Kwietniowa aktualizacja The Sims 4. Odświeżone menu główne i poprawki błędów

Niespodziewanie pojawiła się kolejna aktualizacja gry The Sims 4. Tym razem oprócz poprawek błędów, które zajmowały wysokie miejsca na listach problemów graczy, odświeżono wygląd menu głównego. Poniżej znajdziecie dokładny przegląd aktualizacji.

Pamiętajcie o wyłączeniu modyfikacji i upewnieniu się, że współgrają one z najnowszą wersją gry.

 • Rozmiar: 335,43 MB
 • Wersja PC: 1.87.40.1030
 • Wersja MAC: 1.87.40.1230
 • Konsole: 1.58

Przegląd aktualizacji

Odświeżone menu główne

Menu główne ponownie zyskało nowy wygląd, ale według twórców nie chodzi tylko o kwestie estetyczne. Jego odświeżona wersja ma skupiać się na graczach i ich Simach.

Po prawej stronie ekranu znajduje się nowy panel uruchamiania, który będzie się zmieniać w zależności od etapu rozgrywki – nowi gracze zobaczą komunikaty, ułatwiające pierwsze kroki w grze, a starzy wyjadacze będą mogli zobaczyć zdjęcie ostatniego aktywnego Sima wraz z jakimś cytatem.

Lewa strona tak jak poprzednio zawiera panele z informacjami o nowych rozszerzeniach i łatkach, które tym razem są dynamiczne. Wystarczy przesunąć kursor nad panel, a szczegóły same się wyświetlą. Po odsunięciu kursora znad panelu okienko z informacjami zwinie się. Dodano również nowe filtry pakietów oraz możliwość wypełniana ankiet bez wychodzenia z gry.

Ikoniczna Callia Maebey

Kojarzycie ikoniczną „Simkę z telefonem”, która dość często pojawiała się na panelach z informacjami w menu głównym? Jeśli po aktualizacji gry zobaczycie ją na dosłownie każdym panelu, zachowajcie spokój. Wasze urządzenie nie zostało przez nią opętane. Twórcy wiedzą, jak bardzo Simomaniacy jej nienawidzą, dlatego dodali ją wszędzie, włącznie z galerią z której możecie ją od teraz pobrać.

Lista poprawek

Gra podstawowa:

 • Próba wprowadzenia rodziny do istniejącej rodziny po rozpoczęciu scenariusza nie będzie już powodowała jego nieoczekiwanego zakończenia. Teraz przed połączeniem rodzin będziecie musieli ukończyć lub anulować aktywny scenariusz.
 • Paznokcie u rąk nie powinny już znikać pod skórą palców ani wyświetlać się nieprawidłowo podczas tworzenia młodej dorosłej Simki w trybie Stwórz Sima. 
 • Poprawka dla posiadaczy konsol PlayStation i Xbox, którzy mieli problemy z opuszczaniem ścian oraz przechodzeniem między piętrami za pomocą pada kierunkowego, powinna przywrócić jego funkcjonalność.
 • Simomaniacy, którzy postanowili anulować proces zapisu wybudowanej parceli w Mojej bibliotece w trakcie generowania miniatury, mogli przez jakiś czas nie mieć możliwości poruszania się po parceli lub doświadczać migotania obrazu. Ten problem nie powinien już występować, a miniatury nie będą już generowane w tle po anulowaniu procesu zapisu parceli.
 • Uporządkowano nieco menu „Opcje gry”, usuwając opcję „Wypełnij puste parcele”. Została ona zastąpiona historiami sąsiedzkimi oraz funkcją „Wprowadź”.
 • Żart polegający na uszkodzeniu toalety jest przezabawny do momentu, w którym nie da się jej naprawić, a to właśnie wydarzyło się w przypadku wiejskiej toalety „Słodka ucieczka”. Teraz uzdolnieni Simowie lub złota rączka bez trudu usuną awarię.
 • Podczas planowania wydarzenia ikony opcji „Zaproś Simów” i „Wybierz miejsce” będą się teraz prawidłowo wyświetlać podczas przełączania się między zakładkami.
 • Nakładka Origin w grze na PC powinna dostosować swój rozmiar do odpowiedniej rozdzielczości, jeśli będzie otwarta podczas zmiany rozdzielczości w grze.
 • Wybranie przycisku w okienku wideo przed zakończeniem odtwarzania filmu sprawiało, że u części graczy pojawiał się szary ekran. Nie powinno się to już zdarzać.

Uniwersytet:

 • Na uniwersytecie bywa ciężko, lecz ponowny zapis na studia po zawieszeniu na uczelni nie powinien akurat sprawiać kłopotu. Teraz, gdy w skrzynce pocztowej pojawi się list akceptacyjny, Wasi Simowie będą mogli na nowo dołączyć do grona studentów i dokończyć edukację.

Ucieczka w plener:

 • Postacie niezależne były tak zestresowane, że zaczynały przygotowywanie mikstury odprężającej na grillu, a kończyły przy kuchence. Teraz proces tworzenia mikstury nie będzie już podzielony między grill i kuchenkę.

Wnętrza z przepychem:

 • Opis rzeźby ściennej „Krąg nieskończoności” obfituje w ostrzeżenia, lecz gdy już zatraciliśmy się patrząc w krąg nieskończoności, udało się naprawić problem powodujący niewłaściwe odbijanie się światła pochodzącego z otoczenia.

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

8 KOMENTARZE

 1. Chciałabym żeby dodali w aktualizacji możliwość aby Simowie podejmowali studia i je kończyli. Gram wieloma rodzinami na jednym świecie i jak się przełączam między rodzinami to niestety simy ich nie kończą a właściwie to są zawieszeni bo zawsze nie zdają.

 2. Grając na PS4 często wchodząc w tryb budowania i kupowania gra potrafi mocno się zacinać … Na tyle że nie jestem w stanie nic zrobić , nie wiem już czy to wina gry czy konsoli

 3. Ta Aktualizacja zepsuła coś z simsami tylko przy modach na Simscommunity ludzi piszą że gdy mają mody są jakieś problemy. Ja mam problem w CAS pojawiło się jakieś niebiesko białe tło w okienku płci i fryzury te z gry są za białym jakiś obrazem tak samo ubrania, tylko te z modów widać. Co jest grane. Po co wgl zmieniali, tamto menu było dużo ładniejsze.

 4. Jak miałaś mod dodający liczbę kolumn w Cas po niektórych aktualizacjach tak się dzieje . Po prostu poczekaj na nowszą wersję moda która najpewniej pojawi się za niedługo .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories