Znamy długość odkrywania historii w StrangerVille! SimGuru zdradza więcej

Już niedługo będziemy mogli pograć w The Sims 4 StrangerVille i odkryć intrygującą i dziwną historię niepokojącej okolicy. Od razu nasuwa nam się pytanie “Ile czasu nam to zajmie?”. Z odpowiedzią przychodzi SimGuruHouts, który zdradza, że pełne przejście i odkrycie tajemnic StrangerVille powinno zająć graczowi od 3 do 5 godzin gry. Wszystko zależy od tego w jaki sposób gramy, czy mamy przyśpieszony czas oraz czy w pełni skupiamy się na rozgrywce w dziwacznym otoczeniu. Dowiadujemy się także, że historię będziemy mogli rozgrywać wielokrotnie, ale nie zmieni to w żaden sposób rozgrywki.

Premiera rozszerzenia przypada na 26 lutego 2019 roku, a więcej o StrangerVille przeczytacie tutaj.

Zobacz Tweety

To może być trudne pytanie, ale czy będzie jakakolwiek powtarzalność w tym pakiecie? [email protected]

Tak. Nowy, mieszkalny świat, nowe obiekty do użytku, nowa kariera wojskowa, nowe obiekty do budowania i dekorowania. Możesz rozegrać historię wielokrotną ilość razy, jeśli chcesz, ale nie jest ona losowo generowana, dlatego nie będzie się bardzo różniła. Pomimo to, nie jest to krótka historia. [email protected]

Jestem pewny, że niektórzy znajdą sposób, aby przejść przez to szybko, ale zamierzono, aby nie śpieszyć się. Nasza przybliżona ocena jest taka, że zajmie to wam 3-5 godzin, aby przejść całą grę, zależnie jakiej prędkości upływania czasu w grze używacie, itp.
Także zależy od tego czy skupicie się na historii, czy wpleciecie to do codziennych obowiązków waszych Simów (praca, inne wydarzenia, itp.). Wiem, że niektórzy pomyślą, że 3-5 to krótko, ale rzeczy takie jak kariera wojskowa, nowy świat i nowe obiekty dadzą pakietowi długotrwałość. [email protected]


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  30

  1. Ravgreend
   o 22:20

   Słyszałem coś o jakimś bossie. Ten pakiet jest co raz to bardziej intrygujący.

  2. Evaerynth
   o 22:35

   3-5 godzin to jak dla mnie całkiem długo. Oby historia była ciekawa, a zagadka niezbyt łatwa do rozwiązania. 😀

  3. Eper
   o 22:37

   Obawiam się że przejdę to na jeden raz 🙁

   • GlossyGem
    Administrator
    o 23:05

    Pewnie tak 🙂 Tylko trzeba jeszcze doliczyć, że dochodzą obiekty, CAS i nowa kariera. To osobno też trochę czasu pochłonie 🙂

    • Ginewra
     o 09:09

     Obiekty, Casy i kariery dochodziły też w innych rozszerzeniach, więc nie ma co cukrować i dodawać czas na “odkrywanie pakietu” do czasu na rozwiązanie historii…

     • realista
      o 11:34

      Wybacz, że pytam, ale czy Karol Ci coś zrobił? xD Zauważyłem, że zawsze znajdujesz powód, by o coś się go czepić xD

     • Hejkasz
      o 11:59

      To prawda że Cas, obiekty pochłaniają dużo i można wliczyć go w czas odkrywania dodatku, ale czas odkrywania historii to inna sprawa.

     • GlossyGem
      Administrator
      o 15:41

      To nie cukrowanie i nie zgadzam się z Tobą. Twórcy podali, że rozwój kariery wojskowej odblokowuje dodatkowe opcje w historii. Onacza to, że TAK, kariera nad którą trzeba popracować wydłuży czas odkrywania prawie 5 godzinnej historii. Dodatkowo patrzymy na pakiet jako całość, więc skoro jest tam CAS i obiekty, o nim również się wspomina. Co innego, gdyby była to tylko sama historia.

     • Ginewra
      o 21:47

      Realista – nie, jestem czepliwa z natury. Jeśli jednak chodzi ci o to, że Karola za słówka łapię, albo zwracam uwagę na to co mówi w filmikach, to tylko dlatego żeby treść była jednoznaczna 🙂 W końcu Karol, jako admin, powinien świecić przykładem i zważać na to co i jak mówi/pisze 🙂 A poza tym – nie szukam powodów na siłę, zwracam uwagę na to, co mi się w oczy i uszy rzuciło. Tak samo tu – Karol później napisał, że kariera wpłynie na czas poznawania historii – tego w nowince nie ma. Ale to nadal nie oznacza, że poznawanie obiektów i CASa sprawi, że będziemy dłużej poznawać historię. No chyba że wśród obiektów (i ubrań) będą rzeczy, które wpłyną na historię. Ale tego też nie ma w nowince.

      Karol – w nowince nic nie jest napisane, jakoby kariera miała wydłużyć czas poznawania historii – jak masz dodatkowe informacje, to czemu ich nie dodać do nowinki? Są przecież w temacie.
      I czy twoje przedostatnie zdanie sugeruje, że kiedyś stworzą pakiet BEZ CAS i obiektów? 😀

     • Witold
      o 22:21

      Tylko że bez CAS i obektów gra by była trochę nudna. No chyba że dadzą odrobinkę i ciekawsze.

  4. Dana
   o 23:45

   Dokładnie tak. 🙂 Cieszy mnie nie tylko nowa rozgrywka, ale przede wszystkim ciekawa jestem miasteczka i nowych obiektów budowlanych. Następny fajny pakiet. 🙂

  5. Nira
   o 08:35

   Pakiet naprawdę zapowiada się fajnie. Poza historią otrzymamy nowa karierę, nowy świat, który jest dość duży jak na pakiet rozgrywki oraz wiele nowych obiektów w CAS i trybie budowania. Ciekawi mnie też to czy pojawi się jakaś nowa kolekcja?

  6. realista
   o 09:14

   To i tak lepiej, niż Przygoda w dżungli, która rozgrywkę ma nijaką. Te grobowce w porównaniu do tych z trójki są bardzo ubogie i słabe po prostu. Gdyby nie okolica i kilka pierdółek, to byłoby bardzo słabo. Tutaj jest jakaś historia i nawet jeśli jest to kilka godzin, to przynajmniej coś się będzie działo 😀

   • Hejkasz
    o 12:02

    Pamiętajmy ze Grobowce w 3 przez te ilość pierdół w komnatach powodowały lagi i ściny przez co mój sim potrafił stać jak kółek.

    Jednak w 3 było więcej ciekawostek i łamigłówek, bo tu tylko 4 opcje do wybrania i juhu mamy skarby!

    • realista
     o 13:08

     Nie wiem w sumie, bo mi wszystko śmigało i akurat uwielbiam Wymarzone podróże i sprawiały mi dużo frajdy, dlatego jak zobaczyłem tę biedę w 4, to się załamałem 😀

     • Hejkasz
      o 13:56

      Tak to jeden z najlepszych dodatków, no a 4 jak zwykle ograniczona.

    • Cold
     o 16:02

     Ja gram już chyba 900 simowych dni i nadal nie odkryłem kilku grobowców, bo nie mam czasu jechać moimi Simami na wakacje 😛 A to wyskoczy jakaś okazja do awansu, a to się przyjęcie urządzi, a to nowa pora roku.
     Chociaż ostatnio jak grałem, to właśnie chciałem jechać do Shang Simla, ale wpadł do mnie włamywacz no i trzeba było zarabiać na “odzyskanie” skradzionego sprzętu 😛

     • Vince1994
      o 18:20

      @Cold
      Śmierć włamywaczom, najbardziej się boję że pojawią się w The Sims 4, ja ja ich nienawidzę!

     • Tokusa
      o 15:59

      @Vince1994 a ja mam nadzieję, ze pojawią się w sims 4, bo dodadzą ociupinkę realizmu 😛 no i będzie sens trzymania pieniędzy w sejfie.

     • Vince1994
      o 18:06

      @Tokusa
      Ale masz przecież karierę detektywa i możesz aresztować simów, to jest lepsze rozwiązanie dla mnie, inne pytanie to Simsy to gra gangsterska? przecież jest GTA.

     • realista
      o 18:10

      Vince1994, a Simsy to gra sf? Bo niby symulator życia, a ludzie chcą postaci nadnaturalne 😛 Taki sam ma sens ten argument.

     • Tokusa
      o 21:11

      @Vince1994 popieram mocno to, co powiedział realista.
      I serio, simsy to symulator życia przede wszystkim. Nieszczęścia są jego częścią, pogódź się z tym :V

  7. Nierozlaczka
   o 09:54

   To około 12 simowych dni😍

  8. Sandra
   o 10:01

   to będzie jak z przejściem po dżungli przejdę pare razy i po jakimś czasie znowu do tego wrócę

   • Emilia
    o 10:51

    Ja pewnie tak samo, a niektórych rzeczy z pakietu używam też w normalnej rozgrywce.
    Dla mnie jak najbardziej na plus.

  9. Buszujący w Zbożu
   o 11:54

   Hmmm… Moja rozgrywka potrwa jeszcze dłużej z tym zdobywaniem i badaniem rzeczy, tworzeniem wynalazków, poznawaniem cech Simów, przerwami na różne rzeczy itd. Jestem ciekaw ile będzie u mnie z tych 3-5 godzin… 5-7? 😛

  10. Puszkowata
   o 16:09

   Nie mogę się już doczekać!!!

  11. Tokusa
   o 09:19

   Czyli dla większość osób pakiet będzie na jeden dzień. Jasne, kariera, otoczenie, przedmioty i CAS to fajne rzeczy (zresztą- jakby zrezygnowali z dodawania CASowych elementów, to by się chyba postrzelili w stopę bombą atomową), ale nadal jakoś mnie nic tutaj nie przekonuje.
   Może kiedyś na promocji -50%, -40% to sobie kupię, ale tak to meh.

  12. Dana
   o 21:21

   A ja kupię. Podoba mi się nie tylko nowa historyjka, która dodaje nutę tajemniczości do gry, ale nowy świat z aż 11 parcelami i bardzo klimatycznym miasteczkiem. Do tego dochodzą bardzo fajne okna i drzwi, trochę mebli, obiekty które na pewno wykorzystam przy budowie któregoś z moich następnych domów, no i nowe ciuszki w CAS – tego nigdy za dużo.

  13. Klaudia
   o 16:48

   Ciekawie się to zapowiada. Kusi mnie na kupno, ale najpierw chciałabym zobaczyć jakieś recenzje 😉

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!