Zaimki dla niebinarnych Simów w 2022 roku. Kolejna nowości tuż za rogiem

Podczas dzisiejszej transmisji Inside Maxis twórcy postanowili oprócz dzielenia się nowościami, które już wkrótce pojawią się w grze również poinformować o postępie prac przy jednym z projektów. Mowa tu o systemie zaimków dla niebinarnych Simów. Nowość ta została zapowiedziana w maju i najprawdopodobniej ukaże się w grze w 2022 roku. Producenci poinformowali, że więcej na temat funkcji dowiemy się podczas styczniowej transmisji Inside Maxis. Podczas niej będziemy mogli zobaczyć postępy w pracy nad nowością oraz być może poznamy przybliżony termin premiery.

Warto wspomnieć, że The Sims Studio pracuje nad funkcją we współpracy z licznymi ekspertami. Ma to na celu stworzenie jak najlepiej oddającą rzeczywistość funkcję, dzięki której każdy w The Sims będzie mógł być sobą. To oczywiście nie pierwszy raz gdy twórcy za pomocą gry starają się wesprzeć mniejszości i stworzyć dla nich przyjazne miejsce.

Co sądzicie na temat nowości? Jesteście ciekawi, jak system zaimków będzie prezentował się w grze? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy! 😉

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

50 KOMENTARZE

 1. Społeczność: Chcielibyśmy samochodów, postaci nadnaturalnych, owłosienia simów, wózków dla dzieci, więcej rzeczy związanych z hobby, prawdziwych podróży itp.
  Twórcy: Super! Damy wam zaimki!

  Wiem że większość z tych rzeczy dochodzi w dodatkach, pakietach czy innych rozszerzeniach, ale naprawdę nie mogę pojąć jak olewają graczy i ich potrzeby… Chcą – dodają, okej, ale niech też pomyślą o podstawowych rzeczach które były we wcześniejszych odsłonach gry (nie mówię teraz o dodatkach).

 2. Wszystko po kolei… spokojnie. Chcielibyście wszystko na raz . Twórcy bardzo dobrze radzą sobie ze spełnianiem życzeń fanów, można zauważyć to po dodatkach – chcemy farmę- proszę bardzo (ale przyczepić się trzeba do tego, że nie ma koni), chcemy zwierzęta domowe (ale tylko psy i koty…)… Ktoś kto nie pracował w branży IT nie wie ile trzeba włożyć pracy, aby stworzyć jeden dodatek. Życzę miłego dnia i więcej wyrozumiałości a mniej narzekania.

 3. Czy oni już czasem nie wspierają za bardzo tych mniejszości? Jak już im tak zależy, żeby można było zbudować indywidualizm to niech rozwiną osobowość simów. Od kiedy to zadowalanie mniejszości stało się ważniejsze od głosu większości, która jednak wątpię, że bardziej przeżywa wybór zaimka niż brak ciekawszej rozgrywki. EA to wie jak iść z trendami byle się nie narobić a wzbudzać ciągłe „zainteresowanie”. Przecież mogliby to zrobić za jednym razem i skupić się na czymś innym. Każdy wie, o co chodzi- udawajmy, że na czymś nam zależy, pracujemy itp.  Może niech już powiedzą, że the sims 4 jest teraz grą skierowaną bardziej do mniejszości. Ciekawe czy rodzice nagle tak chętnie zaczną wywalać na to dziadostwo pieniądze skoro ich syn, czy córka nie może nawet określić płci swojej simki jako kobieta (chodzi mi o to co było zawsze w każdej części, zamiast wycinać mogli dodać kolejne opcje), ale za to może tworzyć dziwne płcie, których w życiu zwykły szary człowiek by nie spotkał.  Żeby nie było oskarżania o homofobię itp nie mam nic do poprzedniej aktualizacji ani do nowej jeśli byłyby poboczne i mało znaczące w kontekście rozwoju gry. Tylko że te tematy są głównym motorem napędowym tej części. Dochodzi do dziwnych zależności gdzie płeć męska i żeńska nie koegzystują z nowymi. Są wycinane albo zapominane. Niby mamy traktować siebie wszystkich tak samo, nie patrzeć na orientację czy płeć, a EA zaczyna takimi aktualizacjami podkreślać, kto jest teraz ważniejszy. Jakoś ja nie mogę doczekać się większego urozmaicenia męskiej szafy czy właśnie nowe czynności, które są w dużej części świata pojmowane jako głównie męskie/żeńskie, ale gra by pokazała, że każdy może się tym zajmować! Każdy byłby zadowolony. Tylko po co… Ktoś powie, że poprzednie 3 częsć były dla nas, teraz EA póbuje się zrehabilitować. Ale ile można?

  • Robisz problem z niczego, bo męczy cię słuchanie o mniejszościach. Ale nie żyjesz życiem takich ludzi i nie rozumiesz, że dla niektórych jest to bardzo istotne, a innym wcale nie zmienia rozgrywki. Nikt ci nie zabrania robienia cis simów, którzy będą się zajmowali „typowo męskimi rzeczami”.
   Zatem nie, „nie wspierają za bardzo” mniejszości, po prostu je wspierają. A czy z dobroci serca czy na potrzeby marketingu to już każdy ma inne zdanie.

 4. Mam tylko nadzieję, że te zaimki nie będą przeszkadzać w grze. Że jak będę chciała „zwykłą kobietę”, to będę miała „zwykłą kobietę”, a nie wybierać i przeklikiwać mnóstwa opcji, żeby postać była taka, jakbym chciała.

 5. O.o co za czasy… to się straszne robi… to w jaką stronę to wszystko idzie przeraża mnie. Simsy to kiedyś było miejsce dla simów. Ludków podobnych do nas ale kierowanych nie posiadających naszych problemów. A dziś too… już nie wiem co.

 6. W końcu skończy się proszenie społeczności o te zaimki. Cieszę się bardzo że twórcy się za to zabrali. Ogólnie uwielbiam The Sims 4 za to, że naprawdę każdy może w niej stworzyć prawdziwego siebie, w przeciwieństwie do poprzednich części. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się jeszcze opcje wyboru niepełnosprawności.

 7. Jak czytam te komentarze to aż żal mi się robi niektórych osób. To, aby każdy mógł wyrażać siebie w taki sposób jaki chce jest bardzo ważne! Więc nie wiem co to za głupie komentarze w stylu, to jest niepotrzebnie, nikt tego nie chce…. Samoluby…. Z resztą każdy z Was narzeka i narzekać będzie cokolwiek twórcy by nie stworzyli. Co niektórym to zawsze mało, jak tacy mądrzy to stwórzcie swoją grę na SWOICH WARUNKACH…

 8. Równie dobrze mogliby dodać religię i aspirację „religijny fanatyk” przecież tak wielu ludzi nie może wyrażać siebie w grze, bo nie ma takich opcji 😉 A tak na poważnie, to nie chcą tykać takich tematów, bo są kontrowersyjne, ale nie mają problemu wrzucać do gry innych, równie kontrowersyjnych xD Tak samo, wieczorów panieńskich nie chcą, bo to gra dla dzieci, ale inne rzeczy jak najbardziej dla dzieci są ok. Tak trochę nielogiczne to wszystko xD

  • Tyle, że religii jest wiele i każdy wyznaje taką, jaka mu odpowiada, może być to nawet satanizm. Dodawanie takich rzeczy do simsów nie byłoby rozsądne. Tak samo jak dodawanie polityki i możliwości wyboru dla naszych simów czy popiera lewicę czy prawicę. Orientacja i tożsamość płciowa to natomiast rzeczy, z którymi człowiek się rodzi. Nikt nie ma wpływu na to, że urodzi się jako gej czy osoba niebinarna i jest co całkowicie normalne, jeśli uważasz że takie tematy to „kontrowersja” to niestety z Tobą jest coś nie tak i to ty masz problem, a nie twórcy simsów.

   • „Orientacja i tożsamość płciowa to natomiast rzeczy, z którymi człowiek się rodzi” tym czasem Julki zmieniające płeć i orientację co godzinę. Człowieku… taka paplanina, że człowiek rodzi się taki czy owaki to tylko wymysł, każdy kształtuje się w przeciągu swojego życia. Czy transwestyci już gdy mieli 2 lata wiedzieli, że są kobietami albo czteroletni Tomek od urodzenia wie, że jest homoseksualny? A co z osobami, które miały już rodzinę, ale nagle zmienili swoja orientację, czy nawet płeć, to też urodziły się z tą świadomością? Skoro tak, to dlaczego żyli inaczej?

    • To jest akurat prawda, że człowiek rodzi się już z daną orientacją i nie da się jej zmienić, dlatego też żadne tak zwane „terapie” konwersyjne nigdy nie działały i były okrótne.
     W całym swoim komentarzu wykazujesz ogromną nieznajomość tematu i branie wszystkiego „na chłopski rozum”. Nie rozumiesz i nie próbujesz zrozumieć jak dużym czynnikiem jest społeczny ostracyzm, przez który ludzie boją się powiedzieć o swojej orientacji, a niektórzy próbują ją nawet wyprzeć.
     A tak poza tym wskaż mi jedną „Julkę”, która” zmienia orientację i płeć co godzinę”.

   • Poniekąd polityka jest w grze, przy karierze polityka.
    I można wybrać czy się jest za lewicą czy za prawicą, a nawet agitować innych simów do swoich przekonań.
    To kogo się popiera jest pokazane w ukrytych cechach, jak to jaką pogodę preferuje sim czy jaka jest jego ręka przewodnia.
    I są mody na to by, to było pokazane w panelu cech 😛

   • Każda osoba ma wpływ na swoją orientację, którą odkrywa z każdym dniem. Nie zamydlaj ludzi swoimi lewicowskimi poglądami i nie pisz, że „niestety z Tobą jest coś nie tak i to ty masz problem” bo najwyraźniej to ty masz jakiś problem. Ewidentnie taki, że nie wszyscy popierają twój „tęczowy” światopogląd. Sam jestem osobą biseksualną, miałem kilku partnerów i partnerki, odkrywanie siebie zajęło mi sporo czasu i mogę ci oświadczyć, że nie byłem pewny swojej orientacji od urodzenia i mi również osobiście przeszkadza to eksponowanie swojej odmienności, tworząc z niej wizytówkę. Może jeszcze niech kolor plumboba zmienią ponieważ jest jednokolorowy??? Simsy były grą dla dzieci, która pozwalała stworzyć swoja rodzinę (nawet homoseksualną) i układać jej szczęśliwą (lub nie) historię. Teraz twórcy na siłę próbują zrobić z niej estradę różnorodności i w nosie mam tłumaczenie „to jest aby dzieci zaakceptowały inność”, tolerancji uczy się w domu i nabywa przez resztę życia, każdy żyje jak chce i nikt nie powinien mu tego narzucać i pokazywać co jest normalne, a co nie. To jest gra, a nie środek do reprezentacji. Jeżeli chcesz dalej kłócić się to zapraszam na priv, a jeżeli nie, to wracaj robić tęczowe afery na Twittera.

 9. Super wiadomość! Każda taka zmiana urealnia grę i pozwala na większą ekspresję i różnorodność, taką jaka istnieje w prawdziwym świecie. Ja się bardzo cieszę.

  • Wiesz co urealnia grę? Samochody i 1000 innych podstawowych rzeczy o które prosili fani. Te rzeczy przynajmniej istnieją w realnym świecie 100+ płci nie istnieje.

  • Właśnie ludzie chyba spali na lekcjach gramatyki na polskim w podstawówce, że się tak oburzają xD Mnie na przykład mega ciekawi, jaką drogą pójdą twórcy, bo całym sensem tego ich researchu jest uwzględnienie osób niebinarnych w grze, czyli używających zaimków niewpisujących się do dwóch głównych płci. I zajmuje im to tyle, bo są języki, jak właśnie polski czy np. niemiecki, gdzie płeć jest wpisana w fundament funkcjonowania języka. Dlatego ciekawi mnie, jak np. będzie to wyglądać w polskiej wersji gry, jaką opcję w końcu wybiorą.

 10. Zastanawia mnie jak poradzi sobie z tym j. polski… i trochę nie rozumiem dlaczego z jednej strony jest ta sprawa z nie binarnością a z drugiej wprowadzanie nazw zawodów w wersji żeńskiej (rybak – rybaczka). Pod tym względem to się chyba kłóci, nie?

 11. Twórcy myślą, że tanią zagrywką zadowolą fanów. Zamiast dodać użyteczne rzeczy wola dodać bezużyteczne modne i poprawne politycznie zaimki. Mogą olać samą grę, dodać zaimki i jakoś pójdzie, kasa się będzie zgadzać.

 12. No w końcu, nareszcie będzie większa inkluzywność

  btw: świat się nie kończy od dodania zaimków którzy wszyscy ludzie mają – jak to wiele osób w komentarzach powyższych płacze o nie, dorośnijcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories