fbpx

Problem – The Sims 2 Ultimate Collection

Główna Fora Inne gry Starsze generacje Problem – The Sims 2 Ultimate Collection

• Aoife
    1 tydzień, 4 dni temu #

Witam serdecznie! Mój problem jest dosyć złożony, a ja sama nie zbyt znam się na tego typu rzeczach, dlatego postanowiłam zapytać na forum. Posiadam całą kolekcję The Sims 2 w wersji płytowej zakupioną parę lat temu. Niedawno zmieniałam komputer, przez co z systemu Windows XP przesiadłam się na 10. Zainstalowałam wszystkie dodatki, odpaliłam grę bez problemu. Schody zaczęły się gdy chciałam zagrać dłużej. Od razu po wybraniu rodziny, czy wejściu w CAS wywalało mnie do pulpitu z informacją, że wystąpił błąd i aplikacja zostanie zamknięta. Szukałam odpowiedzi na własną rękę, pisałam bezpośrednio do EA. Konsultant podarował mi elektroniczną wersję Ultimate Collection mówiąc, że powinno to rozwiązać problem. Odinstalowałam więc wszystko i zainstalowałam grę ponownie, tym razem z Origin. Problem nie zniknął, wciąż dzieje się to samo, po 2-3 minutach gra wywala mnie do pulpitu. Przyznam, że lekko się wściekłam, szukałam rozwiązania problemu i wyczytałam, że wszystkiemu winny jest Secure Rom i należy go ręcznie usunąć, gdyż aktualizacja do Ultimate Collection sama tego nie zrobi. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego po miesiącach starań i prób, zwracam się z prośbą o pomoc i zdaję na wiedzę Forumowiczów 😀 Próbowałam ustawiać zgodność, nic to nie dało, program antywirusowy też raczej nie jest winny niczemu, ponieważ posiadam całą kolekcję Trójki i część dodatków do Czwórki – gry działają bez zarzutu.

Vince1994
    1 tydzień, 4 dni temu #

Pobierz program graphic rules maker.

Aoife
    1 tydzień, 4 dni temu #

Z tego co się orientuję, ten program pomaga naprawić błędy związane z grafiką, która u mnie działa akurat w porządku. W każdym razie, nie zaszkodzi spróbować, dzięki za radę.

Vince1994
    1 tydzień, 4 dni temu #

Pomógł ten program?

Aoife
    1 tydzień, 4 dni temu #

Niestety nie, właściwie nic się nie zmieniło. Tak jak pisałam wcześniej, grafika jest w porządku, nie różni się niczym od tej na XP, jedynym problemem jest fakt, że po ok. minucie gry pojawia się “błąd” i wywala mnie do pulpitu.

Vince1994
    1 tydzień, 4 dni temu #

Antywirus nie jes niczemu winien,mi się wydaje że jest,mógł akurat usunąć akurat ważny plik w tej grze,komputer masz dobry skoro The Sims 3 najgorzej zoptymalizowana gra chodzi dobrze,albo masz za nowoczesny komputer na The Sims 2, nowe komputery gardzą starymi grami.

Aoife
    6 dni, 9 godz. temu #

Możliwe, tak jak mówiłam, nie znam się na informatyce :p

W takim razie niewiele mogę zrobić?

Przeglądasz 7 postów - 1 z 7 (wszystkich: 7)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.