Przegląd: The Sims 4 Wyspiarskie życie ? Sulani

? Materiał powstał dzięki programowi Game Changers ?

Dodatek The Sims 4 Wyspiarskie Życie wprowadza do gry zupełnie nowy świat – archipelag wysp Sulani. Wraz z nim został dodany zupełnie nowy typ parceli – plaża. Tropikalny świat może być na stałe zamieszkany przez Simów, którzy chcą poznać kulturę i tradycję tego miasta. Dostępny jest w nim również ocean, w którym można nurkować, odprężać się na materacach czy pływać na skuterach wodnych lub łodziach.

 

Mapa

Sulani podzielone jest na trzy mniejsze dzielnice: Lani St. Taz, Miasteczko Ohan’ali i Mua Pel’am. Na wyspach znajduje się 14 parcel, w tym 2 plaże, 11 parcel mieszkalnych oraz 1 bar. Na jednej z nich znajduje się wrak statku, który może być zamieszkany przez Simów oraz aktywny wulkan. Nowością w grze są również domy, które częściowo mogą znajdować się w wodzie na specjalnych palach.

 

Wyspiarski komitet powitalny

Po przeprowadzce na Sulani Simów czeka specjalny wyspiarski komitet powitalny. Simowie z okolicznych domów przychodzą, aby powitać nowych sąsiadów. Zamiast ciasta z owocami przynoszą miskę z kavą – tradycyjnym błotnym napojem.

 

Przyjęcie kavowe

Został dodany nowy typ wydarzenia towarzyskiego – przyjęcie kavowe. Można je zorganizować poprzez opcję „Zorganizuj wydarzenie towarzyskie”, a następnie wybierając odpowiednie przyjęcie z listy. Zadania, które Simowie mogą wypełnić w trakcie trwania wydarzenia, są: przyrządzenie kavy, zawołanie innych Simów do jej wspólnego wypicia, wzniesienie toastu kavą, opowiadanie dowcipów, rozmawianie z gośćmi, a także przygotowanie posiłku. Zdobycie złota na przyjęciu kavowym jest niezbędne do wypełnienia nowej aspiracji – plażowe życie.

 

Duchy wyspy

Na parcelach z cechą duchy wyspy, co jakiś czas rankiem pojawiają się niebieskie wiązki światła, są to wspomniane duchy. Simowie mogą je przywitać, przegonić lub uwolnić. W zależności od tego, co się z nimi zrobi, duchy mogą wpędzić Sima w dobry lub zły nastrój.

 

Aktywność wulkaniczna

Po wybraniu cechy aktywność wulkaniczna, na parceli Simów będzie dochodzić do erupcji wulkanu. Zwiastują to trzęsienia ekranu podczas rozgrywki, następnie niedaleko domu spada do kilku kul magmowych. Simowie mogą je dotknąć, jednak gdy są gorące, mogą się oparzyć i zacząć płonąć. Kiedy wystygną, można je rozbić, pozyskując przy tym kryształy, skamieliny i pierwiastki.

 

Żywiołaki

Simowie z cechą dziecię wyspy mogą przywołać żywiołaki – duchy przodków mieszkańców Sulani, którzy cenią sobie tradycję wysp. Po ich przywołaniu rozpocznie się specjalne wydarzenie – kontakt z żywiołakami Sulani. Podczas spotkania można się z nimi zaprzyjaźnić, po czym Sim dostanie  pozytywny nastrójnik, który na kilka Simowych godzin pomoże przyspieszyć niektóre czynności jak np. zdobywanie umiejętności czy szybsze zaprzyjaźnienie się z innymi osobami. Jednak, gdy Sim nie zaprezentuje się z dobrej strony przed żywiołakami, przez jakiś czas będzie w złym nastroju.

Ochrona wyspy

 

W dzielnicy Mua Pel’am, co jakiś czas pojawiają się zanieczyszczenia w postaci śmieci pozostawianych na wodzie czy lądzie. Jeśli Sim zdecyduje się pomóc w oczyszczaniu wyspy, jej ekosystem ulegnie poprawie. Zakwitnie więcej kwiatów, pojawią się morskie zwierzęta, a woda w oceanie zmieni swój wygląd. Kiedy dzielnica będzie wystarczająco czysta, odblokuje się na niej specjalne wydarzenie z wykluwaniem żółwi.

 

Jaskinia na Mua pel’am

Niedaleko wraku statku w dzielnicy Mua Pel’am znajduje się tajemnicza jaskinia. Działa ona na zasadzie króliczej nory. Simowie mogą ją zwiedzić, pozyskując przy tym różne kolekcjonerskie przedmioty. Po kilku lub kilkunastu wycieczkach wewnątrz jaskini można zdobyć specjalne syrenie wodorosty. Więcej informacji na temat przemienienia Sima w syrenę znajduje się w naszym przeglądzie.

 

wodospad

W oddali w dzielnicy Mua Pel’am znajduję się wodospad, który na pierwszy rzut oka może wydać się dekoracją. Jednak Simowie mogą wejść z nim w kilka interakcji na przykład, mogą bawić się z nim czy wziąć prysznic. Dla osób, które lubią kolekcjonować różne okazy w grze, można w nim zwabić oraz złapać żaby. Natomiast dla zakochanych Simów dostępna jest opcja bara-bara.

 

Lokalne jedzenie

W różnych miejscach na Sulani oraz na festiwalach stoją budki z jedzeniem. Simowie mogą w nich zakupić lokalne jedzenie np.:

 • Grillowane owoce
 • Wieprzowina adobo
 • Grillowany łosoś
 • Szaszłyk
 • Talerz wieprzowiny kalua
 • Misa tropikalnych warzyw
 • Pieczona ryba
 • Kanapka z rybą
 • Potrawka rybna
 • Misa poke

Oprócz tego na specjalnym palenisku, dostępnym w trybie budowania można przyrządzić takie potrawy jak:

 • Wieprzowina kalua
 • Wieprzowina adobo
 • Warzywna uczta wyspiarska

 

Tropikalne rośliny

Do gry zostały wprowadzone 4 nowe rośliny, które rosną na Sulani: ananas, kokos, taro i krzew kavy. Simowie podczas pobytu na wyspach mogą je zebrać i zasadzić w swoich przydomowych ogródkach. Sadzonki roślin są również dostępne w paczkach nasion.

 

wyspiarskie festiwale

Co jakiś czas na Sulani pojawiają się tradycyjne wyspiarskie festiwale. Simowie mogą do nich dołączyć i świętować wraz z innymi mieszkańcami wysp. Występują one w 7 rodzajach:

 • Święto wyspy (niedaleko baru w dzielnicy Ohan’ali)
 • Wykluwanie się żółwi (niedaleko wraku statku w dzielnicy Mua Pel’am)
 • Zawody wędkarskie (na plaży w dzielnicy Ohan’ali)
 • Festyn rodzinny (na plaży w dzielnicy Ohan’ali)
 • Ognisko na plaży (na plaży w dzielnicy Ohan’ali)
 • Kwiaty i muzyka (niedaleko baru w dzielnicy Ohan’ali)
 • Wspólne grillowanie w mieście (niedaleko baru w dzielnicy Ohan’ali)

 

Pogoda na Sulani

(The Sims 4 Cztery pory roku + The Sims 4 Wyspiarskie życie)

Na Sulani przeważnie jest ciepło i słonecznie, co umożliwia Simom opalanie się. Jednak, gdy przychodzą zimniejsze pory roku na wyspach, może wystąpić monsun, podczas którego panują ulewy oraz burze z piorunami. Kiedy jest zimno i pochmurnie Simowie nie mogą zażywać kąpieli słonecznych. Mimo wszystko jesienią czy zimą również występują cieplejsze dni, jednak pogoda może w każdej chwili bardzo szybko się zmienić.

Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o nowym, tropikalnym otoczeniu 😉

Zareaguj na nowinkę!
+1
21
+1
7
+1
1
+1
0
+1
37
+1
7

134 KOMENTARZE

 1. Ja jak na razie ogarnęłam, że można nałożyć krem jeśli kliknie się sima, któremu dało się interakcję opalania 🙂

 2. @realista jest w kategorii ozdoby, więc logiczne, że to tylko dekoracja xD

  @Puszkowata gdy sim się opala musisz kliknąć na niego (albo na leżak/ręcznik), następnie „więcej opcji” i będzie interakcja „użyj kremu”. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało ?

 3. @Maltanka2 ja mogę zrobić ale za to nie mogę wznieść toasty bo nigdzie tej opcji nie ma jak klikam na sima a bez tego nie będę mieć złotego poziomu imprezy ?

 4. dokładnie chciałabym już iść spać a nadal nie mogę nawet zrobić tej kawy…..nawet na zapisie bez modów ten napój z wyspiarskiego życia mi nie działa – ta miska nie ma nawet opcji zrobienia tego napoju – jest tylko opcja wstaw do wyposażenia sima

 5. eh nadal odrzuca simów od picia tego wyspiarskiego napoju )a simka już jest młodą dorosłom – wiec nie chodzi o wiek) – udało mi się go zrobić ale nie idzie zrobić by mój sim i goście się go napili. Wie ktoś jak to naprawić?

 6. @realista przecież w simsach jest i zawsze było mnóstwo takich rzeczy, więc to raczej nic dziwnego. Mamy kosze piknikowe, różne ozdoby do kuchni typu sól, pieprz etc których też nie można używać. Kremu z filtrem używa się przez kliknięcie na sima podczas opalania

 7. Ja za to napotkałam inny problem. Te ręczniki, które służą do opalania są u mnie w grze zupełnie niewidzialne. Można z nich korzystać, ale denerwuje mnie to, że muszę ich szukać po całej plaży, klikając na piasek z nadzieją, że ręcznik znajduje się akurat w tym miejscu (gram bez modów)

 8. Simy nadal resetując się machając ramionami odskakują mi od miski i nie chcą się napić napoju KAVOWE…..help miał ktoś może to i jakoś naprawił? Mody to nie są bo wszystkie wywaliłam z gry i nadal ten sam błąd……help

 9. Uf doszłam do tego co psuło grę okazuje się MCCcomander eh i to nowa wersja z teraz też….mówi się trudno i chwile trzeba grać bez tego. Dodatek kolidował mi też z więcej pracy i modem szkoły….chwile na samym CC trzeba pograć.

  @Vince1994 domy są na palach…..pływających domów nie ma – ale jakoś mi ich nie brakuje. Po kilkunastu godzinach gry nadal wszystkiego nie rozgryzłam…..czyli przynajmniej dla mnie nie nudzi się po 3 h….

 10. Ok, co prawda trochę mi było przykro, bo mimo wyjęcia zapisów i modów z folderów na czas aktualizacji i instalacji dodatku, grze się coś pomerdało i mój zapis wziął i umarł. Mimo licznych prób naprawy, szukania w internecie, po forach itd. nie dało rady utrzymać go przy cyfrowym życiu.

  Na szczęście straciłam tylko miesiąc gry, także do przeżycia. Ale w sumie i tak się zastanawiałam, czy by nie spróbować grać tą rodziną od nowa, tak od dziecków, więc…

  Tak to mod UI cheats psuł mi galerię, więc go na razie wywaliłam. MCC działa mi póki co dobrze i nie mam z nim problemów, chociaż niektórzy z tego co widzę- już tak. Więc mam nadzieję, że DP jeszcze nie wybrał się na żadne wakacje i nowa wersja szybko zawita na stronie.

  Tak to póki co miałam tylko taki błąd, że jak dwójka dzieci wybrała się razem na plażę (z dwóch różnych rodzin) budować zamek z piasku, to chłopiec z innej rodziny przyszedł i zniknął. A na próby zaproszenia go do spedzania wspólnego czasu odpowiadał, że zaraz będzie, ale nigdy nie przyszedł.

  No kurde, już za młodu ją wystawia.

  Takie, na razie szału nie ma przez te bugi, ale muszę przyznać, że kocham świat wysp.
  Oby dodatek nie okazał się tykającą bombą jak trójkowa „Rajska Wyspa”.

 11. @Vince1994 to znaczy taki dodatek, który był zabugowany z góry do dołu i wszerz. Tak wygląda trójkowa „Rajska Wyspa”. A przynajmniej wyglądała, bo teraz z przezorności unikam tego świata w trójce. Ogólnie sporo się rzeczy tam psuje, z zapisami łącznie i po prostu mam nadzieję, że czwórkowe „Wyspiarskie Życie” takie nie będzie.

 12. @Tokusa dokładnie tykająca bomba…..pare godzin dochodziłam do tego co popsuło karierę i dlaczego nie idzie podjąć dorywczej pracy i ta miska z napojem ….. i fakt miałam akcje że narzeczony stwierdził że ze simką pracuje wiec z nią nie ma prawa się ożenić – wtedy zaświtało mi gdy znikł nagle spod ołtarza i go wywaliło że winny jest MCCcomander – wyszłam z zapisu gry bez zapisywania dzięki czemu nie straciłam pokoleniowej rodzinki. Jeszcze zauważyłam że niektóre ubrania robią dziwną opaleniznę – CCC ale z tym da się żyć, Szkoła dalej działała modowa ale zauważyłam że simka nie może podjąć dorywczej kariery i ciągle się resetowała do szkoły modowej samej – dlatego niestety szkoda mi ale tą szkołą z modów i więcej pracy na razie nie da się grać….mam nadzieje że twórca tego moda go zaktualizuje. ale mimo wszystko dodatek jest fajny a dodatku szkoły pewnie się doczekamy kiedyś wiec da się przeżyć.

 13. @Maltanka2 u mnie póki co bez takich szaleństw, ale tutaj przynajmniej możemy liczyć na aktualizacje naprawcze, które pewno pojawią się niebawem, z racji negatywnego odzewu fanów, nie mniej wiem jak to może wkurzać. Ja wczoraj pół wieczora walczyłam z grą ><

 14. Hej kochani, znacie labo macie modyfikacje, która usuwa te tłumy przy sływanym simie? Nie da sie zdj zrobić parze czy coś, bo wchodzą w kadr i do tego męczą bo pytają o byle zdjęcie itp.
  Wiem że można założyć te okulary i czapkę, ale na zdj to wiecie jak wygląda.

 15. Jestem oczarowana nowym światem ? widoki są przepiękne… póki co moja Simka jest na drugim etapie kariery ekologa i wypełniła pierwszy poziom aspiracji, chociaż myślałam, że nigdy nie znajdę kokosa ? Jutro będę dalej rozwijać jej karierę i aspirację. Woda niedaleko jej domu zaczęła się robić zielona, więc myślę, że będzie miała trochę pracy 😉

 16. @Maltanka2 co do twoich simsów. Nie masz może UI_Cheats? Bo to ten mod w moim przypadku zepsuł mi zapis, MCC może ci się po prostu gryźć z innymi modami, dlatego tak cuduje (w moim przypadku 6_3_2 nie sprawia żadnych problemów, jest jedynym modem ze skryptem jaki obecnie posiadam, tak to tylko CC jak włosy). Ja odkąd wywaliłam UI_Cheats mam wszystko ok.

 17. Ja mam problem z ręcznikami. Są niewidoczne. Mogę je położyć gdziekolwiek, ale są i tak niewidoczne i muszę klikać na chybił trafił. Problem mam też z ubraniami dla syren, często jest tak że gora zostaje od stroju kąpielowego, chociaż gdy tworzyłam syrenę miałam wybraną górę te muszelki i nie mogę tego zmienić bo raz ma założone muszelki a raz górę od stroju kąpielowego.

  Czy wiecie jak zdobyć butle z tlenem do nurkowania? A

 18. @Tokusa UI_Cheats – co to jest? raczej tego nie mam bo nawet nie wiem co to jest. Obecnie mam same CC włosy, ubrania a mody wszystkie wywaliłam – nie miałam ich dużo głównie szkołę i więcej pracy i Mccomandera, wiem że to najnowszy Mcc comander psuł bo osobno zrobiłam czysty zapis tylko z nim i go poustawiałam to tak samo świrował….przeżyje z dwa tygodnie bez modów spokojnie. Wyłączyłam też skrypty w ustawieniach gry

 19. Super zrobili tego rybaka – chodzi mi tą łódkę fakt szkoda że kariera to nora, ale w dodatkowych pracach często sim ma łowienie ryb. Marzy mi się by ktoś zrobił moda kariery ratownika – wiem marzenia…
  Bałam się że będzie mi brakować śniegu ale po prostu jak chce zimę to jade zimą z simami do granitowych kaskad 🙂 wiec jest spoko

 20. @Maltanka2 właśnie dziwnie troszku, bo u mnie znowu najnowszy MCC niczego nie psuje, odkąd wywaliłam UIC to nie miałam żadnych problemów O: A tak to nie korzystam z innych modów se skryptami. UIC jest wygodne by samemu sobie przesuwać między innymi paski potrzeb i tak dalej, podobne do MCC tylko bez postępu historii. Ja póki co skusiłam się na to, by z jednej babki zrobić syrenę i muszę przyznać, że jestem zawiedziona. Jasne, syrenki fajnie pływają i mają niezłe zdolności, ale szkoda że nie mają drzewka umiejętności jak wampiry, i że przemiana wygląda na zasadzie „zeżarła wodorosty i wlazła do morza”. I jeśli jest się ekologiem-syreną to też słabo, bo syrena nie może snurkować 8|

 21. W sumie nie każdy pies lubi pływać – moja w realu suczka za chiny nie wejdzie do morza….. wiec nie byłam pewna jak tu będzie…jakoś jak miałam basen w simsach nie widziałam by psiaki pływały…..

 22. A tak pyzatym wszystko śmiga jak wywaliłam MCC comandera…..jakoś mi go nie brakuje. A potrzeby simą uzupełniam na bieżąco więc nawet nigdy nie szukałam moda uzupełniającego potrzeby simą

 23. Po przejrzeniu dodatku stwierdzam, że ma bardzo mało zawartości. Chyba tylko Spotkajmy Się go przebija pod tym względem. W trójce największymi nowościami w Rajskiej Wyspie było odkrywanie wysp, zwiedzanie podwodnego świata, pływające domy, prowadzenie kurortów i syreny. Tutaj największą nowością są tak na prawdę tylko syreny oraz pływanie i opalanie, które powinny pojawić się już w porach roku. Nie ma nawet nowych umiejętności ani zabaw w wodzie, które były w trójce. Moim zdaniem jest to bardziej temat na pakiet rozgrywki, a nie dodatek.

 24. @Maltanka2 ale to jak jest w realu a jak w simsach to niestety dwie różne sprawy 😛 zauważ, że takie budy itd. są w simsach złeeee, ale już przebieranie psy i koty w męczące je ubranka? Super!
  A tak to mi MCC by brakło z racji braku postępu historii 😉

 25. @pixeel to zależy kto co lubi szczerze to wole ten z 4 ki niż ten z 3 ki – 3 właśnie pewnie przez hotele i pływające domy tamten dodatek wykrzaczyła. W 4 wersji wyspy jest większości to czego nie ma w trójce. I dobrze że teraz wydali opalanie z morzem a nie przy czterech porach roku bo wtedy jak by wydali opalanie to teraz tych wysp by nie było. Do piątku rzadko grałam w 4 ke. Ten dodatek na nowo przekonał mnie do tej gry……przynajmniej się nie nudzę teraz w tej grze…mi się podoba….nawet jakoś nie odczówam dzieki niemu że musiałam wywalić MCCcomandera, morze z czasem CC też się pozbędę bo ubrania i meble z tego dodatku wpadły mi w gust.

 26. @Pixeel – Najbardziej do gustu przypadło mi wędkowanie na łódce każdą chwile męski sim spędza łowiąc tak ryby i wypuszczając rybę jeśli trafi na zagrożony gatunek – czego w trojce nie ma.

 27. @Tokusa Wiesz co do ubranek dla psów w realu mam suczkę chorą na martwice w krwi – i z musu musi chodzić ubrana….wiec ubranka to zrozumiałe jak dla mnie

 28. Psy też marzną – niektóre wymagają specjalnego ubierania z racji choroby…..za budami nie jestem bo to krzywdzenie psów

 29. @Maltanka2 tak, istnieją również psy nagie, któe muszą mieć ubranka by ich nie spalilo słońce. Ale cyz to znaczy, że trzeba różne psy, wszystkie, przebierać w ubrania, które nijak im zdrowia nie polepszą? W pszczółkę maję, smoka, księżniczkę, sukieneczki, garniturki, wszystko tylko po to by właścicielowi się podobało. Większość kotów nienawidzi mieć na sobie czegokolwiek XD A budy nie krzywdzą psów. A raczej- te zrobione dobrze. Bo to, że jakiś typowy Stachu weźmie starą skrzynkę, nazwie to budą i wyśle do niej Burka, gdy na dworze jest -25 stopni to jedno, a to, że tona właścicieli ma budy i psy utrzymanie w porządku, to co innego.

 30. @Maltanka2 Ale w sumie TS4 takie jest, z jednej strony budy złe, z drugiej ignorowanie czego jaki zwierzak naprawdę potrzebuje. Możliwość chlania drinków w ciąży, zaliczania simów z bara-bara bez żadnych konsekwencji. Zdrady które nie mają żadnego znaczenia, relacje, które można naprawić jednym przytuleniem xD Logika out.

 31. @Tokusa To są właśnie te sztuczne emocje 😉 Bo jak Sim obrazi innego, to tamten zrobi się zły, ale gdy przeprowadzi z nim ożywioną rozmowę x2, to nagle robi się szczęśliwy. Chyba nie tak to w życiu działa. Jak ktoś kogoś obrazi, to raczej rozmowa się nie klei. Tak samo np. smutek. Nie wiem, czy po rozstaniu z byłą drugą połówką albo po stracie kogoś bliskiego wypłakiwanie się w łóżku może być pomocne – 30 minut płaczu i proszę, jesteśmy zadowoleni, że nie jesteśmy już w związku 😛 No, ale raczej nikt nie zwraca uwagi już na te emocje odczuwane przez Simów, niech będą takie nijakie i już 😛

  A co do dodatku, to ja trochę czytałem i natknąłem się na komentarze, że nie ma tam zbyt wiele rozgrywki, co mnie w sumie nie dziwi. Ale, czy naprawdę potrzebny był dodatek, by przemienić Sima w syrenę lub by móc opalać się? Sorry, ale widok rafy koralowej albo Sima na motorówce, który wykonuje jakieś sztuczki nudzi się bardzo szybko. Ja w każdym razie cały czas czekam na tego włamywacza i straż pożarną i na jakąś nowość, coś, czego nie było, ani w Jedynce, ani w Dwójce, ani w Trójce. Nie żebym to kupował, ale wtedy będę mógł powiedzieć „wow, tego nie było” – i mam tutaj na myśli cały dodatek albo pakiet (konkretny temat), a nie jakieś kilka opcji lub interakcji 😉

 32. Nie wiem czy wiecie, ale można rzucać pikę do basenu i pies ją przynosi.

  No, jak kazdy dodatek nie dodaje wow rozgrywki, ale jest na serio spoko.

  Powinni ci zrobić Akcesoria włamywacz, to byś kupił.

 33. @Cold aye, ale z tym problemem czwórki niestety i tak się już nie da niczego zrobić, bo by musieli całą grę przeprogramować. Ogólnie simy są dosyć puste, znaczy, takie „bez duszy”… Ale na pocieszenie podrzucam fakt, że ktoś (z gwardii modów) już pracuje nad systemem chemii podobnym do tego, który był w dwójce. Szkoda tylko, że twórcy sami nie potrafią o coś takiego zadbać.

  Mnie samej póki co się dodatek podoba, chociaż muszę przyznać, że liczyłam na dużo więcej.
  Wyspy są świetne, kolorowe, mają fajny klimat i doceniam monsun, którego sama jeszcze nie miałam, ale który widziałam na youtube. Podobają mi się delfiny, pływanie w morzu i domki na palach. Ale liczyłam na to, że kariera ratownika będzie bardziej interaktywna, a nie bliższa króliczej nory. No i kariera geologa ma ten minus, że jeśli jest się syreną, to nie można snurkować, przez co wypełniać zadań kariery. Podobają mi się nowe rośliny i rybki. Podoba mi się to, że syreny mogą dosłownie kogoś zabić, ale nie podoba mi się to, że są biedne w porównaniu do takich wampirów i myślę, że gdyby powstał pakiet z syrenami, to wyszłoby im to na lepsze. No ale doszły z dodatkiem i mamy co mamy. Tak to podoba mi się sprzątanie plaży i to, jak się wyspy „ulepszają”, chociaż wkurza mnie trochę ciągłe latanie za mewami. Lubię plażę, to, że simy mogą się wyrwać z zimnej Wierzbowej Zatoczki i wybrać się całą rodziną do gorącego Sulani, gdzie razem bawią się na plaży. Takie… W sumie mnie się podoba. Dużo bardziej od „spotkajmy się”. I jakby się tak zastanowić, nadal ma więcej „gameplayu” od „Czterech pór roku”, a te uwielbiam. Tylko fakt faktem, przydałoby się więcej nowych rzeczy, dopieszczenia tego co nam dali i no, więcej do robienia.

 34. @Hejkasz ja sama bym się nie obraziła, gdyby takie akcesoria powstały, chociaż znacząco bym wolała by włamywacz doszedł w aktualizacji, jak małe dzieci 😛

 35. @Hejkasz Z tym psem, to rzeczywiście, tak to wpłynie na rozgrywkę, że od komputera nie będzie się chciało odejść 😀
  Coś Ty miałbym płacić za coś, co powinno być w podstawce? 😛

  @Tokusa No niestety takie są i nic się z tym nie zrobi. O widzisz, chemia była spoko i pasowałaby np. do tego Spotkajmy Się.

 36. W sumie nie wiem ile czasu zajmie mi bawienie się na wszystkich festiwalach, wyczyszczenie całej wyspy, zdobycie wszystkich potraw i roślin oraz pobawienie się wszystkimi karierami (wraz z tymi 'mneijszymi’), które ma do zaoferowania dodatek :V Nie zrozumcie mnie źle, nadal liczyłam na więcej, ale jak dla osoby, która rzeczywiście gra w simsy nie więcej niż 2-3 godziny dziennie to może zając sporo czasu. Grając od wczoraj zdążyłam póki co zmienić moją simkę w syrenę, przeprowadzić rodzinę na Sulani i oczyścić wyspę do poziomu drugiego, powolutku sprawdzając karierę geologa i ratownika, ogarniając przy tym pięcioosobową rodzinkę, takżetego…

 37. Spadająca lawa niszczy sznurek na pranie – spoko. Brakuje mi tylko wiadomości o festynach na wyspie.

  @Tokusa A co do zdrad i alkoholu to zależy jak kto gra…..ja jakoś nie mam zdradzającego współmałżonka – fakt miał dziecko przed ślubem z inną ale to własnie dzięki MCCcomandenter – bo był nastolatkiem – którym nie grałam. Ale po ślubie jest wierny…. MCComander głównie powoduje te zdrady…..bez niego simą jest trudniej o zdradę…..poza tym jak ktoś gra zawsze moszna przecież zerwać lub się rozwieść. W realnym życiu też są zdrady, i dzieci wychowuje tylko jeden rodzic lub dziadkowie….wiec to dla mnie symulacja życia.

  Gram cały weekend i jakoś nie znalazłam żadnego wyspowego festynu

 38. Szkoła, magia, średniowiecze – skok w przeszłość i jakieś pokolenia i będę usatysfakcjonowana…..przed wyspiarskim życiem czwórka mnie nudziła z nim wciągła – więcej realnego życia to morze daje. Fakt nad morze mam bardzo daleko w realnym życiu a wiec może dlatego ta gra mnie wciągła. Ktoś kto mieszka w mieście w realu pewnie byłby zadowolony z wsi…. przepraszam za ortografie mam dyslekcje zaawansowaną i tak się staram poprawnie pisać

 39. hm mam problem z „utnij sobie drzemkę na szezlongu lub materacu dmuchanym” robię to i się nie zalicza……zna ktoś powód – da się to naprawić – z modów mam już tylko CCC nie wiem co może być powodem. Gra byłaby jak dla mnie idealna gdyby nie te problemy dlatego daje jej 4,5

 40. Tu chodzi o to, że jak Sim jest zmęczony i klikniesz opcję „Odpręż się” na materacu to on sam zaśnie w trakcie i wtedy to zalicza.

 41. @Maltanka2 z tymi zdradami to chodzi mi o to, co się dzieje (a raczej co się NIE dzieje) po ich zaistnieniu, a NIE o to CO je powoduje. W grze nawet jak sim zdradzi partnera, to wystarczy kilka razy odbyć pogawędkę i bum, już wszystko wybaczone, znów się kochają. Sim może mieć całe miasto kobiet na boku, a jego partner/ka i tak mu wszystko wybaczy i jest to w grze normalne, takie, w sumie jest to obojętne, co jest smutne. To, że MCC powoduje, że coś się w świecie dzieje, to akurat bardzo dobrze, bo uwaga- PO TO ISTNIEJE MCC XD A tak to możesz sobie w ustawieniach MCC ustalić, czy chcesz mieć zdrady, jakie mają być pary, itd. itp.

  A co do Wyspiarskie Życie vs Rajska Wyspa to mnie też bardziej podoba się dodatek czwórkowy głównie ze względu na to, że, uwaga, JEST GRYWALNY. I póki co nie narzekam 😀 Też grałam cały weekend, ale powolutku odkrywam co i jak.

 42. @Takusa a mi chodzi o to że sami możemy jeśli dojdzie do zdrady doprowadzić do kłótni małżonków i rozstania….kiedyś tak w simsach zrobiłam – kochance sima też się oberwało….my decydujemy czy mają się pogodzić czy nie – w 4 da się sima uznać za arcywroga.

 43. @Takusa wsadziłam zaś na chwile MCComander na próbę ale gra znów zaczęła ciąć…..no ale dorobiłam się sima nastolatka i chciałam by dziewczyna z nim zamieszkała i się chajtnęła i nastolatka zaszła w ciąże….po porodzie to usunę muszę jakoś dotrwać ale to tnie. No ale dorobiłam się swojej syrenki w typie arielki…..

 44. @Maltanka2 ale to jest oczywiste, że sami decydujemy- no chyba, że włączona jest wolna wola i sobie obserwujemy co simy robią z same z siebie. Nie mniej dalej zdrady w czwórce nic nie znaczą 😛

  Nie wiem w sumie czemu ci się tnie. Bo, jak to się po staremu mówi „u mnie działa” i nic mi się nie tnie.

 45. @Cold ale zrobienie emocji tak, by wyglądały realistycznie jest prawie niemożliwe. I tak moim zdaniem EA zrobiło to w takiej formie, w jakiej bym się spodziewał. Każda interakcja dodaje ileś punktów do danej emocji. Skoro przykładowo śmierć przyjaciela da simowi +100 do smutku i zrobi się smutny, a Ty zaczniesz spamować mnóstwem radosnych interakcji, z czego każda będzie dodawała +10 do szczęścia, to nic dziwnego, że sim stanie się po chwili szczęśliwy, a gdy mine mu radość z tych interakcji, to znów smutny etc. Co prawda mogłoby być to zrobione trochę lepiej, ale i tak źle nie jest. Nie wiem, jaki masz pomysł, żeby ten algorytm był bardziej przemyślany. Tym bardziej, że jednak simsy mają pozwalać na tworzenie historii, więc jeśli umrze druga połówka mojego sima, a ja stwierdzę że będzie on miał na to wywalone to gra raczej nie powinna wymuszać, żeby sim był smutny przez kilka dni. W prawdziwym życiu też tak to nie działa

 46. @Tokusa bez MCCComandera mi śmiga a z MCComanderem tylko tnie są lagi błędu…..przypuszczam ze następny MCComand center może te legi znikną…..jedno jest pewne gra mi śmiga bez tego MCComandera

 47. Wiecie co marzy mi się by dodali aplikacje czatu taką jak z the sims 3 – do the sims 4 gdzie można by było się dzielić z znajomymi zdjęciami wspomnień, i jakby z magią doszły te eliksiry to wysyłaniem eliksiru znajomemu – ale pomarzyć……to lubię w the sims 3

 48. @Tokusa to na pewno MCCcomand center bo puki go nie wsadziłam nic się nie działo, a po ponownym wsadzeniu po 1 znika mi możliwość przeniesienia sima na tą samą parcele co jest 2 gi…. i mieszają się rodziny grałam jedną nagle jak zawołałam członków klubu członkowie klubu co dziwne dołączyli do mojej rodziny a ja tylko chciałam zrobić spotkanie klubu. I ciągłe pomarańczowe komunikaty z lagiem błędu. Takusa nie wiem ile dodatków masz ale ja mam obecnie wszystkie i MCCcomander nieźle mi psuje grę – to była moja kolejna próba wsadzenia go do gry. O mały włos nie straciłam rodzinki. pisałaś wcześniej że po aktualizacji straciłaś rodzinę – myślę że to przez MCCcomander bo dziś o mały włos to samo by mnie nie spotkało. …… Puki go nie zaktualizują nie gram z nim….. spróbuje po kolejnej aktualizacji…… bez MCCcomandera gra mi śmiga z nim psuje się rozrywka – próbowałam wszystkiego nawet jak jest on sam to psuje grę…strasznie psuje dodatek z klubami spotkajmy się – a akurat lubię grać klubami.

 49. Ja mam inny problem moi simów ie nie zmieniają ubrań gdy biorą prysznic, idą spać etc. Nie wiem z kąd ten błąd owszem mam mody… Mcc także może on powodować taki problem?

 50. @Tokusa nie zrozum mnie żle fajnie że ci działa ale u mnie psuje całą grę….a ja jednak gram pokoleniowo – i nie chce popsuć sobie rodzinki (mam już 4 pokolenie) ……. na pociechę mam zainstalowany mod od teraz „Więcej cech CAS dla Simów Mod (i dla zwierząt!) z strony Mod the sims” i on super mi działa.
  Fajnie że ci MCCcomand center bez zarzutu działa ….- ale może po prostu nie masz tego dodatku czy pakietu czy akcesorii które on psuje…..z czymś się gryzie u mnie – jak napisałam do origina polecili mi jako rozwiązanie go osunąć i w sumie mieli racje w tym przypadku

 51. @Maltanka2 znaczy, ja posiadam wszystkie dodatki, pakiety i akcesoria, nawet te przeklęte chomiki, kupione kiedyś na dużej promocji 😛 także nie wiem skąd mogą wynikać te błędy. Jeśli mas jakiś plik LastException generowany przez MCC (jeśli jest to znajduje się w dokumentach w folderze TS4), to zawsze możesz do podesłać na discorda Deaderpool’a, wtedy będą wiedzieć co jest mniej więcej grane. Na patreonie widzę, że właśnie pracują nad wersją 6.4.0 tak czy siak, więc no, może niedługo wrzucą na stronę główną.

 52. @Maltanka2 tak to znam ból, przez mój własny błąd (zapomniałam, że posiadam mod UIC) sama straciłam jeden z zapisów mojej wielopokoleniowej rodzinki i miesiąc gry poszedł do kosza.

 53. Nie wiem co się z tym dzieje no może jak wyjdzie ten 6.4.0 to bedzie działał. Na razie dziś nawet usunęłam wszystkie CC ubrań, z CC zostawiłam tylko włosy bo dużo dają w rozrywce co do wyglądu simów. No ale denerwujące jest że gdy chłopak 2 dni wcześniej staje się młodym dorosłym znikają jakiekolwiek flirty w simsach…gdy simka nadal te 2 dni jest nastolatką….

 54. @Maltanka2 no 6.4.0 jak najbardziej powinien ci działać, bo to będzie najaktualniejszy 😛 Bo rozumiem, że grę przez origin naprawiałaś?
  Co do romansu to w sumie ciesz się, że jego pasek zostaje i nie znika xD Przynajmniej laska za dwa dni będzie mogła dokańczać. A tak to no, w sprawie romansu „dorosły z nastolatką” chcieli w sumie pozostać na poziomie „Family friendly”, co jest w sumie zrozumiałe.

 55. Błagam niech ktoś mi powie jak sprawić żeby ręczniki były widzialne? Boooo u mnie są niewidzialne niestety i nie wiem co jest nie tak:(

 56. niech ktoś mi powie jak sprawić żeby ręczniki były widzialne? Boooo u mnie są niewidzialne niestety i nie wiem co jest nie tak:(

 57. @Takusa ten pasek znika w oryginale……przez nastolatkę w grze rozumiem 17 latke.
  Hm MCC comander w sumie był tak u mnie zawsze ustawiony by te relacje nie znikały (bo oni mieli 2 – 3 dni różnicy do urodzin) ale przy okazji ustawiałam zakaz homo nie wiadomo w grze…. i tylko do tego mi to służyło….może być też wina w grze bo bez MCC comandera nie wciskają mi się do rodziny simy z klubów już, ale jest inny problem nawet bez niego – jak mąż czy żona jest na innej parceli to nie mam strzałki nad wyborem sima by zawołać na tą samą parcele. ….myślę że pewnie simsy też będą miały jakąś aktualizacje poprawki błędów. Co ciekawe wszystko zaczęło się po instalacji wysp wcześniej nie było….oby to nie świadczyło o zbugowaniu gry jak w trójce. Cześć błędów więc robił MCCcomander włocznie z wieszaniem się gry – ale dopiero po instalacji wysp….(bo po usunięciu tego nie ma) ale cześć bez niego (bez MCCcomandera) nawet świruje….gdyby nie to że gram 4 pokoleniem i zaraz bedzie 5 te pokolenie to bym zaczęła na czystym zapisie. Nie wiem co może być powodem tego że sim przechodzi w rodzinie w niegrywalnego że nie da się go zawołać na inną parcele. Mam już tylko włosy z CC reszta poszła wek.
  Ten dodatek ma spory plus co do ubrań i mebli i stylu budowania bo doszły takie rzeczy że oprócz włosów tych CC przestałam potrzebować

 58. Pewnie wywaliłabym też CC włosów gdyby doszły akcesoria z karierą fryzjera i dużo długowłosych fryzur w tym. Co do dodatku kariera ratownika w trójce była lepsza….

 59. Szczerze to nie chcą urazić nas dzieci co do bara – bara ale homo nie wiadomo w grze jest i to ma nas nie urazić tak ? ….. jak zabrakło MCCcomandera homo zaczęło mi się dziać w grze wśród turystów…..już zapomniałam o tym błędzie. A plaże nudystów to powinny być z zakazem wejścia dla dzieci zrobione.

 60. Maltanka2, piękny spam. I nie homo nie razi. Może ciebie. Po tym co piszesz widać jaki masz stosunek do osób LGBT. Wiesz co? Oni też żyją na tym świecie i na szczęście w simsach również. A dzieci niech uczą się tolerancji. Co do bara-bara i dzieci to nie jest dla dzieci. Seks nigdy dla nich nie był. A akceptacji osób LGBT powinny się uczyć od dziecka, by potem nie pisali, że homo ich razi.

 61. @LuAn powinna być możliwość wyboru w grze czy związki są homo czy hetero….tak geje i lesby mnie brzydzą…..i dobrze że moich rodziców też……to grzech. A co do bara bara w grze mi nie chodzi o to by nastoletnie simy miały opcje bara – bara ale przynajmniej pocałuj bo w dzisiejszym świecie 15-16 latki mają już chłopaków lub dziewczyny. Na osiedlu mam gejów i wiesz co tak się afiszują że aż chce mi się rzygać – wolałabym by w grze była opcja że można zablokować homo nie wiadomo

 62. I to nie spam tylko próba zagajenia rozmowy – lubię dużo mówić….jeśli kogoś uraziłam ze dużo pisze to przepraszam ale jestem straszna gadułą i szczera……i wolałabym mieć wybór w grze jakie związki na świecie simowym widzę….oby MCCcomander szybko wyszła nowa wersja bo obecny psuje mi grę i muszę grać bez.

 63. Maltanka2, ależ masz irytujący styl pisania, 3/4 z tego ciężko idzie zrozumieć. Przystopuj już z komentarzami, bo są męczące.

  Co dodatku – mi się bardzo podoba, nie zauważyłam żadnych błędów, ścinek czy czegokolwiek. Miałam jedynie problem z przebieraniem się simów ale to chyba po aktualizacji i s4s rozwiązało ten problem.

 64. @Marteczko a ja też mam popsutą jak maltanka grę….i w sumei fajnie jakby była opcja że można wybrać jakieś preferencje co do związków simów……też nie trawie gejów i lesbijek……i mam ku temu swoje powody rodzinne.

 65. @Marteczko mi się dodatek podoba ale fakt faktem po paru dniach grania zaczyna coraz bardziej szwankować czekam na nowy MCCcomand center, w miedzy czasie pisałam do origin. Myślę że jakby dali pokoleniowy dodatek to byłby wybór czy ktoś chce mieć homo czy hetero – jestem protestantką i rodzice też a mama gdy zobaczyła to homo w grze zaczęła się zastanawiać czy pozwolić mi dalej grać…wiec sory za komentarze już nie będę spamować jak to napisałaś – nie rozumiem tego słowa jeszcze bo forum kojarzy mi się z gadu-gadu

 66. Wiecie, że jest różnica między nie lubieniem homoseksualistów a używaniem stwierdzeń „homo nie wiadomo” albo „lesby”? 🙂 Trochę szacunku do drugiego człowieka…

 67. Jeżeli chodzi o homoseksualizm, to mam to w swojej rozgrywce, ale na poziomie dostatecznym – Związki tak, ale adopcja dzieci jest „zabroniona”. Do tego te pary są „normalne” – jak inni. Nie ubieram ich tak typowo na Homo. Doszły te ubrania LGBT, ale nie zakładam ich simom, bo nie lubie afiszowania się LGBT, jak i innych rzeczy. Jak ktoś jest gejem, niech sobie będzie, ale to ukazywanie lgbt jest dla mnie przesadne, żenujące i śmieszne.

 68. Zwłaszcza że to zaczęło się takie „modne”, przez co wydaje mi się że każda gwiazda dodaje tęcze żeby na tym zyskać popularności, a nie z intencji.

 69. Nie rozumiem ludzi, którzy tak bardzo narzekają na homoseksualizm w simsach. W świecie simów z reguły każdy jest biseksualny, więc trzeba to po prostu zaakceptować. Wiem, że są osoby przeciwne i takie, które ze względu na swoją wiarę nie tolerują takich rzeczy, ale należy pamiętać, że takie osoby są wśród nas i należy im się szacunek, więc pisanie „homo nie wiadomo” świadczy o braku szacunku do ludzi.

 70. A mnie brzydzą katole i inne religijne oszołomy i jak ja się ciesze, ze nie ma takich w grze, że choć simsy są wolne od ograniczonej tępoty która nakłada religia!
  Protestantka o fuj… współczuje, że rodzice ci odebrali własne myślenie i każą słuchać co wy tam macie? Pastora haha jak wam nabija do głowy tych głupich bajek, i otępia… nie mogę się doczekać czasów kiedy te głupie religie upadną, to by było piękne. Człowiek wierzący – sam nie myślący, co widać po takiej Maltaneczce… 🙂
  Protestancka świruska wierząca w bajki hahah

 71. Ja sama nie mam nic do LGBT, ba, też czasem gram parami homoseksualnymi, a czasem wesoło mi wychodzi z włączonym MCC, gdy synek który podrzucony gdzieś tam do innej rodziny miał „rozmnożyć” ród, a tu się okazało, że gra sparowała go z jakimś kolesiem. No i co? No i nic, jakoś z tym żyję. Ogólnie dzieci nie powinno się uczyć nienawiści, a już zwłaszcza z tak durnych powodów jak kolor skóry czy orientacja.

  I też nie raz widziałam pary afiszujące się ze swoimi uczuciami, przeważnie w pociągach. I to pary hetero. I co? Mam ogłosić że nienawidzę wszystkich hetero, ze mną włącznie, bo jakieś pary obleśnie się przy mnie lizały?

  Simsy są na tyle wygodne, że jest tak jak mówi Hejkasz- coś się nie podoba? Usuń to. PROBLEM SOLVED.
  A w MCC można nawet ustawiać jakie i jaki procent tych par się chce lub nie chce w grze.
  A bez MCC pary nie będą się robić bo w TS4 nie ma postępu historii.

 72. Maltanka2 zdecydował/a się na usunięcie konta. Tak się zatem stało. 🙂 Nie wiem tylko, jak przeżyje fakt, że właściciel i twórca tej strony to też homoś. Strach się bać. 🙂

 73. @seungri Ta boja jest na głębszych wodach w dzielnicach Lani ST. Taz oraz tam gdzie jest wulkan. Jeśli dobrze pamiętam pod takimi bojami nie ma raf koralowych.

 74. @GlossyGem – czyli potwierdzasz stereotypy 😀 Chodzi mi o to, że jak pierwszy raz oglądałam twój filmik, to stwierdziłam, że głos masz zbyt nieprzyjemny jak na hetero faceta – serio pomyślałam, że to taki typowo gejowski głos, jakiego zwykle faceci używają, jak udają homoseksualistę. Ale nie zwróciłam ci wtedy uwagi, ani później do tego się nie odnosiłam, no bo wiadomo – nad głosem nie mamy pełnej kontroli, widocznie z takim się urodziłeś. Zresztą z czasem zauważyłam, że zacząłeś lepiej brzmieć (dla mnie, a ja nie jestem jakąś wokalistą, żeby to profesjonalnie i obiektywnie ocenić 😉 ), więc pewnie i stres dodał nieco piskliwości do twojego głosu… A tu taka niespodzianka 😀

 75. Przeczytałem tylko „tak geje i lesby mnie brzydzą?..i dobrze że moich rodziców też??to grzech. ” i w sumie więcej nie chciałem. Ja jestem hetero, ale totalnie nie mam nic do tego, kto z kim śpi. Poza tym, ludzie zasłaniają się Bogiem, a skoro jest on taki nieomylny, to nie pozwoliłby na takie związki 😉 No, ale to są właśnie Ci ludzie, którzy pedofilię i homoseksualizm nazywają tym samym xD

 76. Oj, jak mi przykro… ciekawe z jakiego powodu nasza młodziutka koleżanka usunęła konto, może mama jej nie pozwoliła być na forum, gdzie obrażają ich wiarę 🙁 🙁 🙁
  No ale jak ona obrażała osoby o innej orientacji seksualnej, to było w jak najbardziej porządku… Zaprawdę powiadam, smutne to, i zatrważające!

 77. @Pixeel
  Ale mogli to zrobić tak, że np. Sim, który przeżył rozstanie nie ma ochoty umawiać się na randki 24 godziny po tym rozstaniu. Zły Sim nie ma ochoty rozmawiać z kimś, kto go obraził. Skupiony Sim nie prowadzi długiej rozmowy z innym, bo coś robi. Mogłoby to być na zasadzie tych komunikatów, które się pojawiają.
  „Nie jestem w nastroju by wychodzić na miasto”
  „Nie mam ochoty z Tobą rozmawiać”
  A jak już zrobili te punkty do danej emocji, to mogli chociaż dać tyle, żeby np. radość spowodowana tym, że Sim coś zjadł, obejrzał obraz i porozmawiał przez telefon nie przebiła, np. smutku po stracie bliskiej osoby.

 78. … Cóóóóż, nie znam jeszcze społeczności, która ucierpiała wraz ze 'stratą’ użytkownika skrajnie nietolerancyjnego, ale możemy mieć tylko nadzieję, że dziewczyna z tego wyrośnie.

 79. Wiecie co… Maltanka, jakby nie patrzeć, jest dzieckiem i to bardzo młodym – dało się to wyczuć w sposobie jej pisania i tego słowotoku. Wiem, że to co pisała o homoseksualistach przyjemne nie było, ale ona jest jeszcze w tym wieku, kiedy spojrzenie na świat jest naiwne i czarno-białe. A jej przekonania nie są tak naprawdę jej – są jej rodziców. Sami na pewno pamiętacie ze swojego dzieciństwa wiarę w coś, bo tak rodzice/starsze rodzeństwo powiedziało, a przecież oni nie mogą nas okłamywać, bo po prostu nie.
  Nie widzę po prostu powodu, żeby to tak teraz roztrząsać, jest młoda, w przyszłości pozna więcej ludzi, pomysłów i idei, będzie mogła je przemyśleć i stworzyć własny światopogląd – i wtedy prędzej będzie można się z niej naśmiewać, czy ironizować, choć i tak uważam, że to nie jest w porządku. Powiedzieć o tolerancji, czy z błędu wyprowadzić – ok. Ale żeby robić sobie z tego śmiechy-chichy? Już nie.

  @Cold – mi osobiście bardzo przeszkadza, że zerwany związek, czy śmierć w rodzinie, zawsze wprowadza ten sam smutek, niezależnie od czasu trwania związku (związek pięciominutowy raczej mniej boli niż kilkuletni), zażyłości (rozpaczać po związku, gdzie już relacji nie było? Albo po wujku, którego się nawet nie poznało?) czy wieku naszego Sima (małe dzieci raczej nie powinny mieć żałoby po zmarłym członku rodziny, bo tego nie ogarniają, ale nastrójnik od tęsknoty byłby już ok). Oprócz tego przeszkadza mi też brak monogamii u Simów – spuścić ich na chwilę z oka, to zaraz sobie jakieś romantyczne relacje na boku zapewnią. Nie mogę mieć Sima, który jest stuprocentowo wierny, bo nie. Rozwiązłość górą 😉

 80. @Ginewra ja raz, bez myślenia sklonowałam swojego sima (był naukowcem i miał zadanie w pracy sklonowania samego siebie), no i takie, był problem co z nim zrobić? Źle wykonana nigiri z rozdymki załatwiła sprawę 😛 Ale do tej pory CAŁA RODZINA robi się smutna, gdy są na parceli z jego nagrobkiem.
  … Tak mi się przypomniało, po tej minianalizie „błędnego” działania simowych nastrojów.

  BTW. DLA WSZYSTKICH.
  EA przyznało, że wraz z nowym dodatkiem SKOPALI GENY. Czyli dzieci robione w grze, głównie syren, wychodzą losowe, nie mają genetyki rodziców. Obecnie by zrobić w rodzinie dzieciaka po rodzicach, trzeba to zrobić ręcznie w CAS dopóki tego nie naprawią 🙁 mi wczoraj się urodził blond chłopczyk o jasnej cerze, w rodzinie ciemnoskórych rudzielców, a że blond listonosza nie mają, to ten tego…

 81. @Tokusa – nie cierpię tego zadania w karierze naukowca – już mam kilku takich „kuzynów”, których wyprowadzam z rodziny do jednego domu. Taki klon się przydaje raz, jak trzeba skałki pozbierać dookoła laboratorium. Ale drugi raz ze mną do pracy nie pójdzie. Ten klon mógłby być niestały i po pewnym czasie zniknąć, a jakby ktoś go chciał zachować, to żeby była możliwość zaaplikowania mu jakiegoś środka na „stałość klona”.

 82. @Ginewra – i to by było naprawdę fajne rozwiązanie! Gdyby moje zdolności informatyczno-podobne były chociaż wyższe niż na poziomie niemowlaka, to z chęcią popracowałabym nad takim modem ^^’ A tak to trzeba się cackać z pozbywaniem się „kuzynów”.

 83. Czytam te wasze komentarze i właśnie sobie zdałam sprawę, że wszystkie moje rodziny składają się wyłącznie z lesbijek i gejów xDD hetero? nie słyszałam tego słowa od lat

 84. @Nika – wszystkie moje rodziny też składają się wyłącznie z lesbijek i czasami gejów, hetero rodziny są fuj XD

 85. Czy tylko ja nie miałam żadnego z tych całych festiwali? Moja Simka przeżyła już całą swoją młodą dorosłość i ani święto wyspy, wspólne grillowanie czy konkurs wędkowania się u mnie nie pojawił, tymczasem festiwali z miejskiego życia było od groma. Zastanawiam się czy one faktycznie są tak rzadko czy to ja mam jakiegoś buga?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories