Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Nienawiść do modów Alpha

ostatnio zaktualizowano przez Luna101 5 lat temu
7 uczestników
12 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #62411

    Ostatnio jeszcze bardziej znienawidziłem mody Alpha przez to, że YouTuberzy, którzy tworzą z takimi modami robią ich zbyt (Jak by to powiedzieć, żeby wielki brat-administrator nie dał kary?) przesek######zowanych(?). Po prostu powiększone to i tamto oraz ubrania odsłaniające za dużo. Wcześniej nie lubiłem tego typu modów za to, że nie pasują stylem do rozgrywki, lecz teraz odkryłem inny styl tych modów, dzięki, którym Simowie wyglądają jak śmiercionośne cyborgi. Przykład:

     

    Da się tworzyć ładnych Simów, ale zwykle widzę Simów z silikonową maską.

    #62437
    Laiczi
    Uczestnik

    Cóż, ludzie mają różne gusta i jak komuś się takie coś podoba to nie wypada  go bombardować informacją, że to jest beznadziejne, bo mi się nie podoba (oczywiście przesadziłam tu specjalnie, ale mam nadzieję, że tak nie robisz). Ogólnie każdy ma prawo do swojej opini, ale powinna ona być przedstawiona w miarę kulturalnie, więc ja powiem, że

    moim zdaniem niektórzy, co prawda, przesadzają, ale że da się stworzyć modami alpha ładny efekt (według mnie). Ja osobiście co jakiś czas mam napad zazdrości, że ci yt-berzy mają masę tych modów, ale ja prawie od razu tracę ochotę na szukanie, zgrywanie, segregowanie i sprawdzanie tego wszystkiego 😀

    #62451
    Przemek
    Uczestnik

    Ja korzystam tylko z maxis match, dla mnie mody Alpha także psują estetykę gry.

    #64565
    Dana
    Uczestnik

    Może na wstępie małe sprostowanie, obiekty Alfa to są CC ( czyli Custom Contents), a nie mody. 🙂

    Mody – są to modyfikacje zmieniające rozgrywkę.

    CC – zawartość niestandardowa, która nie wpływa na rozgrywkę.

    Fakt, niektóre postaci tworzone z CC są trochę przerysowane, ale wiele z CC  jest bardziej dobrze zrobionych.

    Zarówno @Zabójczy Naleśnik XD, jak i @Laiczi – obie macie rację. Wszystko zależy od tego, co kto lubi, ale też od odrobiny talentu, smaku, gustu i wyobraźni autorów takich Simów.

    Sama lubię popatrzeć na dobrze wykonane CC i na świetnie zrobionych Simów. Jeden z najlepszych twórców  z TSR Divaka45  tworzy świetnych Simów. Dla  przykładu:

    – Simka Helena Longoria : http://www.thesimsresource.com/downloads/1441484 , – Sim Gerald Galvin : http://www.thesimsresource.com/downloads/1394785Nie używam CC z CAS w swojej grze, gdy z rzadko gram, głównie zajmuję się budowlanką.

    Generalnie stosując w grze CC, oraz mody trzeba sprawdzać na bieżąco ich aktualizacje, stare zastępować nowymi, co także zabiera czas.  Rozumiem jednak graczy, którzy je lubią, zwłaszcza, gdy mają mało dodatków (pakietów, itd) do gry (bo np. nie stać ich na zakup wszystkich). Jestem w tej dobrej sytuacji, że posiadam wszystkie dodatki, pakiety, oraz akcesoria, więc z tego co jest w grze można obecnie stworzyć ciekawe simy EA.

    Pozdrawiam wszystkich fanów gry. 🙂

    #64850
    Ayano
    Uczestnik

    Ostatnio się u mnie trochę zmieniło z modami, więc się tu wypowiem, o :D.
    Z racji tego, że mam laptopa, na samym początku korzystałam raczej z modów maxis match (mody alpha wyglądały brzydko w grze przez włączony tryb laptopa, po wyłączeniu którego w grze pojawiała się taka mgła. Myślałam, że coś mam nie tak, ale poczytałam i wiele osób skarżyło się na tę mgłę po wyłączeniu trybu laptopa). A potem, po którejś aktualizacji gry ta mgła już się nie pojawiała po wyłączeniu trybu laptopa (przepraszam za tyle powtórzeń). No to zaczęłam grać z modami alpha i grałam tak dosyć długo, prawie rok. Ostatnio jednak stwierdziłam, że mody alpha już mi się tak nie podobają i wróciłam do maxis match.

    A co do simów tworzonych przez innych w stylu alpha. Również zauważyłam to, że większość takich simek jest zbyt wyzywająca, a ubrania odsłaniają za dużo. Jasne, fajnie, jak simka czasami ubierze większy dekolt, ale nie musi mieć go w każdym stroju. Ja raczej preferowałam taki styl:

    To ostatnie zdjęcie to jedno z moich ulubionych, jakie kiedykolwiek zrobiłam w TS4 :). Tymi simkami grałam dosyć długo, ale jako że na razie zrezygnowałam z modów alpha i szybko do nich nie wrócę, to usunęłam zapis.

    #64852
    Ayano
    Uczestnik

    Tak teraz myślę, że na tych zdjęciach przecież są mody, a ja jestem w stanie wskazać linki tylko do dwóch z nich. Jeśli zdjęcia są niezgodne z regulaminem, proszę administrację o ich usunięcie.

    #64859

    Przepraszam za to całe przesadzanie. Też tak sądzę, że ja i laiczi mamy rację. Moim zdaniem Simowie stworzeni z Alpha CC wyglądają ładnie, wtedy kiedy nie mają na sobie nałożonego skina, który poprawia niedoskonałości oraz nie świeci jak przetłuszczona skóra robiąc Sima ? la Barbie/Ken, a także włosy, które mają matową teksturę, a nie świecą się jak po 3 miesiącach ich niemycia. To tylko moje opinia, ale fakt faktem, że niektórzy przesadzają i robią Simów zrobionych z 100% Alpha CC, którzy wyglądają tak jak wcześniej mówiłem – niczym androidy z silikonu/plastikowe lalki Barbie. Ja zdążyłem już zapomnieć o tym wpisie i zrobiłem go wtedy kiedy obejrzałem jakiś tam filmik z zagranicznego YouTube o Simsach podczas, którego moje oczy zaczęły krwawić, a ja sobie pomyślałem „Muszę coś z tym zrobić…”. Ogólnie każdy ma swoją opinię i styl rozgrywki (Jedni grają normalną rodziną, a inni topią Simów w basenach otoczonych murem, a mnie to nie przeszkadza, bo gra jest po to, żeby dawać rozrywkę). Ale jest taki mały eine klaine szczególik dotyczących tego typu CC. Z Maxis Match nie można przesadzić i stworzyć dziwnie wyglądającego Sima, a z Alpha tak, ale to tylko taka ciekawostka.

    #64862

    @Ayano – Nie są i przyznaje Ci rację. Osoby, które tworzą Simów z Aplha CC tak jak już mówiłem – za bardzo lekko ubranych ładnie mówiąc, by nie narażać się na ban. Mnie ciekawi czemu tak jest, że Simowie Maxis Match są głównie sportowo i luźno ubrani, a Simki Alpha mają obcisłe stroje, które na wyjście do jakiegokolwiek miejsca publicznego się nie nadają (Oprócz tych miejsc, w których nie powinieneś być ?), a mężczyźni to już się normalnie ubierają (Nie licząc czasem stroju do snu… o tym lepiej nie rozmawiać dalej…).

    #64873
    Ayano
    Uczestnik

    Osobiście nigdy nie miałam aspiracji, żeby zrobić sima wyglądającego jak barbie/ken, to po prostu nie mój  styl. A co do tych modów maxis match i tego, że nie można z nimi przesadzić – oj, zdziwiłbyś się XD. Trafiałam już na takie cuda stworzone z maxis match, że aż nie wierzyłam własnym oczom. Właśnie włosy, które ma na sobie ta blondynka imieniem Chelsea są od twórczyni, która tworzy raczej matowe fryzury. Ty o wpisie zapomniałeś, a ja dzisiaj, myszkując na forum, natknęłam się na ten temat i uznałam, że teraz jest idealny moment, abym się tu wypowiedziała :).

    #64882

    Masz rację, ale nie mówiłem, że lubisz robić z Simów lalki. To był tylko taki ogół (Bo nie wszyscy lubią plastikowych Simów myśląc, że „Przecież to jest realistyczne, a nie jakaś kreskówkowa, tandetna grafika Czwórki !!!). Najprawdopodobniej nigdy się nie zetknąłem z jakimś ohydnym zdjęciem Sima zrobionego z Maxis Match, bo ten typ modów nie jest aż tak popularny jak Alpha. Nie mówię też, że osoba używająca Alpha jest gorsza od tej, która używa Maxis Match i nie pochwalam tych osób za korzystanie z nich. Korzystaj z jakich CC ci się podoba, ale z UMIAREM. (Bo jak sama zauważyłaś nawet z Maxis Match można przeadzić.)

    #64909
    Ayano
    Uczestnik

    Wiem i też nie odebrałam tego tak, jakbyś mówił o mnie :P. Po prostu napisałam, że nigdy nie chciałam robić takich simów i już. Fakt, mody alpha są popularniejsze, ale jak ostatnio ściągałam maxis match, to zauważyłam, że łatwo można je znaleźć i jest ich sporo. Jeśli chodzi o grafikę z czwórki, to osobiście uważam, że jest cudowna (na pewno wolę ją niż tę trójkową) i nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na grafikę TS4. No ale są gusta i guściki i wiem, że to, co podoba się mi, nie musi podobać się innym. Dokładnie, niech każdy korzysta z CC z jakich mu się podoba. I w sumie jak ktoś lubi przesadzać, to niech przesadza, w końcu niech gra simami, jacy mu się podobają. My tu narzekamy na tych plastikowo zrobionych simów, ale tak po prawdzie, to osoba publikująca wizerunek takiego sima nie zmusza nas do oglądania go.

    #65478
    Oskar
    Uczestnik

    Na początku mody Alpha nijak nie pasowały mi do stylu gry. Ostatnio pomyślałem żeby dać im drugą szansę, pobrałem parę i nie razi mnie to już tak jak wcześniej. Niestety nadal bolą oczy, kiedy widzi się te nieszczęsne ikonki modyfikacji, każda zupełnie inna od poprzedniej. Z Maxis Match nigdy nie korzystałem, więc się nie wypowiem. ?

    #65482
    Luna101
    Uczestnik

    Lubię Alpha cc, ale moim zdaniem simowie, którzy mają takie aż ZA REALISTYCZNE skiny i ZA REALISTYCZNE oczy są już szczytem wszystkiego. Podczas tworzenia simów lubię mieszać style Alpha i Maxis Match 🙂 (co według niektórych jest karygodne, ale ją mam to gdzieś)

    I nie, nie podążam za tym, że simki alpha są ubierane wyzywajaco, tylko głównie ubieram je w zależności jak widzę tą simkę (głównie sportowo, ale też elegancko)

    Z takich bluzek, co są wyzywajace i mają dekolt do pępka to mam tylko 2-3, a reszta to takie bardziej sportowe ?
    To jest tylko moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać 🙂

    P.S. Jedyny rodzaj modów, który mi się nie podoba to są włosy „clay” (jak ktoś nie wie, to są włosy alpha zrobione na styl Maxis Match) Wyglądają one moim zdaniem na zbyt sztuczne i posklejane, ale mam też szacunek do osób, którym się to podoba 😀

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.