Pierwsze DLC do Cities Skylines II jeszcze w marcu. Asset Pack Beach Properties i wsparcie modów

Po burzliwej premierze Cities Skylines II i wielu łatkach naprawiających grę, otrzymaliśmy zapowiedź pierwszego rozszerzenia. Beach Properties to asset pack, czyli paczka zawierająca nowe elementy do postawienia w naszych miastach, pojawi się już 25 marca. To jednak nie wszystko, wraz z nią otrzymamy kolejne poprawki oraz co ważniejsze – wsparcie modów. Również tego dnia pojawi się DLC z nową stacją radiową. Zawartość ta będzie możliwa do kupienia osobno, a także jako część przepustki sezonowej Expansion Pass: Waterfront.

Uroki nadbrzeża z „Beach Properties” dla Cities: Skylines II

Pojawienie się pakietu „Beach Properties do Cities: Skylines II zapowiada znaczące odświeżenie możliwości estetycznych i funkcjonalnych nadbrzeżnych terenów w naszych wirtualnych miastach. Ten dodatek (Paczka zawartości, DLC, asset pack? Dojdziemy jeszcze do tego, jak oficjalnie je nazywać po polsku.) doda do gry zupełnie nową nadbrzeżną strefę mieszkalną. W jej skład wchodzić będzie łącznie 60 nowych budynków: 30 w stylu Ameryki Północnej i 30 w stylu Europejskim. Oprócz tego mamy otrzymać 6 budynków specjalnych i 4 nowe drzewa w edycji terenu. Dzięki tym nowościom nie tylko stworzymy strefę zabudowy nad wodą, ale także zbudujemy urokliwe, luksusowe rezydencje na plaży. Cena samodzielnego pakietu nie jest jeszcze znana.

Zmiana krajobrazu nadbrzeża, ale bez edycji plaży?

Nowa opcja strefy zabudowy pozwoli na głębsze dostosowanie linii brzegowej, otwierając nowe perspektywy planistyczne i estetyczne dla projektantów miast. Nie wspomniano jednak wprost o tym, że miałaby się pojawić opcja tworzenia plaż czy zmiany trawy na piasek – wiemy dziś, że stworzenie piaskowego nadbrzeża jest praktycznie niemożliwe, ponieważ teren automatycznie pokrywa się trawa. Czy ta sprawa się zmieni? Zobaczymy.

Rozwój modów w Cities: Skylines II

Oprócz nowego DLC, twórzy dodadzą do gry wyczekiwaną opcję. Wraz z „Beach Properties”, rusza pierwsza fala wprowadzenia narzędzi modderskich. Obejmują one wsparcie dla modów map i kodu, co otwiera przed społecznością nowe możliwości dostosowywania rozgrywki. Narzędzia te będą rozwijane, z uwzględnieniem opinii społeczności, co jest zobowiązaniem twórców do dialogu i ciągłego ulepszania doświadczeń graczy. Oznacza to, że wreszcie ujrzymy Paradox Mods w naszej rozgrywce.

Aktualizacje i kolejne usprawnienia

Dodatek nie tylko wprowadza nową zawartość, ale wydana wraz z nim aktualizacja gry ma przynieść szereg ulepszeń wydajnościowych oraz poprawek, mających na celu polepszenie płynności rozgrywki na różnych konfiguracjach sprzętowych. Poprawki błędów nie zostały jeszcze konkretnie określone, ale mamy nadzieję, że zahaczą one zarówno o problemy z wartością gruntu, jak i problemy z ruchem ulicznym.

Oficjalna zmiana dat premier w Expansion Pass

Wraz z zapowiedzią pierwszego DLC do gry, zaktualizowano roadmapę kolejnych nowości. Teraz wiemy już, jakie dokładnie pakiety mają pojawić się jako zawartość przepustki sezonowej. Sama przepustka również została odświeżona, teraz zamiast Expansion Pass, ma ona konkretny podtytuł Expansion Pass: Waterfront, co nawiązuje do tematyki całej zawartości zaplanowanej w ramach tego ulepszenia.

Zgodnie z rozpiską, 25 marca otrzymamy pakiet „Beach Properties” oraz nową stację muzyczną „Deluxe Relax Station”. W drugim kwartale 2024 (kwiecień-czerwiec) przywitamy 2 pakiety twórców: Modern Architecture (modernistyczne budynki) oraz Urban Promenades (promenady) i stację radiową „Soft Rock Radio”. Natomiast czwarty kwartał (październik-grudzień) przyniesie większy dodatek Bridges & Ports oraz stację radiową „Cold Wave Channel”.

Z niecierpliwością oczekujemy 25 marca 2024, kiedy to „Beach Properties” oraz nowe narzędzia modderskie zmienią oblicze Cities: Skylines II. Liczymy na to, bo od czasu październikowej premiery, Cities Skylines II jedzie po dość wyboistej drodze. Na pewno będzie to kolejny krok w ewolucji gry.

Zareaguj na nowinkę!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories