy, kłaczek spodniowy, kłaczek spódniczkowy itd. 😛
    Co do twardości wody – a skąd wiesz, może simowe krany są wyposażone w jonity? 😛

    Nie chcę spamować więc napiszę już w tym samym komentarzu moją opinię.
    Cóż, mam wrażenie, że to powtórka z TS3, gdzie pranie było…kiepskie. Liczyłem na coś w stylu zabrudzenia ubrania, zbierania ubrań z podłogi do kosza (wraz z animacją – tak wiem, ile to roboty, by to zrobić), no i też miło byłoby zobaczyć jakieś środki czyszczące w niedekoracyjnej postaci.
    Jedyne co mnie się podoba, to meble, ale kupować akcesoria tylko dla mebli? W sumie ja jestem teraz w takim etapie, że trenuję budowanie domów i takie meble by mnie się przydały.
    Z tą suszarką, która jest łatwopalna – może podpowiedź do straży pożarnej? Wreszcie czujnik przeciwpożarowy będzie funkcjonalny!
    Integracja z pakietem Być rodzicem? Ok, ale co z innymi? 🙂
    Patrząc jednak na te akcesoria z punktu symulatora życia, to są one chyba najbardziej przydatne – w końcu pranie robi się częściej niż np. ogląda film na wielkim ekranie w ogrodzie 😛

   • Pixeelowy

    Nie wiem czy o to ci chodzi, ale dzieci mogą rozwijać umiejętność gotowania, tak jak każdą inną w grze

    • Ginewra

     W jaki sposób? Trzeba się tak natrudzić jak np. przy sporcie? Bo z piekarnika korzystać nie mogą, zabawkowej kuchenki nie kojarzę, zostaje tylko ogromna maszyna do babeczek…

  3. rybkamydlana

   szkoda, że nie ma bara-bara na pralce 😛

  4. Orzeszek

   Tak wyglądają dobrze zrobione akcesoria .

   • Orzeszek

    Pytanie tylko – co dzieje się z ubraniami które trafią do kosza na pranie? Czy jak sim ściągnie jakiś strój, to potem może włożyć go spowrotem bez prania?

    • Pixeelowy

     Tak, ale jeśli wypierze i np. bez wysuszenia “odłoży” je, a później zmieni strój to będzie miał smutny nastrójnik

  5. NaLu777

   Hm, na początku myślałam że wyjdą z nich jeden wielki klops, a tu proszę 😀 Zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak będzie w praktyce.

  6. PrzemeQ

   Animacja wywieszania ubrań na sznurku-TRAGEDIA

   • Fun Ts4

    Ale lepsze niż machanięcie ręką nie prawda?

   • Pixeelowy

    Tragedia? Nigdy nie wymyślili lepszej animacji, chyba większość spodziewała się, że sim machnie ręką i będzie powieszone

  7. Fun Ts4

   Warto kupić 9/10 moim zdaniem

  8. realista

   No, to bez wątpienia jedne z najlepszych akcesoriów 😀

  9. Bartosz

   szkoda, że nie ma bara-bara na pralce 😛

  10. Mixoo10

   A cz będzie podpowiedź czy ubrania są brudne czy tylko patrzymy na nastrojniki? Naprzykład czuje smród?

   • Fun Ts4

    CHYBA nie są brudne ale jest w cas brudna bluzka 😉

  11. Agu

   Już rano chciałam kupić nowe akcesoria, a tu smutek, bo w Origin jeszcze nie ma ;(

  12. Joann123

   O której godzinie można spodziewać się akcesoriów?:)

   • Dorota

    Już są. Wybiła 19 i pojawiły się w origin 🙂

  13. FreezerBunny

   Od kiedy cena wszystkich akcesoriów, pakietów rozgrywki i dodatków wzrosła? Sprawdziłam dzisiaj i aż się zdziwiłam, ktoś wie o co chodzi?

  14. MaH

   Niby 16.01. miały być akcesoria a tu troszkę przykra niespodzianka.

   • Ryuki

    nic mi nie mów :/ Jestem chora i chcę sobie pograć 🙁

  15. sadinaseems994

   szkoda że nie dali żelazka i deski do prasowania

  16. Mateo
   o 15:01

   Wielkie pranie to jeden z najlepszych akcesori

  17. Kasia

   Szkoda, że nie ma tej takiej domowej suszarki, aby teraz, gdy ma się Pory Roku, na zimę można było powiesić ubrania w domu 😛 A przecież nie każdy preferuje suszarkę elektroniczną, zresztą w życiu realnym większość ludzi nie ma takich luksusów.

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!