Problem – The Sims 2 Ultimate Collection

Główna Fora INNE GRY Starsze gry The Sims Problem – The Sims 2 Ultimate Collection

 • Aoife
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Witam serdecznie! Mój problem jest dosyć złożony, a ja sama nie zbyt znam się na tego typu rzeczach, dlatego postanowiłam zapytać na forum. Posiadam całą kolekcję The Sims 2 w wersji płytowej zakupioną parę lat temu. Niedawno zmieniałam komputer, przez co z systemu Windows XP przesiadłam się na 10. Zainstalowałam wszystkie dodatki, odpaliłam grę bez problemu. Schody zaczęły się gdy chciałam zagrać dłużej. Od razu po wybraniu rodziny, czy wejściu w CAS wywalało mnie do pulpitu z informacją, że wystąpił błąd i aplikacja zostanie zamknięta. Szukałam odpowiedzi na własną rękę, pisałam bezpośrednio do EA. Konsultant podarował mi elektroniczną wersję Ultimate Collection mówiąc, że powinno to rozwiązać problem. Odinstalowałam więc wszystko i zainstalowałam grę ponownie, tym razem z Origin. Problem nie zniknął, wciąż dzieje się to samo, po 2-3 minutach gra wywala mnie do pulpitu. Przyznam, że lekko się wściekłam, szukałam rozwiązania problemu i wyczytałam, że wszystkiemu winny jest Secure Rom i należy go ręcznie usunąć, gdyż aktualizacja do Ultimate Collection sama tego nie zrobi. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego po miesiącach starań i prób, zwracam się z prośbą o pomoc i zdaję na wiedzę Forumowiczów 😀 Próbowałam ustawiać zgodność, nic to nie dało, program antywirusowy też raczej nie jest winny niczemu, ponieważ posiadam całą kolekcję Trójki i część dodatków do Czwórki – gry działają bez zarzutu.

  Vince1994
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Pobierz program graphic rules maker.

  Aoife
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Z tego co się orientuję, ten program pomaga naprawić błędy związane z grafiką, która u mnie działa akurat w porządku. W każdym razie, nie zaszkodzi spróbować, dzięki za radę.

  Vince1994
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Pomógł ten program?

  Aoife
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Niestety nie, właściwie nic się nie zmieniło. Tak jak pisałam wcześniej, grafika jest w porządku, nie różni się niczym od tej na XP, jedynym problemem jest fakt, że po ok. minucie gry pojawia się “błąd” i wywala mnie do pulpitu.

  Vince1994
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Antywirus nie jes niczemu winien,mi się wydaje że jest,mógł akurat usunąć akurat ważny plik w tej grze,komputer masz dobry skoro The Sims 3 najgorzej zoptymalizowana gra chodzi dobrze,albo masz za nowoczesny komputer na The Sims 2, nowe komputery gardzą starymi grami.

  Aoife
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Możliwe, tak jak mówiłam, nie znam się na informatyce :p

  W takim razie niewiele mogę zrobić?

  Hiruko
  5 miesięcy, 4 tygodnie temu #

  U mnie, na siódemce, wszystko śmiga, więc jedyne co mi do głowy przychodzi, to to, że nawet ich cyfrowa wersja nie jest (przynajmniej w pełni) optymalna z dziesiątką. Jest to wyższy stopień wtajemniczenia, więc ktoś inny powinien ci w tym pomóc na miejscu, ale możesz spróbować:
  – postawić komputer na dwuch systemach i przy starcie przełączaś się na ten dodatkowy
  – oszukać komputer i wmówić mu, że jest sobą i jednocześnie wirtualną maszyną, na którą postawisz na innej wersji systemu
  – tak długo grzebać w ustawieniach i internecie, aż znajdziesz coś innego, na co tutaj nikt nie wpadł
  Sama asem nie jesem, do tego w pełni samouk, więc nie chcę angażować się w sprzęt inny, niż własny, dlatego lepiej poszukać wśród osób, które sama znasz i mają do tego umiejętności. Gdybyś chciała się bawić w wirtualną maszynę, nie zapomniej o zrobieniu kopii zapasowej.

  Vince1994
  5 miesięcy temu #

  @hiruko

  Ja ma dziesiątkę i gra mi śmiga bez problemu lepiej niż na XP,a ty nadal używasz siódemki ten system za dwa lata podzieli los XP przestanie być wspierany.

  @Aoife

  Nie wiem dlaczego ta gra ci wywala,mi działa dobrze nawet nie musiałem instalować tego programu ale zainstalowałem żeby grafika była lepsza,może brakuje jakiegoś pliku antywirus może ci usunął wyłącz antywirusa i zainstaluj grę od nowa.

Przeglądasz 9 postów - 1 z 9 (wszystkich: 9)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.