Wózek pełen rozczarowań. Kontrowersyjna aktualizacja The Sims 4

Niektóre decyzje Electronic Arts i studia Maxis ciężko zrozumieć. Dzisiejsza aktualizacja The Sims 4 wprowadza tajemniczy przycisk wózka w interfejsie, który wzbudził negatywne uczucia wśród graczy. Odpowiada on za wyświetlanie brakujących nam w kolekcji rozszerzeń. Z jednej strony opcja ta ułatwia dostęp do informacji o promocjach i nowościach wśród płatnych pakietów, z drugiej strony może być nachalna i irytująca dla osób, które nie są zainteresowane dodatkowymi wydatkami.

Widok nowego przycisku wózka w interfejsie trybu życia The Sims 4.

Dlaczego EA poszło w tę stronę? Możliwe, że powodem podjęcia takiej decyzji jest fakt, że The Sims 4 swego czasu przeszło na model Free to Play. Oznacza to, że sama gra podstawowa już na siebie nie zarabia i jedyną opcją zarobku jest przekonanie graczy do zakupu płatnych rozszerzeń. Wszelkie chwyty dozwolone.

Jedna z kilku propozycji rozszerzeń do kupienia, wyświetlana po wybraniu przycisku wózka w The Sims 4.

Wygląda na to, że takie elementy reklamujące rozszerzenia już na zawsze zagoszczą w serii The Sims. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że kolejna odsłona gry również będzie dostępna do pobrania za darmo.

Zareaguj na nowinkę!
+1
11
+1
10
+1
34
+1
104
+1
1
+1
4

18 KOMENTARZE

 1. Po co to komu. Ale rozumiem EA juz nie zarabiają tak jak kiedys. Skoro tak robja to dla czego nie zrobili z the sims 3 tak jak kiedys robili z the sims 2 pelna kolekcja ze byla za darmo do pobrania.

  • Niestety, to byłby strzał w kolano dla nich, już teraz mnóstwo osób woli TRójkę, a jeżeli cała kolekcja byłaby za darmo, to uniemożliwiałoby to promocję Czwórki na większą skalę.

 2. Przebolalabym wózek gdybym mogła grać. Simsy mi zniknęły z zainstalowanych, jest że mogę pobrać, chociaż zainstalowane dodatki w zarządzaniu widzi, start z ikony kończy się komunikatem że dostęp do gry został wyłączony lub usunięty. Pisałam z supportem, nic nie dało, a na Ea Answers i pl i en wątek z takim samym błędem. W internecie na innych forach też ludzie o tym pisza. Ciekawe kiedy to naprawią.

  • Miałam ten sam problem. U mnie pomogła reinstalacja EA app, odinstalowanie wszystkich dodatków oraz wyczyszczeniu folderu w dokumentach The sims 4 ( zostawiłam jedynie foldery save i mods przerzucone na pulpit) i po ponownym zrestartowaniu komputera mogłam już zainstalować wszystko. Gra mi dzięki temu już normalnie działa, choć też się sporo przy tym namęczyłam i zajęło mi to kilka dni zanim się udało.

 3. Jeżeli dodany wózek w górnym panelu, tak usatysfakcjonował twórców że będą przykładali się do pakietów rozrywki i dodatków, tak jak ostatnio do akcesorii, to naprawdę nie widzę problemu. Oko gracza przywyknie tak czy tak i po jakimś czasie nie będzie się nawet uwagi na to zwracało 🙈

  • Kto nie będzie zwracał, ten nie będzie. Niestety ten wózek, do tego pulsujący (!!!), jest dla mnie oraz ogromnej ilości graczy nie do zignorowania. To, że nie widzisz problemu w reklamach w trakcie rozgrywki to brak szacunku dla siebie. Zacznij wymagać od sprzedawców więcej. Płacisz za to.

   • Dziwne, u mnie nic nie pulsuje i absolutnie ta ikonka nie przeszkadza. Jedyne co to już ze dwa razy się pomyliłam i kliknęłam go zamiast ikonki obok. Ale tak to nawet go nie zauważam. Za to jeśli faktycznie miałby pulsować to chyba bym zwariowała…

 4. U mnie nie ma tej ikonki po tej aktualizacji, ale ja czekałam z aktualizacją, aż do naprawy modów.

  Kryształowe cudeńka nie wnoszą za wiele (dla mnie nic) do rozgrywki a obciążają niepotrzebnie RAM – po prostu tego nie kupie.
  Na dodatek jeszcze ta aktualizacja „przed” , która zepsuła większość modów to kolejna strata czasu.
  Teraz po tych akcesoriach jest następna aktualizacja, o której nawet tutaj na stronie nie ma ani słowa – taka „Tajemnicza Aktualizacja” – kim trzeba być, żeby taką głupotę wymyślić… :/

 5. Zaskakujące jest dla mnie to, że regularnie, od X lat, TE SAME NICKI nadal narzekają, że 'EA zeszła na psy’. Ktoś Wam płaci za te komentarze, czy o co chodzi? xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories