Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Dodatki Co zmienić w dodatkach, by były dobre?

ostatnio zaktualizowano przez Evaerynth 5 lat, 11 miesięcy temu
13 uczestników
16 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #52603
    Ginewra
    Uczestnik

    Do tego co wymieniliście, ja bym jeszcze dodała do Zwierzaków – drzewo genealogiczne pupilów.

    Poza tym brakuje mi takiego połączenia dodatków – chciałabym mieć typową kawiarnię z kawą i ciastkiem. Mogę zrobić sklep z wypiekami mojego Sima i dodać tam ladę do robienia kawy, ale to się nie sumuje: Sim nie będzie obsługiwał lady, bo musi do każdego kupującego osobno przychodzić, a sprzedane kawy nie wliczają się w zysk sklepu. A jeśli zrobię restaurację, to nie będę mogła sobie wypieków zawczasu przygotować (Sim ma cechę „Zawsze świeże”), tylko muszę najmować obcą osobę.

    Brakuje też rozbudowania innych ras, o czym wyżej wspominano, ale EA mogło też dać możliwość pozostania Simoroślą tak bardziej „na zawsze”, a w jakimś dodatku rozbudować o drzewko umiejętności. Chociaż z drugiej strony… o ile mamy już różne wyobrażenia wąpierzy i w zależności od pokolenia inny będzie ikoną „tró wampira”, o tyle ciężko by chyba było tak drzewko Simorośli rozbudować i skończyłoby się na zwykłej zżynce (np. niemożliwość jedzenia „zwykło-simowych” potraw może wystąpić tu i tu, zamiast czosnku, Simorośle byłyby wrażliwe na inne rośliny, zamiast syczenia np. wypuszczenie listków, itd., itp.).

    No i brakuje mi parcel. Stworzyłam sobie świat „od nowa”, wywaliłam budynki jakie były, część publicznych parcel przerzedziłam (po co mi np. muzeum praktycznie w każdym mieście), dodałam swoje wymyślne (cmentarz, pod którym jest bar dla wampirów i dom weselny, który jest prywatnym mieszkaniem), dzielnice tworzyłam w jednym stylu… i brakuje mi parcel, bo nie chcę mieć Simów-luzaków („bezdomnych”), a muszę gdzieś zmieścić 10 rodzin do osiągnięcia 10 pokoleń w 10 rodzinach. Kolejny dodatek (niekoniecznie z miastem) będzie pewnie pod koniec roku, a nie zanosi się na jakiś Newcreast 2.0.

     

    #53759
    Evaerynth
    Uczestnik

    Rzeczy, których mnie nieco brakuje w dodatkach lub chciałabym, żeby były bardziej rozbudowane:

     

    • „Witaj w pracy” – kosmici rozbudowani jako rasa w takim stopniu, w jakim dopracowane są wampiry, profesje oprócz karier, wprowadzenie możliwości zmiany ścieżki w ramach jednej kariery
    • „Spotkajmy się” – Więcej typów klubów i opcji przyjęć
    • „Miejskie życie” – Opcja pośniadania współlokatorów, bardziej rozbudowane festiwale
    • „Zwierzaki” – Małe zwierzęta, konie i jeździectwo
Oglądasz 2 wpisy - 16 z 17 (wszystkich: 17)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.