Własna piaskownica w The Sims 4. Nasza instrukcja

Wraz z dodatkiem The Sims 4 Wyspiarskie życie dochodzi opcja budowania rzeźb z piasku. Jak się okazuje nie, jest ona dostępna wyłącznie na plażach, które znajduję się w Sulani, jednak została ona dodana do każdej tekstury piasku dostępnej w grze. Dzięki temu można w łatwy sposób stworzyć piaskownicę lub inny dowolny obiekt. W dwóch prostych krokach, które znajdują się poniżej, dowiecie się jak stworzyć wspomnianą budowlę!

 

1. Stwórz odpowiedni kształt piaskownicy

Pierwszym etapem jest nadanie piaskownicy odpowiedniego wyglądu. Można to zrobić, używając niskiego ogrodzenia, które jest dostępne w trybie budowania. Budowla może być w każdym dowolnym kształcie. Jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

 

2. Wypełnij obiekt piaskiem

Następnie poprzez narzędzie edycji terenu należy wypełnić stworzony wcześniej obiekt piaskiem.

Piaskownicy mogą używać Simowie z każdej grupy wiekowej, aby zacząć z niej korzystać należy kliknąć jej teren, a następnie wybrać odpowiednią interakcję. Do wyboru jest budowanie rzeźb oraz bawienie się w piasku. Do prawidłowego działania obiektu wymagany jest dodatek The Sims 4 Wyspiarskie życie!

 

 


Komentarze użytkowników i gości

25

 1. Evaerynth
  o 08:20

  Super. Brakowało mi piaskownicy na placu zabaw, który kiedyś zbudowałam. 😀

 2. Ginewra
  o 09:27

  Kurczę… ja rozumiem, gdyby trzeba było do tego jakiegoś “lajfhaka” czy kodu użyć – ale w tej sytuacji wystarczyło tylko uświadomić użytkowników, że bawić się w piasku można wszędzie, byle tylko odpowiednia tekstura była. A tak to wyszło trochę mizernie… Postaw obrzeże, wypełnij piaskiem, voilà. Wielki poradnik o trudnej sztuce budowania piaskownicy.

  No ale dobrze, może inaczej nie mieliście jak przekazać tej informacji, żeby trafiła do większej liczby użytkowników. Nowinka pt. “Czy wiesz, do czego możesz użyć piasku poza plażą? Mamy odpowiedź!” byłaby jeszcze bardziej uboższa, a gdybyście dodali ją do artykułu o aktualizacji/dodatku, to całkiem by się zgubiła w ogromie innych informacji.

  • GlossyGem
   Administrator
   o 14:45

   Wbrew pozorom, opcja ta wcale nie jest taka oczywista. Tutaj pokazaliśmy, jak zbudować przydomową piaskownicę w prosty sposób, dostępny dla każdego, niezależnie od umiejętności w budowaniu. Niewiele osób wiedziało o tej opcji, stąd potrzeba stworzenia wpisu.

 3. Darek.M
  o 15:13

  Wcale nie z każdej grupy wiekowej niemowlaki nie mogą

 4. PanLis
  o 16:08
 5. Cold
  o 18:37

  @Ginewra
  Ja nie wiedziałem o piaskownicy, więc doceniam to oświecenie w postaci tego wpisu 😉

 6. Ginewra
  o 18:47

  GlossyGem – tak jak pisałam: co innego informacja na ten temat (+ ewentualne zdanie “teraz wasze piaskownice będą w pełni funkcjonalne” z dowodem w postaci zdjęcia nr 3), a co innego okraszenie tej informacji ubogim tutorialem.

  A tak przy okazji – robiłam przydomowe piaskownice zanim stało się to modne (i użyteczne, choć u mnie nadal ciężko mówić o użyteczności) 😛 Co widać chociażby w przeróbce domu Pancake’ów 😉

  • GlossyGem
   Administrator
   o 20:50

   11 zdań nie nazwałbym ubogim tutorialem, jeśli nie masz ochoty – nie musisz czytać. Sam informacja o tym miałaby jedno zdanie.

 7. Noah Fence
  o 21:33

  Ta strona upada coraz bardziej, a liczyłam, że jak wejdę po kilku miesiącach przerwy, to zobaczę coś ciekawego. Niestety, zawiodłam się, prędko pewnie tu nie wrócę

  • GlossyGem
   Administrator
   o 22:12

   Czy ja wiem? W czerwcu zanotowaliśmy najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich 2 lat. Mamy wiele ciekawych treści, które ominęły Cię podczas Twojej nieobecności. Może warto je sprawdzić? Przykro mi, że nie spełniamy Twoich oczekiwań. Do zobaczenia!

 8. Ginewra
  o 22:03

  GlossyGem – tutorial mógłby mieć nawet 200 zdań, jakby się umiejętnie lało wodę – czy to czyniłoby go jeszcze bogatszym?
  Jeżeli nie chcecie, żeby ludzie odczuli jakąś satysfakcję po przeczytaniu waszych artykułów, to po co je piszecie? Tak samo mogę napisać, bo żeby wiedzieć, czy coś jest warte czytania, wypadałoby to najpierw przeczytać, prawda? Hejterzy oskarżają coś/kogoś tylko dla zasady, najczęściej w ogóle nie wiedząc nic o temacie dysputy. Przeczytałam poradnik, stąd wiem, że jest ubogi. Nie oceniałam po liczbie zdań, zdjęć itp., oceniałam po jego treści. A co do twojego drugiego zdania – już o tym pisałam w pierwszym komentarzu w ostatnim akapicie.

  I żeby nie było – do @Marcin733 nic nie mam, dobrze że chłopak dodaje coś do tej strony. Nie oceniam jego osoby, oceniam tylko i wyłącznie jeden z jego artykułów.

  • GlossyGem
   Administrator
   o 22:10

   Ja osobiście uważam, że powinnaś trochę wyluzować. Wpis dotyczy faktu, że można tworzyć piaskownice poza Sulani, pokazuje w bardzo prosty sposób jak to zrobić. Cieszę się, że potrafisz budować lepiej od innych, jednak przypominam, że nie wszyscy są na równym poziomie.

 9. Hejkasz
  o 23:12

  Ginewra, szczerze mówiąc dla mnie to pomocne, ale tez nie mogę nazwać tego poradnikiem xD, to bardziej jak oszukać gre i zrobić sobie plaże na ogródku, albo nazwać to ciekawostką, poradnik to jakbyście napisali jak doprowadzić Sulani do zdrowego stanu.

 10. PanLis
  o 01:49

  Tutaj @Hejkasz przyznaje racje, taki poradnik to był by poradnik! Piaskownica w tym wydaniu to dla mnie osobiście gest facepalmu… i to tak serio dokładnie to uczyniłem po przeczytaniu tych zdań poradnika. Pamiętajmy że polska Wiki na temat simsów wygląda żenująco a brakuje takich porządnych poradnikowych wpisów na temat ogrodnictwa itp rzeczy… tak żeby ludzie wiedzieli co chcą odkryć albo gdzie mogą znaleźć pomoc. Jak widzę po raz setny te same wpisy na KsiążkoTwarzy (czyt. FB) pod tytułem. “Jak dodać mody?” “Czy ktoś poleci mi jakiś czelendż” to smutno się robi że takich poradników nie ma w internecie dobrze napisanych i ukazanych. Ale dzięki temu dostajemy poradnik nie związany z rozgrywką ale z tym że można mieć to coś na podwórku, jak bym to powiedział po mojemu. Na co komu takie rzecy na placu!

 11. Ginewra
  o 08:50

  GlossyGem – NIGDZIE nie napisałam, że buduję lepiej od innych, a na forum jest wręcz przeciwnie – podziwiam prace innych użytkowników, często stwierdzając, że sama bym na coś takiego nie wpadła, więc nie rób ze mnie jakieś zarozumiałej osoby. Jedyne co napisałam, to to, że robiłam takie piaskownice wcześniej – proste, z czterech krawędzi (a raczej z dwoma, bo pozostałe dwa to był żywopłot) i ze zmianą tekstury w środku. I nie uważam, żebym za ten pomysł zasługiwała na jakiegoś nobla, albo miliony DotCoinów, bo taaaaaka mądra jestem.
  Po prostu uważam, że robienie takiego poradnika wygląda, jakbyście uważali użytkowników za mało mądrych. Wcześniej podobne informacje nie okraszaliście poradnikiem jak coś zrobić, tylko rzucaliście pomysłami w podsumowaniu – i to było super. Ludzie przecież nie są głupi i wiedzą jak wygląda przydomowa piaskownica. A tak to mam wrażenie, że kolejny poradnik będzie o postawieniu czterech ścian, żeby mieć nowy pokój w domu.

  Rozumiem, że ten poradnik jest po to, by nowinka nie była za krótka. Nie rozumiem wmawiania, że piaskownica nie jest opcją oczywistą. Ani oburzenia, że jest to bardzo potrzebny i bogaty poradnik, bo ma aż 11 zdań. Wyraziłam tylko swoje zdanie.

  • GlossyGem
   Administrator
   o 10:15

   Ja ponownie powiem – to naprawdę nie jest takie oczywiste. Część treści tworzymy na podstawie tego, co szukacie w Internecie. Wcześniej taką prowizoryczną piaskownicę można było tworzyć wszędzie, ale dopiero teraz zyskała ona funkcjonalność. Nie uważamy nikogo za mało mądrego, tak jak napisałem – jeśli ktoś uważa, że wie więcej na ten temat, to okej, ale są osoby, które tego nie wiedzą i to dla nich jest ten wpis. Nie mierzmy każdego swoją miarą.

 12. sensualitat
  o 09:44

  Świetny pomysł z piaskownicą. Teraz można budować nie tylko na plaży, ale także na własnym podwórku.

 13. Ginewra
  o 12:26

  GlossyGem – no ni chusteczki tak nie napisałeś wcześniej – widać to granatowo na żółtym, więc nie wiem co ma na celu takie odwracanie kota ogonem. Sedna sprawy to i tak nie zmienia – rozumiem, że poradnik jest po to, żeby nowinka nie była za krótka (i pewnie dyskusja by się na tym skończyła, gdyby to był twój pierwszy/główny argument), ale nadal uważam, że poradnik jest mizerny (sama część poradnikowa, nie cała nowinka).

 14. LuAn
  o 13:00

  Ja się cieszę, że ten poradnik, a raczej ciekawostka została napisana. Nie wpadłabym na pomysł, że można tak zrobić. Także dziękuję, bardzo się to przyda do ogródka moich simów, którzy mieszkają w Wierzbowej Zatoczce. 🙂

 15. Meh
  o 16:42

  Faktycznie bardziej by mi pasowało określenie “ciekawostka”, coś w stylu “pokrycie terenu nie ma już tylko wartości dekoracyjnej”. Nie mam dodatku, więc nie mogę przetestować czy “piaskownica” działa bez otoczenia jej murkiem, po dodaniu tylko plamy piasku na działkę.

 16. LuAn
  o 17:18

  Meh, nie trzeba mieć piaskownicy ogrodzonej murkiem. Nawet całą działkę możesz zrobić piaskownicą i będzie działać. Możliwość budowania na piasku tworzy właśnie piaskowe pokrycie. 🙂

 17. Yennefer
  o 07:20

  Jeszcze nie mam tego dodatku, ale dobrze wiedzieć na przyszłość ze piach dziala w innych światach 😊, dzięki 😊

 18. Blai
  o 21:58

  Też bym na to nie wpadła, dzięki Ci bardzo! Teraz często będę je robić 😀

 19. Ayana
  o 09:14

  Fajny poradnik 🙂 A zrobicie jak ściągać mody?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!