Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Dodatki Po premierze The Sims 4: Zostań Gwiazdą – wasze opinie

ostatnio zaktualizowano przez Laiczi 5 lat, 3 miesiące temu
6 uczestników
6 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #61916
    Pquest
    Uczestnik

    Witam, od premiery najnowszego dodatku minęło już trochę czasu. Więc zapewne wiele z was ma już sobie wyrobione zdanie na jego temat. Jako, że nie ma tu takiego wątku, postanowiłem go założyć, gdyż jestem ciekaw, co o nim sądzicie 😉

    #61918
    Chryzantem
    Uczestnik

    Czekałam aż ktoś założy ten temat 😀

    Gra się przyjemnie, wydaje mi się że coś zrobili z tymi wiecznymi lagami i opóźnieniami w czasie i animacjach simów, już nie występują tak często.

    A sam dodatek jak dla mnie prezentuje się… w porządku.

    plusy:

    • rzeczywiście możemy zdobywać sławę w każdej karierze, na tą chwilę testowałam Guru Techniki i Przestępcę, pojawiały się okazje które zapewniały zdobycie sławy i pieniędzy kosztem reputacji czy czegoś innego
    • system reputacji daje sporo bonusów, nie wiem jak jest po „złej stronie”, ale dobra reputacja ułatwia nawiązywanie kontaktów, dostaje się miłe wiadomości od simów, później dochodzą darmowe usługi na mieście
    • dodatek idealnie pasuje do karier internetowo-rozrywkowych, typu Guru Techniki, Media Społecznościowe, Twórczyni trendów. Stanowisko do kręcenia filmów pozwala stworzyć sima-streamera, gwiazdę simstagrama czy innego „tubera”. ale i dla muzyków/piosenkarzy sława będzie łatwa do zdobycia
    • nowa okolica jak dla mnie jest bardzo ładna
    • sława nie rozłazi się tak, jak w Trójce (mam opcję zdobywania sławy włączoną), co mnie osobiście bardzo cieszy, jest dużo możliwości by ją zdobyć, ale trzeba się napracować, żeby pozostać „na topie”
    • dziwactwa zdobywa się grając simem w konkretny sposób, myślałam że wybiera się je tak jak słabości u wampirów, a jednak nie, gra „obserwuje” zachowanie naszego sima i na tej podstawie dobiera mu dziwactwa, jest to całkiem fajne

    minusy:

    • bugi które są dosyć irytujące, na przykład ciągłe włączanie chodu „gwiazdy” pomimo że wybieramy opcję, by jej nie używać, w stanowisku do nagrywania filmików niektóre opcje znikają i trzeba wejść w CAS/wyjść na miasto żeby wróciły
    • miasto jest ładne, ale dwie parcele mieszkalne (z czego jedna to starter)… proszę, litości
    • nie da się zrobić skromnej gwiazdy. moja simka miała być dobrą filantropką, skromną i bez „wody sodowej we łbie”. no nie da się, po zdobyciu ostatniego poziomu sławy sim reaguje z obrzydzeniem na WSZYSTKICH simów pojawiających się w zasięgu wzroku (nawet na członków rodziny, oczywiście jest to bug który EA musi naprawić), co mnie irytuje niemiłosiernie. rozumiem że gwiazdy mają swoje humorki, ale bez przesady, nie każdy chce grać kapryśną rozpieszczoną gwiazdeczką (chyba że ktoś takiego sima chce)
    • pójście na normalne wydarzenie typu festiwal, dyskoteka jest niemożliwe. wszyscy simowie rzucają swoją robotę i biegną się zachwycać gwiazdą (nawet barmani i DJe). na szczęście sprzedawcy w budkach festiwalowych się z tym hamują
    • chód gwiazdy jest żenujący (moim zdaniem)
    • nowe meble i rzeczy z CAS absolutnie nie trafiły w mój gust. wiedziałam czego się spodziewać, ale z racji że nie lubię przepychu, kiczu i złota, nie wpadł mi w oko żaden przedmiot (oczywiście jest to moje zdanie)
    • zdobyłam szczyt sławy jedną simką i przyznam szczerze, że nie mam już ochoty się bawić w gwiazdorstwo żadną nową rodziną. taka jednorazowa „przygoda”, co niestety się powtarza coraz częściej w dodatkach do Czwórki

    oczywiście jest to subiektywna ocena. komuś może się podobać zapatrzona w siebie gwiazda z meblami a la złoty Hollywood. ktoś może chcieć zrobić dynastię sław, kłócących się o swoją reputację. ale jak dla mnie, za tą cenę to… „no, tak średnio, bym powiedział, tak średnio”.

    #62171
    SimPaulina
    Uczestnik

    Ten dodatek na pewno wzbogacił grę. Plusy:

    ? Dużo opcji zdobywania sławy.

    ? Ciekawe drzewko sławy, podobają mi się zwłaszcza dziwactwa.

    ? Nowe wydarzenia – wieczory talentów, gwiezdne ryki.

    ? Kariera aktorska, choć po dłuższym graniu staje się monotonna.

    Minusy:

    ? Nowa okolica nie powala.

    ? Na każdej parceli, na którą idziemy pojawia się gwiazda, przez co normalna rozgrywka jest uciążliwa.

     

    #62174
    Simsiak
    Uczestnik

    Świetne dlc ?

    #62514
    Hiruko
    Uczestnik
    • CAS nienajgorszy, tryb budowania słaby, ale do przeżycia
    • Bardzo ciekawie rozbudowany system repytacji, dziwactw i korzyści płynących ze sławy
    • Sława działa jak powinna
    • Okolica słaba, idzie się do tego trendu przyzwyczaić
    • +/- tworzenie własnej marki

    Wie ktoś gdzie odbywa się ta ceremonia tabliczkowa z 5 gwiazdek sławy?

    #62516
    Laiczi
    Uczestnik

    Jak były pierwsze firstlooki to dodatek zapowiadał się fajnie, jednak już po kilku odcinkach chyba każdy powiedział conajmniej raz, że gra robi się szybko monotonna, czy, że dodatek (nawet z wyłączoną funkcją zdobywania sławy) przeszkadza w zwykłej rozgrywce. W pracy aktora ciągle te same interakcje itd. Ja mam „strategię”, żeby nie prosić kogoś/nie kupować od razu dodatku, czy jakiejkolwiek nowej zawartości dodatkowej do simsów, tylko czekam trochę i patrzę na późniejsze reakcję. W ten sposób może nie mam całej kolekcji, ale za to pieniędzy wyrzuconych w błoto też nie (przynajmniej dla mnie)

    #62517
    Laiczi
    Uczestnik

    @Hiruko Z tego co wiem, jak masz już wystarczający poziom sławy to idziesz do tej uliczek z tabliczkami, wybierasz puste miejsce na tą „gwiazdkę” i  jest tam jakaś interakcja, żeby rozpocząć ceremonię tabliczkową, czy coś takiego. Ogólnie – chyba samemu trzeba ją „stworzyć”. Ale nie jestem pewna!

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.