Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #6

ostatnio zaktualizowano przez cd ?? 4 lata, 12 miesięcy temu
7 uczestników
11 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #66044
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Hej wszystkim! 🙂 Tym razem stworzymy idealną salę lekcyjną 😉 Praca powinna spełniać podane kryteria i pasować do historii. Wyzwanie będzie trwać do 24 kwietnia, wtedy też wybierzemy zwycięzcę. Zwycięzca otrzyma medal ?Mistrz budownictwa? i 295 monet. Każdy z uczestników otrzyma 105 monet. Monety są nadal do rozdawania, więc dla tych, którzy zdecydują się zaprezentować pracę również w swoim temacie w Galerii dzieł dorzucam jeszcze 50 monet 😉 Dobrej zabawy! 🙂

     

    Historia: Szkoła w Newcrest planuje remont jednej sali lekcyjnej i szuka kogoś z gotowym pomysłem i projektem. Uczniom marzy się klasa pełna kolorów i sprzętów, która pozwoli na połączenie nauki i zabawy.

     

    • Zdjęcia muszą pochodzić z serii The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną liczbę zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji ( włosy, meble itp. )
    • Można używać kodów, pomniejszania i powiększania obiektów
    • Zwycięska praca ma szansę pojawić się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma odznakę „Mistrz Budownictwa”
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet
    • Zdjęcia mogą być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie nie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć
    #66050
    ArtSim
    Uczestnik

    Czy można wybrać rodzaj sali np.  W-F plastyka przyroda.  Czy ma być ogólna?

    #66051
    Ginewra
    Uczestnik

    Widzę, że zniknął mój komentarz… Pytałam ilu osobowe są klasy, bo nie chciałabym, żeby jakiemuś dzieciakowi stolika zabrakło 😉

     

    #66052
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @ArtSim @Ginewra wszystko zależy od Was 😉 Rodzaj klasy dowolny, wielkość klasy też dowolna, może być dla 3 uczniów, może być i dla 30 🙂 Pozdrowienia i udanego dnia!

    #66060
    Laiczi
    Uczestnik

    ciekawy temat! i nie trzeba dużo zdjęć robić :p Czyli coś dla mnie

    #66066
    ArtSim
    Uczestnik

    Firma ArtSim Sp.oz przedstawiają szkołę (którą przez pomyłkę miast wybudowaną w Wierzbowej Zatoczce). W szkole mieszczą się 2 sale ,łazienka i kuchnia lecz skupimy się na 1 klasie.

    Sala jest do wszystkich przedmiotów od muzyki do geografii. Sala jest przypasowana do ilości uczniów w klasie.

    Szkoła choć jest mała jest też bardzo przywiązana do multimediów – zobaczyć tam można najnowsze komputery i tablice interaktywną.

    Szkoła jest dla dzieci więc zrobiono ją we współpracą z dziećmi – na ścianach wiszą plakaty i liczne obrazy (liczne czyli 2).

    Dzieci pewnie ucieszą się z sali,  nawet zadomowiło się zwierzątko klasowe – Rybka Tadziu.

    #66068
    Laiczi
    Uczestnik

    Cześć! Pierwszy raz się zebrałam i wykonałam zdjęcia do remontu tygodnia xD Dodatkowo sprawnie mi to wszystko poszło. Także, chciałabym przedstawić wam projekt klasy. Sala jest w jasnych kolorach oraz ma ciekawe zaplecze, jednak opisywać dokładniej będę ją w trakcie jej pokazywania. Zdjęcia zostały wykonane z kilku perspektyw 🙂

     

    Przed zaprezentowaniem pierwszego zdjęcia, powinnam zaznaczyć, że jest to sala ogólna (przeznaczona do wielu przedmiotów). Jednak pomimo tego, jest ona bardzo  dobrze zagospodarowana, ponieważ jej wyposażenie jest zaopatrzone w obiekty dotyczące wielu dziedzin. Ma ona również nowoczesny program. Dzięki tym cechom, w takiej ładnej, kolorowej i pożytecznej sali, jest wszystko czego potrzeba, aby znakomicie wspomagać nauczanie 🙂

     

     

     

    Pierwsze dwa zdjęcia są zrobione z perspektywy drzwi wejściowych

     

     

    Już tutaj można zauważyć efekty nowoczesnego programu, którymi są m.in.:

    -kinowe ustawienie ławek, dzięki któremu każde dziecko widzi wszystko 🙂

    -codziennie uzupełniną miskę ze świeżymi owocami, które są przeznaczone zarówno  dla nauczycieli, jak i dla uczniów

    -tablicę interaktywną/telewizor do celów naukowych 😉

     

     

    Kolejne zdjęcia są wykonane z ławki nauczyciela

     

     

    Tu można zauważyć drugą część sali, która jest niewidoczna „z drzwi”. Widać tu ciekawe obrazy, przeszklony kantorek/magazynek i, poniekąd, co się w nim znajduje.

     

    Kolejne zdjęcia będą wykonane z ławek uczniów.

     

    Z tego miejsca widać, że na środek sali wyciągnięte są rzeczy do lekcji biologii. Można zauważyć również, jak chcielibyśmy, aby były przeprowadzane lekcje w tej klasie: nauczyciel bierze rzeczy, których potrzebuje z magazynku na przód pomieszczenia, tak aby wszyscy widzieli omawiane kwestie. Następnie opracowuje z dziećmi dany temat, zapraszając również uczniów na środek. Jest to lekcja interaktywna, przez co podopieczni lepiej przyswoją wiedzę 😀

     

    Tu za to bardziej przbliżamy wygląd tyłu sali. Ujżeć można na nim kamerę, która jest zamontowana dla bezpieczeństwa uczniów oraz, aby w przypadku kradzieży zlokalizować sprawcę. W jednym miejscu klasy jest duże okno, dzięki któremu do pomieszczenia może wpłynąć trochę naturalnego światła. Obok stoi także akwarium. Zauważyć można również wiszące na ścianie plakaty naukowe i tablicę korkową, która mogłaby być używana na forum klasy. Dla pogody ducha i oczyszczenia pokoju ze złej atmosfery, pod oknem stanęła także roślinka.

     

    Tutaj fotografia pokazuje jak wygląda magazynek/kantorek zza szyby. Szkło jest w odcieniu mleka, co nadaje niecodzienny wygląd. „Przechowywalnia” może wydawać się pusta, jednak trzeba zauważyć, że niektóre rzeczy są wyciągnięte, a dodatkowo jest przygotowane miejsce na zakup większej ilości przedmiotów naukowych 🙂

     

     

    Teraz zdjęcia magazynku od środka. Można na nich przyuważyć m.in.:

    -różne obrazy

    -dużą szafę z pudłami i wyjętymi m.in. drobnymi rzeczami do chemii i biologii

    -uwaga, uwaga… WYPEŁNIONĄ tablicę z pierwiastami (ile ja się z tym namęczyłam xd)

    -tablice rentegenowskie i do badania wzroku

    -oraz globus

     

     

    Na koniec fotka z lotu ptaka (który btw zniknął z opcji kamery, ktoś wie o co chodzi?)

    #66082
    cd ??
    Uczestnik

    Ostatnio zakończył się konkurs międzyszkolny ,,Uratować Planetę” w Newcrest. Nagrodą była nowo wyremontowana klasa. Poznajcie naszą szczęściarę – Alicję Niezapominajkę (zrobioną przeze mnie spokojnie, ją zrobiłam dla „efektu pracy” (?? xdd) – nauczycielkę, która wraz ze swoimi wychowankami wygrała tą atrakcyjną nagrodę. Lecz dziś nie będziemy się skupiać na niej tylko na wystroju klasy 🙂 :

    Zacznijmy najpierw od lotu ptaka:

    Klasa jest podzielona na dwie strefy: Naukową i Poznawania Świata

    W Strefie Naukowej na samym środku sali jest ławka przypominająca literę „C” , gdzie uczniowie zazwyczaj się uczą. Przed nią stoi podium dla nauczyciela, gdzie może wykładać swoje przemowy i prowadzić lekcję. Za ławką znajduje się strefa czytelnicza, gdzie uczniowie podczas przerw mogą odwiedzić magiczny świat pełen lektur i czytanek :D. Oprócz tego mogą posłuchać lekkiej muzyki, aby się rozluźnić.

    Po lewej stronie można zauważyć 3 stanowiska komputerowe, które zostały wyposażone w wysokiej jakości laptopy, które idealnie przydadzą się.. w celach naukowych oczywiście! Na ścianie znalazło się też miejsce na kolekcjonerskie figurki jednego ucznia!

    Teraz zajmiemy się strefą Poznawania Świata!

    Za podium widać wielką tablicę korkową, gdzie można zrobić mapę myśli z uczniami, zrobić na niej notatkę, tablica ta to bardzo przydatna rzecz, bo dzieci twierdzą, że bardziej rozumieją takie mapki niż zwyczajną notatkę na tablicy kredowej. Ale patent 😀 ! Po lewej znajduje się „gabinet” nauczycielki (jej mały kącik) a po prawej jest wyjście z klasy na korytarz.

    Kącik Pani Niezapominajka:

     

    W nagrodę szkoła otrzymała stanowiska chemiczno-fizyczne! Oby dzieciakom takie smaczki  sprawiły wiele frajdy!

    #66191
    Igamika
    Uczestnik

    Pani Marta to miła starsza kobieta, wychowawczyni pierwszaków. Na ścianach wiesza rysunki podopiecznych i pamiątki po absolwentach którzy osiągnęli sukces. Pobudza tym dzieci do kreatywności i walki o ich marzenia

    https://i.imgur.com/bRkPoXr.jpg

    https://i.imgur.com/2Bg1j6S.png

    Na jednej ze ścian wiszą plakaty które otrzymała od weterynarza i ku uciesze dzieci zawiesiła w klasie.

    Obok tablicy wiszą dyplomy Marty i okazjonalne dekoracje, ponad nimi znajdują się własnoręcznie robione kartki świąteczne

    To właśnie tu dzieci mogą zaczerpnąć inspirację lub zapisać się na konkursy. Wiszą tu również prezenty od poprzednich uczniów którzy teraz są znani.

     

    #66293
    Kasik
    Uczestnik

    Mam nadzieję,że jeszcze zdążyłam 🙂

    Ania i Gilbert jako przedstawiciele szkolnego samorządu mieli zdecydować, który z projektów klas szkolnych wygra. Jednak jak zwykle nie mogli dojść do porozumienia. Gilbert chciał, aby salą tą był pracownia przyrodnicza, a Ania jako urodzona marzycielka wolała salę plastyczną. Aby pogodzić zwaśnionych uczniów postanowiono wyremontować obydwie sale.

    Pracownia Gilberta: https://i.imgur.com/6BkGXpF.jpg

    Ulubiona sala Ani:

    #66310
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia! Stworzyliście niesamowite i pełne kolorów sale. Super! 🙂

    Zwycięzcą w tej edycji zostaje @Kasik! Gratulacje 🙂

    #66326
    cd ??
    Uczestnik

    Gratulacje! @kasik

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.