Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne Problem z zachowaniem zwierząt

ostatnio zaktualizowano przez Dana 5 lat, 2 miesiące temu
5 uczestników
10 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #64462
    Ryszka
    Uczestnik

    od jakiegoś czasu mam problem z zachowaniem się zwierząt. pies, np. bawi się w kaluży i sim, który wcześniej go zaadoptował nie może go zganić, ale inny sim już tak. Wiecie może o co chodzi ?

    sprawdzałam modyfikacje, wszystko działa i jest aktualne

    #64463
    cd ??
    Uczestnik

    Mam bardzo podobnie, koty wchodzą na blaty i jak chce je zganić, nie ma odpowiedniej interakcji. Może to zwyczajnie bug, który zostanie naprawiony w przyszłości?

    #64464
    bluesocks
    Uczestnik

    Mam taki sam problem z kotami wchodzącymi na blat… Pojawiło się to jakoś jesienią więc chyba jest wynikiem błędu, którejś aktualizacji 🙁

    #64465
    Dana
    Uczestnik

    Kochani, tamten problem (z blatami) został przez EA dawno naprawiony. Teraźniejsze problemy ze zwierzętami  mogą być  wynikiem nieaktualnych modów, lub/i CC. Sprawdźcie także aktualizacje gry, Origin , oraz Windows, a także sterownii do swioich kart graficznych.

    #64469
    bluesocks
    Uczestnik

    Na bieżąco pobieram aktualizacje, poza tym nie korzystam z żadnych modów więc nie wiem czemu dalej to trwa :/ Jeśli chodzi o Windows i wszelkie sterowniki i kartę to tak samo, wszystko podlega aktualizacjom na bieżąco. Może taki urok moich kotów? Ewentualnie, tak jak w prawdziwym życiu, moje simowe koty uważają, to nie ja jestem ich właścicielem tylko one posiadają mnie 😉

    #64476
    Dana
    Uczestnik

    @bluesocks , nie spotkałam się z takim błędem na AHQ, ani na części polskiej, ani na amerykańskim answers (jestem tam doradcą zatwierdzonym przez EA).

    Błędy w grze bez żadnych modów także się zdarzają, niektóre z nich występują losowo i u nielicznych graczy. Możemy je zminimalizować  poprzez  poprawne zapisywanie gry.

    Gra zapisywana według zwyklej opcji zapisz po jakimś czasie może generować błędy, gdyż nadpisuje jeden zapis(save) nad drugim.  A już opcja zapisz i wyjdź jest niedopuszczalna (twórcy powinni usunąć ją z gry), bo niemal za każdym razem generuje błędy.

    Jedyną dobrą opcją zapisywania gry jest Zapisz jako, gdyż  dzięki tej opcji każdy saves (sejw) zapisuje się osobno i gdy pójdzie coś nie tak to zawsze można wrócić do poprzedniego zapisu gry.

    Moja rada jest taka:

    1. Rodzinę  w której występuje ten problem przenieś na inną parcelę i sprawdź, czy tam też wystąpi ten błąd.  Jeżeli nadal będzie to spróbuj tzw. czystego rozruchu gry, czyli:

    1. Zapisz tę rodzinę do Biblioteki, a następnie wyślij ją do Galerii.

    2. Napraw grę na Origin, następnie wyloguj się .

    3. Do folderu gry znajdującego się w Moich Dokumentach dodaj jakąś nazwę, np: The Sims 4 – stara gra.

    4. Zaloguj się na  Origin i włącz grę – utworzy się całkiem nowa gra, a w moich Dokumentach powstanie nowy folder gry.

    5.  Do tej gry wejdziesz przez CAS, więc tam od razu pobierz sobie swoją rodzinę z Galerii, (będzie miała zachowane wszystkie umiejętności z poprzedniej gry, oraz poziom pracy).

    6. Wprowadź rodzinę do jakiegoś domu EA i sprawdź, jak teraz zachowują się zwierzaki.

    Pozdrawiam. 🙂

     

     

    #64477
    Kasiunia
    Uczestnik

    Mam to samo! Sim może skracić a Simka nie .. :/

    I nie mam modów ani CC..

    #64481
    Dana
    Uczestnik

    @Kasiunia zrób to co napisałam wyżej. 🙂

    #64485
    Dana
    Uczestnik

    Tu jest odpowiedź EA z amerykańskiego answer:  https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/BY-DESIGN-CD-Pets-wont-interact/td-p/6486536 – sprawdzili i  nie ma w grze takiego błędu.  Także amerykańscy Hero (doradcy, którzy współpracują z EA) – nie odnotowali w swoich grach takiego bugu.

    Przy okazji,  sama sprawdziłam w mojej grze i także nie odnotowałam takiego błędu.

    Dlatego doradzam, zapisujcie grę tylko według opcji „Zapisz jako”.

    Pozdrawiam.

     

    #64495
    bluesocks
    Uczestnik

    @Danuta720 bardzo dziękuję za pomoc! Wypróbuje te sposoby i mam nadzieję, że to może 🙂 Faktycznie zdarza mi się w pośpiechu skorzystać z opcji „zapisz” albo „Zapisz i wyjdź” więc może to jest źródło problemu 🙂

    Zastanawia mnie jeszcze czy na te problemy może wpływać ilość godzin jakie grałam? Bo gdy się tak dłużej zastanowię to w nowych rodzinach koty reagują prawidłowo, a w tych wielopokoleniowych jest właśnie ten problem.

     

    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję! 🙂

     

    #64502
    Dana
    Uczestnik

    @bluesocks , gdyby błędy gry zależały od godzin grania to pewnie miałabym ich już pełno 😉 , gdyż według licznika mam ponad 9000 godzin! Jestem codziennie w grze (po kilka godzin dziennie), buduję w miesiącu kilkanaście domów, potem je testuję (czyli gram), robię zdjecia, a następnie publikuję na TSR. Testuję też samą grę… zrobiło się tego sporo, a nie mam  błędów, chyba, że liczyć te drobne, które generuje EA (ale potem zazwyczaj je naprawia) .  😉

     

    Nie musisz się więc martwić,  dobrze  jednak, żebyś od czasu do czasu zmieniała aktywne rodziny, bądź przenosiła je do innych domów (domy, które lubisz i w ktorych grasz, także możesz przenosić w inne miejsce, lub do innego świata), to spowoduje mniej błędów w grze.  No i zawsze zapisuj grę według opcji „zapisz jako”.

    Pozdrawiam wiosennie! 🙂

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.