Strona Glówna Fora INNE GRY Starsze gry The Sims Problem – The Sims 2 Ultimate Collection

ostatnio zaktualizowano przez Simsomaniak19 4 lata, 11 miesięcy temu
6 uczestników
13 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #59394
    Aoife
    Uczestnik

    Witam serdecznie! Mój problem jest dosyć złożony, a ja sama nie zbyt znam się na tego typu rzeczach, dlatego postanowiłam zapytać na forum. Posiadam całą kolekcję The Sims 2 w wersji płytowej zakupioną parę lat temu. Niedawno zmieniałam komputer, przez co z systemu Windows XP przesiadłam się na 10. Zainstalowałam wszystkie dodatki, odpaliłam grę bez problemu. Schody zaczęły się gdy chciałam zagrać dłużej. Od razu po wybraniu rodziny, czy wejściu w CAS wywalało mnie do pulpitu z informacją, że wystąpił błąd i aplikacja zostanie zamknięta. Szukałam odpowiedzi na własną rękę, pisałam bezpośrednio do EA. Konsultant podarował mi elektroniczną wersję Ultimate Collection mówiąc, że powinno to rozwiązać problem. Odinstalowałam więc wszystko i zainstalowałam grę ponownie, tym razem z Origin. Problem nie zniknął, wciąż dzieje się to samo, po 2-3 minutach gra wywala mnie do pulpitu. Przyznam, że lekko się wściekłam, szukałam rozwiązania problemu i wyczytałam, że wszystkiemu winny jest Secure Rom i należy go ręcznie usunąć, gdyż aktualizacja do Ultimate Collection sama tego nie zrobi. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego po miesiącach starań i prób, zwracam się z prośbą o pomoc i zdaję na wiedzę Forumowiczów 😀 Próbowałam ustawiać zgodność, nic to nie dało, program antywirusowy też raczej nie jest winny niczemu, ponieważ posiadam całą kolekcję Trójki i część dodatków do Czwórki – gry działają bez zarzutu.

    #59395
    Vince1994
    Uczestnik

    Pobierz program graphic rules maker.

    #59396
    Aoife
    Uczestnik

    Z tego co się orientuję, ten program pomaga naprawić błędy związane z grafiką, która u mnie działa akurat w porządku. W każdym razie, nie zaszkodzi spróbować, dzięki za radę.

    #59397
    Vince1994
    Uczestnik

    Pomógł ten program?

    #59402
    Aoife
    Uczestnik

    Niestety nie, właściwie nic się nie zmieniło. Tak jak pisałam wcześniej, grafika jest w porządku, nie różni się niczym od tej na XP, jedynym problemem jest fakt, że po ok. minucie gry pojawia się „błąd” i wywala mnie do pulpitu.

    #59403
    Vince1994
    Uczestnik

    Antywirus nie jes niczemu winien,mi się wydaje że jest,mógł akurat usunąć akurat ważny plik w tej grze,komputer masz dobry skoro The Sims 3 najgorzej zoptymalizowana gra chodzi dobrze,albo masz za nowoczesny komputer na The Sims 2, nowe komputery gardzą starymi grami.

    #59519
    Aoife
    Uczestnik

    Możliwe, tak jak mówiłam, nie znam się na informatyce :p

    W takim razie niewiele mogę zrobić?

    #59827
    Hiruko
    Uczestnik

    U mnie, na siódemce, wszystko śmiga, więc jedyne co mi do głowy przychodzi, to to, że nawet ich cyfrowa wersja nie jest (przynajmniej w pełni) optymalna z dziesiątką. Jest to wyższy stopień wtajemniczenia, więc ktoś inny powinien ci w tym pomóc na miejscu, ale możesz spróbować:
    – postawić komputer na dwuch systemach i przy starcie przełączaś się na ten dodatkowy
    – oszukać komputer i wmówić mu, że jest sobą i jednocześnie wirtualną maszyną, na którą postawisz na innej wersji systemu
    – tak długo grzebać w ustawieniach i internecie, aż znajdziesz coś innego, na co tutaj nikt nie wpadł
    Sama asem nie jesem, do tego w pełni samouk, więc nie chcę angażować się w sprzęt inny, niż własny, dlatego lepiej poszukać wśród osób, które sama znasz i mają do tego umiejętności. Gdybyś chciała się bawić w wirtualną maszynę, nie zapomniej o zrobieniu kopii zapasowej.

    #60163
    Vince1994
    Uczestnik

    @Hiruko

    Ja ma dziesiątkę i gra mi śmiga bez problemu lepiej niż na XP,a ty nadal używasz siódemki ten system za dwa lata podzieli los XP przestanie być wspierany.

    @Aoife

    Nie wiem dlaczego ta gra ci wywala,mi działa dobrze nawet nie musiałem instalować tego programu ale zainstalowałem żeby grafika była lepsza,może brakuje jakiegoś pliku antywirus może ci usunął wyłącz antywirusa i zainstaluj grę od nowa.

    #66948
    Kasiunia
    Uczestnik

    Ja mam taki problem, że nie mogę zmienić rozdzielczości.. :/ Ani programem Graphic Rules Maker, ani innymi sposobami z podmianą plików np.

    Jakiś pomysł mile widziany ?

    #66956
    Sushi
    Uczestnik

    Ja miałem okazję wypróbować ten sposób ze zmianą jednej wartości w pliku. U mnie się sprawdził, więc zostawiam tutaj link do filmu.
    *KLIK*
    Mam nadzieję, że zadziała u Ciebie, Kasiu.
    Pozdrawiam.

    #66971
    Kasiunia
    Uczestnik

    @Sushi  dzięki 🙂 Ale próbowałam.. i nic 🙁

    #66972
    Simsomaniak19
    Uczestnik

    spróbuj otworzyć w trybie zgodności z xpek

    #66973
    Simsomaniak19
    Uczestnik

    2 sposób masz może oprogramowanie nividii spróbuj zrobić wyszukaj gre i ustaw optymalne ustawienia gry. może to coś da

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.