Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Dodatki Co najpierw? Miejskie Życie czy Cztery pory roku (co najpierw)

ostatnio zaktualizowano przez Pink_Caticorn 3 lata, 10 miesięcy temu
8 uczestników
7 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #82578
    Rapi
    Uczestnik

    Mam już Spotkajmy się, Psy i koty oraz Zostań gwiazdą, ale brakuje mi jeszcze jakiegoś dodatku i myślę, że te co są w temacie, są jedne z najlepszych. Proszę, odpowiedzcie, który dodatek na początek??? Czekam na odpowiedzi!

    #82583
    Didi
    Uczestnik

    Oba dodatki są świetne. Sama nie wiem, na który bym się zdecydowała, ale raczej na cztery pory roku, ponieważ podnoszą trudność rozgrywki.

    Oba mają w sobie dość sporo elementów wnerwiających, czyli np. w czterech porach roku pioruny niszczące meble ogrodowe, śnieżyce czy ulewy, przez które nie możesz wyjść w domu, liście w których utytłane jest całe podwórko, dość wnerwiające niektóre święta i temperatury które potrafią zabić. Wszystkie te elementy można wyłączyć, ale moim zdaniem nie po to kupuje się dodatek, aby go samemu okrajać. To jak te elementy podnoszą poziom trudności gry wynagradza wszystko. 🙂 Nagle zebranie kolekcji ryb jest wysiłkiem, bo przez zamarznięte jezioro nie możesz łowić, zebranie kolekcji roślin to już w ogóle jest wyczyn, bo co pora roku kwitną inne warzywa owoce kwiaty itd. Świetna sprawa. Dla mnie dodatek numer jeden.

    Jeśli chodzi o Miejskie Życie jest to jeden z najlepiej dopracowanych dodatków jeśli chodzi o strukturę miasta, budowę, urządzenie Parcel, ciuchy i włosy. Widać że twórcy naprawdę się postarali. Z rzeczy wnerwiających można wymienić sąsiadów hałasujących w środku nocy, czym cię budzą, i wolących do twoich drzwi, gdy tylko ty zaczniesz im przeszkadzać. Wnerwiające jest jeszcze, to że w czasie festiwali nie możesz przyspieszyć rozgrywki na poziom wyższy niż oferowany w panelu, czyli powyżej trójki. Dodatek ten faktycznie wprowadza taki miejski klimat, masz ochotę wychodzić ze znajomymi na miasto, bawić się na festiwalach i brać udział w różnych aktywnościach.

    Pomyśl czego szukasz w rozgrywce i podejmij decyzję, jeśli nie dasz rady zawsze zostanie rzut monetą 😉

    #82590
    ArtSim
    Uczestnik

    Zdecydowanie Cztery Pory roku. Dodają masę gameplayu. Bardzo fajnie się obserwuje zmieniająca pogodę chodź czasami jest irytująca. Kalendarz to rzeczy cudowna! Święta się bardzo fajnie obchodzi, szczególnie jak nie ma się czego robić a chcę się urozmaicenia.

    #82591
    Konrad
    Uczestnik

    Ja osobiście polecam i ?Wyspiarskie życie? oraz ?Cztery Pory Roku? ?

    Jeśli nie nudzi Cie osobiście co inny Gameplay ratowanie ,,Wyspy? na karierze ekologa to bardzo polecam może po jakimś czasie męczyć to ciągłe ratowanie ale są widoki cudne po prostu otoczenie moim zdaniem jest jedno z lepszych 🙂 Zaraz po windenburgu 🙂 Sam klimat i tryb budowy czy cas bardzo mnie zachęcił do zakupu 🙂

    Co do Pór roku tak jak wyżej zgodzę się że czasem pogoda jest strasznie irytująca ( u mnie praktycznie codziennie pada) ale są na to sposoby 😉 Sam kalendarz święta itp. nigdy mnie nie irytują dodają bardzo dużo do Gamepleyu więc jak bardzo polecam 🙂 A Tryb budowy Cas to nawet nie wspomnę że jest dla mnie tym bardziej super 🙂

    #82593
    Pixeel
    Uczestnik

    Ciężki wybór, raczej bym wybrał Pory Roku, bo to taka podstawa podstaw, ale Miejskie Życie to ogólnie mój ulubiony dodatek.

    Jeśli chcesz szczegóły to tak:

    • Pory Roku – zmieniające się światy i czynności związane z pogodą (zabawa w deszczu, bitwy na śnieżki, lepienie bałwana etc); kalendarz i możliwość tworzenia świąt; wrotki, łyżwy, balony z wodą, huśtawki, spryskiwacze, dziadek mróz; wiejskie klimaty – strach na wróble, pszczoły, układanie bukietów; sporo dekoracji świątecznych w trybie kupowania i ubrania na deszcz i zimną pogodę; harcerstwo dla dzieci i nastolatków; kilka nowych rodzajów śmierci
    • Miejskie Życie – nowy świat z wieżowcami i apartamentami, w których żyje się trochę ciekawiej niż w zwykłym domu; dwa nowe rodzaje parcel – galerie sztuki i bary karaoke; umiejętność śpiewania, koszykówka, keyboard, fajerwerki, grafitti i malowanie murali, żywe posągi, guru miłości; 5 festiwali; wielokulturowość – zarówno w strojach, meblach i potrawach; trzy nowe półotwarte kariery – krytyk, polityk (mównice, strajki) i media społecznościowe (prowadzenie bloga).
    #82594
    Michał
    Uczestnik

    Ja bym wybrał najpierw cztery pory roku, bo dodają dużo gameplay’u i zmieniająca pogoda jest bardzo fajna.

    #82973
    Korgiś
    Uczestnik

    Właśnie sobie miejskie życie dokupiłam kilka dni temu, a pory roku mam już od 3 miesięcy, więc mogę powiedzieć że to są 2 zupełnie inne dodatki i to zależy od Ciebie czy wolisz żeby Twoi Simowie mieszkali w bloku czy żeby mieli święta oraz zmienną pogodę

    #82977
    Pink_Caticorn
    Uczestnik

    Cztery pory roku ponieważ więcej dodają do rozgrywki. Cztery pory roku to dodatek który najwięcej dodaje do rozgrywki

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.