Czego nie wiesz o Mrocznym Kosiarzu? 8 ciekawostek

Powszechnie wiadomo, że śmierć jest nieodłączną częścią życia. Zarówno naszego, jak i simowego. Wielu graczy nawet specjalnie ?zaprasza? Kosiarza do swojej rodziny w The Sims. Mogłoby się zatem wydawać, że jest to postać dobrze znana, ale czy na pewno? Przedstawiamy kilka faktów, które mogły umknąć Waszej uwadze.

1. Tylko miłość ratuje od śmierci

W każdym razie tak było w The Sims. Mroczny Kosiarz wysłuchiwał próśb o przywrócenie życia tylko od Simów, którzy byli w romantycznej relacji ze zmarłym. W efekcie dzieci nie mogły nawiązać tej interakcji, ponieważ nie miały prawa być w romantycznej relacji z dorosłym. Oczywiście odpowiedź Śmierci zależna była od jego nastroju.

2. Mroczny Kosiarz ma oddaną fankę

Okazuje się, że nie trzeba być celebrytą, aby fanki prosiły Cię o autograf i Mroczny Kosiarz dobrze o tym wie. Jako niezwykle popularny przedstawiciel zaświatów zyskał wierną fankę ? Kościldę. Znana nam martwa gosposia, jeżeli będzie poza trumną w trakcie wizyty Mrocznego Kosiarza, spróbuje zdobyć jego autograf.

3. Wiedzą i pieniędzmi zdobędziesz wtyki u Śmierci

A właściwie to Wskrzeszeniomat, czyli rodzaj telefonu do Mrocznego Kosiarza. Sim może go uzyskać, jeżeli będzie miał wysokie osiągnięcia w karierze paranormalnej w The Sims 2: Na studiach. Pilny student ma wówczas możliwość poproszenia Śmierci o wskrzeszenie sima, ale oczywiście za dokonaniem odpowiedniej opłaty. Ciekawe tylko po co Kosiarzowi te pieniądze?

4. Mroczny Kosiarz nie stroni od romansów

Najlepszym dowodem na to, że Śmierć lubi sobie pofolgować jest istnienie cudownego dziecka Nerwusa Jakiegoś. Chłopak, o którym być może zapomnieliście, a którego historia zostaje nakreślona w The Sims 2, jest owocem romansu Oliwki Widmo z Mrocznym Kosiarzem. Ten ?napiętnowany? nastolatek w młodości trafił do rodziny zastępczej. Jego pokrewieństwo ze Śmiercią można łatwo sprawdzić w drzewie genealogicznym.

5. Śmierć ma też swoje zainteresowania

W The Sims 3 Mroczny Kosiarz lubi popisać się umiejętnością gry na gitarze lub kontrabasie. W The Sims 2 możemy dowiedzieć się, że jego ulubionym zespołem jest Styx. Najwyraźniej po śmieci ma dużo czasu i musi wypełnić go odrobiną kultury.

6. Kosiarz czerpie przyjemność z simowych niepowodzeń

Jeśli Sim ma cechę Pechowiec w The Sims 3, to Śmierć go oszczędza. Mroczny Kosiarz twierdzi wówczas, że chce jeszcze popatrzeć na wypadki nieszczęśnika. Prawie jak posiadanie swojego zwierzątka, tylko takiego bardziej ludzkiego. Trochę to okrutne, prawda?

7. Możesz go dodać do rodziny

Okazuje się, że niektórzy chcieliby żyć ze Śmiercią pod jednym dachem i właśnie dla nich powstała taka możliwość. Dodatkowo jest to niezwykle proste! W The Sims 4 mamy dwie opcje. Możemy zaprzyjaźnić się z Mrocznym Kosiarzem na tyle, aby odblokować interakcję ?zaproponuj wprowadzenie? lub użyć kodów. W drugim przypadku wystarczy wpisać komendę ?testingcheats true?. Kiedy Kosiarz pojawi się na naszej parceli, trzeba na niego kliknąć, jednocześnie trzymając shift, i wybrać opcję ?dodaj do rodziny?.

8. Ze Śmiercią raczej nie pogadasz

Oczywiście nie jest prawdą, że z Mrocznym Kosiarzem trudno wejść w interakcje. Natomiast treść jego wypowiedzi, kiedy zapytamy o związek albo zawód, może być już dość zastanawiająca, bo zawsze zostajemy zbywani. W przypadku związku pojawia się komunikat: ?Siły zła nie mają czasu na romansowanie. Co to za pytanie??. Kiedy zapytamy o zawód, Mroczny Kosiarz udzieli nam którejś z następujących odpowiedzi: ?Już niedługo się dowiesz.?, ?Nigdy nie pytaj mnie o marchewki. Nie cierpię marchewek?, ?Mam strasznie kiepskie zdjęcie na plakietce pracowniczej. Muszę sobie zrobić nowe.?, ?Czy możesz mi wskazać drogę do najbliższego spożywczaka? Jeszcze nie jadłem obiadu.?.

Zareaguj na nowinkę!
+1
12
+1
2
+1
1
+1
0
+1
11
+1
2

9 KOMENTARZE

  1. No cóż… Jeszcze ani razu nie zabiłam specjalnie sima, miałam za to pecha i kilkakrotnie kilka minut po zaczęciu nowej gry w nowym świecie któryś z simów mi umierał ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories