Ulepszanie łóżek, stoliki pod TV i przeciek nowych cech z akcesoriów. Styczniowa aktualizacja The Sims 4

Dostępna jest nowa, styczniowa aktualizacja gry The Sims 4. Wraz z nią zostały naprawione najważniejsze błędy, oraz usprawniono działanie niektórych przedmiotów. Oprócz tego twórcy poinformowali nas, że od teraz gra wspiera działanie uproszczonego języka chińskiego, a także nieco przecieków z The Sims 4 Kompaktowe wnętrza. Nowościami są również: ulepszanie łóżek i funkcjonalne ozdoby z książkami.

 • Rozmiar: 263,62 MB
 • Wersja PC: 1.60.54.1020
 • Wersja MAC: 1.60.54.1220

 

ZOBACZ PRZEGLĄD WIDEO

 

Najważniejsze zmiany

Gra podstawowa:

 • Naprawiono błąd, przez który pasek higieny nie uzupełniał się prawidłowo, podczas gdy Simowie brali kąpiel bądź prysznic
 • Gra nie będzie się już samoistnie przyspieszać
 • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał podróżowanie w trakcie rozgrywki
 • Kolory ramek fotograficznych będą poprawnie pobierane w budynkach umieszczonych w galerii
 • Kariera wolnego strzelca będzie już poprawnie działać podczas urlopu Sima

Cztery pory roku:

 • Naprawiono błąd, który powodował błędne wyświetlanie strojów kąpielowych w grze

Zostań Gwiazdą:

 • Panel kariery aktorskiej będzie się poprawnie aktualizował podczas wykonywania zadań

Uniwersytet:

 • Gra będzie już poprawnie wyświetlać niektóre interakcje z robotami
 • Naprawiono błąd, przez który wyświetlała się opcja spłacania raty kredytu studenckiego, mimo że Simowie opłacili swoje czesne
 • Simowie będą teraz ostrzegani o możliwości utraty stypendiów, jeśli opuszczą semestr
 • Parcele w Britechester będą już poprawnie działać

Ucieczka w plener:

 • Naprawiono błąd, który powodował dziwne tekstury w Granitowych kaskadach po zainstalowaniu pakietu StrangerVille

Zjedzmy na mieście:

 • Usunięto błąd, przez który jedzenie w restauracji nie mogło zostać poprawnie zamówione oraz dostarczone

Kraina magii:

 • Usprawniono działanie niektórych zaklęć

Wielkie pranie:

 • Ubrania będą się poprawnie suszyć, gdy Simowie je rozwieszą na sznurkach do prania

Moschino:

 • Naprawiono nieprawidłowe wyświetlane się tekstur niektórych ubrań
 • Nie będzie można już zapraszać niespotkanych wcześniej Simów NPC do zrobienia zdjęcia
 • Zadania w karierze fotografa mody będą się już poprawnie wyświetlać

Język chiński

Oprócz naprawy błędów, w grze pojawił się uproszczony język chiński. Oznacza to, że gra jest teraz w pełni dostępna i zrozumiała w Chinach, które są ogromnym rynkiem wydawniczym w dziedzinie gier wideo. Bardzo możliwe, że dodatkowe miejsce sprzedaży i napływ graczy sprawią, że The Sims 4 uzyska większy budżet produkcyjny, tak jak w przypadku poszerzenia gry na konsole. Od czasu udostępnienia serii na konsole, dodatki wydają się być pełniejsze i bardziej rozbudowane. Miejmy nadzieję, że tak się też stanie w przypadku tej zmiany.

 

Ulepszanie łóżek

Ulepszanie łóżek to zupełna nowość w The Sims 4. Wcześniej podobne funkcje oferowały modyfikacje. Gracze mieli dość tego, że ich ulubione łóżka dają zbyt mało komfortu i energii. Na szczęście twórcy dodali oficjalnie taką opcję do gry. Oprócz samego ulepszenia łóżka, możemy dodać do niego masażer. Utwardzanie materaca wymaga 8 poziomu umiejętności majsterkowanie, a instalacja masażera wymaga 6 poziomu.

 

Typ parceli z akcesoriów

W kodzie gry zawarto już oficjalne tłumaczenia różnych wymagań i nazw związanych z akcesoriami The Sims 4 Kompaktowe wnętrza. Możemy zatem już przed premierą dowiedzieć się, że nowy typ parceli nazywać się będzie Malutki dom mieszkalny.

 • Malutki dom mieszkalny

 

Telewizory na stolikach

Od teraz na małych stolikach ozdobnych będziemy mogli ustawiać telewizory. Świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach lub u Simów z ograniczonym budżetem.

 

Nowe zachowanie Simów

Akcesoria wprowadzą do gry również nowe zachowanie Simów wobec łóżek. Simowie, których przygniotło chowane łóżko przez jakiś czas będą czuć wstręt i obawę przed łóżkami. Mówią o tym zawarte w grze komunikaty.

 • [IMIĘ SIMA] za bardzo boi się łóżek, by się na jakimś zdrzemnąć!
 • [IMIĘ SIMA] ma chwilowo bardzo niskie zaufanie do łóżek. Potrzebuje czasu, by uporać się z tym urazem.
 • [IMIĘ SIMA] za bardzo boi się łóżek, by na nich spać!

 

Więcej miejsca na książki

Wszystkie ozdoby, które przypominają zestaw książek, od teraz będą funkcjonalne. Działają tak samo, jak tradycyjne regały i półki na książki, ale nie zajmują tak dużo miejsca. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy prowadzą rozgrywkę w małym domu.

 

Wyciek pełnego opisu akcesoriów

W zaktualizowanym kodzie gry znalazł się również pełen opis akcesoriów The Sims 4 Kompaktowe wnętrza. Potwierdzono również oficjalnie nowy rodzaj śmierci, jego pełna nazwa to śmierć w wyniku zgniecenia przez łózko chowane.

Wielkie ambicje, małe przestrzenie. Kup The Sims? 4 Kompaktowe wnętrza Akcesoria, aby tworzyć malutkie, przytulne domy marzeń dla Twoich Simów. W tych Akcesoriach znajdziesz nowy typ parceli mieszkalnej stworzony dla niewielkich domów i stylowe, zajmujące mało miejsca meble. Sprawdź, na czym polega prawdziwy komfort, i podkreśl styl życia pełen przytulności dzięki nowym przedmiotom dostępnym podczas tworzenia Sima, np. wygodnej pidżamie czy dużemu kaszmirowemu swetrowi.

Zbuduj malutki dom – Zmniejsz przestrzeń życiową swoich Simów za sprawą nowego rodzaju parceli mieszkalnej. Odkryj wyzwania związane z kameralnymi wnętrzami oraz korzyści płynące ze spełniania wymogów dotyczących malutkich domów.

Wykorzystaj każdy centymetr – Optymalnie zagospodaruj dostępne miejsce, zastępując tradycyjne łóżko modelem chowanym. Ten średnich rozmiarów mebel składa się z dwuosobowej kanapy oraz dużej szafki, w której za dnia przechowuje się materac.

Stwórz przytulne wnętrze – Ożywiaj wnętrza eleganckimi, kolorowymi meblami i oszczędzaj przestrzeń dzięki obiektom łączonym, takim jak meblościanka z książkami, telewizorem oraz stereo.

Połącz wygodę ze stylem – Ubierz Simów w wygodne stroje takie jak koszule i golfy idealnie pasujące do skromnego stylu życia.

 

Nowe cechy parceli w akcesoriach

Polskie tłumaczenie zawiera teraz nazwy sześciu nowych cech parceli. Wszystko wskazuje na to, że cechy te zostaną wprowadzone w akcesoriach The Sims 4 Kompaktowe wnętrza. Nowe cechy brzmią następująco:

 • Przytulność i wygoda – Zrelaksuj się! Tutaj wszystko jest dwa razy bardziej wygodne!
 • Dobre samopoczucie na okrągło – Premie ?Szczęśliwy?, ?Zainspirowany? i ?Skupiony? trwają dwa razy dłużej.
 • Moc komunikacji – Relacje rozwijają się dwukrotnie szybciej.
 • Zielono mi – Rośliny rosną dwukrotnie szybciej.
 • Wylęgarnia talentów – Rozwijanie umiejętności przebiega dwa razy szybciej.
 • Mniejsze wydatki – Mniejsza przestrzeń to mniejsze zużycie energii, czyli niższe rachunki!
Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

40 KOMENTARZE

 1. Nie ma nic o tym, że interakcja „Reaguj z obrzydzeniem” pojawia się dosłownie co chwilę u gwiazd?! O_o I’m really disappointed… Ten bug jest bardziej irytujący niż czas x3 :/

 2. To jest błąd? Myślałam, ze to normalne… ze gwiazdy są takie ą i ę.
  No może faktycznie, ciut za często się to zdarza, choć myślałam, ze to dlatego, ze moja gwiazda jest wredna i jest snobką. 😀

  Dobrze, ze ponaprawiali to i owo, och gosposiu witaj z powrotem!
  Ale co tymi oczyma czarodziejów, w ogóle dodali jakieś nowe, czy tylko możliwość dodawania im z innych ras…

 3. Nie to nie jest normalne, mam w domu 4 smów z 5 gwiazdkową sławą, jak jedzą razem posiłek przy stole to KAŻDY z nich musi przed, w trakcie i po jedzeniu wykonać opcję „reaguj z obrzydzeniem”. Dodatkowo za każdym razem jak się mijają w domu to rezygnują z aktualnej czynności i wykonują reakcję….

 4. Ahh, ze tak… a mam pytanie, jak się weźmie ta cechę parceli, Dom prawdziwej gwiazdy, czy jakoś tak, to cala rodzina musi być gwiazdami? Czy wystarczy jedna hmm… i na resztę to negatywnie wpływa, i jak?
  Jestem typem osoby, która lubi mieć wszystko po jednej, ze tak to ujmę sztuce 😀

 5. Edit do mojego komentarza wyżej: Wystarczy jak przynajmniej 1 osoba ma min. 4 gwiazdki, by ta cecha parceli nie wpływała negatywnie na innych domowników. W przeciwnym wypadku wszyscy simowie co jakiś czas będą dostawać nastrójnik przez który na kilka godzin będą bardzo zawstydzeni.

 6. U mnie aż tak bardzo nie było problemów z tymi błędami, o których piszą, ale cieszę się z możliwości stawiania telewizorów na małych stolikach, oj bardzo mi to pasuje 🙂

 7. A co z błędem, że simowie w restauracjach nie kończą posiłków, tylko przerywają jedzenie w trakcie? Własnym simom mogę kliknąć, by wrócili do jedzenia, ale niegrani zostawiają dania na stole i odchodzą.

 8. Po tej aktualizacji to jakaś tragedia… w menu głównym zamiast ikon niektórych pakietów występują lamy ze skrzydłami… obiekty użyte z pakietów i dodatków praktycznie nie istnieją… zamiast nich na simach pojawiają się białe pola i czerwone znaki zapytania…. niektóre cechy parceli też stały się lamami… pisze mi że nie mam za zainstalownych niektórych pakietów… podczas gdy są one zainstalowane i legalnie kupione przez Origin… mój pakiet rozgrywki, dodatek i akcesoria zaktulizowały się moze w 2 sec. co było dziwne… podstawowa wersja gry w około 30 min. pytenie teraz co ja mam z tym zrobić?

  • Czy masz jakieś modyfikacje? Bo błąd brzmi tak, jakby tak było. Mi na pewno nie działa modyfikacja na więcej kolumn w CAS, wykrzaczyła mi wiele opcji w menu i graficznych elementów.

 9. mam ponad 6 k cc i wszystko mi działa poprawnie z jedną małą różnicą ja nie wgrywam modów ze skryptami Niestety to zbyt ingeruje w pliki gry i można się przejechać Na błędach się uczymy ;)Może komuś to nie przeszkadza ale ja musiałam kilka razy usuwać wszystko i teraz już nie ryzykuję Wiem że cc też mogą namieszać ale procentowo to mniejsze ryzyko 😉

 10. Po tej aktualizacji nie obierałam nowych modów i wszystko działało, a teraz wskakuje mi jakieś powiadomienie z nazwami modów i usunęłam już jakieś 40, a gra nadal nie chce się włączyć POMOCY!!!

 11. po aktualizacji nie działa mi tryb budowania/kupowania a nie mam żadnych modyfikacji które mógłbym aktualizować tylko mc ale sprawdziłam i mam aktualną wersję nie mam pojęcia co mam zrobić

 12. Mini polki na książki, hahah akurat ostatnio tego mi brakło, dylemat… czy półka na książki, czy pałac dla kota, bo za mało miejsca w mieszkanku!
  Wiadomo co wygrało :3
  Telewizory na tych stolikach nocnych i etażerkach, fajnie.
  Ale ulepszenia łóżek, jestem na wielkie TAAAK! I oby dobrze to działało, chociaż przy prysznicach działa, i koniec z dylematem, czy łóżko które mi pasuje, czy łóżko, które dla sima jest lepsze!

  A akcesoria, coraz milej mnie zaskakują 🙂

 13. Też miałam błąd z trybem budowania, usunęłam moda na więcej kolumn w CAS ale nic to nie dało. Okazało się, że wystarczyło ściągnąć najnowszą wersję UI Cheats Extension 🙂

 14. A dziekuje, za odpowiedz, co to gwiazd 😉

  Szkoda, ze dosyć wysokie te umiejętności techniczne trzeba mieć, by łóżka ulepszyć, tak samo ulepszenie mikrofali tez za wysokie… pryszniców, no znośne.
  Mogli by dać opcje, by za odpowiednia oplata, Majster mógłby nam ulepszać sprzęty w domu, cena wyższa im wyższy poziom umiejętności potrzeba do ulepszenia, i im więcej tych dynksów do ulepszeń.

 15. W idealnej chwili ma w rodzinie majsterkowiczów. Wreszcie te piękne, tanie łóżka będą do użytku! A wszystkie przystosowania do akcesorii są bardzo fajne?

 16. Mam pewne pytanie. Od pewnego czasu mam problem z moimi simami bo są małżeństwem a nie mają żadnych romantycznych interakcji. Jedyna z nich to zasiewaj serenadę :/ kompletnie nie wiem w czym jest problem i nigdzie nie mogę odnaleźć odpowiedzi. Myślałam że to problem z simem więc stworzyłam nowego i przez pewien czas było ok ale po chwili znów wszystko znikło i była tylko jedna reakcja. Nie wiem czym to jest spowodowane ale jest na tyle irytujące że już nie mam ochoty grać w simsy 🙁

 17. Czy tylko ja mam taki „problem”? Jak chce przeprowadzić simów do innego domu / sim wraca z pracy do domu (aktor / detektyw / itp) to mnie wywala z gry? :c Nwm o co chodzi :ccc

 18. @Olexandra Akurat po update’cie grałam simką detektywem, poszłam z nią do pracy i nic się nie zepsuło po powrocie. A mam kilka modów. Także na początek wykluczyłabym ingerencję modów, a jeśli problem jest niezależny od modów to naprawa gry i ostatecznie zgłoszenie na oficjalnym forum ea – niestety po angielsku.

 19. Hej . Mam problem przy tworzeniu nowej postaci nie mogę edytować jego wyglądu. Odaru nadmienie że nie wiem co to Mod więc go nie mam 🙂

 20. Dla wszystkich którzy mają problem po aktualizacji polecam w Origin kliknąć na grę i wybrać „Napraw grę”. Miałam problem, że 3/4 ikonek to były lamy ze skrzydłami, w menu tworzenia sima wyskakiwał mi się biało czerwony ze znakami zapytania i nic nie można było z tym zrobić. Po naprawie wszystko wróciło do normy.

 21. Jest wiele bledow, zaczynajac od tego ze gdy wchodze w gre zniknely mi dachy, nie ma ich wgl, pisze „brak wynikow”, podloga jest w wiekszosci w znakach zapytania, nie mam mozliwosci zeby postawic jakies kwiaty, rosliny, drzewa itp, malo tego jesli chodzi o malowanie trawy, mam tylko i wylacznie piesek, nic wiecej, zadnej tekstury typu kamienie i chodniki, trawa z kwiatami, zwir itp. Caly tryb pudiwy praktycznie w wiekszosci nie działa, nie ma go po prostu. Teraz jak chcialam sprawdzic i zrobilam nowa simke mam do wyboru tylko 4 swiaty z dodatkow, ale nie mam podstawy wgl. Tylko Sulani, Glimmerbrook, Forgoten Hollow i Brindleton Bay. Nic wiecej, zadnego miasta z podstawy gry. Nie sprawdzalam jeszcze innych rzeczy, ale dodam ze nie posiadam zadnych modów, i nigdy na takich nie gralam, mam tylko legalnie zakupione gry przez Origin. I jeśli chodzi o obraz mimo ze mam wszystko dobrze ustawione, tak jakby srodek domu mi sie rozmazuje caly. Mam nadzieje że zostanie to szybko naprawione, bo nie ma jak grac nawet.

 22. Wie ktoś jak mi pomóc? Po aktualizacji nie pokazują mi się zainstalowane dodatki itp.
  Dodam, że przed aktualizacją było wszystko dobrze.
  Wie ktoś, jaka może być przyczyna tego?

 23. witam nie działają mi mody w styczniowej aktualizacji mody ze skryptami mam Oczywiście włączone nie wiem co robić HELP ME

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories