Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #2

ostatnio zaktualizowano przez Ginewra 5 lat, 1 miesiąc temu
7 uczestników
17 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #64394
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Cześć! Witajcie w drugiej odsłonie wyzwania dla budowniczych. Zadania w tym wyzwaniu będą nieco różnić się od siebie. W tym tygodniu będziecie musieli zająć się budową domu dla wielbicieli całorocznego ogrodnictwa. Dom powinien spełniać poniższe kryteria i musi pasować do historii podanej niżej. Zwycięzca otrzyma medal ?Mistrz budownictwa? oraz 295 monet. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet za udział w wyzwaniu. Powodzenia!

     

    Historia: Luiza od zawsze uwielbiała pracować w ogrodzie. Wcześniej była kelnerką, ale gdy tylko odkryła smykałkę do uprawiania roli, niemal natychmiast porzuciła zabawę z gastronomią. Teraz zarabia na swoim ogrodzie – ma w nim kwiaty, z których tworzy bukiety, mały sad pełen jabłek, kilka grządek marchewek i wiele innych krzewów. Od zawsze marzyła o małej szklarni, gdzie jej zieloni przyjaciele przetrwają zimę.

     

    • Zdjęcie musi pochodzić z gry z serii The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną ilość zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji (mebli, włosów, fryzur itp.)
    • Można używać kodów, powiększania i pomniejszania obiektów
    • Zwycięska praca pojawi się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzymuje odznakę ?Mistrz budownictwa?
    • Autor zwycięskiej pracy otrzymuje 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy zdobywają 105 monet
    • Zdjęcie może być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie nie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć

     

    #64459
    Oliwier
    Uczestnik

     

    #64486
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    #64515
    Ginewra
    Uczestnik

    Dzień dobry wszystkim! Z tej strony ponownie firma budowlano-remontowa, Ginewra & Company sp. z o.o.!

    Naszą dzisiejszą klientką jest panna Luiza ? miłośniczka wszelkiej zieleni i roślinności oraz zapalona ogrodniczka. Przez wzgląd na jej zdecydowane pasje, w mig dopasujemy dom do jej osobowości. Nasza propozycja będzie zawierać mnóstwo roślinności (także tej hodowlanej) oraz kolorystykę brązowo-zieloną. Także w domu nie zabraknie miejsca na kwiaty doniczkowe 😉

     

     

    Oto nasza propozycja:

    Dom jest mały, jego metraż jest odpowiedni dla pary. Obok niego, na pierwszym planie, jest wymarzona szklarnia panny Luizy, a zaraz za nią ? altana, co by klienta mogła spędzać czas wygodnie pośród natury.

     

    Wejdźmy może do środka?

    Zaraz za drzwiami wita nas otwarty salon połączony z jadalnią oraz kuchnią.

    Na szczególną uwagę zasługuje ścianka roślinna ? wszak ogrodem można się zajmować nie tylko na zewnątrz 😉

     

    Tu mamy bliższe spojrzenie na część jadalnianą:

    A tu na główne wejście domu.

    Przejdźmy teraz do kuchni?

    Kuchnia utrzymana jest w chłodnej, szaro-zielonej kolorystyce. Także tutaj znalazło się miejsce dla kwiatów doniczkowych oraz innych, zielonych dekoracji.

    A także żółtych, co by oczu nie przemęczać jednostajną zielenią 😉

     

    Za kuchnią możemy zobaczyć dwoje drzwi ? lewe prowadzą do sypialni, prawe: do łazienki. Pójdźmy najpierw w lewą stronę?

    Oto miejsce wypoczynku pani kwiatów i zieleni 🙂 Przytłumione światło sprawia, że sypialnia wydaje się być jeszcze bardziej przytulna i kameralna. Żółć została dodana, by przełamać wszechobecne zielenie.

    A tu drugi kąt sypialni ? oprócz kwiatów mniej i bardziej żywych, znalazło się też miejsce na dwa obrazy o tematyce natury.

     

    Teraz przejdziemy do łazienki:

    Łazienka to kolejne pomieszczenie, gdzie króluje ciepły, choć jasny brąz. Oczywiście i tu musiały znaleźć swoje miejsce zielone dodatki oraz roślinność?

    Tu również oświetlenie jest przytłumione, by nadać pomieszczeniu nieco bardziej przytulny charakter.

    To już koniec pomieszczeń w domu. Jednak został nam jeszcze ogród?

    Spojrzenie z tarasu?

    I na taras?

    Spojrzenie na altanę?

    I na szklarnię, gdzie znalazło się też miejsce na stół do tworzenia bukietów. Takie rozwiązanie ma jeden wielki plus ? klienta może pracować pośród ukochanej zieleni, nie martwiąc się pogodą na zewnątrz ? deszcz, czy śnieg na głowę jej nie spadnie 🙂

     

    Kiedy już mieszkanie jest gotowe, można się zająć swoją ulubioną czynnością?

    Powitajmy pannę Luizę ? właśnie widzimy ją ?w swoim żywiole? 😀

     

    A na koniec? widok nieco z wyższa… TAK! Dorobiliśmy się drona! 😀 (tak naprawdę, to jest on wypożyczony, ale ćśś?). Dzięki takiej wysokości można zobaczyć, że sam ogród tonie w kwiatach – kondygnacje budynku są otulone przez różne rodzaje krzewów, przy szklarni znajduje się niska rabata kwiatów (by za mocno nie zacieniały), także altana nie jest wolna od roślinności. Oprócz tego obok i przed szklarnią znajdują się umiłowane sady Luizy. A całość przysłania romantyczne drzewko 🙂

     

    #64524
    ArtSim
    Uczestnik

    #64639
    Ginewra
    Uczestnik

    O mamo… kliknęłam na te obrazki @ArtSim -a PPM, wybrałam „pokaż obraz” i do teraz nie mogę przestać się śmiać 😀

    #64666
    Laiczi
    Uczestnik

    O jeju… Ale ze mnie gapa! Zobaczyłam tego „posta” i zabrałam się za robienie domku. Właśnie wyszłam z simsów i popatrzyłam na datę… Hahah nie ma to jak zrobić dwie „sesje” z budowania domku, prawie skończyć go meblować i zobaczyć, że wyzwanie jest z poprzedniego tygodnia! Przynajmniej zauważyłam u siebie poprawę z budowaniem i zobaczyłam, że jak się postaram to umiem (chyba) ładnie budować. Pomimo, że zadanie skończyło się już to i tak chyba dokończę ten domek, bo mi się spodobał 😛

     

     

     

     

    P.S. Mogę dostać jakiś medal gapy czy coś hahah

    #64669
    Laiczi
    Uczestnik

    @Ginewra a o co chodzi? Jestem na laptopie i nie ma chyba u mnie takiej opcji hahah

    #64672
    Ginewra
    Uczestnik

    Na laptopie nie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy? Touchpada nawet nie ma? Dziwne… Chyba że Win 10 zablokował możliwość klikania prawym przyciskiem, ale też nie bardzo w to wierzę… Ciekawe.

    #64680
    Laiczi
    Uczestnik

    Mam prawy przycisk myszy i mogę kliknąć na to zdjęcie, tylko nie mam właśnie opcji „pokaż zdjęcie” 😛 I tak… mam Win 1o xd

    #64693
    Ginewra
    Uczestnik

    Jak się dorwę do 10tki, to sprawdzę, może jest to inaczej opisane 🙂

    #64724
    Laiczi
    Uczestnik

    Spoko, dzięki hahah

    #64942
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Gratulacje dla @Ginewra! Od razu widać, że mieszka tam ktoś kto pasjonuje się ogrodnictwem 🙂

    Dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym wyzwaniu! Każda praca jest wyjątkowa i ma swój urok. Naprawdę jestem pod wrażeniem tego co wyczarowaliście 🙂

     

    #65023
    Ginewra
    Uczestnik

    Rozumiem, że wygrałam..? Pytam, bo zazwyczaj to Karol ogłaszał wyniki, a nie było wspomniane, że teraz ty całość przejmujesz (nie tylko opiekę, ale też ogłaszanie wyników i zakładanie wyzwań) 🙂

    A jeśli tak – to jeszcze nie otrzymałam medalu i monet. Mam to zgłosić w jakimś oficjalnym wątku, czy poczekać jeszcze parę dni?

    #65024
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Ginewra zgadza się, zwyciężyłaś w tej edycji 🙂 Jeśli chodzi o medal i monety to nie ma potrzeby zgłaszania w innym wątku, zanotowałam i zajmę się tym 😉

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.