Kwietniowa aktualizacja The Sims Mobile. Festiwal Simów, czyszczenie parcel i katalog domów

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

20 kwietnia pojawi się nowa aktualizacja The Sims Mobile. Wraz z nią pożegnamy LamaKuriera, który zostanie zastąpiony przez zadania codzienne w Festiwalu Simów. Łatka wprowadzi również kilka zmian trybu budowania, takich jak funkcja czyszczenia parcel i katalog domów. Poniżej znajdziecie pełny przegląd aktualizacji oraz spis nadchodzących wydarzeń.

Najważniejsze poprawki

 • Naprawiono problemy z teksturami/animacjami/ceną wielu obiektów.
 • Pasywni Simowie nie będą automatycznie usuwani z portretów rodzinnych.
 • Pasywni Simowie – seniorzy, którzy nie mogli się wyprowadzić, ani przejść na emeryturę, teraz mogą to zrobić.
 • Komunikat „Włącz funkcje przeglądarki, aby uzyskać dostęp”, nie jest już widoczny po kliknięciu przycisków „Fora” i „Ochrona danych osobowych i pliki cookie” na urządzeniach z systemem Android 11.
 • Gracze, którzy nie mogli sprawić, by adoptowani Simowie byli grywalni lub pasywni, będą teraz w stanie to zrobić.
 • Pasywni Simowie nie będą już pokazywani jako grywalni na portrecie rodzinnym.
 • Pasywni Simowie nie będą się już zapętlać po wyjściu z domu.
 • Naprawiono sloty grywalnych Simów, które miały krzyżyk zamiast twarzy Sima.
 • Przycisk zmiany Sima na pasywnego/grywalnego nie będzie już znikać.
 • Naprawiono grywalne Simy, które nie mogły wybrać nowej cechy.

Przegląd aktualizacji

Festiwal Simów

LamaKurier został zastąpiony przez Festiwal Simów, nową funkcję zawierającą zadania codzienne i sezonowe. Zadania codzienne są powrotem do czasu przed pojawieniem się LamaKuriera. Co 24 godziny otrzymujemy pięć losowych zadań, które są ściśle związane z rozgrywką, np. “Ukończ 1 zmianę w Ekowarsztacie”, “Kup 3 przedmioty do sypialni” lub “Wykorzystaj następującą ilość energii: 100”. Wykonywanie zadań jest nagradzane Simoleonami, żetonami lamy, żetonami recyklingu oraz punktami doświadczenia.

Każdego dnia można wykupić trzy dodatkowe zadania codzienne:

 • Pierwsze dodatkowe zadanie – 1500 Simoleonów
 • Drugie dodatkowe zadanie – 20 SimCash
 • Trzecie dodatkowe zadanie – 30 SimCash

Każda większa aktualizacja gry oznacza wprowadzenie nowego sezonu festiwalowego, trwającego 50 dni. Podczas trwania sezonu, aktywna jest zakładka zadań sezonowych, które można wykonywać przez cały okres trwania sezonu. Wykonywanie zadań podczas sezonu festiwalowego jest równoznaczne z otrzymywaniem kuponów na nagrody, które są wliczane do postępu w przepustce festiwalowej, pozwalającej na odebranie nagród związanych z sezonem.

Czyszczenie parcel

Tryb budowania został rozszerzony o przycisk „Wyburz”, znajdujący się pod ikonką buldożera. Użycie tej funkcji pozwala w łatwy sposób wyczyścić parcelę ze wszystkich obiektów, które się na niej znajdują, przenosząc je do sekcji „Przechowywanie”.

Katalog domów

Kolejną nowością trybu budowania jest zakładka „Katalog domów spod ręki projektanta”. W tym miejscu można znaleźć gotowe domy, które mogą zapełnić pustą parcelę domową.

Funkcja nie pozwala obecnie na zapisywanie własnych szablonów domów, ale twórcy nie zaprzeczają, że taka opcja może pojawić się w przyszłości.

Nowe projekty w Ekowarsztacie

Do Ekowarsztatu dodano osiem nowych projektów, które pochodzą z wydarzenia „Witaj, szkoło”.

Nadchodzące wydarzenia

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

7 KOMENTARZE

 1. Co? To nie ma sensu. I tak gra jest spalona.
  Kto by chciał brać udział w wydarzeniu skoro i tak będziemy czekać aż będziemy mieli dostęp.
  Ja nie rozumiem. Robią grę za darmo i wprowadzają limity?!
  Już wolę płatną wersję która i tak jest nie dostępna.

  • Ogarnij się w końcu bo nikt nie ma ochoty na twoje ciągłe narzekanie na tę grę, już kolejny raz widzę pod postem z TSM jak piszesz, że to „gówniana gra”. Jak Ci się tak bardzo nie podoba to daj sobie spokój z takimi komentarzami bo to serio irytuje, są osoby, które grają tak jak ja i takie nowinki są potrzebne.

 2. Sims Mobile znudziło mnie i jednocześnie wkurzyło ze względu na zbyt duże wymagania dla gracza. Wydarzenia są rzadkie i zbyt trudne, nie wspomnę o skrzyni losowania co potrafi dać 8 razy ten sam kolor i z tego powodu przestałem grać. Ostatni event co grałem to był z jacuzzi i nigdy więcej gry nie odpalę. Nie dostałem przez cały event tego obiektu tylko kolory kostiumów kąpielowych, skrzynia potrafiła mi dać 8x ten sam kolor.

  PROTIP dla twórców:
  Zróbcie chociaż raz, że na evencie dostaje się ciuch ze wszystkimi dostępnymi kolorami, np: sukienka w 5 kolorach lub afro w 15 dostępnych kolorach. A nie losować w skrzynce kolor sukienki lub afro.

  Ciekawi mnie czy grupa na DOTSIM zna inny odpowiednik czyli The Sims FreePlay. Gdyby porównać niektóre aspekty z obu gier, to zdecydowanie moim faworytem jest The Sims FreePlay, a Sims Mobile dużo brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories