Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #8

ostatnio zaktualizowano przez dzidziak86 4 lata, 11 miesięcy temu
3 uczestników
7 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #66499
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cześć! 🙂 W tym tygodniu zajmiemy się stworzeniem pracowni dla Tomka artysty 🙂 Pomyślałam, że najlepiej będzie jeśli sami zdecydujecie jaką rodzaju sztukę Tomek uprawia, może jest malarzem, może woli komponować, a może próbuje napisać swoją pierwszą książkę 😉 Wyzwanie będzie trwać do środy 8 maja, wtedy wybierzemy zwycięzcę i ruszymy z kolejną edycją. Zwycięzca otrzyma medal „Mistrz budownictwa” i 295 monet. Każdy z uczestników otrzyma 105 monet. Oczywiście jeśli ktoś zdecyduje się dodać swoją pracę w swoim temacie w Galerii dzieł otrzyma dodatkowych 50 monet i w tym tygodniu dla każdego kto pokusi się o stworzenie Tomka we własnej osobie to też dorzucam 50 monet 🙂

     

    Historia: Tomek zawsze marzył, żeby mieć swoje miejsce, gdzie mógłby tworzyć w odosobnieniu. W końcu wziął się do pracy i uprzątnął dodatkowy pokój. Teraz przed nim generalny remont pomieszczenia.

     

    • Zdjęcia muszą pochodzić z serii The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną liczbę zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji ( włosy, meble itp. )
    • Można używać kodów, pomniejszania i powiększania obiektów
    • Zwycięska praca ma szansę pojawić się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma odznakę „Mistrz budownictwa”
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet
    • Zdjęcia mogą być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie nie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć

     

    #66602
    ArtSim
    Uczestnik

    Firma ArtSim sp. oz. kłania się. Dziś zajmiemy się gabinetem dla artysty – Pana Tomasza.

    Gabinet składa się z dwóch części: pokojem do: pokojem malowania i pokojem do zainspirowania się.

    W pokoju inspiracji mamy kominek i małą biblioteczkę z rzeźbami.

    W pokoju inspiracji znajdziemy także maszynę do baniek, biurko z komputerem gdzie pisze bloga o swoich dziełach i przyjmuje zlecenia ,a także największa duma Pana Tomasza – jego arcydzieła!

    Druga część gabinetu to pokój do malowania. Są tam cztery sztalugi, parę namalowanych obrazów i stojak na czyste płótna.

    Mamy nadzieję ,że Panu Tomaszowi przypadnie gabinet do gustu.

    #66651
    Ginewra
    Uczestnik

    Mam pytanie – czy jest możliwość zdobycia tych 50 dotcoinów za zaległe prace, czy one muszą się pojawić w Galerii Dzieł w tym samym tygodniu co trwa konkurs?

     

     

    ***

    Witamy bardzo serdecznie! Z tej strony ponownie firma budowlano-remontowa, Ginewra & Company sp. z o.o.!

    Tym razem został nam przekazany mniejszy projekt do zrealizowania – naszym zadaniem było zaprojektowanie jednego pokoju, a nie całego domu. Tym razem naszym klientem jest pan Tomasz, zawodowy pisarz, który potrzebuje w swoim domu spokojnego miejsca, gdzie mógłby i tworzyć, i się wyciszać. Choć swoją karierę zawodową związał z pisarstwem, drzemie w nim też dusza muzyka – kiedyś marzył o założeniu własnej kapeli, a z gitarą nie rozstał się po dzień dzisiejszy. Podobno brzdękanie na strunach pomaga mu uchwycić wenę, więc i dla tej pomocniczki znajdzie się w pokoju miejsce 🙂

    Pan Tomasz pisze historie wielowątkowe, dziejące się w wykreowanym przez niego świecie fantasy. Często posiłkuje się prawdziwą historią średniowiecznej Simlandii i sprytnie wplata jej wydarzenia w fabułę swoich książek. Z tego też powodu potrzebuje miejsce na materiały (i te książkowe, i te wydrukowane z internetu) oraz kącik, gdzie mógłby zapisywać informacje, które nie mogą się zmienić w trakcie trwania historii – takich jak np. imiona członków rodziny jego bohaterów.

    Choć pan Tomasz jest towarzyskim simem, większość czasu jednak spędza na pisaniu i wymyślaniu kolejnych wątków. Z tego też powodu jego gabinet został umieszczony blisko łazienki i na piętrze, którego okno wychodzi na domy sąsiadów – wszak najciekawsze historie są te z życia wzięte 😉 Jako że kuchnia znajduje się na parterze, aby oszczędzić panu Tomaszowi ?schodowych? kilometrów, w pokoju znalazło się też miejsce na kącik wypoczynkowo-konsumpcyjny, z ekspresem do kawy i paterą owoców. Na ścianach zostały zawieszone krajobrazy z różnych zakątków świata, jak i takie bardziej fantazyjne, aby kolejne lokacje w świecie fantasy przychodziły panu Tomaszowi z łatwością.

    Może jednak skończmy przedstawiać na sucho i przejdźmy do oglądania:

    Tu mamy widok na ?centrum dowodzenia? pana Tomasza. Biurko ma dwa poziomy, dzięki czemu na blacie właściwym zmieściła się lampka, laptop (żeby zawsze mieć swoje historie ze sobą) oraz podręczny notatnik, gdzie ręcznie może zapisywać swoje pomysły (a który też zawsze może wziąć ze sobą 😉 ). Wyższy poziom pomieścił szczęśliwe pióro pana Tomasza i boomboxa wraz ze stosem CD – gdyby własne brzdękanie nie pomogło, zawsze można sięgnąć po stacje radiowe, albo sprawdzone klasyki na CD. Biurko znajduje się bezpośrednio pod oknem, więc oko na sąsiadów można mieć cały czas 😉 Pod ręką znajduje się gitara, żeby zawsze można po nią sięgnąć, a po lewej, schowana w półce na książki, jest tablica korkowa, z najważniejszymi, wręcz newralgicznymi, informacjami książkowymi. Może wydawać się, że sięganie do niej będzie utrudnione, ale za to takie umiejscowienie zapobiega ewentualnemu podejrzeniu wiadomości – czy to przez okno, czy nawet stojąc w wejściu do pokoju (drzwi wejściowe widać po prawej stronie, te do łazienki znajdują się na ścianie za nami). Na ścianie już widać wspomniane wcześniej widoczki z różnych stron świata, a nad biurkiem znajduje się zegar, co by pan Tomasz miał kontrolę nad tym, ile czasu spędza na pisaniu.

    Półki na książki są bardzo pojemne, zmieszczą nawet największy stos książek, czy skrzynek na papierowe informacje, a do tego znajdzie się miejsce na różne pamiątki, czy obrazki na stopce.

    Tu zaś możemy zobaczyć kącik wypoczynkowy z kolejną tablicą, na mniej wrażliwe informacje. Fotel jest z tej samej serii, co fotel do biurka – oba są przyjemnie wygodne i dają siedzącym simom poczucie prestiżu. W ramach relaksu, można dodatkowo zanurzyć stopy w miziastym dywanie 🙂 Tylko uwaga na łaskotki!

    Jak wiadomo, żeby oczy odpoczęły, muszą patrzeć na zielone – stąd w zasięgu wzroku pana Tomasza umiejscowiona jest roślinka w zielonej doniczce, ale także ściany są pomalowane na ten kolor.

     

    Jak widać, pan Tomasz już testuje swoje miejsce pracy, ale może uchyli rąbka tajemnicy i pokaże się nam bardziej en-face?

    A oto i on we własnej osobie: towarzyski romantyk z rogatą duszą, niezmiennie zakochany w literaturze pięknej i dźwiękach gitary 🙂

    #66685
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Ginewra na razie w tym samym tygodniu co trwa wyzwanie, w innym wypadku śledzenie ile monet komu przyznać byłoby dość utrudnione, a czas ich przyznania jeszcze bardziej wydłużony. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się to zmienić.  Dzięki wielkie, że zwróciłaś na to uwagę i na pewno dopiszę to w temacie z następnym wyzwaniem 🙂 Pozdrowienia!

    #66689
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Pan Tomasz na pewno będzie zachwycony projektami 😉 Dzięki wielkie za udział!

    Zwycięzcą w tej edycji zostaje @ArtSim! Gratulacje 🙂

    #66693
    ArtSim
    Uczestnik

    Bardzo dziękuje?nie spodziewałem się

    #66698
    Ginewra
    Uczestnik

    E tam nie spodziewałeś. Zrobiłeś świetny projekt z jeszcze lepszym pomysłem na pokój „do pracy” i „natchnieniowy”, a teraz taki zdziwiony 😀 Jedyne co się można przyczepić, że pod sztalugami jest ładny dywan. Ty wiesz jak się ciężko farby z takiego dywanu spiera? 😛

     


    @dzidziak86
    – nie wiem jak ArtSim, ale ja jeszcze nie otrzymałam monet za udział i za Tomasza 😉

    #66888
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Hej @Ginewra! Dopiero teraz zauważyłam Twój post 😉 Mam nadzieję, że wszystkie monety dotarły, a widziałam, że w innym temacie pisałaś, że przybyło Ci ich trochę 😉 Pozdrowienia i udanego dnia!

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.