Życie na studiach w serii The Sims. Jak to było do tej pory?

Po zaspokojeniu fanów serii The Sims 4 dodatkami o najbardziej pożądanej tematyce, tj. Cztery pory roku i Psy i koty, przyszedł czas na wyczekiwanie studenckiego życia w naszej rozgrywce. Jak będzie ono wyglądało? Nie możemy dokładnie powiedzieć, ale zapraszamy do refleksji nad rozszerzeniem Na studiach do The Sims 2 i Studenckie życie z trzeciej odsłony kultowego symulatora życia.

studia w THE SIMS 2

The Sims 2 Na studiach był pierwszym dodatkiem do The Sims 2, a w Polsce ukazał się w 2005 roku. W tym rozszerzeniu mamy możliwość wybrania trzech różnych okolic, w których będziemy kształcić naszego Sima, jest to Uniwersytet Simowy, Nowa Politechnika oraz Akademia Klasyczna. Oferta edukacyjna oferuje takie kierunki jak matematyka, nauki polityczne, literatura, fizyka, historia, psychologia, aktorstwo, sztuka, filozofia, biologia, ekonomia. Studia pozwalają nam na szybsze odnoszenie sukcesów w przyszłym zawodzie Sima oraz lepsze zarobki. Warto wspomnieć, że kierunek studiów wybiera się podczas roku akademickiego, także nie trzeba od razu podejmować decyzji. Jeśli się nie zdecydujemy, to po trzecim roku nauki Simowa szkoła wybierze fakultet za nas.

 

Jako student możemy podjąć się wielu ciekawych zajęć poza nauką. Gdy już wywiążemy się ze swoich szkolnych obowiązków, np. codziennego uczenia się, pisania pracy semestralnej, to możemy spróbować swoich sił w bractwie studenckim, tajnej, nielegalnej organizacji lub wyskoczyć ze swoimi znajomymi na miasto. Aby dołączyć do bractwa musimy najpierw zostać przez nie zaakceptowani, co nie należy do najłatwiejszych zadań. Członkowie przychodzą do nas do domu (lub akademika) i oczekują szczególnych zachowań.

Zespół studencki także działa na terenie kampusu. Warto odwiedzić okoliczne budynki, aby poznać nowych ludzi i zaznać trochę muzyki! Wspólne występowanie dla napiwków? Czemu nie. Muzykowanie z garstką przyjaciół może okazać się niezwykłą pasją naszego Sima. Wystarczy chwycić za gitarę i zacząć odkrywać jej tajniki.

Brakuje Ci pieniędzy na edukację i przyjemności? Mieszkając w akademiku możesz popracować za ladą stołówki. Spokojnie, nie trzeba żadnych kwalifikacji, ale miło by było, gdyby przygotowane przez ciebie potrawy były zjadliwe. Praca jest dorywcza i w każdym momencie możesz zacząć przewracać omlety na patelni. Zarobić możemy także poprzez pracę w kawiarniach na terenie naszej uczelni.

O dziwo Na studiach wprowadza do naszej gry nową postać nadnaturalną – zombie. Jeżeli nasz Sim ukończył karierę paranormalną i dzięki temu ma w swoim posiadaniu wskrzeszeniomat, to może przywrócić swoich bliskich z zaświatów. Takie coś kosztuje, także jeśli odważymy się zapłacić mniej, to jest szansa, że Sim powróci do świata żywych jako zombie, a jeśli zapłacimy za mało to Mroczny Kosiarz zabierze pieniądze i zostawi nas nie robiąc nic.

Na koniec czwartego roku, gdy już zaliczymy nasz ostatni egzamin, nasz Sim może wyprawić imprezę pożegnalną. Po walce z nauką możemy w końcu odetchnąć z ulgą i pożegnać się ze studiami. Zaproś przyjaciół, włącz muzykę, zorganizuj przekąski, a następnie świętuj koniec tego etapu w swoim życiu. Po imprezie włączy nam się krótki filmik, w którym nasz Sim robi sobie zdjęcie i zmierza ku taksówce.

studia w The Sims 3

The Sims 3 Studenckie życie był dziewiątym w kolei dodatkiem, który urozmaicił rozgrywkę The Sims 3. Wydany na rynek został w 2013 roku. Nasi Simowie mogą w nim  zmierzyć się z nauką w uroczym miasteczku akademickim po wybraniu odpowiedniego kierunku przez komputer bądź telefon. Rozszerzenie pozwala nam pogłębić wiedzę na temat biznesu, technologii, nauki i medycyny, sztuki pięknych, komunikacji i wychowania fizycznego. Wszystkie mogą się przydać naszemu Simowi w jego przyszłej, wymarzonej karierze. Co ciekawe, gdy zaczynamy nową rozgrywkę, do naszego Simowego mieszkania zawita maskotka uniwersytetu – Lama. Przyniesie zestaw studencki, który zawiera koszulkę i chorągiewkę, a także test sprawdzający, dzięki któremu będziemy mogli zdobyć dodatkowe zaliczenia.

W trzeciej części, w przeciwieństwie do The Sims 2, możemy towarzyszyć naszym podopiecznym podczas niektórych zajęć. Mogą to być zwykłe wykłady, gdzie nasz Sim przysłuchuje się profesorowi i pilnie spisuje notatki (lub śpi, jak kto woli) albo bardziej praktyczne zajęcia z nadawania fal radiowych lub tworzenie szkiców martwej natury.

Aby dostać się do bractwa lub stowarzyszenia sióstr niestety nie trzeba się tak postarać jak w The Sims 2. Po przyjeździe na studia mamy możliwość od razu wprowadzenia się do ich domu. Pocieszające jest to, że imprezy studentów w The Sims 3 są tak samo dobre we wszystkich budynkach na kampusie. Wystarczy grupka znajomych, beczka soku, ognisko, muzyka i dobra zabawa jest zagwarantowana. Ognisko można przyprawić różnymi ziołami.

Media społecznościowe pozwalają naszym Simom na zdobywanie popularności w sieci. Czym większa umiejętność sieci społecznych, tym więcej czytelników możemy przyciągnąć do naszego bloga. Aspiracja niektórych Simów może nawet być związana z prowadzeniem pięcio-gwiazdkowego bloga. Transmituj na żywo, dodawaj własne wpisy i czekaj na rezultaty.

Studenckie życie dodało do gry grupy społeczne, czyli buntowników, ważniaków i kujonów. Buntownicy, jak sama nazwa wskazuje, przeprowadzają liczne protesty i niszczą mienie publiczne poprzez malowanie graffiti. Gdy już osiągniemy maksymalny poziom w byciu buntownikiem, to zostanie nam zaoferowana kariera rzeczoznawcy sztuki.

 

Ważniacy natomiast lubią się popisywać w swoim środowisku. Wykonywanie wyzwań jest dla nich jak chleb powszedni. Chlubią się grą w sok-ponga i uwielbiają sport. Na końcu ścieżki ważniaka możemy podjąć się kariery Agenta sportowego.

Kujony to typowe nerdy. Wychylają swój nos poza naukę, aby tylko pograć w miejscowym salonie gier. Kujony oferują świetlaną przyszłość w karierze projektanta gier komputerowych.

W tym dodatku dochodzi nowa postać nadnaturalna, którą jest Simorośl. Jest ona wynikiem licznych badań studentów nad nasionami – wymagany do tego jest siódmy poziom ogrodnictwa i co najmniej trzeci poziom nauki. Simoroślą możemy także stać się, gdy takowa wykona specjalny pocałunek na naszym Simie. Simorośl szybciej rozwija umiejętności ogrodnicze oraz naukowe. Zanika nam potrzeba jedzenia i wypróżniania się, a każdy krok chodzącej rośliny powoduje rozrost kwiatków.

Jak myślicie, jakie nowości związane ze studiami czekają nas w czwartej odsłonie serii? 🙂

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

40 KOMENTARZE

 1. Ogólnie studia to mój ulubiony temat dodatku, zaraz obok pór roku. Przede wszystkim ulubiony grywalny. Chociaz przyznam, że trójkowe studia, chociaż często mi się bugowały (np. simy przybywały do otoczenia studyjnego, wszystko ładnie, spoko, ale nie mieli planu zajęć, był pusty) to jak działają dobrze, to się gra bardzo fajnie. Dwójkowe troszeczkę męczyły, ale i tak przynajmniej było co robić. Nie obraziłabym się, gdyby studia były następnym wielkim dodatkiem czwórkowym.

 2. Miejmy tylko nadzieję, że czworkowe studia nie będą skupialy się na imprezach studenckich, bo tego w grze jest już po kokardkę. :/

 3. Jestem ciekaw jak będą wyglądały studia w czwórce, bo jak na razie żadnen z dodatków nie był przekopiowany i każdy wporwadzał coś nowego. W Zwierzakach dostaliśmy kliniki weterynaryjne, w Porach Roku kalendarz i tworzenie świąt, w Gwiazdach drzwko umiejętności i aktorstwo. Fajnie, gdyby w dodatku studenckim możnaby było chodzić z simem do szkoły i wykonywać tam zadania podobne do tych z karier z Witaj w Pracy lub gdyby dodali aktywną karierę nauczyciela.
  A tak w ogóle gdyby udało im się stworzyć akademik, to mogliby stworzyć też (w końcu!) hotele, bo jak na razie brakuje ich w grze.

 4. Mam nadzieję, że to będzie następny dodatek 😉 Ja bym chciała taki mix studiów dwójkowych i trójkowych tzn. dużo kierunków studiów, możliwość grania w zespole, możliwość pójścia z simem na zajęcia lub wysłania go samego, prace dorywcze, akademiki, bractwa i grupy społeczne… chciałabym też stypendia, możliwość podjęcia studiów zaocznych… rozmarzylam się ?

 5. jeśli studia dojdą chciałabym aby doszła też kariera niani (interaktywna) i nauczyciela mogło by też dojść interaktywne przedszkole i kariera przedszkolanki i interaktywna szkoła ale raczej to tylko marzenia nie do spełnienia

 6. Nie widzę sensu tego dodatku w przypadku czwórki. No bo co te studia by dawały skoro osiągnięcie 10 poziomu umiejętności albo szczytu kariery jest tak banalne…

 7. W obu częściach studia wyglądają fajnie. Ja bym osobiście od czwórki wymagała dużej ilości nowych zawodów (takich do pracy, a nie emocjonalnych ?), ciekawych interakcji i żeby dodatek nie nudził się po kilkku godzinach gry. Postaci nadnaturalnych jakoś niezbyt oczekuję. Po prostu: obyy tego nie schrzanili 😀

 8. Fajnie jakby na studia szło jechać nastolatkiem?..w końcu 18 latki idą na studia ??.. fajnie jakby mocno je rozbudowali jakieś bractwa studenckie jak w ameryce gdyby były

 9. Znając życie dodatek znudzi się po kilku dniach, pierwsze simy z chęcią pośle się na studia a kolejnymi pokoleniami lub rodzinami będzie się tego omijać.
  Chyba, że… w końcu wymyślą coś naprawdę fajnego.
  Mnie jak na razie żaden dodatek nie wciągnął na dłużej… zaczynając od wkurzającej pogody po zwierzaki które mnie drażnią, nie pomijając denerwujące sławy której fani (stalkerzy) niszczą otoczenie po kolejne nudne sprawy jak grupy czy nawet nie pamiętam.
  Brakuje mi nadnaturalności, czegoś co da kopa fabule. Bo normalnego życia mam po pachy (w końcu w nim siedzę).
  Dlatego coraz częściej zastanawiam się nad powrotem do ts2 lub ts3 (bo tam jest wszystko od czarownic po inne potwory).

  Jednak to moje zdania ^^

 10. Biorąc pod uwagę to jak wykastrowane są zazwyczaj dodatki do czwórki względem analogicznych w pozostałych częściach gry, takie porównanie i przypomnienie ?jak to wyglądało? jest bez sensu i przyniesie więcej szkody niż pożytku xD W czwórce pewnie nie będzie połowy z wymienionych tutaj opcji, ktoś zaraz stwierdzi (jak zawsze), że omg nie porównujcie do poprzednich części, a i nie zdziwię się, jak się okaże, że polski oddział EA uzna, że ten tekst jest dla nich na tyle niewygodny, że poproszą żeby go usunąć ? Także no, nie wspominajcie, bo spotka was tylko i wyłącznie zawód.

 11. @Clymora też mam często takie odczucia i wtedy wracam do grania w trójkę – na przykład wczoraj i od razu stworzyłem w trójce czarownice – jakoś mi tej nadnaturalności w the sims 4 też strasznie brakuje – stąd te powroty do the sims 3….ale studiowania akurat nie unikam lubię ten dodatek w the sims 3…..jedynie rajska wyspa z the sims 3 mi tnie a tak wszystko działa tam razem z store na ful ustawieniach. W the sims 4 od paru miesięcy gra mi się ładuje strasznie długo i wywala mi rodzinki kod błędu…… i to mnie drażni więc jakby wydali w końcu studia i czarownice przestałbym korzystać z tych modów i gra the sims 4 moim zdaniem byłaby ciekawsza….na przykład wampiry z the sims 4 mi się nie znudziły choć to rasa której w trójce nie lubię………dlatego czekam z kupnem już tylko na studia i czarownice i jak dla mnie wtedy seria może się skończyć. Rozpisałem się – na fakcie mam nadzieje że wydadzą niedługo studia i czarownice….i wtedy przestane narzekać na tę serie. Tylko oby się postarali….ale skoro mają być dodatki tylko pod 64 bit wydawane to może się postarają mam nadzieje. Co do czterech pór roku czekałem na nie strasznie ale płaski śnieg i brak pływania w morzu strasznie smuci w rozgrywce.

 12. @Sebosz a EA nie powinno się bać krytyki pomimo że narzekamy jesteśmy klientami to kupującymi a więc mamy prawo ponarzekać i popisać na co mamy nadzieje a na co nie – jesteśmy tylko ludźmi-dziećmi, nastolatkami itd…..a do tego Polakami a Polacy nie boją się mówić co myślą. wiec jak EA każe usuwać jakieś komentarze to to według mnie będzie chore nie powinni się bać krytyki każdy gracz ma nadzieje na to co chce mieć w grze….a niespełnione rodzą frustracje.

 13. Chciałabym, żeby dodatek o studiach w czwórce był połączeniem najlepszych cech z dwójki i trójki, po prostu. Wolałabym, żeby skupił się naprawdę na studiowaniu – obawiam się trochę, czy nie pójdzie bardziej w stronę imprez.

 14. @Simsomaniak19 kiedyś już pojawił się artykuł bodajże wymieniający braki czwórki. Hurr, durr i musiał pojawić się też taki o plusach 😉

 15. Otóż ja nigdy nie posiadałam dodatków związanych z tym tematem. pamiętam tylko jak poszłam do koleżanki pograć w TS2, a ona miała Edycję Limitowaną (ta z wszystkimi dodatkami).
  Podobało mi się w TS2, że było dużo ciekawych kierunków, mogłeś się poczuć jak mistrz danej kategorii. Często w akademiku przebywała maskotka akademika, która wyglądała jak Krowa! Tylko mnie denerwowała, bo robiła psikusy i niszczyła armaturę 🙁
  Jeśli chodzi o TS3 to oglądam u Mruczki jej serię o TS3, i jej Simka była na studiach, tutaj jest bardzo rozbudowanie w tym dodatku:
  – można iść z studentem na spotkania i decydować o jego nauce
  – twórcy skupili się też na grach towarzyskich
  – bardzo podoba mi się tez opcja bloga i mediów społecznościowych
  Byłabym zadowolona gdyby do TS4 dodali by Studia, tylko mam nadzieję, ze nie zrobią z tego papki i znudzi mi się po kilku godzin grania 🙂

 16. W moim idealnym simowym świecie to nie byłyby sims studia a SIMS EDUKACJA. Czekam na szkoły podstawowe, licea i uniwerki. To by było coś, wtedy dopiero by można było pograć. 🙂 Oczywiście to zapewne niemożliwe, ale pomarzyć rzecz piękna.

 17. @Arcy Joko liceum byłoby denne bo tylko szkoła i do domu (mamy to w modzie czas do szkoły) a studia wiążą się z akademikami itd miastem akademickim więc są lepsze od zwykłej szkoły….

 18. @simsomaniak przecież do wszystkiego można dodać ciekawą zawartość. W liceum widziałbym:
  – bale licealne ( możliwość zostania królem/królowa balu) ,
  – wybory samorządowe ( możliwośc kandydowania)
  – sportowe drużyny szkolne
  – kluby naukowe
  – kariera nauczyciela ( ale to we wszystkich szkołach)

  Dla mnie do każdego etapu można coś wymyślić, a to mi wpadło do głowy w 5 minut.

 19. @Arcy Joko – mnie nie interesują szkoły podstawowe ani licea (wystarcza mi mod szkolny od zerbu), z kolei studia strasznie bym chciał by wróciły po pierwsze nowy świat akademicki, bractwa studenckie i tajne organizacje, pierwsze miłości na studiach w akademikach (zależy mi na akademikach – by było jak w trójce że poza rodzinnym domem – poza wzrokiem wścibskich rodziców simów). Zwykłej szkoły podstawowej i liceum bym nie kupił mam to w modzie……i jakoś poza domem rodzinnym – czyli na studiach – uczenie się simów w The Sims 4 w rozgrywce nie jest mi potrzebne………….ale studia to by było coś gdyby połączyli najlepsze elementy z The Sims 3 i The Sims 2………takie jest moje zdanie……i najlepiej gdyby nastolatek mógł już wyjechać na studia – w ameryce tak jest.

 20. I jak pisała @Ginewra, nie obraziłbym się na szkołę magi coś jak Hogwart……by w końcu doszedł ten czarodziej. Według mnie mogliby nawet jak w zwierzakach dodawać potem poszczególne kierunki których brakuje w głównych studiach w osobnych pakietach rozgrywki np osobno ten Hogwart…….marzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories