Świętowanie na Górze Komorebi. Festiwale w Śnieżnej eskapadzie

W dodatku The Sims 4 Śnieżna eskapada nasi Simowie mogą wziąć udział w tradycyjnych aktywnościach podczas specjalnych festiwali. Ich tematyka to: światło, śnieg i młodość. Każdy z nich dotyczy czegoś nowego, dodaje nowe potrawy, stroje i aktywności.

Festiwal Światła

Festiwal Światła odbywa się co drugi piątek od 18:00 do 01:00 w rejonie Senbamachi. Simowie zbierają się w centrum, aby oddawać się tradycyjnym aktywnościom. Festiwal ten jest wzorowany na japońskim święcie zmarłych o nazwie O-bon.

Okolica w tym czasie jest ozdobiona lampionami, niektóre z nich pływają w rzece. Według wierzeń Japończyków lampiony mają odprowadzić dusze zmarłych z powrotem do ich krainy.

Możemy zaobserwować fajerwerki, które pojawiają się przy ognisku, Simowie niezależni wykonują przy nim również taniec ognia.

Wszyscy, którzy pojawią się na festiwalu, mają na sobie stroje ludowe. Nasi podopieczni również mogą założyć jeden z losowych ubiorów, zakupimy go w automacie sprzedażowym.

Pozostałymi aktywnościami, które możemy w tym czasie celebrować, są: dawanie zmarłym podarunków (na pobliskim cmentarzu), zapisywanie życzeń i wieszanie ich na drzewie (co zresztą mogą robić pary i wpływa to na odczucia względem siebie) oraz jedzenie słynnych ciastek w kształcie ryby. W okresie święta O-bon Japończycy odwiedzają i porządkują groby rodzinne oraz składają na nich ofiary.

Festiwal Śniegu

Festiwal Śniegu odbywa się co drugą sobotę od 15:00 do 12:00 w rejonie Yukimatsu. Simowie są w tym czasie pochłonięci zimową zabawą. Twórcy mogli wzorować się na festiwalu Hokkaido, ten odbywa się w rzeczywistości w Sapporo. Jest na nim wystawiane blisko 400 śnieżnych rzeźb.

Główną tematyką festiwalu są zabawy w śniegu. Zanim naszych Simów pochłonie śnieżne szaleństwo, wypadałoby ubrać odpowiedni zimowy strój, który podobnie jak na festiwalu światła, zakupimy w automacie.

Lepienie bałwana, czy tworzenie orła w śniegu to dwie czynności, które zachęcają naszych Simów do zimowej frajdy. Dzieci znajdą natomiast statek do zabawy wykonany z białego puchu.

Ikayaki to nowa potrawa, którą mogą skosztować Simowie. Jest to grillowana kałamarnica, brzmi pysznie.

W trakcie trwania festiwalu szczególną uwagę zwracają trzy rzeźby. Pierwsza przedstawia dinozaura, druga maskotkę śnieżnej krainy, a trzecia świątynie. Niestety są one pokarmem jedynie dla oczu, Simowie nie mają z nimi żadnych interakcji. Warto poczekać do wieczora, kiedy to na śnieżnych statuach pojawiają się świetlne iluminacje. Czasami ze świątyni strzelają fajerwerki.

Festiwal Młodości

Festiwal Młodości ma swoje miejsce w rejonie Wakaba, w co drugą niedzielę od 10:00 do 18:00. Jest on przeznaczony dla dzieci. Mogą one w tym czasie szukać pustkostworków czy spróbować naleśników z lodami.

W czasie trwania wydarzenia warto zaopatrzyć się w papierową czapkę, którą podobnie jak poprzednie stroje kupimy i założymy w automacie. Poza tym stoiska sprzedają w tym czasie naleśniki z lodami.

Na placu festiwalu rozstawione zostały stoły do eksperymentowania, stoliki do tworzenia oraz drabinki, wszystko z myślą o małych Simach.

Główną atrakcją jest jednak rozmowa z idolem młodzieży i maskotką – Yamachanem. Zleca on naszym Simom poszukiwanie pustkostworków, które odbywa się w myśl zabawy znanej z gry Pokemon GO. Klikając na ziemi, wydajemy polecenie szukania. Dzieciaki w tym czasie wyjmują telefony i szukają wirtualnych zabawek. W przypadku sukcesu hologram stworka pojawia się koło Sima i po chwili znika.

10 „złapanych” pustkostworków możemy wymienić u maskotki na prezent, jakim jest złota kula Simika.

Co sądzicie o nowych festiwalach na Górze Komorebi? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. 🙂

Zareaguj na nowinkę!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3
+1
0

9 KOMENTARZE

  1. Nareszcie dodatek, który mi się nie nudzi… gram drugi dzień i wciąż jest mnóstwo rzeczy do odkrycia. Mam wrażenie, że cały czas coś się tam dzieje. Super!

  2. Zauważyłam dzisiaj grając, że jest nowa opcja na umywalce, mianowicie jest możliwość umycia małego dziecka. Ciekawe czy doszło to w aktualizacji czy w dodatku.

  3. Festiwal Światła i Młodości wyglądają spoko, ale Śniegu ma trochę zmarnowany potencjał… mogli zrobić konkurs na rzeźbę lodową albo chociaż bałwana, jakieś zawody narciarskie, dla dzieci zawody na sankach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories