Druga czerwcowa aktualizacja gry The Sims 4 ? 2018

Twórcy udostępnili aktualizację mającą na celu poprawienie działania gry wraz z dodatkiem The Sims 4 Cztery pory roku. Wśród naprawionych błędów znalazło się również przywrócenie prawidłowego funkcjonowania kalendarza. Przywrócono również możliwość korzystania z kilku kodów (w tym z kodów na umiejętności). Niestety, wiele innych pomocnych kodów nie działa.

Jak tłumaczy SimGuruGrant – jest to celowe działanie, ponieważ część z nich mogła niekorzystnie wpływać na grę. Jak twierdzi producent, udostępnienie ich było błędem ze strony twórców. Na osłodę tej złej wiadomości Grant dodał, że studio pracuje nad stworzeniem oficjalnych kodów w przyszłości, z których będziemy mogli korzystać z menu gry. Do tego czasu wiele opcji nie będzie już dostępnych, co z pewnością odczują twórcy wideo, czy foto relacji z gry.

Błędy w polskiej lokalizacji (tłumaczeniu) The Sims 4 Cztery pory roku nie zostały poprawione.

Pamiętajcie o wyłączeniu modyfikacji i upewnieniu się, że współgrają one z najnowszą wersją gry.

 • Rozmiar: 190,13 Mb
 • Wersja MAC:1.44.83.1220
 • Wersja PC: 1.44.83.1020

Najważniejsze poprawki

Gra podstawowa

 • Od teraz kominki ponownie będą się palić.
 • Gra nie będzie spowalniać podczas tapetowania pomieszczeń.
 • Trawa u osób nieposiadających Cztery pory roku ponownie będzie zielona.
 • Instrukcja dotycząca szczepionych roślin wyświetla się teraz poprawnie.
 • Zmniejszono ilość dzikich roślin, które pojawiały się w otoczeniu.
 • Przywrócono możliwość korzystania z kodów: stats.set_skill_level, stats.set_stat,  sims.fill_all_commodities, stats.fill_commodities_household
 • Rośliny w rozsadnikach będą teraz podlewane poprawnie.

Witaj w pracy

 • Naprawiono błąd związany z ustawianiem obiektów na regałach sklepowych.

Cztery pory roku

 • Naprawiono działanie świąt, które nie pojawiały się w ustalone dni.
 • Poprawiono planowanie wydarzeń.
 • W związku z tą aktualizacją, część wydarzeń i świąt może zmienić datę, ale to jednorazowa sytuacja.
 • Simowie nie będą odczuwać chłodu podczas basenowej imprezy zimą. Taka impreza doprowadzała gości do śmierci z wychłodzenia.

Komentarze

 1. Śmieszy mnie to, że w czasie zimy simowie z okolicy biegają w krótkich spodenkach i mają inny kolor skóry XD Tak mi ich szkoda, że wykonuję na nich interakcje “Poproś o pokazanie stroju” X”D

  • Mi też za każdym razem robi się żal biednego, już niebieskiego z zimna Branta Heckinga, w krótkich spodenkach i bluzce na ramiączkach, biegającego w kółko po Wieszbowej Zatoczce ;^;

 2. Ciekawe czy został naprawiony błąd z dawaniem prezentów (przynajmniej u mnie jest lub był taki problem)… Albo ja robię coś źle, bo podczas klikania “Daj prezent/romantyczny prezent” to nic się ni dzieje (tylko zabawny i hajsik działa)

 3. Szkoda, że nie naprawili błędu – podczas halloween/święta z przebieraniem, jeśli ktoś miał Upiorności, to nie pojawiała mu się możliwość przebrania w kostiumy w tegoż pakietu :/

 4. Zmniejszono ilość dzikich roślin ??? Nadal mam ich dużo ,gram rodzinką w Oazie Zdrój i mam rozsiane skupiska marchewek po 14 szt Zaznaczam że aktualizacja mi się pobrała .Nie sprawdzalam w innych miastach ale pewnie jest to samo No cóż czas otworzyć budę z sokami marchwiowymi hehe i sprawdzić resztę niby poprawionych błędów I tak kocham 4 a z porami roku jeszcze bardziej 😉

 5. I tak używałam tylko kodu moveobjects. A jedyny błąd jaki miałam to z tym kalendarzem. Mogliby jeszcze poprawić to, aby simy mający na sobie kurtki zdejmowały je po wejściu do domu. Wnerwiające jedt to, że mając w domu piątkę simów muszę każdemu kazać się przebierać.

 6. “Simowie nie będą odczuwać chłodu podczas basenowej imprezy zimą. Taka impreza doprowadzała gości do śmierci z wychłodzenia.” – Jak się bawić, to się bawić! 😀 A tak na serio, to cieszę się z tej aktualizacji. Pojawiła się nawet szybciej, niż myślałam.

  • Mi dalej muli przy nakładaniu tapet. Może dlatego, że mam dość duży dom bo zauważyłem, że przy tych małych domkach nie ma problemu.

 7. Czy tylko ja tak mam że mam ogród z którego plony kosztują około 3tys. Nigdy nie chciałem ich ewoluować i jak weszła aktualizacja dopiero wyewoluowałem cały ogród… a potem plony kosztowały około 70tys. To normalne?

 8. “Simowie nie będą odczuwać chłodu podczas basenowej imprezy zimą. Taka impreza doprowadzała gości do śmierci z wychłodzenia.”
  KIEDY TO AKURAT BYŁO DOBRE ;-;

 9. Ciekawe czy naprawili błąd z tym, że przy chodzeniu do pracy przez simów najpierw pokazywało się, że trzeba iść do pracy, później, że do pracy zostały 24 godziny a na końcu że znowu trzeba iść (No chyba że to po prostu mój komputer [toster] psuje grę 😛 )

 10. O, to może urodziny moich dzieci będą już w odpowiednim dniu! A jeśli chodzi o kody, to już wiem czemu nie mogłem zresetować simów. Oby to naprawili.

 11. Wiem że nie na temat (jestem niemądra I nie wiem jak sobie z tym poradzić) ale gdy włączam origin, aby pograć w simsy, to po pojawieniu się okna (origin) natychmiastowo wyskakuje mi napis że “program origin przestał działać” I tak w kółko. Ogłaszam, że dzieje się to od dzisiaj (sieć jest ograniczona- nie ma internetu, lecz nigdy nie było problemów z włączeniem gry ani origina)

 12. Ciekawe kiedy poprawią to, że simowie nie mogą robić bara-bara w liściach, otwierają i zamykają parasole cały czas podczas deszczu, siedzą z nimi w domu i wiele innych. Bez tych poprawek dodatek nie jest wart nawet połowy swojej ceny.

 13. Fajnie, ale to nadal nie są wszystkie błędy… Zauważyłam że sim mi pezeskakuje z jednego miejsca w drugie i nadal mam problem z psem który zapełnia mojej simce liste zadań jedną interakcją a jak zamykam polecenia to pojawiają się kolejne :/ no i rzeczywiście mogliby te okrycia wierzchnie zdejmować sami po wejściu do pomieszczenia. Trochę nie podoba mi się też zamysł letniego ubrania, co z tego że latem ubiore simce np. szorty i koszulkę jak ona i tak mi się przebiera w to samo letnie ubranie. Ogólnie to chyba ten dodatek stworzył najwięcej błędów niż którykolwiek inny w moim odczuciu.

 14. Bardzo mi się podoba ten dodatek, ale tak mnie wkurza, że nie zmieniają ciuchów na zwykłe, gdy wracają z dworu ;/ No i podobno miała być możliwość odwiedzenia sąsiadów / znajomych na święta, czy coś i jakoś nie wiem, jak to zrobić xD Bo jak tak normalnie, jak zwykle, to trochę słabo xD

  • Dokładnie na to samo czekam. Simowie łażą mi w płaszczach po domu. I strasznie byłam ciekawa tych odwiedzin sąsiadów podczas świąt. Wydaje mi się że to niestety była ściema…. I chodziło o zwykle odwiedziny, a że z nami świętują mamy sobie chyba wyobrazić.

 15. Hmmm, właściwie prawie żadnych bugów nie doświadczyłam, miałam najwidoczniej szczęście O: Jedyne co to mi córka moich simów, gdy przyszła w odwiedziny, to uparcie dokuczała pszczołom. Ale to chyba po prostu złe dziecko, a nie bug xD Nadal jestem za to zła za wyłączenie opcji resetu, bo raz mi się zdarzyło, że simowi pojawił się żałobny nastrójnik bo przyjacielu, a w znajomych nie miał żadnego martwego przyjaciela D: (jacyś tam martwi byli, ale nic co by miało z nim +1 do przyjaźni chociaż)

 16. Czy ma ktoś taki błąd że po podjęciu kariery ogrodnika nie ma w opcjach wybrania na telefonie wolnego dnia Moja simka ma już 7 poziom kariery botanika ma 6 dni urlopu i za diabła nie może wziąć wolnego dnia jest tylko opcja wyjazdu na urlop

  • Godzinę przed wyjściem do pracy powinien zadzwonić telefon czy simka ma iść do pracy. Są wtedy 3 opcje do wybrania. Chyba ta po prawej stronie to właśnie jest opcja “weź dzień wolny” ?

 17. Dobrze, że kod na umiejętności działa. Przy tworzeniu sobie kolejnej postaci zawsze korzystam już z tych kodów, bo nie mam sił na rozwijanie wszystkiego od początku. W sumie to tylko i wyłącznie na przywróceniu tego kodu mi zależało 🙂

 18. Czy tylko ja tak mam, że jak blokuje drzwi dla kilku simów z rodziny to oni i tak przez nie wchodzą, albo mają problem i nie chcą czasem brać jedzenia z blatu i przekładać na kuchenkę. Muszę wtedy zdejmować i kłaść na podłogę by kontynuowali. Ma ktoś tak jeszcze?

 19. Dziękuję Zuziu 😉 no gapa ze mnie nieprzeciętna ale to dlatego ze mało gram tymi karierami z mozliwością pracy z domu Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz 😉

 20. Witam. Chciałbym zapytać, czy tylko ja mam ten problem, że zniknęły mi wszystkie drzewa w okolicy? Albo zostały jakieś małe części lub też równie malutkie cienie? Przykładem jest ta wyspa, gdzie jest cmentarz dla zwierząt. Tam tez jest zupełnie pusto. Czy to wina aktualizacji? W komentarzach nikt o tym nie pisze, także boję się że tylko mi gra się popsuła.

 21. Według mnie, aktualizacje 4 wychodzą coraz gorzej. Kiedyś simy nie miały tak opóźnionego czasu reakcji. Teraz nie da się grać na tempie 3 bo zanim podejmą jakąś czynność to mija wieczność. Po mimo że przypisalam im łóżka, i tak chodzą spać gdzie im się podoba. W większych rodzinach zdaża sie problem z przełączaniem miedzy simami. Nie dziala żywieniowiec, a służba je śpi i czyta książki. Sprzątaczka też się buguje. Usunęłam wszystkie mody, różnicy żadnej. Do tego często na włączonej wolnej woli, kasujac jakąś czynność, sim przejdzie pół domu zanim dotrze do niego że ma zrobić coś innego. Bug na bugu, a jeśli coś działa to chyba tylko dlatego że jest podwójnie zbugowane. Z porami roku to jest masakra. Chodzą w kurtkach i z parasolami w domu, mokną stojąc w domu. Dachy są chociaż z nimi też był duży problem żeby wybudować. I jakim cudem w najnowszej części simsów nie ma automatycznych dachów? To już sims 2 po mimo grafiki, chodzi i działa jak marzenie. Wiem że komputer mam bardzo dobry, śmiga wszystko jak powinno.

 22. Czy ktoś ma problem po aktualizacji, że zniknęły mu wszystkie rośliny w grze? Poznikały również rośliny uprawne, i wiszą same owoce. Wina aktualizacji?

 23. Czy tylko mi po ostatnich aktualizacjach parcele w ogóle nie chcą się ładować? Tzn. raz się ładują, innym razem trwa to w nieskończoność i muszę wyłączać grę przy pomocy magicznego zaklęcia Ctrc+Alt+Delete. Nie mam już cierpliwości.

 24. Tak generalnie to miałem sporo błędów w grze, ale po stworzeniu nowego zapisu nawet kalendarz mi działał i przed aktualizacją, tak samo resetowanie simow. Także dziwne to wszystko :p

 25. A błąd ogrodnika? Od czasu ostatniej aktualizacji (bez posiadania czterech pór roku) zamawianie ogrodnika jest niemożliwe. Ciągle mi pokazuje, że “potrzebny jest ogród”

 26. Po najnowszej aktualizacji zniknęły mi wszystkie moje rodziny i wybudowane parcele. Ktoś wie czy da rade je przywrócić?

 27. A ja mam pytanie kiedy w koncu bedzie naprawa zeby simy sami wszystkiego nie robili? Nie zdarze im rozkazac a oni robia co chca! Chyba nie tak to powinno wygladac? Gram w gre aby sama decydowac co maja robic.. Np. moja simka Kate (pozdrawiam ja, bo wlasnie wprowadzila sie do San Myoshino) po malym remoncie mieszkania, zaczela grac w gry na telefonie, wlaczyla telewizor, zalatwila sie.. Aja jeszcze nic jej nie rozkazalam! Wkurza mnie ze gdy poprosilam aby wyszla na zewnatrz ona zaczela czytac ksiazke! I wieki to zajmuje zanim zrobi to o co prosze. A czas w simsach leci szybko.. Az za szybko.. Czasem az nawet nie wychodzimy z Kate na miasto bo za kilka godzin praca a ona nic nie zdarzy zrobic.. Poprosze, naprawcie to by simowie nie robili wszystkiego sami.. Moga sami sie zalatwiac to by wystarczylo.. Pozdrawiam simomaniakow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki