Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Równowartość simoleona

ostatnio zaktualizowano przez Ksaw 5 lat, 9 miesięcy temu
4 uczestników
4 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #57586
    Ksaw
    Uczestnik

    Czy ktoś wie ile to §1 w przeliczeniu na USD, Euro bądź złotówki? Niby gdzieś znalazłem, że około $13.40USD, ale nie jestem do końca pewien. Też się już kiedyś nad tym zastanawialiście?

    #57588
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ja mam czasem wrażenie ze 1 Simoleon to taki jakby 1 PLN. Dla mnie to wszystko jest przybliżone, łóżko w simsach kupie np. za tylko samo co w Salonie Meblowym (Albo około). Dlatego nigdy nie mówię że np. coś kosztuje za simoleony tylko zawsze mówię że np. Stół kosztuje 300 Zł. Więc jak dla mnie 1 S to taki 1 PLN a u cb?

    #57594
    Evaerynth
    Uczestnik

    Ja zawsze widziałam simoleony jako taki odpowiednik dolarów. Chociaż tak naprawdę trudno stwierdzić i po chwili zastanowienia stwierdzam, że chyba bliżej powinno im być do złotówek – wtedy ceny w grze miałyby większy sens. Dla przykładu, najdroższe łóżko w  „The Sims 4” kosztuje, o ile dobrze pamiętam, 12 000 simoleonów. Łóżko za 12 000 złotych brzmi racjonalnie, jak się pomyśli, że pewnie są luksusowe meble, które tyle kosztują. Ale już łóżko za 12 000 dolarów, czyli około 48 000 złotych? To już brzmi nieco absurdalnie, o ile można doszukiwać się sensu i realizmu w serii „The Sims”. 😉

    #57598
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Zawsze uważałam, że to dolary, ale gdy tak pomyślę to bardzo możliwe, że to złotówki. Na przykład farba za jedno pole kosztuje 5/4 simoleony, gdy tak się temu przyjrzeć i tak jest w normalnym życiu, czyli z tego co wynika z moich spostrzeżeń, to jedna kratka wynosi około 50cm, a więc wysokość z 2,5 m. Do tego łóżka i szafki kosztują mniej więcej tak samo jak w simoleonach, a więc

    #57694
    Ksaw
    Uczestnik

    W sumie jest to nieco skomplikowane. Racja, cena za jedno pole farby, łóżko, to w miarę racjonalne ceny. Najdroższy samochód za §105 000 również ma sens. Papier toaletowy za §10 – §15 także.

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.