Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne Ciasta i komputer…

ostatnio zaktualizowano przez Xassa 3 lata, 7 miesięcy temu
6 uczestników
9 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #83498
    Xassa
    Uczestnik

    Witam,

    Mój problem spowodował, że po długim czasie obserwacji tej strony w końcu się tu zarejestrowałam. Mianowicie po ostatnich aktualizacjach mój sim, gdy go na chwilę spuszczę z oczu zaraz zaczyna ignorować to, co mu kazałam zrobić i leci piec ciasta i rzadziej dla odmiany grać na komputerze… Taki problem co najlepsze nie jest z każdym simem, ale występuje u simów, którymi dłużej gram… Innymi słowy, gdy miałam simkę z rodzinę ona wciąż nałogowo piekła te piekielne ciasta, a inni słuchali się mnie jak baranki. Teraz gram jej synem i niedawno u niego uaktywnił się gen pieczenia namolnie ciast. Dopóki jest sam jest to do ogarnięcia, ale w najbliższym czasie planuję rozbudować mu rodzinę (to moje trzecie pokolenie i chciałabym je kontynuować) i nie ogarnę simów, jeśli nie będą się mnie słuchać.
    Wolna wola jest wyłączona. Mody posiadam, ale wyrzuciłam je wszystkie, gdy ten problem zaczął się pojawiać. Nic nie pomogła, więc do nich wróciłam.
    Czy ktoś ma taki sam problem i wie, jak mu zaradzić? Co go powoduje? :___; Jestem zdesperowana… Ciasta kosztują…

    #83503
    Konrad
    Uczestnik

    Ja na szczęście nie mam tego problemu ale co widzę to bardziej jest chyba zależne od tego nowego dodatku (obecnie jeszcze go nie mam) i nie mam z tym problemu (a gram zawsze na wyłączonej wolnej woli) więc nie mam tego problemu … Musisz zapewnie czekać na jakąś aktualkę bo nie widzę i nie słyszałem sposobu żeby jakoś to uratować … Może zamykaj na jakiś czas kuchnie czy tam zlewy (jeśli nagminnie latają ci do kranu) bo do kompa to zawsze się pchali …

    #83504
    Nutusia
    Uczestnik

    Może opcja napraw grę (w originie) by coś pomogła?

    #83505
    Xassa
    Uczestnik

    1) Właśnie chowam im lodówkę do wyposażenia ? Do komputera to faktycznie zawsze latali. I w sumie posiadam wszystkie dodatki włącznie z nowym, więc może coś w tym być ?

    2) Nie używałam tej opcji… Na czym ona polega? (nie usunie mi save’ów gry, bo mogłabym spróbować)

    #83506
    Nutusia
    Uczestnik

     Naprawa gry powoduje sprawdzenie zainstalowanych plików i automatycznie pobiera wszelkie nowe lub brakujące pliki. Jeśli występowały problemy z plikami (na przykład uszkodzonymi), aplikacja Origin zastąpi je lub pobierze na nowo. (https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/my-game-downloaded-through-origin-but-will-not-install/ -stąd ta definicja)

     

    Korzystałam z tej opcji parę razy i nic mi nie usunęła. Jeżeli się martwisz, że coś stracisz to możesz skopiować zapisy na pulpit np. do jakiegoś folderu. Sądzę, że tak będzie najlepiej bo nawet jak już coś by się stało, to będziesz miała te zapisy skopiowane i bezpieczne.

    #83508
    Nutusia
    Uczestnik

    W ostateczności możesz zadzwonić do centrum pomocy EA.

     

    #83509
    Ola
    Uczestnik

    Naprawianie nie powinno zaszkodzić, bo sprawdza pliki gry pod kątem jakichś uszkodzonych albo brakujących (jak się boisz to możesz skopiować gdzieś save’y jak pisała Nutusia) ale nie nastawiałabym się, że to coś zmieni.

    Ja nie mam tego błędu co prawda – ale mam mnóstwo innych, (problem z pralką/suszarką, przyklejonymi rzeczami do rąk simów albo z przedstawianiem sima będącego w domu jako że jest w pracy) już na nie marudziłam nie raz 😉 I w moim przypadku żadne naprawy nie pomogły, także jedynie co to zostaje czekać na aktualizację, a nuż coś się zmieni.

    Chociaż – niby naprawili te nałogowe picie wody, a moi simowie nadal latają co chwila po kranówę i nie mogę ich upilnować, także cóż…

    #83511
    Meiren
    Uczestnik

    To u mnie z kolei od jakiegoś czasu simy właśnie bardzo się zaczęły lubować w piciu kranówki 😀 Niesamowite jak jedna aktualizacja może spowodować naprawienie danego błędu u jednych graczy, a u drugich go niejako uaktywnia 😀

    #83512
    ArtSim
    Uczestnik

    Tutaj mam fixa, który blokuje te ciasta, ale też glinę itp. Ogólnie to co zawsze irytuje.

    https://simvasion.wordpress.com/portfolio/eco-lifestyle-interactions-fixes/

    #83513
    Xassa
    Uczestnik

    Dziękuję za pomoc!
    Jestem w trakcie naprawiania gry. Zobaczę, co z tego wyniknie. Jeśli to nie pomoże, spóbuję z tym fixem. Jak nie to zostanie mi tylko marudzić na EA do kolejnej aktualizacji XD

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.