Twórz, buduj i baw się życiem… w świecie Disneya. Gra ma szansę być konkurencją dla Simów

Disney Dreamlight Valley to nowo zapowiedziana gra tworzona przez Gameloft we współpracy z Disneyem. Z dotychczasowych materiałów promocyjnych wiemy, że będzie to gra symulacyjna z elementami przygody. Zwiastun pokazuje fragmenty rozgrywki, które wskazują na to, że rozgrywka będzie czymś w stylu połączenia serii The Sims i Animal Crossing w świecie i z postaciami Disneya. Można powiedzieć, że w kategorii symulatorów życia zaczęło się robić ciasno!

Fabuła gry ma się skupić wokół zagadkowego wydarzenia zwanego zapomnieniem (ang. Forgetting), które zakłóciło spokój naszym ulubionym bohaterom i złoczyńcom z filmów Disneya i Pixar’a. Zadaniem gracza ma być rozwiązanie tajemnicy i przywrócenie dawnej magii krainie. Oprócz warstwy fabularnej gra oferuje graczom możliwość stworzenia własnej postaci w kreatorze, a tryb budowania i urządzania wnętrz pozwoli stworzyć własne cztery kąty w sąsiedztwie kultowego zamku. W codziennych pracach, jak np. w zarządzaniu ogrodem, pomagać nam będą znane postacie z filmów, animacji i bajek.

Zwiastun

Premiera Disney Dreamlight Valley jest zaplanowana na 2023 rok. Będzie to gra free to play, co oznacza, że każdy będzie mógł w nią zagrać za darmo na PC, konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X i Nintendo Switch. Wczesny dostęp będzie dostępny jeszcze tego lata dla tych graczy, którzy zakupili wersję Founder’s Pack (pakiet założyciela) lub posiadają abonament Xbox Game Pass. Jesteście zainteresowani Disney Dreamlight Valley? Przetestujecie jej wczesną wersję?

Oficjalne zdjęcia

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

10 KOMENTARZE

  • Jasne, że będą. Przecież włożą w to kasę, więc gdzie tu sens oddawania gry za darmo? Jasne, jest szansa, że trzeba będzie „za darmo” reklamy oglądać, żeby np. pójść gdzieś dalej, ale coś mi mówi, że po prostu nasza postać będzie miała „energię”, więc albo poczekasz, albo zasilisz ją złotówkami.

   • Nie sądzę że będą reklamy i skończona energia. Takie rzeczy zwykle umieszczane są w grach mobilnych. Poza tym tylko EA wkłada reklamy w każdy zakątek swoich gier, a to produkuje Disney. Podejrzewam raczej że jakieś „super” skórki, meble czy np. specjalne powitania będą płatne. Będziesz mogła grać tak samo jak wszyscy gracze, ale nigdy nie będziesz miała tak pięknej postaci i domu jak osoby płacące realnymi pieniędzmi :/

  • Dokładnie. Poza tym gra będzie mieć rating E for Everyone. Taka sama konkurencja dla Simsów jak Animal Crossing – to też symulator życia w końcu, ale gra jednak inna, nie?
   Ludzie słyszą hasło LIFE SIMULATOR i już kojarzą im się tylko Simsy.

 1. szczerze mówiąc nie widzę w tej grze takiego dużego potencjału aby była ona konkurencja dla serii The Sims

 2. Symulacja życia =/= gry podobne do Simsów. Animal Crossing to też symulacja życia, i co, podobne jest to do Simów? No nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories