Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Pomysły na sklep farmerski

ostatnio zaktualizowano przez Dana 4 lata, 1 miesiąc temu
2 uczestników
2 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #80938
    Pquest
    Uczestnik

    Witam. Założyłem ostatnio save w którym gram rodziną rolników. Ci simowie prowadzą sklep w którym sprzedają swoje plony. Problem polega na tym, że sprzedaż pojedynczych roślin zajmuje masę czasu, podczas gdy zarobek z tego jest niewielki (np. 50 simoleonów za 5 jabłek). Czy da się jakoś sprzedawać plony inaczej niż pojedynczo? Czy da się jakoś usprawnić tą sprzedaż? Czy macie jakieś pomysły co innego mógłbym sprzedawać w tym farmerskim sklepie co byłoby bardziej opłacalne np. miód?

    Jestem tak zdesperowany, że zaczynam już myśleć czy kwiaciarni zamiast tego nie otworzyć… Tylko, że to już nie będzie to samo :/

    #81048
    Dana
    Uczestnik

    Biznes sklepowy jest specyficzny.  Najbardziej opłacalne jest sprzedawanie żywności  (własnoręcznie ugotowanych, upieczonych potraw). Mogą to być ciasta, torty, pieczywo, jakieś dania obiadowe.

    Niestety nie opłaca się sprzedawać pojedynczych owoców, czy warzyw, bo każdy taki owoc/warzywo jest bardzo tani, no i każdy rośnie w innym sezonie. Gdy warzywa/owoce urosną to możesz kliknąć na krzak/drzewo i wybierasz opcję „sprzedaj wszystko”, wtedy cały zbiór zostanie sprzedany, a pieniądze dodane do Twojej rodziny (ale nie sklepu).

    Miód też jest bardzo tani, jego cena kształtuje się od 9 do 25 simoleonów – jej wysokość  zależy od :

    – umiejętności bartnika,

    – jego stopnia zaprzyjaźnienia z pszczołami

    – jakości zbioru (każdy zbiór może mieć inną jakość, a nawet pojedyncze słoiki w każdym zbiorze też mają różną jakość).  W jednym zbiorze miodu może być kilka/kilkanaście słowików, a potem musisz czekać,  gdy znowu pojawi się możliwość zebrania miodu.

    Tak więc uprawy oraz miód pomocne są jedynie do robienia potraw. Za potrawy dostaniesz od kilkudziesięciu do kilkuset simoleonów.

    #81049
    Dana
    Uczestnik

    Zbudowałam wiele takich sklepów.

    Możesz zrobić tak: Ustaw  parcelę mieszkalną, jako sklep, a nad nim – na pierwszym piętrze budujesz mieszkanie – z tyłu duży ogród, w którym także ustawisz ule, obok możesz zbudować basen-staw, z debugu dodasz tabliczkę połowu i w takim stawie można łowić ryby. Z plonów, połowów ryb, oraz miodu, rodzina będzie gotować potrawy i sprzedawać je w sklepie.  Nie trzeba wtedy codziennie wracać do mieszkania (na parcelę mieszkalną, a za parcelę mieszkalną może służyć pusta działka (groszowe rachunki).

    To moje przykładowe sklepy z mieszkaniem (wszystkie współgrające z najnowszą aktualizacją gry):

    1. Najstarszy (zawiera CC): Herbes in winery – http://www.thesimsresource.com/downloads/1335912

    2. The garden center (bez CC)- też dawno temu zbudowany : The garden center – http://www.thesimsresource.com/downloads/1302721

    3. Ten zbudowałam po wyjściu dodatku sezony – sprzedaję w nim także miód i wyroby upieczone na bazie miodu: Winnie the Pooh (bez CC) – http://www.thesimsresource.com/downloads/1420080

     

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.