­čÄÁ Laiczi budowniczy ­čÄÁ

G┼é├│wna Fora SPO┼üECZNO┼Ü─ć Galeria dzie┼é ­čÄÁ Laiczi budowniczy ­čÄÁ

• Laiczi
    7 miesi─Öcy, 4 tygodnie temu #

Haj! Nie b─Öd─Ö ukrywa┼éa, ┼╝e temat zak┼éadam g┼é├│wnie ze wzgl─Ödu na “Remont tygodnia”, jednak mi┼éo mi b─Ödzie je┼╝eli kto┼Ť tu odczasu do czasu zajrzy ­čÖé <3

Laiczi

Cze┼Ť─ç! Pierwszy raz si─Ö zebra┼éam i wykona┼éam zdj─Öcia do remontu tygodnia xD Dodatkowo sprawnie mi to wszystko posz┼éo. Tak┼╝e, chcia┼éabym przedstawi─ç wam projekt klasy. Sala jest w jasnych kolorach oraz ma ciekawe zaplecze, jednak opisywa─ç dok┼éadniej b─Öd─Ö j─ů w trakcie jej pokazywania. Zdj─Öcia zosta┼éy wykonane z kilku perspektyw ­čÖé

Przed zaprezentowaniem pierwszego zdj─Öcia, powinnam zaznaczy─ç, ┼╝e jest to sala og├│lna (przeznaczona do wielu przedmiot├│w). Jednak pomimo tego, jest ona bardzo┬á dobrze zagospodarowana, poniewa┼╝ jej wyposa┼╝enie jest zaopatrzone w obiekty dotycz─ůce wielu dziedzin. Ma ona r├│wnie┼╝ nowoczesny program. Dzi─Öki tym cechom, w takiej ┼éadnej, kolorowej i po┼╝ytecznej sali, jest wszystko czego potrzeba, aby znakomicie wspomaga─ç nauczanie ­čÖé

Pierwsze dwa zdj─Öcia s─ů zrobione z perspektywy drzwi wej┼Ťciowych

Ju┼╝ tutaj mo┼╝na zauwa┼╝y─ç efekty nowoczesnego programu, kt├│rymi s─ů m.in.:

-kinowe ustawienie ┼éawek, dzi─Öki kt├│remu ka┼╝de dziecko widzi wszystko ­čÖé

-codziennie uzupe┼énin─ů misk─Ö ze ┼Ťwie┼╝ymi owocami, kt├│re s─ů przeznaczone zar├│wno┬á dla nauczycieli, jak i dla uczni├│w

-tablic─Ö interaktywn─ů/telewizor do cel├│w naukowych ­čśë

Kolejne zdj─Öcia s─ů wykonane z ┼éawki nauczyciela

Tu mo┼╝na zauwa┼╝y─ç drug─ů cz─Ö┼Ť─ç sali, kt├│ra jest niewidoczna “z drzwi”. Wida─ç tu ciekawe obrazy, przeszklony kantorek/magazynek i, poniek─ůd, co si─Ö w nim znajduje.

Kolejne zdj─Öcia b─Öd─ů wykonane z ┼éawek uczni├│w.

Z tego miejsca wida─ç, ┼╝e na ┼Ťrodek sali wyci─ůgni─Öte s─ů rzeczy do lekcji biologii. Mo┼╝na zauwa┼╝y─ç r├│wnie┼╝, jak chcieliby┼Ťmy, aby by┼éy przeprowadzane lekcje w tej klasie: nauczyciel bierze rzeczy, kt├│rych potrzebuje z magazynku na prz├│d pomieszczenia, tak aby wszyscy widzieli omawiane kwestie. Nast─Öpnie opracowuje z dzie─çmi dany temat, zapraszaj─ůc r├│wnie┼╝ uczni├│w na ┼Ťrodek. Jest to lekcja interaktywna, przez co podopieczni lepiej przyswoj─ů wiedz─Ö ­čśÇ

Tu za to bardziej przbli┼╝amy wygl─ůd ty┼éu sali. Uj┼╝e─ç mo┼╝na na nim kamer─Ö, kt├│ra jest zamontowana dla bezpiecze┼ästwa uczni├│w oraz, aby w przypadku kradzie┼╝y zlokalizowa─ç sprawc─Ö. W jednym miejscu klasy jest du┼╝e okno, dzi─Öki kt├│remu do pomieszczenia mo┼╝e wp┼éyn─ů─ç troch─Ö naturalnego ┼Ťwiat┼éa. Obok stoi tak┼╝e akwarium. Zauwa┼╝y─ç mo┼╝na r├│wnie┼╝ wisz─ůce na ┼Ťcianie plakaty naukowe i tablic─Ö korkow─ů, kt├│ra mog┼éaby by─ç u┼╝ywana na forum klasy. Dla pogody ducha i oczyszczenia pokoju ze z┼éej atmosfery, pod oknem stan─Ö┼éa tak┼╝e ro┼Ťlinka.

Tutaj, fotografia pokazuje jak wygl─ůda magazynek/kantorek zza szyby. Szk┼éo jest w odcieniu mleka, co nadaje niecodzienny wygl─ůd. “Przechowywalnia” mo┼╝e wydawa─ç si─Ö pusta, jednak trzeba zauwa┼╝y─ç, ┼╝e niekt├│re rzeczy s─ů wyci─ůgni─Öte, a dodatkowo jest przygotowane miejsce na zakup wi─Ökszej ilo┼Ťci przedmiot├│w naukowych ­čÖé

Teraz zdj─Öcia magazynku od ┼Ťrodka. Mo┼╝na na nich przyuwa┼╝y─ç m.in.:

-r├│┼╝ne obrazy

-du┼╝─ů szaf─Ö z pud┼éami i wyj─Ötymi m.in. drobnymi rzeczami do chemii i biologii

-uwaga, uwaga… WYPE┼üNION─ä tablic─Ö z pierwiastami (ile ja si─Ö z tym nam─Öczy┼éam xd)

-tablice rentegenowskie i do badania wzroku

-oraz globus

Na koniec fotka z lotu ptaka (kt├│ry btw znikn─ů┼é z opcji kamery, kto┼Ť wie o co chodzi?)

No to na tyle! Je┼╝eli ktokolwiek tu wszed┼é to b─Öd─Ö szcz─Ö┼Ťliwa ­čÖé Mo┼╝ecie si─Ö podzieli─ç ze mn─ů opini─ů i konstruktywn─ů opini─ů, ch─Ötnie poczytam, bo wiem, ┼╝e nie buduj─Ö idealnie. Bayo!

Laiczi

Btw. Przyzna─ç si─Ö, kto pod┼Ťpiewa┼é sobie nazw─Ö mojego tematu?

dzidziak86
    Redakcja

Przyznam si─Ö, ┼╝e odrobin─Ö ­čśë Jak tylko b─Öd─Ö w grze to sprawdz─Ö, czy i u mnie znik┼éa ta opcja z tym lotem ptaka, bo to do┼Ť─ç dziwne.

Je┼Ťli chodzi o klas─Ö to jest ┼Ťliczna ­čÖé Podobaj─ů mi si─Ö ┼╝ywe kolory, a ca┼éo┼Ť─ç wygl─ůda bardzo prawdziwie, jakby rzeczywi┼Ťcie przed momentem zako┼äczy┼éa si─Ö lekcja. Dzieciaki maj─ů mn├│stwo mo┼╝liwo┼Ťci na rozw├│j, mog─ů si─Ö bawi─ç, nauczy─ç si─Ö nowych rzeczy, a to wszystko w barwnym i przyjemnym otoczeniu ­čÖé Fajny pomys┼é z przeszklon─ů cz─Ö┼Ťci─ů, nauczyciel ma dost─Öp w ka┼╝dej chwili do kolejnych pomocy naukowych. Super praca ­čÖé

Hejkasz
    7 miesi─Öcy, 3 tygodnie temu #

Klasa jest inspiruj─ůca.

Laiczi
    7 miesi─Öcy, 3 tygodnie temu #

@dzidziak86 @hejkasz Dzi─Ökuj─Ö wam bardzo <3 Zdziwi┼éam si─Ö, ┼╝e ktoklwiek skomentowa┼é hahah I w┼éa┼Ťnie te┼╝ si─Ö zdziwi┼éam z tym brakiem opcji “lot ptaka” (czy co┼Ť takiego). Pozdrawiam i dokolejnego wyzwania <3

Przegl─ůdasz 6 post├│w - 1 z 6 (wszystkich: 6)

Musisz si─Ö zalogowa─ç by odpowiedzie─ç w tym temacie.